Resultater for SB-Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | ||||||
2 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 35.66 | ||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.81 | ||||||
4 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 36.53 | ||||||
5 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 37.24 | ||||||
6 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 39.08 | ||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 39.68 | ||||||
8 | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.12 | ||||||
9 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 40.68 | ||||||
10 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 40.89 | ||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 41.43 | ||||||
12 | Sofie Neerup Rosenkvist | 2007 | Næstved IF | 42.08 | ||||||
13 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 43.34 | ||||||
14 | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.45 | ||||||
15 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.88 | ||||||
16 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 49.26 | ||||||
17 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 50.31 | ||||||
18 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 50.54 | ||||||
19 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 58.25 | ||||||
20 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 58.27 | ||||||
21 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.72 | ||||||
22 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 1:12.77 | ||||||
- | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.21 | ||||||
2 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.95 | ||||||
3 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.36 | ||||||
4 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 33.18 | ||||||
5 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.24 | ||||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.53 | ||||||
7 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.85 | ||||||
8 | Evelyn Nyborg | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.93 | ||||||
9 | Cecilie Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 34.04 | ||||||
9 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 34.04 | ||||||
11 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.62 | ||||||
12 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 35.17 | ||||||
13 | Fiona Jensen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.33 | ||||||
14 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 35.50 | ||||||
15 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 35.52 | ||||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 35.59 | ||||||
17 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 35.67 | ||||||
18 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.42 | ||||||
19 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.04 | ||||||
20 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | Næstved IF | 37.15 | ||||||
21 | Asta Marie Boye | 2006 | SVØM Korsør | 37.32 | ||||||
22 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.21 | ||||||
23 | Signe Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.59 | ||||||
24 | Ella Persson | 2006 | Værløse Svømmeklub | 38.72 | ||||||
25 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.34 | ||||||
26 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.88 | ||||||
27 | Andrea Boss | 2006 | Næstved IF | 41.36 | ||||||
28 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 41.39 | ||||||
29 | Sille Christensen | 2006 | Næstved IF | 43.34 | ||||||
30 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.36 | ||||||
31 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.38 | ||||||
32 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.76 | ||||||
33 | Mathilde Mark | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 44.99 | ||||||
34 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.85 | ||||||
35 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.77 | ||||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.36 | ||||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.46 | ||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.08 | ||||||
4 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.16 | ||||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 30.77 | ||||||
6 | Karoline Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 31.27 | ||||||
7 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.32 | ||||||
8 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 31.53 | ||||||
9 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | ||||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.22 | ||||||
11 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 32.30 | ||||||
12 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | ||||||
13 | Anna Christensen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.15 | ||||||
14 | Maria Hardis | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.26 | ||||||
15 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | ||||||
16 | Sidse Andersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 34.51 | ||||||
17 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.61 | ||||||
18 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 34.64 | ||||||
19 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 35.29 | ||||||
20 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.79 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.60 | ||||||
2 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 28.93 | ||||||
3 | Anne Holm | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.05 | ||||||
4 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.32 | ||||||
5 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 30.57 | ||||||
6 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.58 | ||||||
7 | Julie Farø Jakobsen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.63 | ||||||
8 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 30.89 | ||||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.56 | ||||||
10 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 33.59 | ||||||
11 | Maria Bang From | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 33.75 | ||||||
12 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.10 | ||||||
13 | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:37 |