2018-10-17   07:30:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub            52.32   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            52.67   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            56.25   
Adam Berg Pedersen  2009  Ringsted Svømme Klub            1:10.75   
Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            DSQ  ESB v/afslut. 
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            41.86   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            42.21   
Benjamin Jørgensen  2005  SVØM Korsør            44.56   
Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            46.42   
Mikkel Obsen  2005  Odsherred Svømmeklub            47.02   
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.19   
Noah Berg Pedersen  2005  Ringsted Svømme Klub            48.63   
Emil Hass  2006  Næstved IF            52.14   
Hjalte Brown Marloth  2006  Værløse Svømmeklub            53.96   
10  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            56.51   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            DSQ  ESB v/25m 
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            34.29   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF            35.84   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            36.37   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            36.94   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            37.06   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør            38.41   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            38.67   
Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            38.81   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            39.34   
10  Noah Vester Nielsen  2004  SVØM Korsør            48.52   
11  Casper Pedersen  2004  SVØM Korsør            55.62   
12  Patrick Kjelgaard  2004  SVØM Korsør            1:00.68   
Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  Tyvstart 
Jonas Olesen  2003  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF            32.90   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub            35.27   
Mikkel Ringer  2001  Vordingborg Svømme Klub            36.00   
Lucas Leal  2001  SVØM Korsør            45.96   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  15:54 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark