2019-09-19   19:32:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Heyn Stage  2004    496          32.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.66                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    447          33.55   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.06                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    437          33.81   
  Lyngby Svømmeklub  32.80                 
Laura Borre Jacobsen  2004    426          34.10   
  Lyngby Svømmeklub  32.07                 
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    415          34.41   
  Greve Svømmeklub  34.14                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    408          34.59   
  A6  35.45                 
Anastasia Smirnov  2004    408          34.60   
  Lyngby Svømmeklub  35.04                 
Nicoline H. Baadsgaard  2004    387          35.22   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.03                 
Freja Møller  2004    336          36.91   
  A6  38.25                 
10  Nomi I. K. Schau  2004    332          37.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  38.56                 
11  Laura Møller Sørensen  2004    325          37.33   
  Lyngby Svømmeklub  40.95                 
12  Fiona Andrea Have  2004    317          37.64   
  Lyngby Svømmeklub  37.99                 
13  Emily Maack  2004    312          37.84   
  Lyngby Svømmeklub  35.70                 
13  Frederikke Meisner From  2004    312          37.84   
  Roskilde Svømning  42.00                 
15  Mathilde Svendsen  2004    310          37.92   
  Greve Svømmeklub  37.53                 
16  Ida Mørk  2004    276          39.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.17                 
17  Ulrika Paaske  2004    252          40.64   
  Roskilde Svømning  37.30                 
18  Frederikke Elster  2004    249          40.78   
  Lyngby Svømmeklub  42.81                 
19  Isabella Ravn Jensen  2004    243          41.13   
  Lyngby Svømmeklub  39.48                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005    387          35.22   
  Roskilde Svømning  35.20                 
Alma Olivarius  2005    357          36.16   
  Lyngby Svømmeklub  35.32                 
Silja Brage  2005    357          36.16   
  A6  40.70                 
Asta Højberg  2005    349          36.45   
  Lyngby Svømmeklub  37.74                 
Sofie Lykke Petersen  2005    327          37.25   
  Roskilde Svømning  37.52                 
Ella Gohr Metz  2005    288          38.83   
  Vest-Brøndby  37.04                 
Ida Jacobsen  2005    281          39.16   
  Vest-Brøndby  38.53                 
Patricia Petersen  2005    275          39.45   
  Lyngby Svømmeklub  41.17                 
Kaisa Falkenberg Lending  2005    253          40.57   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Klara Frida Johansen  2005    252          40.60   
  Roskilde Svømning  41.39                 
11  Emilia Gotfredsen  2005    250          40.70   
  Ishøj Svømme Klub  42.79                 
12  Kathrine E. Larsen  2005    236          41.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
13  Lærke Marie Clausen  2005    217          42.70   
  Greve Svømmeklub  42.16                 
14  Mathilde Pihl  2005    214          42.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.92                 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Falka Tind  2006    460          33.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.13                 
Coco Li Fuhrmann  2006    440          33.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.67                 
Martine Damborg  2007    386          35.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.45                 
Mathilde Severs  2006    339          36.78   
  Lyngby Svømmeklub  37.18                 
Mikkeline Steen Stokkebro  2007    309          37.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.37                 
Anna Andersen  2007    308          37.98   
  Vallensbæk IF Af 1939  39.59                 
Emma Hansen  2007    307          38.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.94                 
Emily Reuter  2006    298          38.40   
  Lyngby Svømmeklub  38.30                 
Alberte Crone Larsen  2006    296          38.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  39.20                 
10  Mathilde Møller  2007    293          38.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.06                 
11  Isabella Pedersen  2007    288          38.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.46                 
12  Cille Winskov Rasmussen  2006    284          39.02   
  Roskilde Svømning  38.65                 
13  Victoria Wiingaard  2006    283          39.09   
  Lyngby Svømmeklub                   
14  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    278          39.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.33                 
15  Laura Cecilie Salling  2006    266          39.90   
  Lyngby Svømmeklub  40.16                 
16  Mathilde Willumsen  2006    264          39.99   
  Greve Svømmeklub  41.21                 
17  Karla Hebeltoft Olesen  2007    238          41.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.73                 
18  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    231          41.83   
  Greve Svømmeklub  42.26                 
19  Nicole Damhøj Andersen  2006    227          42.02   
  Greve Svømmeklub  42.25                 
20  Molly Namensen  2006    227          42.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.05                 
21  Sarah Ankjær Pedersen  2006    224          42.25   
  Greve Svømmeklub  43.43                 
22  Laura Pedersen  2007    223          42.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.42                 
23  Rebecca Ella Madsen  2006    214          42.88   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.80                 
24  Marie Skole Sørensen  2006    213          42.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.61                 
25  Nina Katrine N. Nissen  2006    203          43.66   
  Lyngby Svømmeklub  45.77                 
26  Ronja Skriver Fabricius  2006    200          43.85   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.28                 
27  Hanna Rørbech  2006    200          43.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.56                 
28  Smilla Hauge  2007    198          43.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.85                 
29  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    196          44.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.16                 
30  Sofia Yuwei Zhang  2006    196          44.18   
  Lyngby Svømmeklub                   
31  Laura Jørgensen  2007    194          44.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  44.82                 
32  Marie Elster  2006    192          44.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
33  Silje Sørensen  2007    183          45.18   
  Roskilde Svømning  46.53                 
34  Maja Andersen  2007    174          45.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  49.82                 
35  Sophie Harborg Fuchs  2007    172          46.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.86                 
36  Signe Schnabelrauch  2006    171          46.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.90                 
37  Flora Rebecca Profeta  2008    156          47.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.84                 
37  Leonora Wahl-Brink  2007    156          47.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.77                 
39  Josephine Michelsen  2007    138          49.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.46                 
40  Mathilde Bremer Sørensen  2006    138          49.59   
  Greve Svømmeklub  52.79                 
41  Ingrid Ellehøj  2007    137          49.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.55                 
42  Eva de Maeyer  2009    136          49.85   
  Roskilde Svømning  51.56                 
43  Vigga Skou  2008    135          49.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.92                 
44  Freja Fyller Jacobsen  2007    129          50.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.27                 
45  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    123          51.48   
  Greve Svømmeklub  56.98                 
46  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    109          53.61   
  Greve Svømmeklub  51.15                 
47  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008    96          55.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  55.72                 
48  Vigga Jacoby  2007    95          56.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.34                 
49  Emily Kampmann Nielsen  2007    95          56.24   
  Greve Svømmeklub  55.72                 
50  Jasmin Algünerhan Didriksen  2009    90          57.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
51  Isabella Høj Johansen  2008    86          57.97   
  Greve Svømmeklub  1:02.81                 
52  Caroline Hedetoft-Winther  2008    75          1:00.70   
  Greve Svømmeklub  58.78                 
53  Caroline Damhøj Andersen  2008    75          1:00.76   
  Greve Svømmeklub                   
54  Julie Bruun  2008    70          1:02.22   
  Greve Svømmeklub  1:01.08                 
55  Anna Eirfeldt  2009    54          1:07.91   
  Greve Svømmeklub                   
56  Maja Maria Rasmussen  2008    51          1:09.18   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark