2018-10-23   01:36:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maila Anker  2007  Ringsted Svømme Klub            49.41   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            52.05   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            53.42   
Kamilla Lindemann  2007  Næstved IF            54.10   
Nicoline Fabrin  2007  SVØM Korsør            54.27   
Naja-Amalie Hallengreen  2008  SVØM Korsør            54.72   
Maja Burø Redke  2007  Ringsted Svømme Klub            1:03.06   
Silke Holmgaard  2007  Næstved IF            1:03.40   
Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            1:06.88   
10  Liva Bugge Frandsen  2009  Ringsted Svømme Klub            1:08.46   
11  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub            1:09.57   
12  Frederikke G. Jansen  2007  Ringsted Svømme Klub            1:11.12   
13  Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            1:11.81   
14  Klara Ina Emilie Poder  2007  Ringsted Svømme Klub            1:13.62   
Martine Foged  2009  Næstved IF            DSQ  2 armtag u/vand e/st 
Sofie Neerup Rosenkvist  2007  Næstved IF            DSQ  ESB v/25m 
Vigga Petersen  2009  Næstved IF            DSQ  ESB v/25m 
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.61   
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            42.87   
Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub            43.43   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            43.88   
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            44.29   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.46   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            45.54   
Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør            46.43   
Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            46.62   
10  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub            47.29   
11  Sofie Larsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.41   
12  Karoline Holm Hilkjær  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.46   
13  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            47.48   
14  Evelyn Nyborg  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.85   
15  Fiona Jensen  2006  Værløse Svømmeklub            48.23   
16  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            49.52   
17  Marie-Louise Kristensen  2006  Næstved IF            49.83   
18  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            51.58   
19  Viola Søbye  2006  Værløse Svømmeklub            53.45   
20  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            55.23   
21  Amanda Giroux-Drejer  2006  Ringsted Svømme Klub            58.35   
22  Mathilde Bæklund Tygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:00.81   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  ESB v/25m 
Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
Mathilde Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  En hånd v/50m 
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            40.46   
Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub            45.46   
Josephine Nørmark Larsen  2004  SVØM Korsør            45.99   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            37.90   
Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            38.62   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            39.29   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            40.51   
Madeleine Thornsen  2001  SVØM Korsør            43.46   
Caroline Møller  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.41   
Monique Bang From  2002  Svømmeklubben SHS Stevns            44.41   
Jasmin Danielsen  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            54.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  15:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark