2019-09-19   19:11:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    412  34.61  1:13.97  1:56.13    2:40.68   
  Greve Svømmeklub  2:38.99                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    320  38.24  1:22.00  2:08.39    2:54.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.27                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    307  37.69  1:22.26  2:09.39    2:57.22   
  Lyngby Svømmeklub  3:01.12                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004    299  38.53  1:24.29  2:12.25    2:58.71   
  Vest-Brøndby  3:04.13                 
                     
Anastasia Smirnov  2004    296  37.96  1:23.98  2:10.91    2:59.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Laura L. Hørning  2004    290  38.88  1:25.21  2:12.85    3:00.70   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Emma Vega Thorsen  2004    277  38.91  1:25.19  2:14.85    3:03.27   
  Vest-Brøndby  3:13.07                 
                     
Isabella Ravn Jensen  2004    275  39.21  1:24.99  2:13.58    3:03.79   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.66                 
                     
Frederikke Elster  2004    247  40.40  1:28.60  2:20.05    3:10.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Emily Maack  2004    189  43.38  1:37.78  2:33.38    3:28.15   
  Lyngby Svømmeklub  3:34.14                 
                     
Julie Dahl  2004              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Mikkelsen  2005    343  37.80  1:20.87  2:05.99    2:50.82   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.38                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    252  39.45  1:26.85  2:17.71    3:09.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
Freya Ry Nielsen  2005    217  42.85  1:34.69  2:29.31    3:18.79   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Alma Olivarius  2005    208  45.94  1:37.82  2:32.23    3:21.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Asta Højberg  2005    193  44.29  1:39.97  2:35.39    3:26.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emma Karoline Guldberg  2005    187  44.63  1:38.31  2:35.37    3:28.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Patricia Petersen  2005    180  45.82  1:41.24  2:37.26    3:31.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Ida Jacobsen  2005    177  44.50  1:38.59  2:36.77    3:32.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
Ella Gohr Metz  2005    173  44.15  1:39.00  2:36.56    3:34.38   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Line Pedersen  2005    158  46.69  1:43.15  2:42.22    3:41.13   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
11  Kaisa Falkenberg Lending  2005    149  47.32  1:45.48  2:45.45    3:45.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Kathrine E. Larsen  2005              DSQ  ASYNK BEN 150M SW8.3 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malu Melody Christensen  2006    377  34.66  1:15.81  1:59.95    2:45.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.61                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    320  37.22  1:21.71  2:09.55    2:54.70   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Alma Møller-Ern  2006    305  37.63  1:23.47  2:11.16    2:57.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:58.47                 
                     
Mathilde Severs  2006    265  39.80  1:26.75  2:16.26    3:06.09   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sara Kaarup Andersen  2006    261  40.00  1:27.89  2:18.30    3:07.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.91                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007    238  41.60  1:31.82  2:21.36    3:12.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:35.00                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006    236  43.86  1:33.34  2:25.63    3:13.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.56                 
                     
Marie Elster  2006    206  45.16  1:38.01  2:30.30    3:22.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    203  46.05  1:37.65  2:32.48    3:23.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Laura Cecilie Salling  2006    197  46.55  1:39.81  2:34.94    3:25.24   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Emily Reuter  2006    194  40.20  1:35.80  2:33.21    3:26.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Victoria Wiingaard  2006    161  47.94  1:45.18  2:42.64    3:39.50   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Sofia Yuwei Zhang  2006    149  48.51  1:45.21  2:44.57    3:45.29   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Nina Katrine N. Nissen  2006              DSQ  ASYN ARME 110M SW8.2 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark