2019-06-19   07:21:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Borre Jacobsen  2004    497  33.17  1:11.83  1:58.92    2:33.79   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.41                 
                     
Alma Heyn Stage  2004    460  32.67  1:09.81  2:02.93    2:37.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:53.01                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    449  34.17  1:16.24  2:04.43    2:39.07   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.41                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    445  32.78  1:12.51  1:59.18    2:39.55   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:44.47                 
                     
Emma Ekman  2004    434  37.02  1:17.73  2:02.32    2:40.83   
  A6  2:44.35                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    411  35.75  1:17.04  2:05.68    2:43.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.90                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004    400  34.00  1:14.37  2:06.37    2:45.31   
  Vest-Brøndby  2:46.43                 
                     
Anastasia Smirnov  2004    399  35.20  1:16.34  2:07.37    2:45.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.84                 
                     
Emily Maack  2004    390  40.88  1:23.09  2:09.02    2:46.74   
  Lyngby Svømmeklub  2:47.80                 
                     
10  Isabel Lillebæk  2004    382  36.69  1:18.35  2:07.21    2:47.89   
  A6  2:47.95                 
                     
11  Lykke Gøttrup Jensen  2004    371  37.29  1:21.84  2:10.89    2:49.53   
  Vest-Brøndby  2:57.00                 
                     
12  Isabella Ravn Jensen  2004    368  37.10  1:23.73  2:07.53    2:49.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:48.99                 
                     
13  Clara Schmedes  2004    365  34.95  1:16.93  2:10.62    2:50.41   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.23                 
                     
14  Nomi I. K. Schau  2004    358  37.47  1:21.25  2:12.15    2:51.48   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:57.83                 
                     
15  Mathilde Svendsen  2004    357  36.02  1:21.80  2:12.17    2:51.63   
  Greve Svømmeklub  2:56.17                 
                     
16  Julie Dahl  2004    352  37.43  1:21.67  2:13.25    2:52.54   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.70                 
                     
17  Frederikke Elster  2004    324  36.88  1:25.63  2:16.86    2:57.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:57.22                 
                     
18  Frederikke Meisner From  2004    262  40.27  1:27.21  2:23.73    3:10.35   
  Roskilde Svømning  3:18.44                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  2:54.21                 
                     
Ulrika Paaske  2004              DSQ  ESB 150M SW7.6 
  Roskilde Svømning  3:07.53                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005    393  36.06  1:17.24  2:07.43    2:46.24   
  Roskilde Svømning  2:46.36                 
                     
Asta Højberg  2005    386  39.90  1:21.45  2:09.40    2:47.26   
  Lyngby Svømmeklub  3:10.79                 
                     
Lise Refsgaard  2005    375  35.59  1:20.21  2:12.56    2:48.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:51.99                 
                     
Emma Karoline Guldberg  2005    364  36.93  1:20.78  2:15.68    2:50.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.04                 
                     
Victoria W. Stahl  2005    363  38.43  1:21.75  2:11.36    2:50.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:54.40                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    354  1:24.41  2:11.75  2:52.19    2:52.19   
  Glostrup Svømmeklub  2:57.02                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    352  37.41  1:23.43  2:11.84    2:52.48   
  Vest-Brøndby  2:57.92                 
                     
Sofie Lykke Petersen  2005    347  34.58  1:19.31  2:13.66    2:53.26   
  Roskilde Svømning  2:52.00                 
                     
Alma Olivarius  2005    341  40.32  1:22.06  2:14.01    2:54.28   
  Lyngby Svømmeklub  2:54.86                 
                     
10  Frida Høj Andersen  2005    331  39.25  1:23.81  2:15.65    2:56.13   
  Ishøj Svømme Klub  2:56.79                 
                     
11  Asta Palmund  2005    317  41.57  1:26.05  2:21.06    2:58.54   
  Roskilde Svømning  3:07.00                 
                     
12  Ida Jacobsen  2005    307  39.93  1:26.57  2:18.98    3:00.64   
  Vest-Brøndby  3:05.19                 
                     
13  Kathrine E. Larsen  2005    298  38.38  1:25.36  2:19.76    3:02.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.45                 
                     
14  Patricia Petersen  2005    274  43.59  1:29.93  2:22.71    3:07.51   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.89                 
                     
15  Kaisa Falkenberg Lending  2005    266  44.71  1:34.31  2:28.13    3:09.30   
  Lyngby Svømmeklub  3:04.99                 
                     
16  Lærke Marie Clausen  2005    216  49.09  1:42.25  2:37.55    3:23.04   
  Greve Svømmeklub  3:31.53                 
                     
17  Mathilde U. Thorborg  2005    211  42.60  1:44.09  2:34.23    3:24.45   
  Vest-Brøndby  3:28.00                 
                     
18  Line Pedersen  2005    209  43.26  1:36.80  2:36.42    3:25.18   
  Glostrup Svømmeklub  3:21.83                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Liv Madsen  2006    444  33.12  1:14.20  2:01.51    2:39.71   
  Greve Svømmeklub  2:40.00                 
                     
Anna Andersen  2007    424  34.55  1:18.02  2:05.70    2:42.09   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:51.12                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    392  36.74  1:20.87  2:07.55    2:46.38   
  Roskilde Svømning  2:54.43                 
                     
Martine Damborg  2007    391  36.45  1:18.64  2:09.38    2:46.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.70                 
                     
Mathilde Severs  2006    389  35.22  1:17.68  2:06.66    2:46.91   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.34                 
                     
Matilde Maagøe  2007    388  36.27  1:19.32  2:09.34    2:47.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.06                 
                     
Sara Kaarup Andersen  2006    363  37.64  1:21.59  2:12.19    2:50.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.44                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    359  34.64  1:23.11  2:10.71    2:51.33   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:53.78                 
                     
Isabella Pedersen  2007    353  37.11  1:22.23  2:14.54    2:52.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.89                 
                     
10  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    352  39.46  1:25.55  2:13.11    2:52.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.69                 
                     
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    344  36.70  1:22.11  2:14.91    2:53.85   
  Greve Svømmeklub  2:57.15                 
                     
12  Alberte Crone Larsen  2006    330  41.32  1:26.50  2:15.97    2:56.29   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:20.06                 
                     
13  Siv Reimer  2006    322  39.88  1:23.91  2:17.75    2:57.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:08.19                 
                     
14  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    306  38.27  1:25.01  2:19.69    3:00.80   
  Greve Svømmeklub  3:10.15                 
                     
15  Sofie Larsen  2006    302  40.19  1:28.34  2:20.70    3:01.55   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:14.84                 
                     
16  Julie Eriksen Tankmar  2006    293  39.85  1:27.63  2:23.97    3:03.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:13.25                 
                     
17  Lara Smerdal  2006    291  41.92  1:26.94  2:22.43    3:03.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:19.72                 
                     
18  Astrid Høyer  2007    287  42.91  1:29.07  2:22.50    3:04.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:08.46                 
                     
19  Clara Thomsen  2006    285  42.49  1:30.92  2:21.67    3:05.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:08.05                 
                     
20  Victoria Wiingaard  2006    285  42.12  1:26.76  2:24.35    3:05.17   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.11                 
                     
21  Laura Cecilie Salling  2006    280  42.30  1:28.56  2:25.00    3:06.08   
  Lyngby Svømmeklub  3:28.28                 
                     
22  Molly Namensen  2006    275  40.20  1:27.99  2:27.77    3:07.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:03.95                 
                     
23  Karla Hebeltoft Olesen  2007    267  44.20  1:31.78  2:26.53    3:09.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.13                 
                     
24  Mathilde Willumsen  2006    267  41.13  1:28.77  2:26.22    3:09.12   
  Greve Svømmeklub  3:25.70                 
                     
25  Nina Katrine N. Nissen  2006    266  46.81  1:33.43  2:26.25    3:09.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
26  Nicole Damhøj Andersen  2006    264  41.15  1:29.45  2:29.47    3:09.86   
  Greve Svømmeklub  3:15.28                 
                     
27  Katja Poulsen  2006    259  44.51  1:33.04  2:28.23    3:11.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:22.51                 
                     
28  Mille Giolbas  2006    256  42.15  1:31.70  2:29.48    3:11.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:27.94                 
                     
29  Marie Elster  2006    255  43.18  1:35.77  2:28.11    3:11.92   
  Lyngby Svømmeklub  3:14.18                 
                     
30  Frida Caroline Knudsen  2007    252  42.82  1:34.85  2:30.15    3:12.81   
  Greve Svømmeklub  3:22.41                 
                     
31  Sofia Yuwei Zhang  2006    252  43.85  1:34.29  2:28.93    3:12.89   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.20                 
                     
32  Rebecca Ella Madsen  2006    241  43.80  1:32.02  2:31.18    3:15.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:29.80                 
                     
33  Vigga Jacoby  2007    238  45.51  1:31.88  2:31.65    3:16.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:22.30                 
                     
34  Emma Haagen  2006    231  48.88  1:39.99  2:32.58    3:18.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:32.26                 
                     
35  Sophie Amalie Rasmussen  2006    220  47.98  1:40.84  2:38.97    3:21.59   
  Greve Svømmeklub  3:27.14                 
                     
36  Sarah Ankjær Pedersen  2006    219  43.13  1:40.28  2:38.10    3:22.01   
  Greve Svømmeklub  3:27.16                 
                     
37  Laura Jørgensen  2007    218  42.74  1:35.38  2:33.03    3:22.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
38  Marie Skole Sørensen  2006    208  45.96  1:39.68  2:41.66    3:25.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
38  Rosa Cornelia Barrisøe  2006    208  44.15  1:35.83  2:38.35    3:25.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:07.83                 
                     
40  Isabella Fam  2006    201  47.95  1:40.44  2:40.71    3:27.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
41  Maja Andersen  2007    199  46.92  1:40.72  2:43.89    3:28.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
42  Hanna Rørbech  2006    192  49.93  1:39.66  2:43.28    3:30.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:37.69                 
                     
43  Signe Schnabelrauch  2006    177  43.47  1:42.47  2:44.24    3:36.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:23.21                 
                     
44  Naja O. K. Neergaard  2007    164  53.25  1:50.37  2:53.69    3:42.23   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:57.91                 
                     
45  Louise Popp-Madsen  2007    163  46.87  1:43.06  2:53.46    3:42.91   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
46  Amalie Lykke Madsen  2008    161  46.97  1:44.52  2:53.97    3:43.84   
  Greve Svømmeklub  3:53.23                 
                     
47  Malene Dithmar  2006    160  55.96  1:53.79  2:54.51    3:44.45   
  Greve Svømmeklub                   
                     
48  Leonora Wahl-Brink  2007    158  55.39  1:52.18  2:53.78    3:45.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
49  Maja Hansen  2006    156  58.69  1:52.71  2:56.36    3:45.93   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:41.31                 
                     
50  Fiona Lei Byrne  2007    154  54.52  1:56.42  2:59.67    3:46.98   
  Greve Svømmeklub                   
                     
51  Flora Rebecca Profeta  2008    152  52.78  1:52.70  3:01.97    3:48.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
52  Ingeborg Fleron Qvant  2007    146  54.79  1:50.49  2:59.52    3:51.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
53  Freja Monrad Kirkegaard  2008    118  1:01.24  2:00.67  3:10.05    4:08.01   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  4:19.89                 
                     
54  Mathilde Bremer Sørensen  2006    118  56.67  1:58.08  3:11.59    4:08.10   
  Greve Svømmeklub                   
                     
55  Sarah Cecilie Rasmussen  2008    105  2:06.14  3:18.55  4:18.18    4:18.18   
  Greve Svømmeklub  4:32.14                 
                     
56  Emily Kampmann Nielsen  2007    92  1:02.88  2:07.54  3:30.38    4:29.36   
  Greve Svømmeklub                   
                     
57  Isabella Høj Johansen  2008    84  1:04.70  2:16.46  3:37.09    4:37.57   
  Greve Svømmeklub                   
                     
58  Julie Bruun  2008    79  1:02.52  2:11.98  3:28.75    4:43.13   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Amanda Aidinian  2007              DSQ  AFSL MAVE 100M SW6.5 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Annika Frederiksen  2007              DSQ  EFB 75M SW6.4 
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006              DSQ  ESB 150M SW7.6 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:55.83                 
                     
Emily Reuter  2006              DSQ  ESB 125M SW7.6 
  Lyngby Svømmeklub  3:07.53                 
                     
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007              DSQ  AFSL MAVE 100M SW6.5 
  Greve Svømmeklub                   
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007              DSQ  ASYN ARME SW8.2 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Rebekka Gjørup Kristensen  2007              DSQ  AFSL MAVE 100M SW6.5 
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
Signe C. H. Naaby  2007              DSQ  ESB 125M SW7.6 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:58.44                 
                     
Sophie Harborg Fuchs  2007              DSQ  ESB 50M SW8.4 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:40.93                 
                     
Vigga Skou  2008              DSQ  ASYN ARME SW8.2 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark