2019-06-19   07:02:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolai Therkelsen  2003    490  29.29  1:00.84  1:33.38    2:06.04   
  A6  2:11.33                 
                     
Tobias Davidsen  2003    461  28.43  1:00.57  1:34.79    2:08.58   
  Vest-Brøndby  2:12.81                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    453  31.85  1:03.59  1:36.78    2:09.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.20                 
                     
Mikkel Jørgensen  2003    431  29.69  1:03.06  1:37.22    2:11.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.48                 
                     
Kristoffer H. Jensen  2003    384  31.46  1:06.14  1:41.47    2:16.69   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:19.33                 
                     
Esben Brasch Jensen  2003    373  31.07  1:06.75  1:42.64    2:18.04   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Victor Toftehøj  2003    355  32.53  1:07.50  1:43.74    2:20.26   
  A6  2:33.52                 
                     
David Kristensen  2003    306  34.25  1:12.06  1:50.43    2:27.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.13                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:13.53                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:12.68                 
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Michael Halck  2004    378  31.46  1:07.65  1:43.84    2:17.39   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.01                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    378  31.68  1:06.75  1:42.78    2:17.43   
  Lyngby Svømmeklub  2:31.75                 
                     
Emil Søby  2004    364  31.82  1:08.39  1:44.73    2:19.11   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:22.37                 
                     
Louie Hermansen  2004    356  32.36  1:08.13  1:44.40    2:20.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:19.23                 
                     
Frederik Lund Hirsbak  2004    354  32.39  1:08.44  1:45.32    2:20.39   
  A6  2:21.34                 
                     
Oscar Kroos  2004    351  33.37  1:08.95  1:45.49    2:20.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.15                 
                     
Andreas Eriksen Tankmar  2004    341  33.16  1:10.94  1:47.12    2:22.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.28                 
                     
Pelle Colmorten  2004    341  32.50  1:09.74  1:46.72    2:22.15   
  Roskilde Svømning  2:31.97                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    340  33.19  1:11.05  1:48.13    2:22.35   
  A6  2:27.12                 
                     
10  Lauritz Johansen  2004    323  32.59  1:09.25  1:47.15    2:24.72   
  Glostrup Svømmeklub  2:37.20                 
                     
11  Villads Brasch Jensen  2004    271  35.45  1:14.07  1:54.13    2:33.44   
  Greve Svømmeklub  2:37.46                 
                     
12  Nicolas Mønsted-Martin  2004    267  34.59  1:13.39  1:54.60    2:34.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.67                 
                     
Kasper Thorn  2004              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.12                 
                     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Steen Andersen  2006    375  31.89  1:07.71  1:43.61    2:17.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.70                 
                     
Mads Møller  2005    373  32.62  1:07.85  1:44.05    2:18.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.67                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006    350  32.81  1:08.72  1:45.27    2:20.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.62                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    342  31.80  1:07.84  1:45.21    2:22.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:30.36                 
                     
Anders Gaard  2006    337  33.10  1:10.18  1:47.00    2:22.74   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:29.91                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    315  34.11  1:12.01  1:50.28    2:25.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.10                 
                     
Emil Isaksen  2005    306  33.38  1:11.68  1:50.39    2:27.44   
  Roskilde Svømning  2:32.43                 
                     
Sune Vergmann  2005    279  33.68  1:12.46  1:52.32    2:32.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.70                 
                     
Andreas Hammer Dohn  2006    255  34.81  1:14.52  1:56.06    2:36.57   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.52                 
                     
10  Frederik Grove Ankerdal  2005    255  35.71  1:16.03  1:56.59    2:36.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.47                 
                     
11  Tobias Melhede  2006    248  36.01  1:17.90  1:59.80    2:38.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.37                 
                     
12  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    236  36.96  1:18.33  1:59.89    2:40.68   
  Roskilde Svømning  2:37.82                 
                     
13  Jonathan Piontek  2005    229  37.93  1:20.34  2:02.44    2:42.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:58.77                 
                     
14  Nicolas Christiansen  2007    228  36.77  1:17.99  2:01.86    2:42.54   
  Roskilde Svømning  2:43.88                 
                     
15  Andreas Wiese Dobel  2006    222  37.45  1:20.13  2:03.14    2:43.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:38.89                 
                     
16  Jakob Nikolai Haldan  2006    217  1:22.10  2:05.77  2:45.19    2:45.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Mathias W. Rasmussen  2005    208  37.06  1:19.68  2:03.86    2:47.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:50.12                 
                     
18  Nikolaj Nielsen  2007    191  39.98  1:24.40  2:09.62    2:52.28   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:03.12                 
                     
19  Marcus Skov Zacho  2006    190  38.36  1:22.73  2:08.71    2:52.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:49.68                 
                     
20  Otto Cairo  2007    188  37.52  1:21.90  2:09.98    2:53.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
21  Nicolai Østergaard Hansen  2007    178  39.88  1:24.66  2:12.38    2:56.38   
  Greve Svømmeklub  3:06.41                 
                     
22  Marinus Leisvig  2007    177  39.81  1:26.73  2:13.01    2:56.73   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
23  Mark Dimon  2006    173  41.32  1:28.54  2:15.20    2:58.33   
  Greve Svømmeklub  3:06.19                 
                     
24  Oliver Holst Bøgeskov  2006    168  40.43  1:25.88  2:13.64    3:00.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:53.64                 
                     
25  Emil Szipli Pedersen  2006    156  40.34  1:28.22  2:17.18    3:04.31   
  Greve Svømmeklub  3:25.65                 
                     
26  Valdemar Granic  2006    153  43.69  1:31.13  2:19.96    3:05.47   
  Roskilde Svømning  3:07.46                 
                     
27  Jacob Riiber Hvid  2007    144  41.82  1:30.06  2:21.42    3:09.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:11.50                 
                     
28  Frederik William Holm  2007    129  42.87  2:25.57  3:16.37    3:16.37   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
29  Simon Hasting Toft  2006    124  44.69  1:36.38  2:29.17    3:18.86   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:33.39                 
                     
30  Frederik Luca Lamprecht  2006    118  41.04  1:34.61  2:27.55    3:22.28   
  Ishøj Svømme Klub  3:08.56                 
                     
31  William Zuk Rasmussen  2008    81  51.23  1:50.91  2:53.03    3:49.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:52.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  15:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark