Resultater for SB-Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 35.60 | 1:19.92 | 2:08.61 | 2:52.98 | |||
2 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 45.05 | 1:38.12 | 2:33.02 | 3:26.11 | |||
3 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.08 | 1:43.42 | 2:41.76 | 3:32.00 | |||
4 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.83 | 1:47.17 | 2:46.55 | 3:54.30 | |||
5 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.74 | 1:52.57 | 3:04.11 | 4:13.11 | |||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 34.22 | 1:11.56 | 1:48.84 | 2:25.74 | |||
2 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.39 | 1:14.23 | 1:52.79 | 2:31.17 | |||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.38 | 1:14.01 | 1:53.58 | 2:32.01 | |||
4 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.79 | 1:15.88 | 1:57.42 | 2:35.91 | |||
5 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 36.76 | 1:18.89 | 2:02.76 | 2:43.16 | |||
6 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.23 | 1:19.81 | 2:05.21 | 2:48.89 | |||
7 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.54 | 1:23.54 | 2:10.76 | 2:57.73 | |||
8 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.97 | 1:25.89 | 2:15.19 | 3:02.86 | |||
9 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.64 | 1:26.92 | 2:17.47 | 3:04.17 | |||
10 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.41 | 1:32.97 | 2:22.85 | 3:10.84 | |||
11 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.26 | 1:32.43 | 2:25.18 | 3:16.12 | |||
12 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.34 | 1:33.81 | 2:27.89 | 3:20.43 | |||
13 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 49.09 | 1:45.83 | 2:43.86 | 3:41.99 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | 1:09.14 | 1:47.93 | 2:25.41 | |||
2 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.26 | 1:09.05 | 1:48.53 | 2:27.75 | |||
3 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:11.49 | 1:52.23 | 2:32.90 | |||
4 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.56 | 1:13.56 | 1:54.74 | 2:34.45 | |||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 34.53 | 1:13.56 | 1:54.23 | 2:34.48 | |||
6 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.57 | 1:13.43 | 1:54.50 | 2:35.15 | |||
7 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.46 | 1:15.52 | 1:55.54 | 2:36.26 | |||
8 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | 1:12.42 | 1:54.12 | 2:36.94 | |||
9 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.48 | 1:20.49 | 2:02.69 | 2:43.83 | |||
10 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | 1:18.85 | 2:02.45 | 2:46.96 | |||
11 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 36.89 | 1:20.10 | 2:07.25 | 2:49.40 | |||
12 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 40.18 | 1:26.09 | 2:15.47 | 3:02.94 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.18 | 1:03.23 | 1:37.74 | 2:11.64 | |||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.19 | 1:05.46 | 1:40.93 | 2:16.46 | |||
3 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.25 | 1:07.94 | 1:45.23 | 2:22.84 | |||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 34.74 | 1:13.11 | 1:53.09 | 2:34.55 | |||
5 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | 1:15.90 | 1:55.99 | 2:34.98 | |||
6 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.53 | 1:15.99 | 1:58.37 | 2:39.54 | |||
7 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.31 | 1:17.46 | 2:00.05 | 2:42.82 | |||
8 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.72 | 1:20.15 | 2:07.26 | 2:55.75 | |||
9 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.00 | 1:25.96 | 2:15.35 | 2:58.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 42.03 | 1:27.94 | 2:16.26 | 3:01.42 | |||
2 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.00 | 1:29.13 | 2:21.81 | 3:09.28 | |||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 41.56 | 1:30.53 | 2:21.36 | 3:10.45 | |||
4 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 46.21 | 1:40.67 | 2:34.70 | 3:25.82 | |||
5 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.97 | 1:39.76 | 2:36.67 | 3:34.25 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 32.00 | 1:06.84 | 1:42.29 | 2:17.03 | |||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 31.90 | 1:07.10 | 1:43.71 | 2:18.35 | |||
3 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.66 | 1:11.29 | 1:50.07 | 2:27.90 | |||
4 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 32.64 | 1:11.59 | 1:52.85 | 2:33.02 | |||
5 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.69 | 1:16.42 | 1:56.10 | 2:33.53 | |||
6 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.16 | 1:16.37 | 1:56.97 | 2:35.68 | |||
7 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.35 | 1:18.68 | 2:00.83 | 2:41.18 | |||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.88 | 1:22.00 | 2:09.88 | 2:56.29 | |||
9 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.81 | 1:28.65 | 2:17.41 | 3:03.77 | |||
10 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.62 | 1:30.73 | 2:22.20 | 3:08.65 | |||
11 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | 1:31.81 | 2:22.87 | 3:09.88 | |||
12 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 45.36 | 1:35.49 | 2:25.03 | 3:11.01 | |||
13 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.15 | 1:59.35 | 3:07.53 | 4:08.21 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.08 | 1:00.07 | 1:32.39 | 2:04.17 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.53 | 59.84 | 1:32.46 | 2:05.98 | |||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.97 | 1:02.63 | 1:36.39 | 2:09.90 | |||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.91 | 1:03.58 | 1:38.37 | 2:12.48 | |||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.02 | 1:04.85 | 1:39.67 | 2:15.04 | |||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.65 | 1:05.38 | 1:40.98 | 2:15.55 | |||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.41 | 1:07.26 | 1:43.21 | 2:19.10 | |||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.17 | 1:08.32 | 1:44.44 | 2:19.70 | |||
9 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.40 | 1:08.05 | 1:44.58 | 2:20.45 | |||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 32.43 | 1:08.75 | 1:46.23 | 2:22.46 | |||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.02 | 1:08.93 | 1:46.39 | 2:22.57 | |||
12 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 31.70 | 1:07.58 | 1:45.85 | 2:24.07 | |||
13 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 33.34 | 1:11.86 | 1:52.42 | 2:30.53 | |||
14 | Jonas Olesen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.96 | 1:13.22 | 1:53.45 | 2:33.63 | |||
15 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.05 | 1:16.31 | 1:56.93 | 2:36.31 | |||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.99 | 1:15.39 | 1:58.70 | 2:40.12 | |||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.04 | 1:25.22 | 2:11.73 | 2:56.34 | |||
18 | Patrick Kjelgaard | 2004 | SVØM Korsør | 41.49 | 1:29.76 | 2:19.66 | 3:10.79 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 27.74 | 57.80 | 1:28.74 | 1:58.75 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.08 | 57.24 | 1:28.14 | 1:58.92 | |||
3 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.32 | 1:00.95 | 1:34.69 | 2:08.26 | |||
4 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 28.99 | 1:01.82 | 1:37.79 | 2:16.02 | |||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.37 | 1:05.82 | 1:41.72 | 2:17.55 | |||
6 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.65 | 1:05.94 | 1:42.71 | 2:18.12 | |||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.75 | 1:07.50 | 1:45.81 | 2:23.12 | |||
8 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 33.11 | 1:10.78 | 1:51.77 | 2:31.99 | |||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.72 | 1:14.29 | 1:55.33 | 2:37.78 | |||
10 | Oskar Joost | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.93 | 1:12.17 | 1:57.46 | 2:43.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.51 | 1:25.45 | |||||
2 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 44.81 | 1:32.39 | |||||
3 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 45.21 | 1:33.66 | |||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 45.61 | 1:35.35 | |||||
5 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.93 | 1:37.21 | |||||
6 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 46.99 | 1:39.30 | |||||
7 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 48.90 | 1:40.22 | |||||
8 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 51.23 | 1:43.82 | |||||
9 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 53.25 | 1:44.94 | |||||
10 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 55.26 | 1:51.33 | |||||
11 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.16 | 2:03.51 | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Afslut på maven | |||||
- | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | DSQ | svm på mave v/vendin | |||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | svøm på mave e/25m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 36.94 | 1:17.14 | |||||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.45 | 1:18.69 | |||||
3 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 40.19 | 1:22.01 | |||||
4 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.64 | 1:25.03 | |||||
5 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.97 | 1:26.41 | |||||
6 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.15 | 1:26.42 | |||||
7 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.19 | 1:26.91 | |||||
8 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 41.71 | 1:27.61 | |||||
9 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 43.25 | 1:29.99 | |||||
10 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.90 | 1:32.71 | |||||
11 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.40 | 1:35.05 | |||||
12 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 48.80 | 1:37.51 | |||||
13 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 44.99 | 1:38.42 | |||||
14 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 48.15 | 1:38.53 | |||||
15 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 48.12 | 1:39.96 | |||||
16 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.81 | 1:40.81 | |||||
17 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 52.88 | 1:47.63 | |||||
18 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.88 | 1:50.58 | |||||
19 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.26 | 1:53.23 | |||||
- | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. v/50 | |||||
- | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v/50m | |||||
- | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v/75m | |||||
- | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | sv/på mave v/75 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.73 | 1:08.56 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:11.41 | |||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.65 | 1:12.93 | |||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.59 | 1:14.01 | |||||
5 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.14 | 1:14.95 | |||||
6 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.65 | 1:16.38 | |||||
7 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 39.97 | 1:22.55 | |||||
8 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.96 | 1:27.72 | |||||
9 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.47 | 1:38.25 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.86 | 1:14.59 | |||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.28 | 1:14.88 | |||||
3 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.41 | 1:22.51 | |||||
4 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.61 | 1:28.55 | |||||
- | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Ej fortsat bev. v/25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.80 | 1:38.81 | |||||
2 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.68 | 1:40.56 | |||||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 50.08 | 1:42.61 | |||||
4 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 53.90 | 1:49.35 | |||||
- | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m SW 6.4 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 36.41 | 1:16.12 | |||||
2 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.40 | 1:17.78 | |||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.59 | 1:18.51 | |||||
4 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.84 | 1:18.87 | |||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.92 | 1:21.24 | |||||
6 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 41.63 | 1:24.49 | |||||
7 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.52 | 1:24.51 | |||||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 45.79 | 1:35.60 | |||||
9 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.03 | 1:37.25 | |||||
10 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.08 | 1:42.93 | |||||
- | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:09.20 | |||||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.96 | 1:11.65 | |||||
3 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.17 | 1:11.81 | |||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.37 | 1:12.53 | |||||
5 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.78 | 1:12.73 | |||||
6 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 34.83 | 1:12.96 | |||||
7 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.48 | 1:13.32 | |||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 35.53 | 1:14.91 | |||||
9 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.50 | 1:15.05 | |||||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.49 | 1:15.23 | |||||
11 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.80 | 1:16.95 | |||||
12 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 38.07 | 1:18.37 | |||||
13 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.47 | 1:22.58 | |||||
14 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.61 | 1:23.38 | |||||
15 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.63 | 1:25.57 | |||||
16 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 41.14 | 1:26.92 | |||||
17 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.61 | 1:35.05 | |||||
18 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:43.71 | 1:43.71 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.38 | 1:00.81 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.45 | 1:01.02 | |||||
3 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.67 | 1:03.08 | |||||
4 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 31.61 | 1:05.51 | |||||
5 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.31 | 1:13.97 | |||||
6 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 35.74 | 1:14.07 | |||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.31 | 1:26.35 | |||||
8 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 43.96 | 1:29.94 | |||||
- | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | EFB 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | Næstved IF | 53.17 | 1:55.11 | |||||
2 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 55.49 | 2:03.35 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 34.47 | 1:14.69 | |||||
2 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.25 | 1:19.26 | |||||
3 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.52 | 1:20.06 | |||||
4 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.70 | 1:26.05 | |||||
5 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 40.74 | 1:27.13 | |||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.15 | 1:28.30 | |||||
7 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.03 | 1:50.01 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.21 | 1:15.43 | |||||
2 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.23 | 1:19.18 | |||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.06 | 1:19.76 | |||||
4 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 36.26 | 1:20.94 | |||||
5 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 37.63 | 1:22.90 | |||||
6 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.23 | 1:25.98 | |||||
7 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.46 | 1:29.95 | |||||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 40.77 | 1:31.99 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.08 | 1:11.05 | |||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.61 | 1:18.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.42 | 1:44.80 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 34.27 | 1:13.21 | |||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.90 | 1:16.66 | |||||
3 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 39.07 | 1:27.06 | |||||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.78 | 1:28.47 | |||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.70 | 1:40.02 | |||||
6 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 43.58 | 1:42.15 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.93 | 1:04.85 | |||||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.61 | 1:06.23 | |||||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.71 | 1:07.90 | |||||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.78 | 1:09.61 | |||||
5 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.48 | 1:11.39 | |||||
6 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.62 | 1:11.87 | |||||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.12 | 1:14.12 | |||||
8 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 33.60 | 1:14.37 | |||||
9 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.94 | 1:16.89 | |||||
10 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 36.60 | 1:19.76 | |||||
11 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.85 | 1:24.28 | |||||
12 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.69 | 1:28.72 | |||||
13 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 43.86 | 1:36.98 | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.27 | 1:05.30 | |||||
2 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.46 | 1:05.93 | |||||
3 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.42 | 1:06.12 | |||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 30.56 | 1:06.33 | |||||
5 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.51 | 1:07.14 | |||||
6 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.39 | 1:08.21 | |||||
7 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.61 | 1:11.07 | |||||
8 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.86 | 1:18.14 | |||||
9 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.40 | 1:18.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 13 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.07 | 1:39.90 | 2:32.66 | 3:25.66 | |||
2 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 54.68 | 1:54.85 | 2:56.54 | 3:54.82 | |||
3 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 55.31 | 1:57.85 | 3:00.77 | 4:03.83 | |||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 1:00.91 | 2:09.32 | 3:18.41 | 4:26.58 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.10 | 1:29.15 | 2:18.13 | 3:05.73 | |||
2 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.61 | 1:32.82 | 2:21.74 | 3:10.09 | |||
3 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.81 | 1:33.24 | 2:24.88 | 3:16.05 | |||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.23 | 1:37.05 | 2:27.51 | 3:16.81 | |||
5 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 44.89 | 1:37.15 | 2:31.69 | 3:25.70 | |||
6 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 48.12 | 1:40.51 | 2:34.19 | 3:25.97 | |||
7 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 45.51 | 1:37.66 | 2:31.19 | 3:26.16 | |||
8 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.71 | 1:38.95 | 2:33.98 | 3:27.78 | |||
9 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.60 | 1:41.98 | 2:37.55 | 3:34.64 | |||
10 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 48.10 | 1:43.54 | 2:42.27 | 3:40.45 | |||
11 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 50.16 | 1:48.02 | 2:44.37 | 3:42.94 | |||
12 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 48.92 | 1:44.36 | 2:45.41 | 3:45.12 | |||
13 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.34 | 1:52.49 | 2:53.71 | 3:52.62 | |||
14 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 52.27 | 1:51.89 | 2:55.03 | 4:01.26 | |||
15 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 54.60 | 1:56.48 | 2:59.52 | 4:03.91 | |||
16 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 1:01.52 | 2:10.36 | 3:19.31 | 4:27.03 | |||
- | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.11 | 1:18.44 | 2:01.15 | 2:43.86 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.29 | 1:23.45 | 2:11.42 | 3:01.19 | |||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.01 | 1:30.79 | 2:19.03 | 3:05.50 | |||
4 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 45.20 | 1:36.50 | 2:29.45 | 3:21.90 | |||
5 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.67 | 1:43.75 | 2:38.04 | 3:32.06 | |||
6 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 48.17 | 1:41.69 | 2:38.35 | 3:32.97 | |||
7 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.33 | 1:49.90 | 2:48.12 | 3:46.97 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.35 | 1:27.45 | 2:16.88 | 3:04.52 | |||
2 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.62 | 1:31.35 | 2:20.44 | 3:10.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.42 | 1:52.64 | 2:53.93 | 3:53.16 | |||
2 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.47 | 1:52.94 | 2:54.17 | 3:54.24 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.55 | 1:26.81 | 2:14.08 | 3:00.41 | |||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.40 | 1:27.89 | 2:15.44 | 3:04.34 | |||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 44.31 | 1:33.03 | 2:21.20 | 3:07.70 | |||
4 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.24 | 1:36.94 | 2:27.21 | 3:16.47 | |||
5 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.12 | 1:43.36 | 2:37.32 | 3:30.47 | |||
6 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.28 | 1:44.48 | 2:38.33 | 3:32.82 | |||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.75 | 1:43.26 | 2:39.53 | 3:34.70 | |||
8 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 47.79 | 1:42.62 | 2:38.31 | 3:34.86 | |||
9 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.24 | 1:44.68 | 2:41.57 | 3:37.67 | |||
10 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.62 | 1:50.35 | 2:49.83 | 3:45.54 | |||
11 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 53.25 | 1:55.03 | 2:58.58 | 3:57.66 | |||
12 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 52.44 | 1:53.99 | 2:55.69 | 3:58.10 | |||
13 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.13 | 1:54.83 | 2:58.10 | 3:58.88 | |||
14 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 58.74 | 2:05.97 | 3:13.26 | 4:18.58 | |||
- | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u/vandv/25m | |||||
- | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u/van v/25m | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.37 | 1:20.78 | 2:05.46 | 2:49.65 | |||
2 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.38 | 1:21.79 | 2:06.47 | 2:51.07 | |||
3 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 40.44 | 1:24.97 | 2:09.22 | 2:52.70 | |||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.91 | 1:22.99 | 2:08.89 | 2:55.59 | |||
5 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.73 | 1:24.77 | 2:10.70 | 2:55.62 | |||
6 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 40.38 | 1:26.48 | 2:12.19 | 2:56.77 | |||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.80 | 1:27.76 | 2:15.61 | 3:02.15 | |||
8 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.91 | 1:26.67 | 2:15.83 | 3:03.12 | |||
9 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.99 | 1:28.16 | 2:16.89 | 3:05.29 | |||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ESB v/100m | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.44 | 1:26.26 | 2:13.09 | 2:58.76 | |||
2 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 41.15 | 1:27.45 | 2:16.32 | 3:05.56 | |||
3 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.80 | 1:41.80 | 2:40.49 | 3:39.04 | |||
4 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 52.31 | 1:51.92 | 2:51.57 | 3:50.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 17.52 | ||||||
2 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 19.91 | ||||||
3 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 26.23 | ||||||
4 | Sara Ingevold | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 27.34 | ||||||
5 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 33.56 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 15.46 | ||||||
2 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 16.83 | ||||||
3 | Ella Persson | 2006 | Værløse Svømmeklub | 17.12 | ||||||
3 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 17.12 | ||||||
5 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 17.53 | ||||||
6 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 18.50 | ||||||
7 | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 20.10 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 18.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 15.72 | ||||||
2 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 16.65 | ||||||
3 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 18.87 | ||||||
4 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 22.58 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 15.33 | ||||||
2 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 17.44 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 13.16 | ||||||
2 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 14.59 | ||||||
3 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 15.17 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 12.39 | ||||||
2 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 13.39 | ||||||
3 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 13.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 22.66 | ||||||
2 | Maria Gandrup Nygaard | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 29.88 | ||||||
3 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 36.62 | ||||||
4 | Sara Ingevold | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 42.35 | ||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 18.18 | ||||||
2 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 20.93 | ||||||
3 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 22.36 | ||||||
4 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 22.63 | ||||||
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 19.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 24.65 | ||||||
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 19.96 | ||||||
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 14.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 49.54 | 1:43.80 | 2:50.06 | 3:38.16 | |||
2 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 57.59 | 1:52.21 | 2:53.38 | 3:40.51 | |||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.74 | 1:16.85 | 2:08.00 | 2:44.42 | |||
2 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.00 | 1:20.62 | 2:10.45 | 2:47.94 | |||
3 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.79 | 1:21.90 | 2:09.38 | 2:48.33 | |||
4 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:19.77 | 2:11.20 | 2:48.79 | |||
5 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.81 | 1:20.48 | 2:10.07 | 2:49.45 | |||
6 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.08 | 1:21.87 | 2:14.86 | 2:54.55 | |||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | 1:23.30 | 2:18.56 | 2:56.73 | |||
8 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.03 | 1:28.09 | 2:25.69 | 3:08.20 | |||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.00 | 1:29.09 | 2:26.34 | 3:10.71 | |||
10 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 44.83 | 1:33.24 | 2:30.52 | 3:15.15 | |||
11 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.05 | 1:33.66 | 2:28.41 | 3:15.28 | |||
12 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.05 | 1:36.94 | 2:31.81 | 3:15.44 | |||
13 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 44.28 | 1:34.30 | 2:36.35 | 3:25.28 | |||
14 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 47.59 | 1:39.24 | 2:38.16 | 3:26.01 | |||
15 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.59 | 1:41.42 | 2:47.23 | 3:38.68 | |||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 33.20 | 1:13.05 | 1:57.37 | 2:35.16 | |||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.25 | 1:18.10 | 2:03.79 | 2:42.99 | |||
3 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.84 | 1:17.98 | 2:08.00 | 2:48.13 | |||
4 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.95 | 1:22.62 | 2:15.38 | 2:54.08 | |||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | 1:21.21 | 2:16.18 | 2:56.40 | |||
6 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.03 | 1:25.07 | 2:18.33 | 2:58.68 | |||
7 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.27 | 1:24.61 | 2:20.17 | 3:02.24 | |||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 42.96 | 1:27.78 | 2:20.94 | 3:03.34 | |||
9 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 40.79 | 1:28.07 | 2:23.36 | 3:06.48 | |||
10 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 1:27.54 | 2:23.09 | 3:07.97 | 3:07.97 | |||
11 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 46.48 | 1:35.66 | 2:33.26 | 3:19.55 | |||
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.59 | 1:13.65 | 2:01.60 | 2:38.74 | |||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.10 | 1:18.86 | 2:03.81 | 2:39.40 | |||
3 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.03 | 1:17.25 | 2:05.75 | 2:45.25 | |||
4 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.26 | 1:22.47 | 2:10.06 | 2:49.64 | |||
5 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 38.71 | 1:24.83 | 2:15.60 | 2:53.32 | |||
6 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.35 | 1:43.11 | 2:51.25 | 3:41.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.49 | 1:41.80 | 2:38.99 | 3:24.40 | |||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 35.70 | 1:17.21 | 2:04.21 | 2:39.60 | |||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 36.12 | 1:18.49 | 2:07.76 | 2:44.10 | |||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.99 | 1:19.42 | 2:08.70 | 2:44.66 | |||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.64 | 1:25.59 | 2:15.51 | 2:54.23 | |||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.40 | 1:21.90 | 2:19.08 | 2:58.12 | |||
6 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 44.94 | 1:36.14 | 2:27.04 | 3:06.41 | |||
7 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 40.99 | 1:28.49 | 2:28.16 | 3:08.15 | |||
8 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.45 | 1:44.68 | 2:42.08 | 3:29.75 | |||
9 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.31 | 1:42.73 | 2:45.26 | 3:32.62 | |||
10 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 48.33 | 1:42.72 | 2:45.56 | 3:33.94 | |||
11 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.44 | 1:45.48 | 2:46.69 | 3:35.99 | |||
12 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.64 | 1:44.60 | 2:48.67 | 3:39.05 | |||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:11.23 | 1:49.62 | 2:23.33 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | 1:08.45 | 1:51.78 | 2:24.34 | |||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.96 | 1:08.88 | 1:54.49 | 2:27.06 | |||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.70 | 1:11.90 | 1:55.17 | 2:28.46 | |||
5 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.15 | 1:10.80 | 1:55.78 | 2:29.24 | |||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.91 | 1:11.05 | 1:55.29 | 2:29.24 | |||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.19 | 1:13.99 | 1:56.52 | 2:29.96 | |||
8 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:13.54 | 2:01.40 | 2:36.66 | |||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.72 | 1:17.64 | 2:00.87 | 2:38.57 | |||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.36 | 1:17.92 | 2:04.63 | 2:40.33 | |||
11 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 34.56 | 1:16.43 | 2:04.34 | 2:40.36 | |||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.04 | 1:17.50 | 2:03.75 | 2:41.51 | |||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 37.23 | 1:21.53 | 2:06.58 | 2:41.68 | |||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.82 | 1:14.92 | 2:03.01 | 2:41.78 | |||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.98 | 1:18.28 | 2:09.43 | 2:44.76 | |||
16 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.00 | 1:15.70 | 2:04.52 | 2:44.78 | |||
17 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 36.61 | 1:20.48 | 2:09.61 | 2:47.45 | |||
18 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 37.13 | 1:19.69 | 2:10.61 | 2:48.83 | |||
19 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 38.27 | 1:26.98 | 2:12.17 | 2:49.71 | |||
20 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.18 | 1:19.89 | 2:12.02 | 2:50.24 | |||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.63 | 1:22.70 | 2:11.03 | 2:50.86 | |||
22 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.58 | 1:22.42 | 2:10.61 | 2:51.85 | |||
23 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.34 | 1:22.35 | 2:14.66 | 2:57.03 | |||
24 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.49 | 1:24.59 | 2:19.24 | 2:58.86 | |||
25 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.57 | 1:33.28 | 2:31.16 | 3:10.55 | |||
26 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 44.14 | 1:33.59 | 2:36.57 | 3:18.26 | |||
27 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.44 | 1:40.22 | 2:40.13 | 3:25.32 | |||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben i fly | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.43 | 1:14.20 | 2:01.20 | 2:37.10 | |||
2 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 37.57 | 1:22.06 | 2:09.96 | 2:47.77 | |||
3 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.70 | 1:37.05 | 2:35.67 | 3:23.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | ||||||
2 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 35.66 | ||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | ||||||
4 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 36.53 | ||||||
5 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 37.24 | ||||||
6 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 39.08 | ||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 39.68 | ||||||
8 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.12 | ||||||
9 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.68 | ||||||
10 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 40.89 | ||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 41.43 | ||||||
12 | Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | Næstved IF | 42.08 | ||||||
13 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 43.34 | ||||||
14 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.45 | ||||||
15 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.88 | ||||||
16 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 49.26 | ||||||
17 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 50.31 | ||||||
18 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 50.54 | ||||||
19 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.25 | ||||||
20 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 58.27 | ||||||
21 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.72 | ||||||
22 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 1:12.77 | ||||||
- | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.21 | ||||||
2 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.95 | ||||||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.36 | ||||||
4 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 33.18 | ||||||
5 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.24 | ||||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.53 | ||||||
7 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.85 | ||||||
8 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.93 | ||||||
9 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.04 | ||||||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 34.04 | ||||||
11 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.62 | ||||||
12 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.17 | ||||||
13 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.33 | ||||||
14 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 35.50 | ||||||
15 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 35.52 | ||||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.59 | ||||||
17 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 35.67 | ||||||
18 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.42 | ||||||
19 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.04 | ||||||
20 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 37.15 | ||||||
21 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 37.32 | ||||||
22 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.21 | ||||||
23 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.59 | ||||||
24 | Ella Persson | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.72 | ||||||
25 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.34 | ||||||
26 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.88 | ||||||
27 | Andrea Boss | 2006 | Næstved IF | 41.36 | ||||||
28 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.39 | ||||||
29 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 43.34 | ||||||
30 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.36 | ||||||
31 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.38 | ||||||
32 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.76 | ||||||
33 | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.99 | ||||||
34 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.85 | ||||||
35 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.77 | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.36 | ||||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.46 | ||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.08 | ||||||
4 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.16 | ||||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 30.77 | ||||||
6 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.27 | ||||||
7 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.32 | ||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.53 | ||||||
9 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | ||||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.22 | ||||||
11 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 32.30 | ||||||
12 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | ||||||
13 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.15 | ||||||
14 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.26 | ||||||
15 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | ||||||
16 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.51 | ||||||
17 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.61 | ||||||
18 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 34.64 | ||||||
19 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 35.29 | ||||||
20 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.79 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.60 | ||||||
2 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 28.93 | ||||||
3 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.05 | ||||||
4 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.32 | ||||||
5 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 30.57 | ||||||
6 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.58 | ||||||
7 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.63 | ||||||
8 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 30.89 | ||||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.56 | ||||||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 33.59 | ||||||
11 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.75 | ||||||
12 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.10 | ||||||
13 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 34.78 | ||||||
2 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.81 | ||||||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 39.55 | ||||||
4 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 39.69 | ||||||
5 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 40.84 | ||||||
6 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 44.31 | ||||||
7 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 44.35 | ||||||
8 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 46.31 | ||||||
9 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 50.01 | ||||||
10 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 51.62 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 30.29 | ||||||
2 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 30.98 | ||||||
3 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 31.06 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 31.77 | ||||||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 31.94 | ||||||
6 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.35 | ||||||
7 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | ||||||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | ||||||
9 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.79 | ||||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 35.78 | ||||||
11 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.07 | ||||||
12 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.69 | ||||||
13 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.50 | ||||||
14 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.83 | ||||||
15 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 39.75 | ||||||
16 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.96 | ||||||
17 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 41.71 | ||||||
18 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.94 | ||||||
19 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.71 | ||||||
- | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.91 | ||||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 27.03 | ||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.21 | ||||||
4 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 27.38 | ||||||
5 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.57 | ||||||
6 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.71 | ||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 27.76 | ||||||
8 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 27.91 | ||||||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | ||||||
10 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.34 | ||||||
11 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.54 | ||||||
12 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 29.32 | ||||||
13 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.44 | ||||||
14 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.78 | ||||||
15 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 30.19 | ||||||
16 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 30.24 | ||||||
17 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.31 | ||||||
18 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.40 | ||||||
19 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.59 | ||||||
20 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.81 | ||||||
21 | Jonas Olesen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 31.92 | ||||||
22 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.29 | ||||||
23 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 33.32 | ||||||
24 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.44 | ||||||
25 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.93 | ||||||
26 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 34.61 | ||||||
27 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.60 | ||||||
- | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.00 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.60 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 25.89 | ||||||
4 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 26.03 | ||||||
5 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 26.28 | ||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 26.32 | ||||||
7 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 26.46 | ||||||
8 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 26.72 | ||||||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.91 | ||||||
10 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.56 | ||||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 28.11 | ||||||
12 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.13 | ||||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.83 | ||||||
14 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.75 | ||||||
15 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 29.82 | ||||||
16 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.15 | ||||||
17 | Oskar Joost | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.50 | ||||||
18 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.41 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 52.05 | ||||||
3 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 53.42 | ||||||
4 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 54.10 | ||||||
5 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 54.27 | ||||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 54.72 | ||||||
7 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.06 | ||||||
8 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 1:03.40 | ||||||
9 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.88 | ||||||
10 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.46 | ||||||
11 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.57 | ||||||
12 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.12 | ||||||
13 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.81 | ||||||
14 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.62 | ||||||
- | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | DSQ | 2 armtag u/vand e/st | |||||
- | Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | Næstved IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.61 | ||||||
2 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 42.87 | ||||||
3 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.43 | ||||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.88 | ||||||
5 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 44.29 | ||||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.46 | ||||||
7 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 45.54 | ||||||
8 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 46.43 | ||||||
9 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 46.62 | ||||||
10 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 47.29 | ||||||
11 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.41 | ||||||
12 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.46 | ||||||
13 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.48 | ||||||
14 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.85 | ||||||
15 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 48.23 | ||||||
16 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.52 | ||||||
17 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 49.83 | ||||||
18 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 51.58 | ||||||
19 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.45 | ||||||
20 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 55.23 | ||||||
21 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.35 | ||||||
22 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.81 | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | En hånd v/50m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.46 | ||||||
2 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.46 | ||||||
3 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.99 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.90 | ||||||
2 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.62 | ||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 39.29 | ||||||
4 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.51 | ||||||
5 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 43.46 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.41 | ||||||
6 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.41 | ||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.32 | ||||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 52.67 | ||||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 56.25 | ||||||
4 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.75 | ||||||
- | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | ESB v/afslut. | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | ||||||
2 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.21 | ||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 44.56 | ||||||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.42 | ||||||
5 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 47.02 | ||||||
6 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.19 | ||||||
7 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.63 | ||||||
8 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 52.14 | ||||||
9 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.96 | ||||||
10 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 56.51 | ||||||
- | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.29 | ||||||
2 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.84 | ||||||
3 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.37 | ||||||
4 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.94 | ||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.06 | ||||||
6 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 38.41 | ||||||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.67 | ||||||
8 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.81 | ||||||
9 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 39.34 | ||||||
10 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 48.52 | ||||||
11 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 55.62 | ||||||
12 | Patrick Kjelgaard | 2004 | SVØM Korsør | 1:00.68 | ||||||
- | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Olesen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.90 | ||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.27 | ||||||
3 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.00 | ||||||
4 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 45.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.43 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.78 | ||||||
3 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 43.97 | ||||||
4 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 46.93 | ||||||
5 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.70 | ||||||
6 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 49.33 | ||||||
7 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 53.12 | ||||||
8 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 54.96 | ||||||
9 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.34 | ||||||
10 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 59.19 | ||||||
11 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 1:04.55 | ||||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | Asyn. ben e/start | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.12 | ||||||
2 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.79 | ||||||
3 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.39 | ||||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.41 | ||||||
5 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 35.96 | ||||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.45 | ||||||
7 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 39.22 | ||||||
8 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.50 | ||||||
9 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.30 | ||||||
10 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.72 | ||||||
11 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.13 | ||||||
12 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 41.55 | ||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 41.99 | ||||||
14 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 42.06 | ||||||
15 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 42.55 | ||||||
16 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 42.67 | ||||||
17 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.79 | ||||||
18 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.20 | ||||||
19 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 44.24 | ||||||
20 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 46.22 | ||||||
21 | Ella Persson | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.61 | ||||||
22 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 47.13 | ||||||
23 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 52.66 | ||||||
24 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.09 | ||||||
- | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.02 | ||||||
2 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.39 | ||||||
3 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.87 | ||||||
4 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 35.10 | ||||||
5 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.09 | ||||||
6 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 36.37 | ||||||
7 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.70 | ||||||
8 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 37.00 | ||||||
9 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.20 | ||||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.79 | ||||||
11 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.16 | ||||||
12 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 47.36 | ||||||
13 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.19 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.87 | ||||||
2 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.26 | ||||||
3 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.37 | ||||||
4 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.21 | ||||||
5 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.95 | ||||||
6 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 38.55 | ||||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 41.15 | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | ||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 34.82 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.25 | ||||||
4 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 36.34 | ||||||
5 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.12 | ||||||
6 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.01 | ||||||
7 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.30 | ||||||
8 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.75 | ||||||
9 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 43.49 | ||||||
10 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.72 | ||||||
11 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.89 | ||||||
12 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.72 | ||||||
13 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.93 | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.13 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.45 | ||||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.74 | ||||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.23 | ||||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.79 | ||||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.23 | ||||||
7 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.81 | ||||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.95 | ||||||
9 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.19 | ||||||
10 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 32.22 | ||||||
11 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 32.44 | ||||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.52 | ||||||
13 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.88 | ||||||
14 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.27 | ||||||
15 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.60 | ||||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.93 | ||||||
17 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.99 | ||||||
18 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.24 | ||||||
19 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.57 | ||||||
20 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 35.75 | ||||||
21 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 35.80 | ||||||
22 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.15 | ||||||
23 | Jonas Olesen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 36.88 | ||||||
24 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.63 | ||||||
25 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.60 | ||||||
26 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 41.58 | ||||||
27 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.20 | ||||||
28 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 43.45 | ||||||
29 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.58 | ||||||
30 | Patrick Kjelgaard | 2004 | SVØM Korsør | 52.08 | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.06 | ||||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.98 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 29.04 | ||||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 29.60 | ||||||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.63 | ||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.22 | ||||||
7 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.26 | ||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.56 | ||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.06 | ||||||
10 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.78 | ||||||
11 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.91 | ||||||
12 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.97 | ||||||
13 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.73 | ||||||
14 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cilles Prinsesser | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.11 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 42.54 | 1:21.79 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 37.80 | 1:59.59 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 36.52 | 2:36.11 | |||||||
2 | Piger Odsherred | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 2:38.43 | ||||||
Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Sophie Nielsen | 2006 | 48.27 | 1:28.22 | |||||||
Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 35.33 | 2:03.55 | |||||||
Amalie Kurps | 2004 | 34.88 | 2:38.43 | |||||||
3 | Piger 2 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:38.61 | ||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 39.62 | 39.62 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 47.37 | 1:26.99 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 33.02 | 2:00.01 | |||||||
Benedichte Hallengreen | 2005 | 38.60 | 2:38.61 | |||||||
4 | Piger 1 Næstved | 2005 | Næstved IF | 2:39.77 | ||||||
Leonora Franck | 2006 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 42.47 | 1:23.36 | |||||||
Victoria Dinesen | 2005 | 40.99 | 2:04.35 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.42 | 2:39.77 | |||||||
5 | Dragsholm Piger 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:49.13 | ||||||
Sofie Larsen | 2005 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 46.91 | 1:31.40 | |||||||
Katrine Hansen | 2006 | 42.87 | 2:14.27 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 34.86 | 2:49.13 | |||||||
6 | Vsk Piger 2 | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 3:00.91 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 57.02 | 1:42.89 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 42.71 | 2:25.60 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 35.31 | 3:00.91 | |||||||
7 | Stv Piger 2 Grp 1+2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 3:09.94 | ||||||
Emma Attrup | 2007 | 48.25 | 48.25 | |||||||
Emma Jørgensen | 2005 | 51.55 | 1:39.80 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 42.22 | 2:22.02 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 47.92 | 3:09.94 | |||||||
8 | Bjørns Bedste Piger | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 3:11.46 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Cecilie Møller | 2005 | 54.56 | 1:39.60 | |||||||
Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | 54.02 | 2:33.62 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 37.84 | 3:11.46 | |||||||
9 | Piger 2 Næstved | 2005 | Næstved IF | 3:11.72 | ||||||
Merle Holmgaard | 2005 | 47.99 | 47.99 | |||||||
Sille Christensen | 2006 | 59.35 | 1:47.34 | |||||||
Dicte Maar | 2006 | 46.11 | 2:33.45 | |||||||
Marie-Louise Kristensen | 2006 | 38.27 | 3:11.72 | |||||||
10 | Shs Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 3:14.91 | ||||||
Cecilie Rasmussen | 2005 | 41.04 | 41.04 | |||||||
Mathilde Mark | 2006 | 59.53 | 1:40.57 | |||||||
Signe Rasmussen | 2006 | 55.72 | 2:36.29 | |||||||
Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | 38.62 | 3:14.91 | |||||||
11 | Piger 3 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 3:16.83 | ||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 49.45 | 49.45 | |||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 58.68 | 1:48.13 | |||||||
Asta Marie Boye | 2006 | 32.23 | 2:20.36 | |||||||
Nicoline Fabrin | 2007 | 56.47 | 3:16.83 | |||||||
12 | Mini Piger 1 Næstved | 2007 | Næstved IF | 3:31.26 | ||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 58.36 | 1:45.81 | |||||||
Martine Foged | 2009 | 1:05.52 | 2:51.33 | |||||||
Merle Dahlmann | 2007 | 39.93 | 3:31.26 | |||||||
- | Piger 3 Næstved | 2005 | Næstved IF | DSQ | Asynk. arme e/start | |||||
Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | 52.92 | 52.92 | |||||||
Vigga Petersen | 2009 | 1:16.90 | 2:09.82 | |||||||
- | Stv Piger 1 Grp 1+2 | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 48.95 | 48.95 | |||||||
Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 52.21 | 1:41.16 | |||||||
- | Værløse Piger | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Amalie Helfelt | 2006 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 44.69 | 1:24.67 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 34.16 | 1:58.83 | |||||||
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:14.92 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 38.77 | 1:14.68 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 32.12 | 1:46.80 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.12 | 2:14.92 | |||||||
2 | Shs Piger 1 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:19.45 | ||||||
Monique Bang From | 2002 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Tanja H Nielsen | 1996 | 38.70 | 1:16.03 | |||||||
Julie Farø Jakobsen | 1997 | 34.80 | 1:50.83 | |||||||
Anne Holm | 1999 | 28.62 | 2:19.45 | |||||||
3 | Stv Piger 1 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 2:19.66 | ||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Karoline Nielsen | 2004 | 38.47 | 1:10.02 | |||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 35.65 | 1:45.67 | |||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | 33.99 | 2:19.66 | |||||||
4 | Dragsholm Piger 1 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:20.11 | ||||||
Sille Bachmann | 2004 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 40.42 | 1:16.53 | |||||||
Camille Neess | 2003 | 33.24 | 1:49.77 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.34 | 2:20.11 | |||||||
5 | Girls 2 Næstved | 2002 | Næstved IF | 2:26.36 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 40.41 | 1:16.45 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 37.45 | 1:53.90 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 32.46 | 2:26.36 | |||||||
6 | Triton Piger | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.92 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 44.76 | 1:21.41 | |||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 34.80 | 1:56.21 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 30.71 | 2:26.92 | |||||||
7 | Piger 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:32.64 | ||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 44.02 | 1:20.35 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 36.94 | 1:57.29 | |||||||
Josephine Nørmark Larsen | 2004 | 35.35 | 2:32.64 | |||||||
8 | Team Stt | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:48.12 | ||||||
Caroline Møller | 2002 | 42.31 | 42.31 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 48.66 | 1:30.97 | |||||||
Sofia Mohammadi | 2005 | 42.41 | 2:13.38 | |||||||
Camilla Erdal | 2002 | 34.74 | 2:48.12 | |||||||
- | Girls 1 Næstved | 2002 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 36.52 | 1:11.47 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.19 | 1:44.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 3 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:24.24 | ||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 42.95 | 1:20.65 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 33.60 | 1:54.25 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 29.99 | 2:24.24 | |||||||
2 | Bjørns Banditter | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 3:03.38 | ||||||
Gustav Meinert | 2006 | 43.47 | 43.47 | |||||||
Simon Kristoffersen | 2005 | 52.51 | 1:35.98 | |||||||
Tristan Houmann | 2008 | 46.18 | 2:22.16 | |||||||
August Juul-Andersen | 2007 | 41.22 | 3:03.38 | |||||||
- | Dragsholm Drenge 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Linus Noe | 2008 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Østen Pedersen | 2005 | 47.08 | 1:34.11 | |||||||
- | Drenge 1 Næstved | 2007 | Næstved IF | DSQ | 2 armtag u/vand v/st | |||||
Petar Trkulja | 2006 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Drenge 1 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:52.35 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 28.59 | 28.59 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 31.72 | 1:00.31 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.65 | 1:26.96 | |||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.39 | 1:52.35 | |||||||
2 | Dragsholm Drenge 1 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:00.42 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 35.19 | 1:05.10 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 29.48 | 1:34.58 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 25.84 | 2:00.42 | |||||||
3 | Boys 1 Næstved | 2002 | Næstved IF | 2:04.73 | ||||||
Matti Andersen | 2001 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 33.54 | 1:07.00 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 28.69 | 1:35.69 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 29.04 | 2:04.73 | |||||||
4 | Triton Drenge | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.45 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 37.73 | 1:08.33 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 30.88 | 1:39.21 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 26.24 | 2:05.45 | |||||||
5 | Team Stt 1 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:06.04 | ||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 35.22 | 1:09.21 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 29.52 | 1:38.73 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 27.31 | 2:06.04 | |||||||
6 | Vsk Drenge 1 | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 2:07.88 | ||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 37.74 | 1:10.60 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 29.49 | 1:40.09 | |||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 27.79 | 2:07.88 | |||||||
7 | Boys 2 Næstved | 2002 | Næstved IF | 2:10.38 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 36.54 | 1:11.14 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 30.93 | 1:42.07 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 28.31 | 2:10.38 | |||||||
8 | Drenge 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:19.49 | ||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 38.38 | 1:16.62 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 33.45 | 1:50.07 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 29.42 | 2:19.49 | |||||||
9 | Shs Drenge 2 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:19.54 | ||||||
Phillip Hausmann Olsen | 2003 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Oscar Xu | 2003 | 39.19 | 1:17.08 | |||||||
Oskar Joost | 1999 | 33.42 | 1:50.50 | |||||||
Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 29.04 | 2:19.54 | |||||||
10 | Annies Prinser | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:19.76 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 40.47 | 1:14.32 | |||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 35.47 | 1:49.79 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 29.97 | 2:19.76 | |||||||
11 | Team Stt 2 | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:32.25 | ||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 47.58 | 1:24.41 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 31.37 | 1:55.78 | |||||||
William Jensen | 2002 | 36.47 | 2:32.25 | |||||||
12 | Værløse Boys | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:43.32 | ||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 42.93 | 1:23.30 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 47.57 | 2:10.87 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 32.45 | 2:43.32 | |||||||
- | Drenge 2 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 45.32 | 45.32 | |||||||
- | Shs Drenge 1 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Tyvstart | |||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Søren G. Nielsen | 2000 | 40.57 | 1:11.46 | |||||||
Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | 30.30 | 1:41.76 | |||||||
- | Stv Drenge 2 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Daniel Mir | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | 1:36.05 | |||||
2 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 47.14 | 1:39.79 | |||||
3 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 51.68 | 1:45.46 | |||||
4 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.08 | 1:46.37 | |||||
5 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 53.16 | 1:52.07 | |||||
6 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 53.50 | 1:53.24 | |||||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.87 | 1:53.32 | |||||
8 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 52.50 | 1:56.63 | |||||
9 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 57.01 | 1:59.90 | |||||
10 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 55.73 | 2:00.83 | |||||
11 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 58.03 | 2:06.95 | |||||
12 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.63 | 2:10.96 | |||||
- | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svm på ryg e/50m | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.37 | 1:24.47 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 41.17 | 1:26.95 | |||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 41.01 | 1:27.45 | |||||
4 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.82 | 1:27.99 | |||||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.57 | 1:31.06 | |||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 43.51 | 1:32.26 | |||||
7 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.80 | 1:33.83 | |||||
8 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.70 | 1:33.91 | |||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 45.59 | 1:34.55 | |||||
10 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.18 | 1:34.83 | |||||
11 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 43.41 | 1:36.21 | |||||
12 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.70 | 1:38.01 | |||||
13 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 46.53 | 1:38.81 | |||||
14 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.65 | 1:39.05 | |||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.61 | 1:39.34 | |||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 47.56 | 1:39.80 | |||||
17 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.54 | 1:40.28 | |||||
18 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 48.83 | 1:42.58 | |||||
19 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.80 | 1:42.84 | |||||
20 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 48.33 | 1:43.31 | |||||
21 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.59 | 1:43.82 | |||||
22 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 49.43 | 1:45.30 | |||||
23 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 49.61 | 1:45.63 | |||||
24 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.34 | 1:46.74 | |||||
25 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 49.89 | 1:47.33 | |||||
26 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 51.39 | 1:48.96 | |||||
27 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.63 | 1:49.07 | |||||
28 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.96 | 1:52.73 | |||||
29 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 51.43 | 1:53.24 | |||||
30 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 52.98 | 1:54.03 | |||||
31 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.34 | 1:54.06 | |||||
32 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 53.06 | 1:54.58 | |||||
33 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.18 | 1:58.84 | |||||
34 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 57.02 | 1:59.06 | |||||
35 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 56.82 | 1:59.36 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 36.76 | 1:17.93 | |||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.86 | 1:19.59 | |||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.48 | 1:27.37 | |||||
4 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.32 | 1:33.74 | |||||
5 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 44.50 | 1:34.94 | |||||
6 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.63 | 1:37.73 | |||||
7 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 46.67 | 1:37.98 | |||||
8 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 51.21 | 1:49.66 | |||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 38.30 | 1:20.61 | |||||
2 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:24.15 | |||||
3 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.58 | 1:26.59 | |||||
4 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.84 | 1:29.04 | |||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.83 | 1:43.30 | |||||
6 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.59 | 1:55.23 | |||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DSQ | ESB v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.03 | 1:45.22 | |||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 52.96 | 1:49.96 | |||||
3 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.30 | 1:50.84 | |||||
4 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.50 | 1:51.15 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.53 | 1:26.10 | |||||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.94 | 1:26.85 | |||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.94 | 1:28.15 | |||||
4 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 42.21 | 1:28.46 | |||||
5 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.91 | 1:30.28 | |||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.00 | 1:31.66 | |||||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.98 | 1:38.33 | |||||
8 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 46.59 | 1:39.21 | |||||
9 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 53.90 | 1:51.03 | |||||
10 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 53.07 | 1:52.41 | |||||
11 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | 56.64 | 1:57.02 | |||||
12 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.50 | 2:01.67 | |||||
13 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:12.98 | 2:34.12 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.69 | 1:14.64 | |||||
2 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.48 | 1:17.44 | |||||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.40 | 1:17.59 | |||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | 1:18.40 | |||||
5 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.66 | 1:19.55 | |||||
6 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.14 | 1:19.91 | |||||
7 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.60 | 1:20.03 | |||||
8 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.86 | 1:20.32 | |||||
9 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 38.24 | 1:21.06 | |||||
10 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.07 | 1:21.39 | |||||
11 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.90 | 1:22.02 | |||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.69 | 1:22.24 | |||||
13 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.29 | 1:22.40 | |||||
14 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 39.04 | 1:22.53 | |||||
15 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 38.62 | 1:22.78 | |||||
16 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 39.25 | 1:24.15 | |||||
17 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 36.46 | 1:24.65 | |||||
18 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.99 | 1:25.01 | |||||
19 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.63 | 1:25.70 | |||||
20 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.67 | 1:29.86 | |||||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.18 | 1:30.55 | |||||
22 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.06 | 1:32.56 | |||||
23 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.46 | 1:32.72 | |||||
24 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 46.53 | 1:38.16 | |||||
25 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 49.17 | 1:48.04 | |||||
26 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.20 | 1:50.21 | |||||
27 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 54.10 | 1:55.82 | |||||
- | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.76 | 1:07.45 | |||||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 33.61 | 1:11.67 | |||||
3 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 37.00 | 1:18.88 | |||||
4 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.81 | 1:21.29 | |||||
5 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.83 | 1:21.66 | |||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.83 | 1:23.70 | |||||
7 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.32 | 1:25.62 | |||||
8 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.52 | 1:26.56 | |||||
9 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 39.96 | 1:26.65 | |||||
10 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 43.17 | 1:33.62 | |||||
11 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.78 | 1:40.83 | |||||
12 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 48.03 | 1:43.87 | |||||
- | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.97 | ||||||
2 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.33 | ||||||
3 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.13 | ||||||
4 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 46.73 | ||||||
5 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 47.12 | ||||||
6 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.88 | ||||||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 48.09 | ||||||
8 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 49.97 | ||||||
9 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 50.72 | ||||||
10 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.63 | ||||||
11 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.40 | ||||||
12 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 55.40 | ||||||
13 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 1:00.09 | ||||||
14 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.62 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.89 | ||||||
2 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 37.54 | ||||||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.79 | ||||||
4 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.03 | ||||||
5 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.05 | ||||||
6 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.32 | ||||||
7 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.71 | ||||||
8 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.80 | ||||||
9 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.62 | ||||||
10 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 42.71 | ||||||
11 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.04 | ||||||
12 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 45.17 | ||||||
13 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.39 | ||||||
14 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 45.45 | ||||||
15 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 45.72 | ||||||
16 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.47 | ||||||
17 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 50.01 | ||||||
18 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.50 | ||||||
19 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.16 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | ||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.36 | ||||||
3 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.18 | ||||||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.58 | ||||||
5 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.88 | ||||||
6 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.68 | ||||||
7 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.71 | ||||||
8 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 38.47 | ||||||
9 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.34 | ||||||
10 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 39.76 | ||||||
11 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 42.33 | ||||||
12 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 43.03 | ||||||
13 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.42 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.50 | ||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.86 | ||||||
3 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.36 | ||||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 35.86 | ||||||
5 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 38.24 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.18 | ||||||
7 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 43.28 | ||||||
2 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 46.58 | ||||||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 47.15 | ||||||
4 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.57 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.49 | ||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.50 | ||||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.76 | ||||||
4 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 35.87 | ||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 36.67 | ||||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 37.01 | ||||||
7 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.02 | ||||||
8 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.05 | ||||||
9 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.13 | ||||||
10 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 42.15 | ||||||
11 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 43.98 | ||||||
12 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.80 | ||||||
13 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.98 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.04 | ||||||
2 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.82 | ||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | ||||||
4 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.53 | ||||||
5 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | ||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | ||||||
7 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.56 | ||||||
8 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 35.93 | ||||||
9 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.40 | ||||||
10 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.90 | ||||||
11 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 38.83 | ||||||
12 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 39.06 | ||||||
13 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.36 | ||||||
14 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.57 | ||||||
15 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 39.99 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 29.94 | ||||||
3 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.49 | ||||||
4 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.25 | ||||||
5 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 33.95 | ||||||
6 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 35.94 | ||||||
7 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.97 | ||||||
8 | Oskar Joost | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:40 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 25.82 | ||||||
2 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 26.71 | ||||||
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 17.81 | ||||||
2 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 18.02 | ||||||
3 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 18.20 | ||||||
Løb 27, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 16.49 | ||||||
2 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 16.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 20.30 | ||||||
2 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 26.17 | ||||||
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 17.30 | ||||||
2 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 20.27 | ||||||
Løb 28, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 14.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 29, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 23.94 | ||||||
2 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 28.61 | ||||||
3 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 30.70 | ||||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 32.04 | ||||||
Løb 29, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 19.73 | ||||||
2 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 21.33 | ||||||
Løb 29, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 17.74 | ||||||
2 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 20.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 26.16 | ||||||
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 21.04 | ||||||
2 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 25.72 | ||||||
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 18.05 | ||||||
Løb 30, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 15.23 | ||||||
- | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:25.27 | 3:03.28 | 4:42.47 | 6:21.60 | |||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 1:37.90 | 3:25.61 | 5:15.42 | 7:02.65 | |||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 1:18.50 | 2:40.47 | 4:02.20 | 5:20.49 | |||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.82 | 2:43.18 | 4:05.25 | 5:23.24 | |||
3 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 1:36.67 | 3:25.84 | 5:16.35 | 7:05.97 | |||
4 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:40.63 | 3:33.53 | 5:29.29 | 7:18.23 | |||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.03 | 2:24.98 | 3:39.88 | 4:54.13 | |||
2 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.57 | 2:32.89 | 3:51.09 | 5:10.46 | |||
3 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 1:18.60 | 2:42.29 | 4:06.91 | 5:32.10 | |||
4 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.26 | 2:42.24 | 4:07.81 | 5:36.08 | |||
5 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.33 | 2:42.90 | 4:10.02 | 5:37.05 | |||
6 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.95 | 2:49.86 | 4:18.38 | 5:42.00 | |||
7 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 1:28.15 | 3:09.42 | 4:52.75 | 6:31.54 | |||
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:06.71 | 2:18.37 | 3:33.03 | 4:49.57 | |||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:10.98 | 2:29.75 | 3:49.90 | 5:07.14 | |||
3 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.38 | 2:28.04 | 3:47.15 | 5:07.18 | |||
4 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:11.35 | 2:30.81 | 3:53.35 | 5:14.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:01 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.71 | 3:10.11 | 4:48.86 | 6:26.99 | |||
2 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:31.43 | 3:12.40 | 4:54.68 | 6:31.35 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 1:08.60 | 2:23.77 | 3:39.82 | 4:52.52 | |||
2 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 1:10.77 | 2:24.61 | 3:40.25 | 4:54.59 | |||
3 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.72 | 2:40.57 | 4:03.44 | 5:24.01 | |||
4 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.93 | 2:43.28 | 4:08.97 | 5:32.91 | |||
5 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:22.85 | 2:50.18 | 4:17.09 | 5:39.24 | |||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.96 | 2:50.68 | 4:17.31 | 5:40.98 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.83 | 2:07.28 | 3:15.90 | 4:24.81 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.77 | 2:13.33 | 3:20.81 | 4:26.46 | |||
3 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.21 | 2:12.02 | 3:19.73 | 4:28.17 | |||
4 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.27 | 2:15.82 | 3:25.77 | 4:34.22 | |||
5 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.93 | 2:17.17 | 3:30.41 | 4:43.12 | |||
6 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:08.76 | 2:20.14 | 3:31.69 | 4:43.70 | |||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.76 | 2:22.07 | 3:34.57 | 4:43.96 | |||
8 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.36 | 2:25.65 | 3:40.80 | 4:53.41 | |||
9 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.65 | 2:23.83 | 3:39.90 | 4:55.06 | |||
10 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 1:13.77 | 2:31.15 | 3:47.74 | 5:02.13 | |||
11 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.79 | 2:21.51 | 3:41.57 | 5:04.27 | |||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.28 | 2:31.61 | 3:50.14 | 5:07.69 | |||
13 | Joakim Schnack | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:11.87 | 2:31.46 | 3:52.30 | 5:12.55 | |||
14 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 1:18.21 | 2:41.48 | 4:05.64 | 5:28.81 | |||
15 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 1:13.70 | 2:39.96 | 4:06.18 | 5:30.40 | |||
16 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 1:21.91 | 2:50.99 | 4:20.87 | 5:48.96 | |||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 59.83 | 2:03.07 | 3:07.32 | 4:11.20 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 1:00.01 | 2:03.39 | 3:08.53 | 4:12.62 | |||
3 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:00.20 | 2:04.49 | 3:10.83 | 4:16.64 | |||
4 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:07.57 | 2:21.70 | 3:34.42 | 4:49.35 | |||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:09.17 | 2:26.06 | 3:45.10 | 5:03.03 | |||
6 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.97 | 2:40.75 | 4:05.97 | 5:24.55 | |||
7 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.13 | 2:36.35 | 4:03.05 | 5:28.96 | |||
8 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.83 | 2:49.63 | 4:15.82 | 5:38.88 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.10 | 1:25.53 | |||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.45 | 1:29.53 | |||||
3 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 41.39 | 1:30.34 | |||||
4 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.68 | 1:32.06 | |||||
5 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 44.63 | 1:33.62 | |||||
6 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 44.78 | 1:39.85 | |||||
7 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.31 | 1:41.32 | |||||
8 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 47.63 | 1:41.85 | |||||
9 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 50.56 | 1:42.23 | |||||
10 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 49.33 | 1:44.58 | |||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 50.90 | 1:44.68 | |||||
12 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 46.39 | 1:44.75 | |||||
13 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:02.87 | 2:12.56 | |||||
14 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 1:07.20 | 2:14.90 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.14 | 1:17.23 | |||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | 1:18.07 | |||||
3 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.30 | 1:18.55 | |||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | 1:18.75 | |||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.41 | 1:18.75 | |||||
6 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.57 | 1:19.54 | |||||
7 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.63 | 1:19.85 | |||||
8 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.80 | 1:21.08 | |||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.58 | 1:22.19 | |||||
10 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.08 | 1:24.22 | |||||
11 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.89 | 1:25.50 | |||||
12 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.31 | 1:26.86 | |||||
13 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 40.60 | 1:27.51 | |||||
14 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.88 | 1:28.29 | |||||
15 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.64 | 1:29.28 | |||||
16 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.75 | 1:29.59 | |||||
17 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.79 | 1:29.79 | |||||
18 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 44.32 | 1:31.60 | |||||
19 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.51 | 1:32.14 | |||||
20 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.30 | 1:32.83 | |||||
21 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 44.98 | 1:33.31 | |||||
22 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 41.75 | 1:33.74 | |||||
23 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.45 | 1:33.75 | |||||
24 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 43.51 | 1:33.84 | |||||
25 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 41.67 | 1:34.46 | |||||
26 | Benedichte Hallengreen | 2005 | SVØM Korsør | 43.70 | 1:35.86 | |||||
27 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.28 | 1:36.14 | |||||
28 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.25 | 1:36.66 | |||||
29 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.33 | 1:37.13 | |||||
30 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 45.37 | 1:38.62 | |||||
31 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 46.06 | 1:38.70 | |||||
32 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 48.54 | 1:40.21 | |||||
33 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 50.68 | 1:41.30 | |||||
34 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 51.05 | 1:45.72 | |||||
35 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 51.25 | 1:46.70 | |||||
36 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.85 | 1:46.95 | |||||
37 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.39 | 1:51.23 | |||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ESB v/75m | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.41 | 1:11.31 | |||||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.44 | 1:14.05 | |||||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.21 | 1:14.77 | |||||
4 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.68 | 1:17.58 | |||||
5 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 36.17 | 1:18.79 | |||||
6 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.45 | 1:20.11 | |||||
7 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 36.76 | 1:20.12 | |||||
8 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.46 | 1:21.36 | |||||
9 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.02 | 1:24.00 | |||||
10 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 39.08 | 1:24.38 | |||||
11 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 38.93 | 1:25.52 | |||||
12 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.22 | 1:27.61 | |||||
13 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 42.81 | 1:29.89 | |||||
14 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.00 | 1:33.31 | |||||
- | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.68 | 1:16.00 | |||||
2 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 35.41 | 1:18.87 | |||||
3 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.56 | 1:20.02 | |||||
4 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 37.72 | 1:20.19 | |||||
5 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.36 | 1:22.87 | |||||
6 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.19 | 1:25.18 | |||||
7 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.78 | 1:27.08 | |||||
8 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.63 | 1:30.91 | |||||
9 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.44 | 1:44.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 42.86 | 1:33.31 | |||||
2 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.11 | 1:37.05 | |||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 44.62 | 1:38.76 | |||||
4 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.62 | 1:46.04 | |||||
5 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 54.89 | 1:49.97 | |||||
6 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.07 | 1:53.49 | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.31 | 1:15.72 | |||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.15 | 1:16.53 | |||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.50 | 1:17.29 | |||||
4 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 36.53 | 1:17.64 | |||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 35.15 | 1:18.89 | |||||
6 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.03 | 1:18.90 | |||||
7 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.23 | 1:18.92 | |||||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.93 | 1:19.43 | |||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.95 | 1:19.73 | |||||
10 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.79 | 1:21.59 | |||||
11 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.67 | 1:23.44 | |||||
12 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.06 | 1:24.23 | |||||
13 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 39.89 | 1:29.19 | |||||
14 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 42.78 | 1:31.32 | |||||
15 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 46.67 | 1:34.97 | |||||
16 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 45.68 | 1:36.82 | |||||
17 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 49.43 | 1:41.56 | |||||
18 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.27 | 1:47.15 | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.50 | 1:07.24 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.17 | 1:07.46 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.54 | 1:07.47 | |||||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.54 | 1:10.55 | |||||
5 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 33.19 | 1:11.54 | |||||
6 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.04 | 1:11.55 | |||||
7 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 32.95 | 1:12.89 | |||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 34.45 | 1:13.54 | |||||
9 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.14 | 1:14.56 | |||||
10 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.56 | 1:14.63 | |||||
11 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.10 | 1:15.30 | |||||
12 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.96 | 1:16.02 | |||||
13 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 35.11 | 1:16.73 | |||||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:16.83 | |||||
15 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.98 | 1:17.13 | |||||
16 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 36.20 | 1:19.53 | |||||
17 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 37.33 | 1:20.96 | |||||
18 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 38.67 | 1:22.19 | |||||
19 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 40.11 | 1:26.22 | |||||
20 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 41.80 | 1:29.77 | |||||
21 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.55 | 1:30.85 | |||||
22 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 41.72 | 1:32.19 | |||||
23 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.32 | 1:32.65 | |||||
24 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.88 | 1:35.86 | |||||
25 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.00 | 1:35.89 | |||||
- | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | Afslut på mave v/50m | |||||
Løb 34, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.28 | 1:03.75 | |||||
2 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.21 | 1:05.06 | |||||
3 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.05 | 1:07.05 | |||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 30.62 | 1:07.22 | |||||
5 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.59 | 1:10.87 | |||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.44 | 1:11.41 | |||||
7 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 33.02 | 1:11.51 | |||||
8 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.26 | 1:11.86 | |||||
9 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.11 | 1:13.12 | |||||
10 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 37.04 | 1:21.47 | |||||
11 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 42.38 | 1:28.23 | |||||
12 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.85 | 1:31.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 37.52 | 1:21.42 | 2:06.87 | 2:49.39 | |||
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.14 | 1:30.55 | 2:25.49 | 3:18.39 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:27.15 | 2:15.14 | 3:03.03 | |||
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 30.96 | 1:06.61 | 1:44.28 | 2:23.63 | |||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 32.53 | 1:11.56 | 1:51.12 | 2:29.45 | |||
3 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 33.63 | 1:13.67 | 1:56.49 | 2:39.80 | |||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.61 | 1:19.16 | 2:04.33 | 2:50.63 | |||
5 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.87 | 1:16.72 | 2:04.27 | 2:58.85 | |||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 40.21 | 1:29.06 | 2:21.38 | 3:12.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 38.31 | 1:21.48 | |||||
2 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 38.37 | 1:23.11 | |||||
3 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.44 | 1:24.53 | |||||
4 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 40.38 | 1:25.04 | |||||
5 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 40.16 | 1:26.85 | |||||
6 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 42.10 | 1:27.52 | |||||
7 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 41.89 | 1:29.85 | |||||
8 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 42.09 | 1:30.06 | |||||
9 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 43.10 | 1:30.46 | |||||
10 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 44.56 | 1:33.83 | |||||
11 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 42.43 | 1:34.31 | |||||
12 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 44.83 | 1:34.37 | |||||
13 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 43.51 | 1:35.24 | |||||
14 | Emilie Neess | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 44.91 | 1:37.91 | |||||
15 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:47.33 | ||||||
16 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 48.25 | 1:48.71 | |||||
17 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.47 | 1:48.84 | |||||
18 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 52.85 | 1:49.56 | |||||
19 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 50.09 | 1:49.66 | |||||
20 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 56.88 | 2:08.52 | |||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.38 | 1:06.63 | |||||
2 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.31 | 1:07.43 | |||||
3 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.64 | 1:08.78 | |||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:09.75 | |||||
5 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 33.55 | 1:10.29 | |||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.10 | 1:10.61 | |||||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.32 | 1:10.76 | |||||
8 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 34.76 | 1:11.03 | |||||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 36.17 | 1:15.11 | |||||
10 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 36.17 | 1:15.38 | |||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.42 | 1:15.51 | |||||
12 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.64 | 1:15.93 | |||||
13 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:16.73 | |||||
14 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 36.29 | 1:17.47 | |||||
15 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 36.58 | 1:18.12 | |||||
16 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.02 | 1:18.87 | |||||
17 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.59 | 1:19.02 | |||||
18 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.69 | 1:19.62 | |||||
19 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.50 | 1:21.23 | |||||
20 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.94 | 1:21.68 | |||||
21 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 39.95 | 1:22.33 | |||||
21 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 40.53 | 1:22.33 | |||||
23 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.84 | 1:22.50 | |||||
24 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.93 | 1:22.54 | |||||
25 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 37.96 | 1:22.61 | |||||
26 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 40.09 | 1:23.38 | |||||
27 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | 1:25.30 | |||||
28 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.89 | 1:25.31 | |||||
29 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 40.91 | 1:25.45 | |||||
30 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 40.34 | 1:25.46 | |||||
31 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.24 | 1:30.40 | |||||
32 | Frida Christensen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.06 | 1:30.47 | |||||
33 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.03 | 1:32.35 | |||||
34 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 45.14 | 1:33.75 | |||||
35 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.87 | 1:34.67 | |||||
36 | Laura Kruse | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.62 | 1:35.07 | |||||
37 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 48.77 | 1:44.99 | |||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.00 | 1:03.52 | |||||
2 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.92 | 1:04.10 | |||||
3 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.59 | 1:07.10 | |||||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.67 | 1:08.90 | |||||
5 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.47 | 1:09.16 | |||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.05 | 1:09.20 | |||||
7 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 33.07 | 1:09.82 | |||||
8 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.34 | 1:10.50 | |||||
9 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 34.09 | 1:11.01 | |||||
10 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:11.51 | |||||
11 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.04 | 1:11.64 | |||||
12 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.36 | 1:11.98 | |||||
13 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.53 | 1:13.05 | |||||
14 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.11 | 1:14.75 | |||||
15 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | 1:16.89 | |||||
16 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 36.22 | 1:17.22 | |||||
17 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 38.35 | 1:17.38 | |||||
18 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.37 | 1:22.52 | |||||
19 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 39.34 | 1:22.72 | |||||
20 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.32 | 1:30.78 | |||||
Løb 37, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.12 | 1:01.69 | |||||
2 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 30.59 | 1:03.55 | |||||
3 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.18 | 1:03.64 | |||||
4 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.10 | 1:04.11 | |||||
5 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.10 | 1:06.78 | |||||
6 | Emma Schnack | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.06 | 1:10.43 | |||||
7 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 33.31 | 1:10.94 | |||||
8 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.26 | 1:12.12 | |||||
9 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.96 | 1:12.45 | |||||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 34.53 | 1:12.52 | |||||
11 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.09 | 1:20.13 | |||||
12 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.02 | 1:33.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 39.38 | 1:23.12 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 41.96 | 1:27.01 | |||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 44.93 | 1:31.49 | |||||
4 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 45.49 | 1:36.96 | |||||
5 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.79 | 1:40.04 | |||||
6 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.12 | 1:40.22 | |||||
- | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 31.18 | 1:04.78 | |||||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 31.69 | 1:05.99 | |||||
3 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.96 | 1:10.27 | |||||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.71 | 1:10.51 | |||||
5 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.91 | 1:10.67 | |||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.25 | 1:10.71 | |||||
7 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.01 | 1:13.39 | |||||
8 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 35.18 | 1:13.72 | |||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.88 | 1:14.17 | |||||
10 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.89 | 1:16.91 | |||||
11 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 36.72 | 1:16.93 | |||||
12 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 36.85 | 1:18.68 | |||||
13 | Emil Hass | 2006 | Næstved IF | 41.95 | 1:28.05 | |||||
14 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Næstved IF | 41.34 | 1:28.65 | |||||
15 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 41.16 | 1:29.95 | |||||
16 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Værløse Svømmeklub | 41.77 | 1:30.33 | |||||
17 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 43.98 | 1:30.41 | |||||
18 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.19 | 1:52.26 | |||||
19 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.05 | 1:58.74 | |||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.20 | 58.57 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 28.17 | 58.85 | |||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 28.66 | 59.30 | |||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 28.54 | 59.57 | |||||
5 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.61 | 59.82 | |||||
6 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.48 | 59.99 | |||||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 28.74 | 1:00.34 | |||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 28.97 | 1:00.65 | |||||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:01.52 | |||||
10 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.68 | 1:01.62 | |||||
11 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.40 | 1:02.14 | |||||
12 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 29.57 | 1:02.89 | |||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 30.90 | 1:03.71 | |||||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 30.82 | 1:04.58 | |||||
15 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.18 | 1:04.65 | |||||
16 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.18 | 1:04.99 | |||||
17 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.97 | 1:05.58 | |||||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 31.51 | 1:06.14 | |||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.01 | 1:06.21 | |||||
20 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 31.68 | 1:06.51 | |||||
21 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.84 | 1:07.23 | |||||
22 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.24 | 1:07.46 | |||||
23 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.41 | 1:07.93 | |||||
24 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 32.01 | 1:08.39 | |||||
25 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 33.55 | 1:08.43 | |||||
26 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.29 | 1:09.88 | |||||
27 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.09 | 1:14.52 | |||||
28 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 36.16 | 1:14.72 | |||||
29 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.90 | 1:15.22 | |||||
30 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | 1:19.26 | |||||
31 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.24 | 1:19.31 | |||||
Løb 38, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.74 | 55.40 | |||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 26.96 | 55.74 | |||||
3 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.30 | 56.65 | |||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 28.40 | 57.10 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 27.17 | 58.28 | |||||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 28.17 | 58.37 | |||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.35 | 58.97 | |||||
8 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 29.00 | 1:01.34 | |||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.28 | 1:01.80 | |||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.66 | 1:02.09 | |||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 28.95 | 1:02.44 | |||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | 1:02.49 | |||||
13 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.55 | 1:03.29 | |||||
14 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.50 | 1:03.88 | |||||
15 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 32.13 | 1:06.78 | |||||
16 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.09 | 1:06.85 | |||||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 32.06 | 1:07.81 | |||||
18 | Oskar Joost | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.15 | 1:08.11 | |||||
19 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 33.02 | 1:09.68 | |||||
20 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 34.99 | 1:13.75 | |||||
21 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.11 | 1:20.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.05 | 1:30.92 | 2:18.38 | 3:03.56 | |||
2 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 42.68 | 1:31.11 | 2:21.19 | 3:07.90 | |||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | 1:35.57 | 2:24.56 | 3:11.84 | |||
- | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB v/150m | |||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.68 | 1:20.81 | 2:01.03 | 2:39.91 | |||
2 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.23 | 1:21.64 | 2:03.72 | 2:43.81 | |||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.06 | 1:22.64 | 2:07.69 | 2:49.04 | |||
4 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.42 | 1:26.59 | 2:10.32 | 2:53.04 | |||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.61 | 1:24.44 | 2:10.79 | 2:55.26 | |||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.63 | 1:31.67 | 2:18.70 | 3:06.22 | |||
7 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.40 | 1:46.86 | 2:44.81 | 3:40.90 | |||
8 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.66 | 1:58.48 | 2:58.79 | 3:59.56 | |||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afsl. på mave | |||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.80 | 1:15.54 | 1:56.12 | 2:35.88 | |||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.88 | 1:17.27 | 1:59.27 | 2:40.49 | |||
3 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.27 | 1:18.63 | 2:01.37 | 2:44.17 | |||
4 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.66 | 1:21.27 | 2:04.18 | 2:45.46 | |||
5 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.21 | 1:23.61 | 2:08.51 | 2:51.85 | |||
6 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 42.42 | 1:27.92 | 2:14.70 | 3:00.36 | |||
7 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.51 | 1:43.29 | 2:38.73 | 3:28.25 | |||
- | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svm. på maven v/150m | |||||
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.61 | 1:18.35 | 1:59.39 | 2:38.58 | |||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.76 | 1:17.15 | 1:58.70 | 2:40.67 | |||
3 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.17 | 1:20.30 | 2:04.48 | 2:49.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.26 | 1:42.53 | 2:36.62 | 3:28.84 | |||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.14 | 1:21.21 | 2:03.30 | 2:42.57 | |||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.54 | 1:21.88 | 2:03.14 | 2:42.94 | |||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.65 | 1:19.80 | 2:02.08 | 2:43.50 | |||
4 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.03 | 1:22.81 | 2:04.08 | 2:44.58 | |||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.96 | 1:22.10 | 2:05.56 | 2:46.08 | |||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | 1:27.98 | 2:14.27 | 2:58.36 | |||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.81 | 1:09.95 | 1:46.51 | 2:22.73 | |||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | 1:12.65 | 1:50.85 | 2:27.97 | |||
3 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.38 | 1:16.60 | 1:58.34 | 2:38.59 | |||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | 1:19.39 | 2:00.54 | 2:39.19 | |||
5 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.09 | 1:18.84 | 2:00.29 | 2:39.27 | |||
6 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.09 | 1:18.39 | 1:59.73 | 2:40.14 | |||
7 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.82 | 1:18.93 | 2:00.69 | 2:40.72 | |||
8 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 39.97 | 1:23.39 | 2:07.21 | 2:50.64 | |||
9 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 41.66 | 1:28.91 | 2:15.74 | 3:01.39 | |||
10 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.99 | 1:33.03 | 2:19.35 | 3:05.25 | |||
11 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.99 | 1:38.14 | 2:31.00 | 3:21.22 | |||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v/150m | |||||
Løb 40, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.01 | 1:06.22 | 1:42.04 | 2:18.36 | |||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:14.96 | 1:57.55 | 2:36.82 | |||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 39.44 | 1:22.59 | 2:51.71 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Værløse Piger | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:10.76 | ||||||
Fiona Jensen | 2006 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 32.58 | 1:07.66 | |||||||
Signe Holm Hansen | 2005 | 32.35 | 1:40.01 | |||||||
Iben Ebdrup Norling | 2005 | 30.75 | 2:10.76 | |||||||
2 | Triton Piger | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.40 | ||||||
Liv Salhauge | 2005 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 31.92 | 1:03.92 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 34.73 | 1:38.65 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 34.75 | 2:13.40 | |||||||
3 | Annies Prinsesser | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 2:17.03 | ||||||
Malene Reynolds | 2005 | 31.94 | 31.94 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 38.39 | 1:10.33 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 33.08 | 1:43.41 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 33.62 | 2:17.03 | |||||||
4 | Piger 1 Næstved | 2005 | Næstved IF | 2:17.35 | ||||||
Freja Juul | 2006 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 36.34 | 1:07.94 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 35.59 | 1:43.53 | |||||||
Mathilde Ludvigsen | 2006 | 33.82 | 2:17.35 | |||||||
5 | Dragsholm Piger 2 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:22.10 | ||||||
Emilie Neess | 2007 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 33.95 | 1:16.20 | |||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 33.99 | 1:50.19 | |||||||
Maria Hardis | 2004 | 31.91 | 2:22.10 | |||||||
6 | Bjørns Tøser | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 2:36.69 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Cecilie Møller | 2005 | 38.31 | 1:18.45 | |||||||
Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | 39.93 | 1:58.38 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 38.31 | 2:36.69 | |||||||
7 | Shs Piger 2 | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:37.59 | ||||||
Cecilie Rasmussen | 2005 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Frida Christensen | 2005 | 39.42 | 1:14.95 | |||||||
Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | 41.62 | 1:56.57 | |||||||
Laura Kruse | 2005 | 41.02 | 2:37.59 | |||||||
8 | Piger 2 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:37.80 | ||||||
Astamaja Rought | 2006 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Asta Marie Boye | 2006 | 39.39 | 1:15.84 | |||||||
Benedichte Hallengreen | 2005 | 38.66 | 1:54.50 | |||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 43.30 | 2:37.80 | |||||||
9 | Bjørneungerne | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 2:52.13 | ||||||
Chili Fløe Jensen | 2006 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Line Stærmose | 2006 | 43.18 | 1:26.51 | |||||||
Amanda Giroux-Drejer | 2006 | 45.07 | 2:11.58 | |||||||
Sara Juul-Andersen | 2004 | 40.55 | 2:52.13 | |||||||
10 | Piger 3 Næstved | 2005 | Næstved IF | 3:17.71 | ||||||
Sille Christensen | 2006 | 45.61 | 45.61 | |||||||
Vigga Petersen | 2009 | 52.19 | 1:37.80 | |||||||
Merle Holmgaard | 2005 | 41.50 | 2:19.30 | |||||||
Silke Holmgaard | 2007 | 58.41 | 3:17.71 | |||||||
- | Mini Piger 1 Næstved | 2007 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | 37.60 | 37.60 | |||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 42.79 | 1:20.39 | |||||||
- | Piger 2 Næstved | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Asta Marie R. Jensen | 2007 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Victoria Dinesen | 2005 | 35.19 | 1:12.91 | |||||||
Marie-Louise Kristensen | 2006 | 39.74 | 1:52.65 | |||||||
- | Piger Odsherred | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Zille-Marie Lund Christen | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Amalie Kurps | 2004 | 34.11 | 1:07.27 | |||||||
Sophie Nielsen | 2006 | 37.20 | 1:44.47 | |||||||
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Girls 1 Næstved | 2002 | Næstved IF | 1:59.48 | ||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 29.12 | 29.12 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 30.87 | 59.99 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 29.95 | 1:29.94 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 29.54 | 1:59.48 | |||||||
2 | Dragsholm Piger 1 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:00.74 | ||||||
Camille Neess | 2003 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 29.51 | 59.55 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 30.24 | 1:29.79 | |||||||
Sille Bachmann | 2004 | 30.95 | 2:00.74 | |||||||
3 | Shs Piger 1 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:02.29 | ||||||
Anne Holm | 1999 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Tanja H Nielsen | 1996 | 29.36 | 58.62 | |||||||
Maria Bang From | 2000 | 32.56 | 1:31.18 | |||||||
Emma Schnack | 2002 | 31.11 | 2:02.29 | |||||||
4 | Piger 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:07.08 | ||||||
Elida Thornsen | 2005 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 32.81 | 1:03.31 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 32.70 | 1:36.01 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.07 | 2:07.08 | |||||||
5 | Girls 2 Næstved | 2002 | Næstved IF | 2:10.35 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 32.78 | 1:05.42 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 33.15 | 1:38.57 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 31.78 | 2:10.35 | |||||||
- | Vsk Piger 1 | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Freja Petersen | 2000 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 34.96 | 1:03.91 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 30.62 | 1:34.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:29 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 3 Korsør | 2005 | SVØM Korsør | 2:03.09 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 30.74 | 1:01.01 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 30.58 | 1:31.59 | |||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 31.50 | 2:03.09 | |||||||
2 | Drenge 1 Næstved | 2007 | Næstved IF | 2:07.74 | ||||||
Malthe Foged | 2005 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 30.48 | 1:00.98 | |||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 32.03 | 1:33.01 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 34.73 | 2:07.74 | |||||||
3 | Drenge 2 Næstved | 2005 | Næstved IF | 2:39.05 | ||||||
Tao Tang | 2005 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 39.53 | 1:14.01 | |||||||
Jeppe Nielsen | 2007 | 44.45 | 1:58.46 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 40.59 | 2:39.05 | |||||||
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dragsholm Drenge 1 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:45.89 | ||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 25.86 | 52.76 | |||||||
Victor Holm Larsen | 2003 | 27.61 | 1:20.37 | |||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 25.52 | 1:45.89 | |||||||
2 | Boys 1 Næstved | 2002 | Næstved IF | 1:46.61 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 27.36 | 54.44 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 25.69 | 1:20.13 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 26.48 | 1:46.61 | |||||||
3 | Stv Drenge 1 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:46.88 | ||||||
Emil Mølholm Johansen | 2000 | 25.51 | 25.51 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 26.69 | 52.20 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 27.31 | 1:19.51 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 27.37 | 1:46.88 | |||||||
4 | Triton Drenge | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.33 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 26.51 | 53.66 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 27.83 | 1:21.49 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 28.84 | 1:50.33 | |||||||
5 | Vsk Drenge 1 | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:50.34 | ||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 26.53 | 26.53 | |||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 29.74 | 56.27 | |||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 27.20 | 1:23.47 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 26.87 | 1:50.34 | |||||||
6 | Team Stt 1 | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:50.71 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 28.20 | 56.43 | |||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 27.45 | 1:23.88 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 26.83 | 1:50.71 | |||||||
7 | Shs Drenge 1 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:50.76 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Søren G. Nielsen | 2000 | 29.11 | 55.43 | |||||||
Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 28.94 | 1:24.37 | |||||||
Emil Holm | 1996 | 26.39 | 1:50.76 | |||||||
8 | Stv Drenge 2 Grp 3+4 | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:57.85 | ||||||
Silas Lykke | 2003 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 30.25 | 57.84 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 28.21 | 1:26.05 | |||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 31.80 | 1:57.85 | |||||||
9 | Boys 2 Næstved | 2002 | Næstved IF | 1:58.49 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 31.32 | 1:00.89 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 29.75 | 1:30.64 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 27.85 | 1:58.49 | |||||||
10 | Drenge 1 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 1:59.33 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 29.73 | 58.89 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 30.46 | 1:29.35 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 29.98 | 1:59.33 | |||||||
11 | Cilles Prinser | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 2:01.42 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 30.23 | 58.79 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 31.21 | 1:30.00 | |||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 31.42 | 2:01.42 | |||||||
12 | Shs Drenge 2 | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 2:02.59 | ||||||
Phillip Hausmann Olsen | 2003 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Oskar Joost | 1999 | 30.05 | 1:00.35 | |||||||
Joakim Schnack | 2004 | 31.05 | 1:31.40 | |||||||
Oscar Xu | 2003 | 31.19 | 2:02.59 | |||||||
13 | Dragsholm Drenge 2 | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 2:12.05 | ||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Linus Noe | 2008 | 38.93 | 1:08.80 | |||||||
Asbjørn Olesen | 2004 | 31.56 | 1:40.36 | |||||||
Marcus Madsen | 2005 | 31.69 | 2:12.05 | |||||||
14 | Drenge 2 Korsør | 2004 | SVØM Korsør | 2:14.61 | ||||||
Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 33.80 | 1:06.80 | |||||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 35.89 | 1:42.69 | |||||||
Lucas Leal | 2001 | 31.92 | 2:14.61 | |||||||
15 | Team Stt 2 | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:15.54 | ||||||
Christian Skriver | 2004 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Lars Skadhauge | 1975 | 28.64 | 1:01.89 | |||||||
William Jensen | 2002 | 36.88 | 1:38.77 | |||||||
Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 36.77 | 2:15.54 | |||||||
16 | Værløse Boys | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:21.82 | ||||||
Christian Kempel Laursen | 2008 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 33.59 | 1:14.37 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 34.84 | 1:49.21 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 32.61 | 2:21.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:29 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 101, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.29 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.29 | ||||||
3 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.37 | ||||||
4 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.62 | ||||||
5 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.88 | ||||||
6 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 102, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Mølholm Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 25.19 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.37 | ||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 25.74 | ||||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 25.77 | ||||||
5 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 26.24 | ||||||
6 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 26.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 10:20 |