2019-09-21   04:51:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:14   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    497          30.76   
  Vest-Brøndby  30.73                 
Laura Borre Jacobsen  2004    478          31.17   
  Lyngby Svømmeklub  30.48                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    451          31.79   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.20                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    438          32.09   
  A6  33.61                 
Fiona Andrea Have  2004    414          32.71   
  Lyngby Svømmeklub  31.87                 
Lærke Vinneck Hansen  2004    398          33.14   
  Lyngby Svømmeklub  31.26                 
Anastasia Smirnov  2004    385          33.51   
  Lyngby Svømmeklub  32.50                 
Isabel Lillebæk  2004    353          34.49   
  A6  34.79                 
Lykke Gøttrup Jensen  2004    342          34.84   
  Vest-Brøndby  35.06                 
10  Clara Schmedes  2004    342          34.86   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.91                 
11  Isabella Ravn Jensen  2004    322          35.55   
  Lyngby Svømmeklub  35.95                 
12  Frederikke Elster  2004    313          35.88   
  Lyngby Svømmeklub  34.41                 
13  Laura Møller Sørensen  2004    308          36.07   
  Lyngby Svømmeklub  38.84                 
14  Elisabeth Roskær  2004    266          37.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.01                 
15  Emily Maack  2004    241          39.17   
  Lyngby Svømmeklub  42.17                 
16  Frederikke Meisner From  2004    208          41.13   
  Roskilde Svømning  38.62                 
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  32.20                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Antoinette Zafra  2005    395          33.22   
  Roskilde Svømning  33.01                 
Sofie Lykke Petersen  2005    383          33.56   
  Roskilde Svømning  32.16                 
Emilia Gotfredsen  2005    378          33.70   
  Ishøj Svømme Klub  33.83                 
Caroline Koch  2005    342          34.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.23                 
Alma Olivarius  2005    334          35.13   
  Lyngby Svømmeklub  35.58                 
Mille Maxwell Berthou  2005    330          35.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.26                 
Lise Refsgaard  2005    322          35.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.90                 
Kathrine E. Larsen  2005    308          36.10   
  Lyngby Svømmeklub  35.45                 
Emma Karoline Guldberg  2005    278          37.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  37.25                 
10  Asta Højberg  2005    261          38.13   
  Lyngby Svømmeklub  40.08                 
11  Asta Palmund  2005    243          39.06   
  Roskilde Svømning  38.72                 
12  Line Pedersen  2005    241          39.16   
  Glostrup Svømmeklub  39.29                 
13  Mathilde Pihl  2005    240          39.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.31                 
14  Frida Høj Andersen  2005    235          39.49   
  Ishøj Svømme Klub  42.73                 
15  Mathilde U. Thorborg  2005    223          40.16   
  Vest-Brøndby  42.52                 
16  Patricia Petersen  2005    194          42.09   
  Lyngby Svømmeklub  40.95                 
17  Kaisa Falkenberg Lending  2005    193          42.12   
  Lyngby Svømmeklub  37.80                 
 
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    523          30.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.50                 
Malu Melody Christensen  2006    463          31.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.87                 
Julie Liv Madsen  2006    437          32.11   
  Greve Svømmeklub  31.27                 
Alma Møller-Ern  2006    377          33.73   
  Vallensbæk IF Af 1939  33.69                 
Martine Damborg  2007    360          34.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.89                 
Sarah Gudme  2007    350          34.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  36.44                 
Emma Hansen  2007    342          34.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.81                 
Isabella Pedersen  2007    341          34.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.11                 
Mathilde Severs  2006    335          35.10   
  Lyngby Svømmeklub  33.27                 
10  Matilde Maagøe  2007    330          35.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.41                 
11  Elisabeth Augusta Englev  2006    328          35.32   
  Greve Svømmeklub  35.10                 
12  Cille Winskov Rasmussen  2006    311          35.96   
  Roskilde Svømning  38.12                 
13  Sara Kaarup Andersen  2006    310          36.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.08                 
14  Nicole Damhøj Andersen  2006    292          36.74   
  Greve Svømmeklub  39.66                 
15  Sofie Amalie Krag  2006    280          37.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.58                 
16  Zoe Overby Traberg  2006    279          37.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.78                 
17  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    276          37.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.07                 
18  Alberte Crone Larsen  2006    275          37.46   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  42.67                 
19  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    261          38.13   
  Greve Svømmeklub  39.31                 
20  Rebecca Ella Madsen  2006    254          38.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.00                 
21  Mathilde Willumsen  2006    245          38.92   
  Greve Svømmeklub  40.43                 
22  Sofie Larsen  2006    235          39.46   
  Vallensbæk IF Af 1939  38.92                 
23  Frida Caroline Knudsen  2007    234          39.52   
  Greve Svømmeklub  39.58                 
24  Julie Philip  2007    231          39.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.77                 
25  Emily Reuter  2006    231          39.73   
  Lyngby Svømmeklub  44.29                 
26  Sarah Ankjær Pedersen  2006    214          40.75   
  Greve Svømmeklub  41.62                 
27  Victoria Wiingaard  2006    211          40.91   
  Lyngby Svømmeklub  40.36                 
28  Mille Giolbas  2006    199          41.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.41                 
29  Sofia Yuwei Zhang  2006    191          42.29   
  Lyngby Svømmeklub  40.50                 
30  Marie Elster  2006    186          42.68   
  Lyngby Svømmeklub  36.27                 
31  Astrid Høyer  2007    185          42.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.91                 
32  Laura Cecilie Salling  2006    178          43.27   
  Lyngby Svømmeklub  41.49                 
33  Ronja Skriver Fabricius  2006    177          43.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
34  Louise Popp-Madsen  2007    169          44.09   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  48.39                 
35  Vigga Jacoby  2007    167          44.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.59                 
36  Silje Sørensen  2007    155          45.30   
  Roskilde Svømning                   
37  Maja Andersen  2007    141          46.74   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
38  Emma Haagen  2006    134          47.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
39  Amanda Aidinian  2007    130          48.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.97                 
40  Emma Andersen  2007    123          48.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.89                 
41  Tilde Schyth  2006    120          49.36   
  Roskilde Svømning  51.09                 
42  Freja Fyller Jacobsen  2007    116          49.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.78                 
43  Maja Hansen  2006    104          51.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.31                 
44  Nina Katrine N. Nissen  2006    103          51.88   
  Lyngby Svømmeklub  48.47                 
45  Ingeborg Fleron Qvant  2007    100          52.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.34                 
46  Leonora Wahl-Brink  2007    90          54.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.27                 
47  Mie Bysand  2007    88          54.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.01                 
48  Josephine Michelsen  2007    74          57.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.22                 
49  Rebekka Gjørup Kristensen  2007    52          1:04.94   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:03.67                 
Malene Dithmar  2006              DNS   
  Greve Svømmeklub  54.64                 
Ingrid Ellehøj  2007              DSQ  TYVSTART SW4.4 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.23                 
Smilla Hauge  2007              DSQ  ESB 25M SW8.4 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.13                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  16:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark