2018-10-19   11:15:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.43   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.78   
Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            43.97   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            46.93   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            48.70   
Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            49.33   
Selma Ganci Frederiksen  2008  Næstved IF            53.12   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            54.96   
Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  Ringsted Svømme Klub            58.34   
10  Nicoline Fabrin  2007  SVØM Korsør            59.19   
11  Ester Ganci Frederiksen  2009  Næstved IF            1:04.55   
Viktoria Annabel Graulund  2007  SVØM Korsør            DSQ  Asyn. ben e/start 
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  SVØM Korsør            32.12   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            34.79   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub            35.39   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub            35.41   
Freja Juul  2006  Næstved IF            35.96   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            37.45   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            39.22   
Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svømme Klub            39.50   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.30   
10  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            40.72   
11  Sofia Mohammadi  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.13   
12  Leonora Franck  2006  Næstved IF            41.55   
13  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            41.99   
14  Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub            42.06   
15  Benedichte Hallengreen  2005  SVØM Korsør            42.55   
16  Dicte Maar  2006  Næstved IF            42.67   
17  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.79   
18  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            44.20   
19  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            44.24   
20  Asta Marie Boye  2006  SVØM Korsør            46.22   
21  Ella Persson  2006  Værløse Svømmeklub            46.61   
22  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            47.13   
23  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            52.66   
24  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub            54.09   
Katrine Drygaard  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            33.02   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            34.39   
Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            34.87   
Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            35.10   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            36.09   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            36.37   
Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub            36.70   
Laura Kroman  2004  SVØM Korsør            37.00   
Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            37.20   
10  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            38.79   
11  Zille-Marie Lund Christen  2003  Odsherred Svømmeklub            39.16   
12  Amalie Kurps  2004  Odsherred Svømmeklub            47.36   
13  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            48.19   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            31.87   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            34.26   
Julie Farø Jakobsen  1997  Svømmeklubben SHS Stevns            34.37   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            35.21   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            36.95   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub            38.55   
Emilia Høffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  16:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark