Results for SB-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.41 | ||||||
2 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 52.05 | ||||||
3 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 53.42 | ||||||
4 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 54.10 | ||||||
5 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 54.27 | ||||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 54.72 | ||||||
7 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.06 | ||||||
8 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 1:03.40 | ||||||
9 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.88 | ||||||
10 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:08.46 | ||||||
11 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.57 | ||||||
12 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.12 | ||||||
13 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:11.81 | ||||||
14 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:13.62 | ||||||
- | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | DSQ | 2 armtag u/vand e/st | |||||
- | Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | Næstved IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.61 | ||||||
2 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 42.87 | ||||||
3 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.43 | ||||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.88 | ||||||
5 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 44.29 | ||||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.46 | ||||||
7 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 45.54 | ||||||
8 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 46.43 | ||||||
9 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 46.62 | ||||||
10 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 47.29 | ||||||
11 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.41 | ||||||
12 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.46 | ||||||
13 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.48 | ||||||
14 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.85 | ||||||
15 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 48.23 | ||||||
16 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.52 | ||||||
17 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 49.83 | ||||||
18 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 51.58 | ||||||
19 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.45 | ||||||
20 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 55.23 | ||||||
21 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.35 | ||||||
22 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.81 | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | En hånd v/50m | |||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.46 | ||||||
2 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.46 | ||||||
3 | Josephine Nørmark Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.99 | ||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.90 | ||||||
2 | Tanja H Nielsen | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.62 | ||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 39.29 | ||||||
4 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.51 | ||||||
5 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 43.46 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.41 | ||||||
6 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.41 | ||||||
8 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:50 |