Results for Sydkystens Ã…rgangs Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | 448 | 30.68 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.94 | |||||||||
2 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 387 | 32.89 | 1:07.11 | |||||
A6 | 1:06.16 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 351 | 33.79 | 1:09.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.02 | |||||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 321 | 35.04 | 1:11.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 288 | 36.52 | 1:14.01 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:18.25 | |||||||||
6 | Samuel Risager | 2003 | 257 | 37.95 | 1:16.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
7 | David Kristensen | 2003 | 219 | 40.01 | 1:21.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.70 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 371 | 33.62 | 1:08.03 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.12 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 293 | 35.44 | 1:13.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.09 | |||||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 280 | 36.53 | 1:14.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.53 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 273 | 36.86 | 1:15.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.98 | |||||||||
5 | Michael Halck | 2004 | 271 | 37.10 | 1:15.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 242 | 38.73 | 1:18.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 242 | 38.28 | 1:18.48 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:30.46 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sejer Andersen | 2005 | 364 | 33.81 | 1:08.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.84 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 306 | 35.04 | 1:12.53 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.29 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 298 | 35.52 | 1:13.21 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.66 | |||||||||
4 | Sean Petersen | 2006 | 291 | 35.41 | 1:13.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.23 | |||||||||
5 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 245 | 37.86 | 1:18.15 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 239 | 38.45 | 1:18.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 226 | 39.31 | 1:20.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:24.35 | |||||||||
8 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 222 | 39.06 | 1:20.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
9 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 214 | 40.40 | 1:21.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.27 | |||||||||
10 | Matthias Slot | 2005 | 211 | 40.39 | 1:22.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
11 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 202 | 40.54 | 1:23.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.24 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 194 | 40.64 | 1:24.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
13 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 192 | 41.26 | 1:24.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.54 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 187 | 41.36 | 1:25.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 186 | 42.01 | 1:25.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
16 | Frederik Isaksen | 2007 | 185 | 41.24 | 1:25.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.56 | |||||||||
17 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 174 | 43.91 | 1:27.52 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.01 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 170 | 42.87 | 1:28.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:35.53 | |||||||||
19 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 168 | 43.67 | 1:28.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
20 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 167 | 43.24 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.99 | |||||||||
21 | Marinus Leisvig | 2007 | 167 | 43.08 | 1:28.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.18 | |||||||||
22 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 163 | 1:29.41 | 1:29.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.51 | |||||||||
23 | Martin Munch Svendson | 2005 | 162 | 43.41 | 1:29.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.49 | |||||||||
24 | Jonathan Piontek | 2005 | 158 | 43.94 | 1:30.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.24 | |||||||||
25 | Marius Mains | 2005 | 148 | 46.12 | 1:32.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 145 | 45.43 | 1:32.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:44.86 | |||||||||
27 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 141 | 44.94 | 1:33.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.52 | |||||||||
28 | Daniel Skyt | 2006 | 140 | 45.28 | 1:34.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:33.17 | |||||||||
29 | Simon Hasting Toft | 2006 | 136 | 46.23 | 1:34.99 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.80 | |||||||||
30 | Victor Bjørneborg | 2007 | 120 | 48.06 | 1:39.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:47.77 | |||||||||
31 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 106 | 50.28 | 1:43.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:46.09 | |||||||||
32 | Alexander Brink | 2005 | 100 | 50.53 | 1:45.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.65 | |||||||||
33 | Cornelis Colmorten | 2006 | 91 | 53.07 | 1:48.52 | |||||
Roskilde Svømning | 1:42.25 | |||||||||
34 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 78 | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:56.30 | |||||||||
35 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 77 | 56.09 | 1:54.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:57.82 | |||||||||
36 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 67 | 2:00.02 | 2:00.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.20 | |||||||||
37 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 65 | 57.83 | 2:01.54 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
38 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 50 | 1:04.76 | 2:12.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl S. Sørensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.37 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DSQ | EJ RYGL V50M SW6.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.45 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DSQ | EJ RYG LIG 50M SW6.2 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:24 |