2019-09-21   05:10:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
A6 Drange  2003    441          1:58.90   
  A6  1:59.01                 
  Rasmus Skarby Madsen  2003      31.67        31.67   
  Anders K. Kortegaard  2004      32.05        1:03.72   
  Nicolai Therkelsen  2003      28.63        1:32.35   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      26.55        1:58.90   
                     
Kvik Dudes  2003    409          2:01.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:54.50                 
  Joakim Køhn  2003      29.80        29.80   
  David Kristensen  2003      37.60        1:07.40   
  Mikkel Jørgensen  2003      28.86        1:36.26   
  Carl Heyn Stage  2003      25.62        2:01.88   
                     
Gti2 Drenge 1  2003    399          2:02.89   
  GTI  1:59.01                 
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      29.61        29.61   
  Esben Brasch Jensen  2003      35.90        1:05.51   
  Kristoffer H. Jensen  2003      30.46        1:35.97   
  Marco Knudsen  2003      26.92        2:02.89   
                     
Lyngby Drenge X  2003    350          2:08.42   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Michael Halck  2004      33.45        33.45   
  Christoffer W Frederiksen  2003      33.12        1:06.57   
  Phillip Niemann Madsen  2004      30.85        1:37.42   
  Andreas Hammer Dohn  2006      31.00        2:08.42   
                     
Vg17 Gsk Drenge  2003    329          2:10.99   
  Glostrup Svømmeklub  2:11.70                 
  Samuel Risager  2003      36.45        36.45   
  Asger Johansen  2003      31.91        1:08.36   
  Anton Skov Grell  2004      33.08        1:41.44   
  Lauritz Johansen  2004      29.55        2:10.99   
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gti2 Drenge 2  2004    413          2:01.49   
  GTI  2:03.01                 
  Emil Søby  2004      32.82        32.82   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.64        1:05.46   
  Nicklas Plank  2004      29.32        1:34.78   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.71        2:01.49   
                     
Kvik Youngsters  2004    343          2:09.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:58.50                 
  Rasmus Warberg  2004      30.40        30.40   
  Mathias Christensen  2004      35.89        1:06.29   
  Oscar Kroos  2004      34.27        1:40.56   
  Niklas Wiese Dobel  2004      28.72        2:09.28   
                     
Kvik K3 Drenge  2004    321          2:12.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.60                 
  Sejer Andersen  2005      32.79        32.79   
  Louie Hermansen  2004      40.61        1:13.40   
  Casper Puggaard  2005      30.34        1:43.74   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      28.44        2:12.18   
                     
Roskilde Vikings Årg 2  2004    241          2:25.27   
  Roskilde Svømning  2:23.67                 
  Bertram Nyegaard  2004      36.27        36.27   
  Sebastian Møller-Munkøe  2005      41.14        1:17.41   
  Pelle Colmorten  2004      29.84        1:47.25   
  Valdemar Granic  2006      38.02        2:25.27   
                     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Roskilde Vikings Årg  2005    297          2:15.63   
  Roskilde Svømning  2:10.68                 
  Emil Isaksen  2005      36.10        36.10   
  Carl-Emil Echardt  2005      35.18        1:11.28   
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005      32.62        1:43.90   
  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      31.73        2:15.63   
                     
Gti3 Drenge X  2005    294          2:16.00   
  GTI  2:20.34                 
  Vincent Borup Schärer  2006      37.63        37.63   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      37.00        1:14.63   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      31.57        1:46.20   
  Daniel Bastholm  2005      29.80        2:16.00   
                     
Vi39 Gun Show  2005    285          2:17.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:19.00                 
  Sean Petersen  2006      33.84        33.84   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007      41.13        1:14.97   
  Sebastian Rendlev  2005      32.64        1:47.61   
  Anders Gaard  2006      29.82        2:17.43   
                     
Kvik Drenge 2  2006    188          2:37.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.91                 
  Tobias Melhede  2006      37.54        37.54   
  Emil Espinoza  2006      46.18        1:23.72   
  Andreas Wiese Dobel  2006      38.22        2:01.94   
  Viktor Sønder Koch  2006      36.03        2:37.97   
                     
Kvik Drenge 1  2005    180          2:40.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.59                 
  Frederik Grove Ankerdal  2005      41.30        41.30   
  Frederik Knakkergaard  2005      45.27        1:26.57   
  Lucas Svej  2005      39.67        2:06.24   
  Martin Munch Svendson  2005      33.94        2:40.18   
                     
Roskilde Vikinger 1  2007    174          2:41.82   
  Roskilde Svømning                   
  Jonathan Nyegaard  2007      38.99        38.99   
  Frederik Isaksen  2007      45.49        1:24.48   
  Christoffer Bo Andersen  2007      44.00        2:08.48   
  Nicolas Christiansen  2007      33.34        2:41.82   
                     
Gti3 Drenge Y  2005    156          2:48.09   
  GTI  2:38.83                 
  Marius Mains  2005      41.51        41.51   
  Philip Kriwat Petersen  2007      55.57        1:37.08   
  Cilas Madsen  2005      36.43        2:13.51   
  Mathias W. Rasmussen  2005      34.58        2:48.09   
                     
Kvik Drenge 3  2006    146          2:51.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:50.69                 
  Jacob Riiber Hvid  2007      44.22        44.22   
  Marcus Skov Zacho  2006      47.54        1:31.76   
  Otto Cairo  2007      40.83        2:12.59   
  Philip Schou Christiansen  2006      39.02        2:51.61   
                     
Gtis 06Er Drenge  2006    141          2:53.54   
  GTI  2:57.50                 
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      39.57        39.57   
  Frederik Luca Lamprecht  2006      57.99        1:37.56   
  Emil Szipli Pedersen  2006      43.28        2:20.84   
  Mark Dimon  2006      32.70        2:53.54   
                     
10  Gtis 07Er Drenge  2007    120          3:03.11   
  GTI  2:54.00                 
  Nicolai Østergaard Hansen  2007      47.01        47.01   
  Victor Bjørneborg  2007      49.84        1:36.85   
  Frederik William Holm  2007      43.32        2:20.17   
  Tristan Hovedskov Nielsen  2007      42.94        3:03.11   
                     
11  Gtis Talent Drenge  2006    72          3:37.32   
  GTI  3:37.50                 
  William Zuk Rasmussen  2008      53.91        53.91   
  Alex Leander Dabelsteen  2006      1:00.29        1:54.20   
  Simon Hasting Toft  2006      49.41        2:43.61   
  Mathias Ankjær Pedersen  2009      53.71        3:37.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark