2018-08-19   13:44:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  SB Cup 2018    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  15:29   
  Arrangør  SVØM Korsør         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    48.49  1:41.80  2:38.99    3:24.40   
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    35.70  1:17.21  2:04.21    2:39.60   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    36.12  1:18.49  2:07.76    2:44.10   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVØM Korsør    35.99  1:19.42  2:08.70    2:44.66   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.64  1:25.59  2:15.51    2:54.23   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    38.40  1:21.90  2:19.08    2:58.12   
Benjamin Jørgensen  2005  SVØM Korsør    44.94  1:36.14  2:27.04    3:06.41   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    40.99  1:28.49  2:28.16    3:08.15   
Mathias Bæklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.45  1:44.68  2:42.08    3:29.75   
Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    46.31  1:42.73  2:45.26    3:32.62   
10  Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør    48.33  1:42.72  2:45.56    3:33.94   
11  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.44  1:45.48  2:46.69    3:35.99   
12  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    53.64  1:44.60  2:48.67    3:39.05   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  EFB v/75m 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    31.85  1:11.23  1:49.62    2:23.33   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.19  1:08.45  1:51.78    2:24.34   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.96  1:08.88  1:54.49    2:27.06   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    32.70  1:11.90  1:55.17    2:28.46   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    32.15  1:10.80  1:55.78    2:29.24   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    30.91  1:11.05  1:55.29    2:29.24   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    33.19  1:13.99  1:56.52    2:29.96   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.89  1:13.54  2:01.40    2:36.66   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.72  1:17.64  2:00.87    2:38.57   
10  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.36  1:17.92  2:04.63    2:40.33   
11  Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    34.56  1:16.43  2:04.34    2:40.36   
12  Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    36.04  1:17.50  2:03.75    2:41.51   
13  Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    37.23  1:21.53  2:06.58    2:41.68   
14  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    33.82  1:14.92  2:03.01    2:41.78   
15  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    34.98  1:18.28  2:09.43    2:44.76   
16  Lucas Linnebjerg  2003  Vordingborg Svømme Klub    35.00  1:15.70  2:04.52    2:44.78   
17  Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    36.61  1:20.48  2:09.61    2:47.45   
18  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF    37.13  1:19.69  2:10.61    2:48.83   
19  Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    38.27  1:26.98  2:12.17    2:49.71   
20  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    37.18  1:19.89  2:12.02    2:50.24   
21  Asbjørn Olesen  2004  Dragsholm Svømmeklub    37.63  1:22.70  2:11.03    2:50.86   
22  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    36.58  1:22.42  2:10.61    2:51.85   
23  Magnus Bæklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.34  1:22.35  2:14.66    2:57.03   
24  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.49  1:24.59  2:19.24    2:58.86   
25  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  SVØM Korsør    44.57  1:33.28  2:31.16    3:10.55   
26  Casper Pedersen  2004  SVØM Korsør    44.14  1:33.59  2:36.57    3:18.26   
27  Noah Vester Nielsen  2004  SVØM Korsør    47.44  1:40.22  2:40.13    3:25.32   
Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Asynkron ben i fly 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Matti Andersen  2001  Næstved IF    33.43  1:14.20  2:01.20    2:37.10   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    37.57  1:22.06  2:09.96    2:47.77   
William Jensen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH    44.70  1:37.05  2:35.67    3:23.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til SVØM Korsør  Udskriftstidspunkt  15:29 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark