Results for Limfjords Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.73 | 59.68 | 1:31.66 | 2:04.18 | |||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.79 | 1:03.62 | 1:37.65 | 2:10.44 | |||
3 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.32 | 1:05.78 | 1:40.05 | 2:14.01 | |||
4 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 30.92 | 1:05.89 | 1:40.45 | 2:15.84 | |||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 31.31 | 1:05.86 | 1:41.28 | 2:16.72 | |||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 32.78 | 1:07.96 | 1:43.34 | 2:18.78 | |||
7 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 32.64 | 1:08.24 | 1:45.03 | 2:21.83 | |||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.02 | 1:11.23 | 1:48.60 | 2:25.55 | |||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | 1:12.14 | 1:50.83 | 2:26.80 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.96 | 1:04.02 | 1:36.35 | 2:08.62 | |||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:03.89 | 1:36.75 | 2:09.78 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.16 | 1:04.67 | 1:38.52 | 2:11.54 | |||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 31.76 | 1:05.08 | 1:39.21 | 2:12.12 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.54 | 1:07.74 | 1:43.22 | 2:18.47 | |||
6 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.05 | 1:07.29 | 1:43.40 | 2:18.57 | |||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.95 | 1:07.75 | 1:44.00 | 2:18.70 | |||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.84 | 1:08.37 | 1:43.87 | 2:18.93 | |||
9 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.72 | 1:07.66 | 1:43.48 | 2:19.08 | |||
10 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.99 | 1:07.33 | 1:43.87 | 2:19.69 | |||
11 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | 1:08.50 | 1:44.56 | 2:20.30 | |||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.68 | 1:07.41 | 1:44.33 | 2:21.04 | |||
13 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.91 | 1:09.22 | 1:45.87 | 2:22.48 | |||
14 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.84 | 1:08.91 | 1:45.65 | 2:22.93 | |||
15 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 33.02 | 1:10.07 | 1:48.16 | 2:22.96 | |||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.88 | 1:08.88 | 1:46.13 | 2:23.07 | |||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | 1:11.68 | 1:50.12 | 2:26.66 | |||
18 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 33.88 | 1:11.19 | 1:49.24 | 2:26.74 | |||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.92 | 1:14.20 | 1:52.32 | 2:26.89 | |||
20 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.82 | 1:10.83 | 1:49.79 | 2:27.02 | |||
21 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.52 | 1:10.81 | 1:49.13 | 2:27.08 | |||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.14 | 1:11.95 | 1:49.93 | 2:27.46 | |||
23 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.77 | 1:12.33 | 1:51.71 | 2:29.00 | |||
24 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 34.69 | 1:13.37 | 1:53.06 | 2:30.76 | |||
25 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 35.36 | 1:13.28 | 1:52.14 | 2:31.08 | |||
26 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | 1:14.50 | 1:53.80 | 2:31.22 | |||
27 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.14 | 1:13.81 | 1:54.49 | 2:34.65 | |||
28 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.81 | 1:15.17 | 1:55.72 | 2:34.99 | |||
29 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.36 | 1:18.14 | 2:02.28 | 2:46.53 | |||
30 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.69 | 1:20.56 | 2:05.22 | 2:48.99 | |||
31 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.11 | 1:21.96 | 2:07.25 | 2:50.60 | |||
32 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.28 | 1:22.54 | 2:08.48 | 2:51.38 | |||
33 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 38.63 | 1:21.91 | 2:07.71 | 2:52.92 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.68 | 1:07.78 | 1:44.78 | 2:19.85 | |||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.43 | 1:10.93 | 1:48.83 | 2:25.93 | |||
3 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.45 | 1:11.39 | 1:49.58 | 2:27.11 | |||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.65 | 1:12.42 | 1:51.34 | 2:27.59 | |||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.78 | 1:13.88 | 1:52.74 | 2:30.36 | |||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.45 | 1:14.55 | 1:55.15 | 2:35.61 | |||
7 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 36.39 | 1:16.05 | 1:56.66 | 2:35.94 | |||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.61 | 1:17.31 | 1:59.08 | 2:38.10 | |||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.54 | 1:17.54 | 1:59.52 | 2:38.21 | |||
10 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.56 | 1:18.17 | 2:00.12 | 2:40.29 | |||
11 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.50 | 1:17.51 | 1:59.30 | 2:40.55 | |||
12 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.88 | 1:19.19 | 2:01.36 | 2:43.55 | |||
13 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 36.20 | 1:17.69 | 2:01.01 | 2:44.16 | |||
14 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 37.18 | 1:19.90 | 2:03.75 | 2:46.11 | |||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.40 | 1:19.93 | 2:03.85 | 2:46.38 | |||
16 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 36.87 | 1:20.06 | 2:04.62 | 2:47.86 | |||
17 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.88 | 1:19.89 | 2:03.59 | 2:47.96 | |||
18 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.71 | 1:23.49 | 2:08.99 | 2:51.32 | |||
19 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.68 | 1:22.95 | 2:09.99 | 2:55.52 | |||
20 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.26 | 1:23.93 | 2:10.60 | 2:56.09 | |||
21 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.73 | 1:26.56 | 2:12.68 | 2:57.30 | |||
22 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.51 | 1:27.38 | 2:15.48 | 2:59.11 | |||
23 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.39 | 1:27.59 | 2:15.92 | 3:02.12 | |||
24 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:25.69 | 2:14.04 | 3:02.32 | |||
25 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.45 | 1:25.61 | 2:13.85 | 3:02.93 | |||
26 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.77 | 1:27.42 | 2:17.81 | 3:05.04 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.47 | 1:21.01 | 2:03.58 | 2:45.01 | |||
2 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.04 | 1:22.59 | 2:05.44 | 2:47.78 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.07 | 1:22.96 | 2:07.31 | 2:48.93 | |||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.00 | 1:23.41 | 2:07.79 | 2:50.32 | |||
5 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:23.84 | 2:08.53 | 2:51.58 | |||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | 1:24.03 | 2:09.83 | 2:55.00 | |||
7 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.53 | 1:25.57 | 2:11.65 | 2:56.47 | |||
8 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 39.20 | 1:24.31 | 2:12.03 | 2:58.55 | |||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.34 | 1:30.34 | 2:17.37 | 3:01.27 | |||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.35 | 1:26.30 | 2:14.20 | 3:02.09 | |||
11 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.66 | 1:26.00 | 2:16.47 | 3:04.23 | |||
12 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.83 | 1:34.50 | 2:25.43 | 3:09.83 | |||
13 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.05 | 1:30.11 | 2:21.66 | 3:10.32 | |||
14 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.60 | 1:35.63 | 2:25.52 | 3:14.27 | |||
15 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.90 | 1:37.17 | 2:32.22 | 3:23.78 | |||
16 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.54 | 1:38.37 | 2:32.78 | 3:25.52 | |||
17 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.31 | 1:40.30 | 2:34.83 | 3:25.74 | |||
18 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.32 | 1:40.49 | 2:34.77 | 3:26.47 | |||
19 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.62 | 1:38.93 | 2:34.35 | 3:27.74 | |||
20 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.07 | 1:42.30 | 2:39.20 | 3:28.98 | |||
21 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.92 | 1:41.05 | 2:37.15 | 3:30.92 | |||
22 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.47 | 1:41.55 | 2:38.83 | 3:34.03 | |||
23 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.27 | 1:45.96 | 2:42.02 | 3:35.65 | |||
24 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 47.86 | 1:42.77 | 2:40.05 | 3:36.57 | |||
25 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.08 | 1:44.72 | 2:41.85 | 3:36.81 | |||
26 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.01 | 1:42.87 | 2:40.88 | 3:37.37 | |||
27 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 53.68 | 1:54.31 | 2:55.56 | 3:54.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | 56.59 | 1:25.83 | 1:54.85 | |||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.87 | 55.42 | 1:26.03 | 1:54.89 | |||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.25 | 56.44 | 1:26.48 | 1:56.55 | |||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.57 | 57.76 | 1:27.92 | 1:57.35 | |||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.14 | 58.76 | 1:29.63 | 1:59.26 | |||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.43 | 58.92 | 1:29.59 | 1:59.43 | |||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.05 | 58.85 | 1:29.47 | 1:59.49 | |||
8 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.37 | 59.36 | 1:29.57 | 2:00.24 | |||
9 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.38 | 58.91 | 1:30.59 | 2:01.81 | |||
10 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 28.66 | 1:00.22 | 1:32.16 | 2:03.72 | |||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.11 | 1:00.75 | 1:32.20 | 2:03.89 | |||
12 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.75 | 1:01.00 | 1:33.75 | 2:07.31 | |||
13 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.37 | 1:01.79 | 1:36.17 | 2:11.58 | |||
14 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 30.49 | 1:04.46 | 1:39.08 | 2:11.96 | |||
15 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 31.35 | 1:06.05 | 1:41.03 | 2:14.51 | |||
16 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.40 | 1:05.70 | 1:41.16 | 2:16.33 | |||
17 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.39 | 1:11.28 | 1:53.76 | 2:34.86 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 26.54 | 55.59 | 1:25.16 | 1:55.51 | |||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.64 | 58.80 | 1:29.43 | 1:59.19 | |||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 28.35 | 59.44 | 1:30.58 | 2:02.26 | |||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.38 | 59.36 | 1:31.62 | 2:03.22 | |||
5 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 27.13 | 57.76 | 1:30.62 | 2:04.53 | |||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | 1:01.59 | 1:34.48 | 2:07.20 | |||
7 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 29.21 | 1:01.51 | 1:34.45 | 2:07.48 | |||
8 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 28.55 | 1:00.55 | 1:33.75 | 2:07.81 | |||
9 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.99 | 1:03.27 | 1:37.70 | 2:11.79 | |||
10 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.04 | 1:04.47 | 1:39.79 | 2:12.48 | |||
11 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.28 | 1:02.76 | 1:37.95 | 2:12.83 | |||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.31 | 1:03.92 | 1:39.60 | 2:13.52 | |||
13 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.07 | 1:03.40 | 1:38.61 | 2:14.43 | |||
14 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.79 | 1:06.14 | 1:41.38 | 2:15.89 | |||
15 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | 1:06.43 | 1:41.59 | 2:16.93 | |||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.98 | 1:05.88 | 1:41.72 | 2:17.37 | |||
17 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.85 | 1:06.84 | 1:43.55 | 2:18.98 | |||
18 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | 1:08.29 | 1:44.22 | 2:19.28 | |||
19 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.62 | 1:08.81 | 1:45.10 | 2:19.97 | |||
20 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.58 | 1:07.71 | 1:44.52 | 2:20.17 | |||
21 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.43 | 1:08.94 | 1:44.81 | 2:20.90 | |||
22 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 32.51 | 1:08.38 | 1:45.09 | 2:21.13 | |||
23 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.37 | 1:08.63 | 1:46.66 | 2:23.69 | |||
24 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | 1:10.06 | 1:47.14 | 2:24.51 | |||
25 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.36 | 1:14.05 | 1:53.26 | 2:31.67 | |||
26 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.76 | 1:15.54 | 1:57.57 | 2:34.05 | |||
27 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.55 | 1:14.75 | 1:55.99 | 2:36.82 | |||
28 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.66 | 1:18.21 | 2:02.35 | 2:43.54 | |||
29 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.10 | 1:22.37 | 2:07.59 | 2:51.13 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.49 | 1:07.99 | 1:45.86 | 2:22.67 | |||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.04 | 1:09.53 | 1:46.62 | 2:22.72 | |||
3 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 33.61 | 1:11.32 | 1:51.05 | 2:30.48 | |||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.54 | 1:13.68 | 1:55.35 | 2:33.19 | |||
5 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.01 | 1:13.60 | 1:56.38 | 2:36.89 | |||
6 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.90 | 1:19.67 | 2:03.07 | 2:43.74 | |||
7 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.39 | 1:21.77 | 2:05.55 | 2:46.90 | |||
8 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.90 | 1:23.54 | 2:08.05 | 2:49.03 | |||
9 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.15 | 1:23.43 | 2:08.57 | 2:51.79 | |||
10 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.63 | 1:24.92 | 2:10.32 | 2:53.42 | |||
11 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 38.32 | 1:23.30 | 2:09.95 | 2:54.16 | |||
12 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 42.85 | 1:30.98 | 2:19.57 | 3:04.58 | |||
13 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.03 | 1:33.06 | 2:24.31 | 3:15.40 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.13 | 1:16.44 | 1:56.27 | 2:34.96 | |||
2 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.91 | 1:20.14 | 2:01.73 | 2:40.45 | |||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.54 | 1:18.75 | 2:05.37 | 2:52.77 | |||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.55 | 1:22.44 | 2:11.49 | 2:59.17 | |||
5 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.78 | 1:23.67 | 2:13.40 | 3:03.17 | |||
6 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | 1:31.32 | 2:21.47 | 3:06.07 | |||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.96 | 1:28.29 | 2:19.40 | 3:06.94 | |||
8 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 42.30 | 1:32.01 | 2:22.94 | 3:10.39 | |||
9 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 44.34 | 1:37.24 | 2:32.72 | 3:24.99 | |||
10 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.02 | 1:40.18 | 2:34.22 | 3:25.69 | |||
11 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.46 | 1:38.56 | 2:38.93 | 3:35.37 | |||
12 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.74 | 1:43.86 | 2:40.20 | 3:36.92 | |||
13 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 58.33 | 2:07.09 | 3:17.52 | 4:19.49 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:20.32 | |||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.49 | 1:20.43 | |||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.23 | 1:21.23 | |||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 38.66 | 1:23.18 | |||||
5 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.47 | 1:24.32 | |||||
6 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 44.93 | 1:33.48 | |||||
7 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 1:19.75 | 2:48.69 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.80 | 1:14.32 | |||||
2 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.94 | 1:16.37 | |||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 36.74 | 1:16.55 | |||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.68 | 1:16.77 | |||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.57 | 1:21.46 | |||||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.51 | 1:24.51 | |||||
7 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.07 | 1:24.78 | |||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.21 | 1:25.21 | |||||
9 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.80 | 1:26.65 | |||||
10 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.96 | 1:28.36 | |||||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 43.44 | 1:29.04 | |||||
12 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 42.07 | 1:30.14 | |||||
13 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.74 | 1:31.22 | |||||
14 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.34 | 1:31.75 | |||||
15 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.25 | 1:32.22 | |||||
16 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.32 | 1:32.53 | |||||
17 | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | Svømmeklubben Koral | 46.64 | 1:42.12 | |||||
18 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 49.95 | 1:47.11 | |||||
- | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v/50m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.25 | 1:18.52 | |||||
2 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.49 | 1:26.05 | |||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.09 | 1:26.32 | |||||
4 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 44.01 | 1:30.35 | |||||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.12 | 1:31.73 | |||||
6 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 44.95 | 1:32.38 | |||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 44.15 | 1:32.38 | |||||
8 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.19 | 1:32.73 | |||||
9 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.26 | 1:32.93 | |||||
10 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.55 | 1:34.03 | |||||
11 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.97 | 1:34.31 | |||||
12 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 45.50 | 1:34.89 | |||||
13 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.03 | 1:35.03 | |||||
14 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 45.43 | 1:35.42 | |||||
15 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.73 | 1:35.77 | |||||
16 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 46.37 | 1:36.97 | |||||
17 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.71 | 1:39.83 | |||||
18 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.20 | 1:41.50 | |||||
19 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 49.28 | 1:42.03 | |||||
20 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 51.94 | 1:47.21 | |||||
21 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 52.92 | 1:47.77 | |||||
22 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 52.37 | 1:48.00 | |||||
23 | Marie Emilie Karlsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.78 | 1:53.99 | |||||
- | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v/75m | |||||
- | Sofie Hjarbæk | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Crawl armtag | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 47.09 | 1:36.16 | |||||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 47.63 | 1:37.86 | |||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 48.46 | 1:38.04 | |||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 49.01 | 1:38.70 | |||||
5 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.72 | 1:43.79 | |||||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 51.13 | 1:45.99 | |||||
7 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 51.24 | 1:47.77 | |||||
8 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 49.29 | 1:48.30 | |||||
9 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.07 | 1:49.48 | |||||
10 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 53.49 | 1:51.31 | |||||
11 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 52.23 | 1:52.48 | |||||
12 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.55 | 1:53.41 | |||||
13 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.66 | 1:54.79 | |||||
14 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 58.50 | 1:56.09 | |||||
15 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 58.28 | 2:00.38 | |||||
16 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 57.22 | 2:04.51 | |||||
17 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:02.01 | 2:07.81 | |||||
18 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:02.41 | 2:12.07 | |||||
19 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:04.08 | 2:18.90 | |||||
20 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:04.65 | 2:19.88 | |||||
21 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:06.55 | 2:20.85 | |||||
- | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben/start | |||||
- | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v/25m | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Crawl armtag v/start | |||||
- | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vend/50m | |||||
- | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 695 | 29.38 | 1:02.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.69 | |||||||||
2 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 582 | 32.39 | 1:06.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.50 | |||||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 520 | 32.66 | 1:09.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.23 | |||||||||
4 | Casper Krohn | 2001 | 455 | 34.38 | 1:12.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.16 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 427 | 34.45 | 1:13.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.01 | |||||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | 248 | 40.88 | 1:28.41 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:26.44 | |||||||||
- | Magnus Mikkelsen | 2001 | DSQ | ESB v/75m | ||||||
Aarhus Swim | 1:06.14 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 571 | 32.23 | 1:07.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | 538 | 32.34 | 1:08.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.02 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 525 | 32.59 | 1:08.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.28 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 510 | 32.78 | 1:09.60 | |||||
H2Odense | 1:07.26 | |||||||||
5 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 466 | 35.07 | 1:11.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.62 | |||||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 438 | 35.30 | 1:13.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
7 | Asger Hatting | 2003 | 364 | 38.28 | 1:17.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.32 | |||||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 328 | 39.09 | 1:20.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.14 | |||||||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 322 | 38.31 | 1:21.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.49 | |||||||||
10 | Artúr Jegesi | 2002 | 308 | 39.22 | 1:22.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.13 | |||||||||
11 | Jakob Riisgaard | 2003 | 291 | 40.89 | 1:23.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.78 | |||||||||
12 | Rasmus Irmschler | 2002 | 264 | 40.32 | 1:26.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
13 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 245 | 43.03 | 1:28.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:31.10 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 287 | 40.16 | 1:24.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
2 | Noah Brendholdt | 2004 | 277 | 40.22 | 1:25.25 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:26.24 | |||||||||
3 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 234 | 42.98 | 1:30.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.44 | |||||||||
4 | Mads Sander Andersen | 2004 | 226 | 41.93 | 1:31.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frej Liltorp | 2004 | 214 | 41.80 | 1:32.97 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
6 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | 202 | 43.83 | 1:34.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | 182 | 47.17 | 1:38.11 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:40.15 | |||||||||
8 | Mathias Veile | 2005 | 175 | 48.16 | 1:39.28 | |||||
Durup IF | 1:38.37 | |||||||||
9 | Mads Simonsen | 2005 | 165 | 47.30 | 1:41.36 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
10 | Simon Kruse Holm | 2004 | 164 | 47.57 | 1:41.56 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:43.08 | |||||||||
11 | Magnus Andersen | 2005 | 162 | 48.65 | 1:42.01 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:47.28 | |||||||||
12 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 152 | 51.28 | 1:44.07 | |||||
Herning Svømmeklub | 2:02.47 | |||||||||
13 | Søren Egedal | 2005 | 127 | 53.50 | 1:50.59 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:57.17 | |||||||||
14 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | 124 | 50.92 | 1:51.35 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:02.52 | |||||||||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 116 | 54.04 | 1:53.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anton Møller Olesen | 2005 | 77 | 1:01.34 | 2:10.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Hansen | 2006 | 193 | 45.24 | 1:36.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | 191 | 47.36 | 1:36.50 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.81 | |||||||||
3 | Carl Roulund Holm | 2006 | 174 | 48.80 | 1:39.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:46.04 | |||||||||
4 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | 171 | 47.04 | 1:40.14 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:43.89 | |||||||||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 163 | 50.29 | 1:41.71 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:44.15 | |||||||||
6 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 137 | 52.55 | 1:47.84 | |||||
Durup IF | 1:52.20 | |||||||||
7 | Lau de Zee | 2006 | 136 | 52.14 | 1:48.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:50.14 | |||||||||
8 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 117 | 54.56 | 1:53.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.53 | |||||||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | DSQ | ej samtidig berøring | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | DSQ | 2 flyspark v 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
2 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.65 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.72 | ||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 30.46 | ||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 31.20 | ||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.60 | ||||||
7 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.70 | ||||||
8 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.00 | ||||||
9 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 35.73 | ||||||
10 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 1:06.74 | ||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.70 | ||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.89 | ||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.91 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.00 | ||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.81 | ||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.86 | ||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.16 | ||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.23 | ||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.86 | ||||||
10 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 33.05 | ||||||
11 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.07 | ||||||
12 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | ||||||
13 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 33.25 | ||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.42 | ||||||
15 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.55 | ||||||
16 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 33.76 | ||||||
17 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.88 | ||||||
18 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | ||||||
19 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.30 | ||||||
20 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.50 | ||||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.62 | ||||||
22 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.97 | ||||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.51 | ||||||
24 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.53 | ||||||
25 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.67 | ||||||
26 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 35.92 | ||||||
27 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.21 | ||||||
28 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.38 | ||||||
29 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.78 | ||||||
30 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.60 | ||||||
31 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.94 | ||||||
32 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.66 | ||||||
33 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.82 | ||||||
34 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.80 | ||||||
35 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 43.85 | ||||||
36 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 46.97 | ||||||
37 | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | Svømmeklubben Koral | 52.02 | ||||||
- | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tybstart | |||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.66 | ||||||
2 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 32.10 | ||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.25 | ||||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 32.55 | ||||||
5 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.17 | ||||||
6 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 35.34 | ||||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.60 | ||||||
8 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.93 | ||||||
9 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.96 | ||||||
10 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.20 | ||||||
11 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 37.50 | ||||||
12 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.82 | ||||||
13 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 37.86 | ||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.46 | ||||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.11 | ||||||
16 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 39.26 | ||||||
17 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.45 | ||||||
18 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.70 | ||||||
19 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 39.88 | ||||||
20 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.93 | ||||||
21 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.48 | ||||||
22 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.58 | ||||||
23 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.71 | ||||||
24 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.17 | ||||||
25 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 42.53 | ||||||
26 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.95 | ||||||
27 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.59 | ||||||
28 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.65 | ||||||
29 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.80 | ||||||
30 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 45.61 | ||||||
31 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.79 | ||||||
32 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.71 | ||||||
33 | Selena Nillos Overgaard | 2005 | Struer Svømmeklub | 59.05 | ||||||
34 | Marie Emilie Karlsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:05.32 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.81 | ||||||
3 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 39.95 | ||||||
4 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 40.57 | ||||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.51 | ||||||
6 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 45.16 | ||||||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.97 | ||||||
8 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 47.13 | ||||||
9 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 49.42 | ||||||
10 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 49.49 | ||||||
11 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.79 | ||||||
12 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 50.58 | ||||||
13 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.93 | ||||||
14 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 51.88 | ||||||
15 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 52.51 | ||||||
16 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 53.10 | ||||||
17 | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 53.69 | ||||||
18 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 54.67 | ||||||
19 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:05.62 | ||||||
20 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:15.69 | ||||||
- | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | DSQ | Bryst armtag/40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 24.73 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.22 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.23 | ||||||
4 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.37 | ||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.66 | ||||||
6 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 26.87 | ||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.00 | ||||||
8 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | H2Odense | 27.70 | ||||||
9 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 27.86 | ||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.99 | ||||||
11 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | ||||||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | ||||||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
13 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.74 | ||||||
15 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.75 | ||||||
16 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.14 | ||||||
17 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.53 | ||||||
18 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.68 | ||||||
19 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.37 | ||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.09 | ||||||
21 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.42 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 26.89 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.59 | ||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 27.63 | ||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.12 | ||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.38 | ||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.62 | ||||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 28.91 | ||||||
8 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.09 | ||||||
8 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.09 | ||||||
10 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.15 | ||||||
11 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.09 | ||||||
12 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.27 | ||||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.88 | ||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.62 | ||||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.09 | ||||||
16 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
17 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.73 | ||||||
18 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 38.80 | ||||||
- | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.02 | ||||||
2 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.10 | ||||||
3 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | ||||||
4 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.36 | ||||||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.19 | ||||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.42 | ||||||
7 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.01 | ||||||
8 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.09 | ||||||
9 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.80 | ||||||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.62 | ||||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.92 | ||||||
12 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.81 | ||||||
13 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.17 | ||||||
14 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 40.31 | ||||||
15 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.95 | ||||||
16 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.44 | ||||||
17 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 42.90 | ||||||
18 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.89 | ||||||
19 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.54 | ||||||
20 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.12 | ||||||
21 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.62 | ||||||
22 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.03 | ||||||
23 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 52.04 | ||||||
- | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | DSQ | Asynkron arm/45m | |||||
- | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.23 | ||||||
2 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.90 | ||||||
3 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 41.77 | ||||||
4 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 42.05 | ||||||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.06 | ||||||
6 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.25 | ||||||
7 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.52 | ||||||
8 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.34 | ||||||
9 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.58 | ||||||
10 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.13 | ||||||
11 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 48.75 | ||||||
12 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 49.75 | ||||||
13 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 57.66 | ||||||
14 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:10.51 | ||||||
- | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Asynkron arm/40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | 1:04.94 | |||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 32.58 | 1:07.30 | |||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.19 | 1:08.01 | |||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 33.35 | 1:08.60 | |||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.66 | 1:08.96 | |||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.94 | 1:10.09 | |||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.22 | 1:10.56 | |||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.32 | 1:11.45 | |||||
9 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 36.18 | 1:14.13 | |||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:14.75 | |||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 36.62 | 1:15.35 | |||||
12 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.50 | 1:15.73 | |||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | 1:20.10 | |||||
14 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.67 | 1:21.24 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.28 | 1:04.51 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 32.91 | 1:07.83 | |||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 34.75 | 1:09.89 | |||||
4 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 33.42 | 1:11.67 | |||||
5 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.12 | 1:11.75 | |||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.48 | 1:12.09 | |||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 36.13 | 1:12.56 | |||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.24 | 1:12.72 | |||||
9 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.21 | 1:14.04 | |||||
10 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.22 | 1:16.27 | |||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.80 | 1:17.09 | |||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 37.80 | 1:17.94 | |||||
13 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.90 | 1:18.47 | |||||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.68 | 1:20.23 | |||||
15 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 38.41 | 1:20.64 | |||||
16 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.41 | 1:20.82 | |||||
17 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.94 | 1:21.71 | |||||
18 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.07 | 1:22.56 | |||||
19 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.78 | 1:23.85 | |||||
20 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 43.31 | 1:28.50 | |||||
21 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.42 | 1:29.39 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.59 | 1:18.41 | |||||
2 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 38.13 | 1:18.43 | |||||
3 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:20.49 | |||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.93 | 1:21.08 | |||||
5 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.44 | 1:21.89 | |||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 40.69 | 1:23.52 | |||||
7 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.74 | 1:24.90 | |||||
8 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 40.94 | 1:25.21 | |||||
9 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.30 | 1:25.80 | |||||
10 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | 1:27.48 | |||||
11 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.79 | 1:31.99 | |||||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 45.34 | 1:32.88 | |||||
13 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 49.15 | 1:43.72 | |||||
14 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 59.29 | 1:57.91 | |||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave/23m | |||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | DSQ | EFB v/50m | |||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
- | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.37 | 1:25.80 | |||||
2 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 46.02 | 1:33.78 | |||||
3 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.77 | 1:35.17 | |||||
4 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 46.17 | 1:35.84 | |||||
5 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 47.16 | 1:37.51 | |||||
6 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 49.63 | 1:41.45 | |||||
7 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.42 | 1:42.84 | |||||
8 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.08 | 1:44.87 | |||||
9 | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 51.56 | 1:45.31 | |||||
10 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.11 | 1:46.31 | |||||
11 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.73 | 1:46.66 | |||||
12 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 50.27 | 1:49.31 | |||||
13 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 57.74 | 1:57.13 | |||||
14 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:04.39 | 2:13.37 | |||||
15 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:18.42 | 2:38.58 | |||||
- | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Svøm på mave/23m | |||||
- | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | 59.37 | |||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.52 | 59.60 | |||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.52 | 1:01.70 | |||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.94 | 1:03.91 | |||||
5 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 31.53 | 1:04.81 | |||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 32.32 | 1:06.90 | |||||
7 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 34.67 | 1:10.92 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.51 | 1:00.50 | |||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 29.31 | 1:01.14 | |||||
3 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | 1:05.41 | |||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.02 | 1:06.10 | |||||
5 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.02 | 1:08.86 | |||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.95 | 1:09.35 | |||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.28 | 1:11.18 | |||||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.84 | 1:11.74 | |||||
9 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.97 | 1:11.92 | |||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.39 | 1:13.08 | |||||
11 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.47 | 1:14.82 | |||||
12 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.17 | 1:16.09 | |||||
13 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.14 | 1:18.57 | |||||
14 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.00 | 1:20.75 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.56 | 1:14.52 | |||||
2 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.18 | 1:14.58 | |||||
3 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 37.35 | 1:17.08 | |||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.33 | 1:17.32 | |||||
5 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.02 | 1:17.94 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.97 | 1:21.05 | |||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.77 | 1:22.66 | |||||
8 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 42.40 | 1:26.26 | |||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.34 | 1:27.80 | |||||
10 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.82 | 1:30.73 | |||||
11 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 47.45 | 1:34.56 | |||||
12 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.88 | 1:37.01 | |||||
13 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 51.42 | 1:46.57 | |||||
- | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Svøm mave før 75m | |||||
- | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave/17m | |||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.10 | 1:19.63 | |||||
2 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 43.74 | 1:29.02 | |||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.56 | 1:33.23 | |||||
4 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.20 | 1:33.56 | |||||
5 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.76 | 1:39.11 | |||||
6 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 48.43 | 1:39.16 | |||||
7 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 52.80 | 1:50.32 | |||||
- | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.75 | 1:07.03 | 1:51.51 | 2:22.99 | |||
2 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.49 | 1:09.72 | 1:54.77 | 2:29.12 | |||
3 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.17 | 1:11.55 | 1:55.34 | 2:30.90 | |||
4 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.36 | 1:10.25 | 1:56.88 | 2:31.11 | |||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 35.05 | 1:15.53 | 2:02.79 | 2:37.67 | |||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.29 | 1:15.37 | 2:01.65 | 2:38.29 | |||
7 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | 1:19.44 | 2:10.56 | 2:49.80 | |||
- | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.22 | 1:07.59 | 1:49.51 | 2:23.35 | |||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.71 | 1:08.87 | 1:51.99 | 2:25.24 | |||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.34 | 1:07.39 | 1:53.36 | 2:27.70 | |||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.24 | 1:10.84 | 1:55.51 | 2:29.16 | |||
5 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.60 | 1:16.74 | 1:59.11 | 2:33.91 | |||
6 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.30 | 1:12.92 | 1:58.38 | 2:34.05 | |||
7 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.49 | 1:12.74 | 1:59.55 | 2:34.37 | |||
8 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.24 | 1:13.19 | 2:02.29 | 2:37.66 | |||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.48 | 1:17.24 | 2:03.45 | 2:39.39 | |||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 36.28 | 1:18.70 | 2:06.52 | 2:43.85 | |||
11 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 37.09 | 1:21.08 | 2:05.61 | 2:44.16 | |||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.69 | 1:18.27 | 2:06.91 | 2:44.78 | |||
13 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.32 | 1:20.92 | 2:11.60 | 2:48.53 | |||
14 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | 1:21.96 | 2:11.45 | 2:48.72 | |||
15 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.33 | 1:25.06 | 2:09.59 | 2:49.36 | |||
16 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 38.68 | 1:23.84 | 2:11.55 | 2:51.16 | |||
17 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.52 | 1:21.98 | 2:14.21 | 2:52.56 | |||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.25 | 1:22.01 | 2:13.21 | 2:53.13 | |||
19 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.08 | 1:23.92 | 2:17.07 | 2:58.19 | |||
20 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.44 | 1:30.93 | 2:19.59 | 3:00.45 | |||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.78 | 1:27.04 | 2:24.92 | 3:05.66 | |||
22 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.35 | 1:34.93 | 2:32.28 | 3:15.48 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.65 | 1:19.44 | 2:06.13 | 2:41.84 | |||
2 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.85 | 1:20.36 | 2:10.02 | 2:47.80 | |||
3 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 40.73 | 1:28.15 | 2:18.91 | 2:59.92 | |||
4 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.18 | 1:28.04 | 2:20.51 | 3:01.23 | |||
5 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.45 | 1:27.20 | 2:21.09 | 3:01.91 | |||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.25 | 1:27.72 | 2:23.53 | 3:03.41 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.43 | 1:28.29 | 2:20.59 | 3:04.70 | |||
8 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.63 | 1:28.05 | 2:23.85 | 3:05.80 | |||
9 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.71 | 1:32.74 | 2:26.95 | 3:10.78 | |||
10 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.47 | 1:32.93 | 2:29.59 | 3:17.61 | |||
11 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.73 | 1:39.21 | 2:35.94 | 3:19.88 | |||
- | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej berøring v/100m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.16 | 1:30.18 | 2:23.67 | 3:02.78 | |||
2 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 45.67 | 1:34.54 | 2:24.99 | 3:03.78 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 42.64 | 1:32.21 | 2:25.46 | 3:08.05 | |||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.65 | 1:42.87 | 2:38.45 | 3:19.82 | |||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 51.94 | 1:37.95 | 2:38.66 | 3:20.18 | |||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.48 | 1:39.63 | 2:34.81 | 3:21.36 | |||
7 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 46.61 | 1:36.31 | 2:35.51 | 3:22.18 | |||
8 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 49.93 | 1:43.36 | 2:44.41 | 3:31.73 | |||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.94 | 1:46.61 | 2:49.34 | 3:32.92 | |||
10 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.81 | 1:46.30 | 2:47.86 | 3:36.45 | |||
11 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 55.26 | 1:51.33 | 2:51.95 | 3:38.41 | |||
12 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.99 | 1:48.24 | 2:52.57 | 3:41.76 | |||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.63 | 1:48.35 | 2:49.29 | 3:42.11 | |||
14 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.32 | 1:59.31 | 3:00.09 | 3:47.20 | |||
15 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 56.83 | 2:02.79 | 3:16.72 | 4:09.26 | |||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.69 | 1:53.67 | 3:16.38 | 4:12.50 | |||
17 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:04.49 | 2:04.82 | 3:21.79 | 4:24.33 | |||
- | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | ESB v/75m | |||||
- | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.02 | 1:03.48 | 1:42.51 | 2:13.01 | |||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.84 | 1:06.02 | 1:44.83 | 2:13.65 | |||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | 1:05.40 | 1:43.87 | 2:14.14 | |||
4 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 29.89 | 1:04.34 | 1:44.84 | 2:15.34 | |||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.88 | 1:05.94 | 1:46.82 | 2:18.36 | |||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.53 | 1:06.18 | 1:48.03 | 2:19.94 | |||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.63 | 1:05.86 | 1:48.23 | 2:20.29 | |||
8 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.47 | 1:09.47 | 1:53.23 | 2:24.73 | |||
9 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | 1:12.91 | 1:51.67 | 2:25.22 | |||
10 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 32.75 | 1:07.96 | 1:54.27 | 2:27.35 | |||
11 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.40 | 1:12.00 | 1:56.03 | 2:29.77 | |||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.63 | 1:24.26 | 2:15.78 | 2:55.64 | |||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | ESB v/125m | |||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.15 | 1:01.69 | 1:40.65 | 2:11.21 | |||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.39 | 1:06.14 | 1:48.58 | 2:19.40 | |||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 30.68 | 1:05.38 | 1:47.47 | 2:19.83 | |||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.27 | 1:07.79 | 1:48.78 | 2:21.95 | |||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | 1:07.80 | 1:54.93 | 2:27.23 | |||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 32.78 | 1:15.52 | 1:54.05 | 2:28.32 | |||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.87 | 1:11.37 | 1:54.14 | 2:30.66 | |||
8 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.80 | 1:15.62 | 1:59.21 | 2:32.87 | |||
9 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.04 | 1:17.14 | 1:59.52 | 2:33.25 | |||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.81 | 1:14.83 | 1:58.18 | 2:33.93 | |||
11 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.83 | 1:10.91 | 1:59.83 | 2:34.46 | |||
12 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.03 | 1:15.19 | 2:02.39 | 2:37.84 | |||
13 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.32 | 1:16.12 | 2:02.93 | 2:38.86 | |||
14 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 36.02 | 1:18.62 | 2:02.96 | 2:40.83 | |||
15 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.83 | 1:20.65 | 2:09.14 | 2:46.33 | |||
16 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 39.17 | 1:25.62 | 2:18.72 | 2:56.90 | |||
17 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.06 | 1:29.19 | 2:27.07 | 3:13.08 | |||
- | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Udsvøm.på mave/50m | |||||
- | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.59 | 1:16.77 | 2:03.48 | 2:41.03 | |||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.19 | 1:22.44 | 2:10.45 | 2:49.13 | |||
3 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 41.10 | 1:22.04 | 2:12.82 | 2:51.44 | |||
4 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:26.13 | 2:18.26 | 2:56.72 | |||
5 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.03 | 1:34.23 | 2:32.47 | 3:14.17 | |||
- | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.10 | 1:37.53 | 2:30.39 | 3:08.58 | |||
2 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 45.78 | 1:34.38 | 2:28.85 | 3:10.76 | |||
3 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 47.71 | 1:33.52 | 2:32.33 | 3:15.77 | |||
4 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 48.18 | 1:37.69 | 2:35.89 | 3:19.30 | |||
5 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 44.37 | 1:37.31 | 2:35.27 | 3:20.46 | |||
6 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.39 | 1:38.05 | 2:41.56 | 3:26.78 | |||
7 | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:05.34 | 2:06.84 | 3:20.83 | 4:15.09 | |||
- | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Crawl e.vend/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 34.10 | ||||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.37 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.90 | ||||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 37.07 | ||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | ||||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.06 | ||||||
7 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.72 | ||||||
8 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
9 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 1:18.32 | ||||||
- | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v/25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.69 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | ||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 35.99 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.15 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.75 | ||||||
6 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 37.97 | ||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.53 | ||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.72 | ||||||
9 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.73 | ||||||
10 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.80 | ||||||
11 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.27 | ||||||
12 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.95 | ||||||
13 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.07 | ||||||
14 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 40.11 | ||||||
15 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.32 | ||||||
16 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.32 | ||||||
18 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 40.65 | ||||||
19 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 40.74 | ||||||
20 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.11 | ||||||
21 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 41.33 | ||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 41.54 | ||||||
23 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 41.78 | ||||||
24 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.93 | ||||||
25 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.62 | ||||||
26 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.86 | ||||||
27 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.30 | ||||||
28 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.11 | ||||||
29 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.95 | ||||||
30 | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | Svømmeklubben Koral | 46.14 | ||||||
31 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 47.87 | ||||||
32 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.60 | ||||||
33 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.08 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.28 | ||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 37.84 | ||||||
3 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.23 | ||||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.23 | ||||||
5 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.46 | ||||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.64 | ||||||
7 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.67 | ||||||
8 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.21 | ||||||
9 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.63 | ||||||
10 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 43.82 | ||||||
11 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 43.95 | ||||||
12 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 45.29 | ||||||
13 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 45.33 | ||||||
14 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.38 | ||||||
15 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.50 | ||||||
16 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 46.57 | ||||||
17 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.80 | ||||||
18 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.53 | ||||||
19 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 50.58 | ||||||
20 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 50.85 | ||||||
21 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.43 | ||||||
22 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.33 | ||||||
23 | Selena Nillos Overgaard | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.09 | ||||||
24 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 54.97 | ||||||
25 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 55.86 | ||||||
26 | Sofie Hjarbæk | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.88 | ||||||
27 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 57.76 | ||||||
- | Mette Tang | 2005 | Durup IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.52 | ||||||
2 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 44.58 | ||||||
3 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.18 | ||||||
4 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 49.23 | ||||||
5 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.66 | ||||||
6 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 50.15 | ||||||
7 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.38 | ||||||
8 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 50.39 | ||||||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.25 | ||||||
10 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.27 | ||||||
11 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.91 | ||||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 52.09 | ||||||
13 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 52.29 | ||||||
14 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.12 | ||||||
15 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 53.24 | ||||||
16 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.47 | ||||||
17 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 53.88 | ||||||
18 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 54.36 | ||||||
19 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 55.02 | ||||||
20 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 56.40 | ||||||
21 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.99 | ||||||
22 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 57.21 | ||||||
23 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 58.53 | ||||||
24 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 58.67 | ||||||
25 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 58.95 | ||||||
26 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 59.85 | ||||||
27 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:00.97 | ||||||
28 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:02.94 | ||||||
29 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:07.11 | ||||||
30 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:07.63 | ||||||
31 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:08.38 | ||||||
32 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:11.13 | ||||||
- | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
- | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
- | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u.vand | |||||
- | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag ved start | |||||
- | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
- | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben v/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | ||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.74 | ||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.36 | ||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 34.01 | ||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.90 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.36 | ||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.21 | ||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.45 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.10 | ||||||
7 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | ||||||
8 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 38.38 | ||||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.39 | ||||||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.53 | ||||||
12 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.54 | ||||||
13 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.11 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.62 | ||||||
2 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.14 | ||||||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.49 | ||||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.76 | ||||||
5 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.39 | ||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | 41.54 | ||||||
7 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.29 | ||||||
8 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.72 | ||||||
9 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.81 | ||||||
10 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.85 | ||||||
11 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.73 | ||||||
12 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.08 | ||||||
13 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.90 | ||||||
14 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.22 | ||||||
15 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.48 | ||||||
16 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.56 | ||||||
17 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.02 | ||||||
18 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.47 | ||||||
19 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
- | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 3 flyspark e/25m | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 43.69 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.58 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.30 | ||||||
4 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.38 | ||||||
5 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 51.82 | ||||||
6 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.64 | ||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 54.71 | ||||||
8 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:05.69 | ||||||
9 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
10 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 1:06.66 | ||||||
- | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.17 | 57.66 | |||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.69 | 59.98 | |||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.75 | 1:00.42 | |||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.99 | 1:01.64 | |||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | 1:03.01 | |||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.53 | 1:03.05 | |||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 30.37 | 1:03.08 | |||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 31.13 | 1:04.99 | |||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.31 | 1:06.47 | |||||
10 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.82 | 1:06.55 | |||||
11 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.64 | 1:07.56 | |||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.61 | 1:08.46 | |||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.98 | 1:09.51 | |||||
14 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.95 | 1:10.53 | |||||
15 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 34.93 | 1:11.72 | |||||
16 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.53 | 1:12.47 | |||||
17 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 35.34 | 1:13.07 | |||||
18 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 48.68 | 1:39.49 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 29.53 | 1:00.05 | |||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.67 | 1:00.85 | |||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 31.04 | 1:03.07 | |||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.46 | 1:03.15 | |||||
5 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.88 | 1:03.67 | |||||
6 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.73 | 1:04.11 | |||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.98 | 1:04.13 | |||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.32 | 1:04.25 | |||||
9 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 30.37 | 1:04.86 | |||||
10 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.73 | 1:05.18 | |||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.42 | 1:05.35 | |||||
12 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.72 | 1:05.59 | |||||
13 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.81 | 1:05.68 | |||||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.12 | 1:05.78 | |||||
15 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.58 | 1:06.78 | |||||
16 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 32.06 | 1:07.12 | |||||
17 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.87 | 1:07.47 | |||||
18 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.39 | 1:08.01 | |||||
19 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:08.42 | |||||
20 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.70 | 1:08.52 | |||||
21 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 33.92 | 1:09.21 | |||||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.22 | 1:09.25 | |||||
23 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.04 | 1:09.33 | |||||
24 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.70 | 1:10.90 | |||||
25 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.36 | 1:10.92 | |||||
26 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.56 | 1:10.94 | |||||
27 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 34.21 | 1:11.22 | |||||
28 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 34.64 | 1:11.30 | |||||
29 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.89 | 1:12.40 | |||||
30 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 35.21 | 1:12.59 | |||||
31 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.27 | 1:12.88 | |||||
32 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 34.70 | 1:13.01 | |||||
32 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.49 | 1:13.01 | |||||
34 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.68 | 1:13.38 | |||||
35 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.12 | 1:13.59 | |||||
36 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.99 | 1:14.43 | |||||
37 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:17.49 | |||||
38 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 37.90 | 1:18.27 | |||||
39 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.23 | 1:19.16 | |||||
40 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.88 | 1:19.91 | |||||
41 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 38.91 | 1:20.57 | |||||
42 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.32 | 1:20.64 | |||||
43 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 39.43 | 1:24.99 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.71 | 1:04.31 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 31.83 | 1:05.10 | |||||
3 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 31.85 | 1:06.45 | |||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.06 | 1:08.43 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.74 | 1:08.67 | |||||
6 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | 1:09.32 | |||||
7 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.34 | 1:10.36 | |||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 35.11 | 1:12.12 | |||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.39 | 1:12.19 | |||||
10 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 34.74 | 1:12.20 | |||||
11 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 36.07 | 1:12.89 | |||||
12 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.25 | 1:13.13 | |||||
13 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 34.91 | 1:13.22 | |||||
14 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.87 | 1:13.63 | |||||
15 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.95 | 1:14.00 | |||||
16 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.70 | 1:14.27 | |||||
17 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.24 | 1:14.75 | |||||
18 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.02 | 1:15.08 | |||||
19 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.26 | 1:15.47 | |||||
20 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.51 | 1:15.56 | |||||
21 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 38.14 | 1:16.39 | |||||
22 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 37.07 | 1:16.54 | |||||
23 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 37.25 | 1:16.89 | |||||
24 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.77 | 1:16.98 | |||||
25 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 37.44 | 1:18.44 | |||||
25 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 38.30 | 1:18.44 | |||||
27 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 38.03 | 1:18.77 | |||||
28 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.36 | 1:19.16 | |||||
29 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.08 | 1:20.55 | |||||
30 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.64 | 1:20.95 | |||||
31 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.22 | 1:21.40 | |||||
32 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.00 | 1:21.60 | |||||
33 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.90 | 1:21.78 | |||||
34 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 39.18 | 1:22.16 | |||||
35 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.15 | 1:22.32 | |||||
36 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.20 | 1:23.21 | |||||
37 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.40 | 1:23.62 | |||||
38 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 41.52 | 1:27.83 | |||||
39 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.49 | 1:28.91 | |||||
40 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 45.51 | 1:32.57 | |||||
41 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.94 | 1:36.03 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.34 | 1:16.09 | |||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.80 | 1:16.79 | |||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.41 | 1:16.86 | |||||
4 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.22 | 1:18.33 | |||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.56 | 1:20.42 | |||||
6 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.97 | 1:20.93 | |||||
7 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.92 | 1:22.83 | |||||
8 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 39.72 | 1:23.23 | |||||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.91 | 1:26.64 | |||||
10 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 42.30 | 1:26.97 | |||||
11 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 42.52 | 1:27.02 | |||||
12 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.46 | 1:28.15 | |||||
13 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.20 | 1:28.17 | |||||
14 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.42 | 1:29.65 | |||||
15 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.78 | 1:31.82 | |||||
16 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 43.17 | 1:32.54 | |||||
17 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.07 | 1:33.35 | |||||
18 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.34 | 1:35.41 | |||||
19 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 44.91 | 1:35.62 | |||||
20 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.22 | 1:37.59 | |||||
21 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.62 | 1:37.78 | |||||
22 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 46.54 | 1:38.71 | |||||
23 | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 45.42 | 1:38.78 | |||||
24 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.81 | 1:38.96 | |||||
25 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.01 | 1:39.06 | |||||
26 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.85 | 1:39.21 | |||||
27 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 46.41 | 1:39.54 | |||||
28 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.15 | 1:39.82 | |||||
29 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.04 | 1:40.02 | |||||
30 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.08 | 1:40.03 | |||||
31 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.72 | 1:42.12 | |||||
32 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 47.24 | 1:42.66 | |||||
33 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 48.74 | 1:45.51 | |||||
34 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.31 | 1:47.19 | |||||
35 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 52.41 | 1:50.03 | |||||
36 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.54 | 1:50.96 | |||||
37 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 53.15 | 1:53.09 | |||||
38 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 52.87 | 1:53.99 | |||||
39 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.26 | 2:03.11 | |||||
40 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 59.08 | 2:09.01 | |||||
41 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:01.00 | 2:15.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 25.78 | 52.65 | |||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 26.28 | 53.64 | |||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.76 | 53.86 | |||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.96 | 54.34 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 26.97 | 55.22 | |||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.15 | 55.26 | |||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.92 | 55.27 | |||||
8 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.30 | 55.97 | |||||
9 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.20 | 56.16 | |||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.86 | 56.17 | |||||
11 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.66 | 57.36 | |||||
12 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.12 | 57.52 | |||||
13 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.07 | 58.47 | |||||
14 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.36 | 58.72 | |||||
15 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 28.74 | 59.77 | |||||
16 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 28.62 | 1:00.40 | |||||
17 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.90 | 1:02.10 | |||||
18 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.96 | 1:03.05 | |||||
19 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.22 | 1:10.07 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 26.91 | 55.36 | |||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.24 | 55.49 | |||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 27.55 | 57.14 | |||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 28.11 | 57.35 | |||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.75 | 57.50 | |||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.88 | 57.91 | |||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.98 | 58.18 | |||||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 28.62 | 59.09 | |||||
9 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 28.43 | 59.26 | |||||
10 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 28.70 | 59.32 | |||||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.11 | 1:00.46 | |||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.61 | 1:01.27 | |||||
13 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.87 | 1:01.97 | |||||
14 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.75 | 1:02.10 | |||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.56 | 1:02.55 | |||||
16 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.90 | 1:02.82 | |||||
17 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.67 | 1:03.56 | |||||
18 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.36 | 1:04.21 | |||||
19 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.53 | 1:04.94 | |||||
20 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.15 | 1:05.40 | |||||
21 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.42 | 1:05.81 | |||||
22 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | 1:06.92 | |||||
23 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 32.33 | 1:07.46 | |||||
24 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.14 | 1:09.18 | |||||
25 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.25 | 1:11.42 | |||||
26 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.16 | 1:13.33 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.57 | 1:03.68 | |||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.00 | 1:05.24 | |||||
3 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 31.63 | 1:05.79 | |||||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.41 | 1:06.29 | |||||
5 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.76 | 1:07.06 | |||||
6 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 33.31 | 1:09.43 | |||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.12 | 1:10.08 | |||||
8 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.63 | 1:10.72 | |||||
9 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.94 | 1:11.67 | |||||
10 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.64 | 1:12.08 | |||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 34.75 | 1:14.55 | |||||
12 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.32 | 1:15.91 | |||||
13 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.35 | 1:17.28 | |||||
14 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 37.99 | 1:17.30 | |||||
15 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.22 | 1:18.72 | |||||
16 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | Svømmeklubben Koral | 37.52 | 1:19.58 | |||||
17 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.79 | 1:20.42 | |||||
18 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.86 | 1:20.52 | |||||
19 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:21.00 | |||||
20 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.42 | 1:23.11 | |||||
21 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.03 | 1:31.60 | |||||
22 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 48.09 | 1:40.70 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.17 | 1:10.17 | |||||
2 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 33.81 | 1:11.36 | |||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 34.78 | 1:14.41 | |||||
4 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.85 | 1:15.66 | |||||
5 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.87 | 1:15.99 | |||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.00 | 1:17.94 | |||||
7 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.70 | 1:21.51 | |||||
8 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.20 | 1:22.45 | |||||
9 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.44 | 1:22.49 | |||||
10 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 39.54 | 1:23.17 | |||||
11 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 38.94 | 1:23.22 | |||||
12 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 40.96 | 1:26.90 | |||||
13 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.42 | 1:26.96 | |||||
14 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 42.92 | 1:30.71 | |||||
15 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:30.91 | |||||
16 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.10 | 1:30.92 | |||||
17 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 44.30 | 1:33.51 | |||||
18 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.58 | 1:34.10 | |||||
19 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 49.37 | 1:42.42 | |||||
20 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.44 | 1:44.88 | |||||
21 | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.48 | 1:47.48 | |||||
22 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 56.79 | 1:59.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:02.65 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 35.73 | 1:05.72 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.31 | 1:34.03 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 28.62 | 2:02.65 | |||||||
2 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:04.29 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 34.99 | 1:05.67 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.21 | 1:35.88 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 28.41 | 2:04.29 | |||||||
3 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:05.45 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 37.34 | 1:09.46 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 28.38 | 1:37.84 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 27.61 | 2:05.45 | |||||||
4 | Silkeborg Piger 1 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:06.27 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 33.86 | 1:07.55 | |||||||
Helena V. Elling | 2000 | 29.01 | 1:36.56 | |||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 29.71 | 2:06.27 | |||||||
5 | H2Odense Damer | 0 | H2Odense | 2:06.99 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 33.53 | 1:06.31 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 31.15 | 1:37.46 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.53 | 2:06.99 | |||||||
6 | Aas Piger 1 | 0 | Aarhus Swim | 2:09.02 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 35.52 | 1:09.44 | |||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.38 | 1:39.82 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 29.20 | 2:09.02 | |||||||
7 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 2:09.77 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 37.12 | 1:09.74 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.32 | 1:41.06 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.71 | 2:09.77 | |||||||
8 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:11.33 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 38.38 | 1:10.59 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 32.54 | 1:43.13 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.20 | 2:11.33 | |||||||
9 | Isk Stfrke Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:14.78 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 39.99 | 1:11.51 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 34.30 | 1:45.81 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 28.97 | 2:14.78 | |||||||
10 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:15.49 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 36.50 | 1:11.55 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.63 | 1:44.18 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 31.31 | 2:15.49 | |||||||
11 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:15.86 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 39.82 | 1:12.15 | |||||||
Camilla Kjær | 2003 | 34.05 | 1:46.20 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 29.66 | 2:15.86 | |||||||
12 | Skive 1 | 0 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:16.21 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 34.98 | 1:11.12 | |||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 33.87 | 1:44.99 | |||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 31.22 | 2:16.21 | |||||||
13 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:18.00 | ||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 40.97 | 1:16.80 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 32.25 | 1:49.05 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 28.95 | 2:18.00 | |||||||
14 | Silkeborg Piger 2 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:18.16 | ||||||
Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Selma Lindberg | 2003 | 38.80 | 1:13.54 | |||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 33.02 | 1:46.56 | |||||||
Maja Friis | 2005 | 31.60 | 2:18.16 | |||||||
15 | Aas Piger 2 | 0 | Aarhus Swim | 2:26.44 | ||||||
Emmalina Long | 2004 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Gro Sørensen | 2002 | 40.51 | 1:19.22 | |||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 35.30 | 1:54.52 | |||||||
Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 31.92 | 2:26.44 | |||||||
16 | Frem Damer | 0 | Frem Odense | 2:28.64 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 39.40 | 1:19.53 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 36.73 | 1:56.26 | |||||||
Veronika Krogh | 2004 | 32.38 | 2:28.64 | |||||||
17 | Silkeborg Piger 3 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.27 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | 38.91 | 1:19.27 | |||||||
Silke Maria Pjengaard | 2005 | 36.30 | 1:55.57 | |||||||
Line Knudsen | 2005 | 33.70 | 2:29.27 | |||||||
18 | Stm Damer | 0 | Herning Svømmeklub | 2:31.24 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 38.43 | 1:14.22 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 37.14 | 1:51.36 | |||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 39.88 | 2:31.24 | |||||||
19 | Isk Power Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:33.86 | ||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 43.28 | 1:22.76 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 36.23 | 1:58.99 | |||||||
Caroline Krogh | 2002 | 34.87 | 2:33.86 | |||||||
20 | Koral Piger 2 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:37.15 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Emilie Mortensen | 2003 | |||||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | |||||||||
Freya Holm | 2003 | 2:37.15 | 2:37.15 | |||||||
21 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 2:38.05 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | |||||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | |||||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 2:38.05 | 2:38.05 | |||||||
22 | Herning Piger . | 0 | Herning Svømmeklub | 2:38.94 | ||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | |||||||||
Laura Pedersen | 2004 | |||||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 2:38.94 | 2:38.94 | |||||||
23 | Aas /lyseng Piger 1 | 0 | Aarhus Swim | 2:52.42 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 46.22 | 1:29.52 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 44.85 | 2:14.37 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 38.05 | 2:52.42 | |||||||
24 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 2:53.22 | ||||||
Loa Dam Heinsvig | 2006 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Julia Vestergaard | 2004 | |||||||||
Ida Sabroe | 2002 | |||||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 2:53.22 | 2:53.22 | |||||||
25 | Belle Ragazze | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:59.12 | ||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 39.55 | 39.55 | |||||||
Else Bach | 2004 | |||||||||
Simone Kappel | 2005 | |||||||||
Emilie Christensen | 2007 | 2:59.12 | 2:59.12 | |||||||
26 | Silkeborg Piger 4 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:59.14 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | |||||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | |||||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 2:59.14 | 2:59.14 | |||||||
27 | Koral Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 3:02.54 | ||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 45.61 | 45.61 | |||||||
Rosa Marie Schousboe | 2005 | 43.51 | 1:29.12 | |||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 48.74 | 2:17.86 | |||||||
Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | 44.68 | 3:02.54 | |||||||
28 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:03.12 | ||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 42.96 | 42.96 | |||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 47.70 | 1:30.66 | |||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 56.28 | 2:26.94 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 36.18 | 3:03.12 | |||||||
29 | Skive 2 | 0 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:09.28 | ||||||
Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | 48.34 | 48.34 | |||||||
Jasmin Haaning | 2007 | 49.70 | 1:38.04 | |||||||
Theresa Bertel-Ørum | 2003 | 39.55 | 2:17.59 | |||||||
Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | 51.69 | 3:09.28 | |||||||
30 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:12.52 | ||||||
Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 45.75 | 45.75 | |||||||
Mia Plougman | 2007 | |||||||||
Nicoline Aa Høeg | 2008 | |||||||||
Emma Andersen | 2007 | 3:12.52 | 3:12.52 | |||||||
31 | Thisted Piger 4 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:15.19 | ||||||
Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | 48.89 | 48.89 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | |||||||||
Katrine Bager | 2006 | |||||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 3:15.19 | 3:15.19 | |||||||
32 | Barbie Girls | 2001 | Struer Svømmeklub | 3:19.33 | ||||||
Julie Lichscheidt | 2004 | 50.96 | 50.96 | |||||||
Marie Emilie Karlsen | 2005 | 51.70 | 1:42.66 | |||||||
Caroline Sloth | 2005 | 52.15 | 2:34.81 | |||||||
Selena Nillos Overgaard | 2005 | 44.52 | 3:19.33 | |||||||
33 | Odder Piger 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 3:22.19 | ||||||
Marie V. Petersen | 2006 | 53.90 | 53.90 | |||||||
Caroline Marx | 2006 | |||||||||
Loa Dam Heinsvig | 2006 | |||||||||
Sarah Lyse Søe | 2007 | 3:22.19 | 3:22.19 | |||||||
34 | Mini-T S Tøser 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:34.88 | ||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 50.70 | 50.70 | |||||||
Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 1:00.82 | 1:51.52 | |||||||
Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 47.94 | 2:39.46 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 55.42 | 3:34.88 | |||||||
- | Hsc Piger | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Mini-T S Tøser 1 | 0 | Herning Svømmeklub | DSQ | Bryst.m/strakt vrist | |||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 43.49 | 43.49 | |||||||
- | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 1:20.62 | 1:58.83 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 36.41 | 2:35.24 | |||||||
- | Aas /lyseng Piger 2 | 0 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:46 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:45.67 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 27.07 | 55.86 | |||||||
David Hjort | 2000 | 25.91 | 1:21.77 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 23.90 | 1:45.67 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:50.32 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 30.86 | 59.82 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.68 | 1:25.50 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 24.82 | 1:50.32 | |||||||
3 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:51.53 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 29.00 | 58.24 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.16 | 1:26.40 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 25.13 | 1:51.53 | |||||||
4 | H2Odense Herrer | 0 | H2Odense | 1:54.12 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.24 | 1:02.99 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 27.17 | 1:30.16 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.96 | 1:54.12 | |||||||
5 | Silkeborg Drenge 1 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.16 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.54 | 1:00.75 | |||||||
Asger Hatting | 2003 | 29.73 | 1:30.48 | |||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 25.68 | 1:56.16 | |||||||
6 | Aas Drenge 1 | 0 | Aarhus Swim | 1:56.68 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.03 | 29.03 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 33.21 | 1:02.24 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 27.17 | 1:29.41 | |||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 27.27 | 1:56.68 | |||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:58.53 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 33.66 | 1:04.99 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 27.55 | 1:32.54 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 25.99 | 1:58.53 | |||||||
8 | Stm Herrer | 0 | Herning Svømmeklub | 2:04.19 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Jeppe Høgild | 1994 | 36.57 | 1:08.69 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 28.26 | 1:36.95 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 27.24 | 2:04.19 | |||||||
9 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:07.40 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 36.95 | 1:11.27 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.68 | 1:37.95 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 29.45 | 2:07.40 | |||||||
10 | Silkeborg Drenge 2 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.28 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 35.42 | 1:10.58 | |||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 29.46 | 1:40.04 | |||||||
Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 31.24 | 2:11.28 | |||||||
11 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:14.90 | ||||||
Mads Sander Andersen | 2004 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 33.63 | 1:10.63 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 32.73 | 1:43.36 | |||||||
Johan Roderick | 2003 | 31.54 | 2:14.90 | |||||||
12 | Skive 1 | 0 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:16.66 | ||||||
Rasmus Rytter | 2004 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 40.91 | 1:17.72 | |||||||
Magnus Alexandersen | 2002 | 30.27 | 1:47.99 | |||||||
Philip Hørup | 2001 | 28.67 | 2:16.66 | |||||||
13 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.44 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 39.70 | 1:15.06 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 34.61 | 1:49.67 | |||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 30.77 | 2:20.44 | |||||||
14 | Ssk´s Rådne Hvaler | 0 | Struer Svømmeklub | 2:29.83 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 44.03 | 1:18.46 | |||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 42.05 | 2:00.51 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 29.32 | 2:29.83 | |||||||
15 | Silkeborg Drenge 3 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:36.32 | ||||||
Carl Roulund Holm | 2006 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Andreas Gaardsted | 2005 | 42.92 | 1:24.02 | |||||||
Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 35.38 | 1:59.40 | |||||||
Zilas Vilsen | 2006 | 36.92 | 2:36.32 | |||||||
16 | 1900 Gutter | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:39.77 | ||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Mikkel O. Mortensen | 2003 | 47.17 | 1:30.26 | |||||||
Mikkel Brinck | 2003 | 38.12 | 2:08.38 | |||||||
Laurits Andreassen | 2002 | 31.39 | 2:39.77 | |||||||
17 | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:43.99 | ||||||
Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 38.00 | 38.00 | |||||||
William Hansen | 2006 | |||||||||
William Haaning | 2007 | |||||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 2:43.99 | 2:43.99 | |||||||
18 | Koral Drenge | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:44.24 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 48.45 | 1:24.45 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 30.51 | 1:54.96 | |||||||
Niclas Christensen | 2006 | 49.28 | 2:44.24 | |||||||
19 | Herning Drenge 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:47.24 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 37.47 | 37.47 | |||||||
Mads Jeppesen | 2006 | 48.35 | 1:25.82 | |||||||
Mads Simonsen | 2005 | 44.57 | 2:10.39 | |||||||
Asger Schnieber Klausen | 2005 | 36.85 | 2:47.24 | |||||||
20 | Sksv Drenge 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 2:47.78 | ||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | |||||||||
Elliott Mitaine | 2006 | |||||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 2:47.78 | 2:47.78 | |||||||
21 | Herning Drenge 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:01.80 | ||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 49.02 | 1:32.87 | |||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 53.97 | 2:26.84 | |||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 34.96 | 3:01.80 | |||||||
22 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:07.38 | ||||||
William Bundgaard | 2007 | 45.92 | 45.92 | |||||||
Carl-Emil Sørensen | 2007 | |||||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | |||||||||
Lau de Zee | 2006 | 3:07.38 | 3:07.38 | |||||||
23 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:08.50 | ||||||
William Jensen | 2005 | 49.61 | 49.61 | |||||||
Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | |||||||||
Frederik Harbo | 2005 | |||||||||
Casper Eriksen | 2007 | 3:08.50 | 3:08.50 | |||||||
24 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 3:10.09 | ||||||
Anton Møller Olesen | 2005 | 52.20 | 52.20 | |||||||
Søren Egedal | 2005 | |||||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | |||||||||
Oskar Møller Olesen | 2003 | 3:10.09 | 3:10.09 | |||||||
- | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Neddykket v/50m | |||||
- | Sksv Drenge 2 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v/75m | |||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 33.25 | 33.25 | |||||||
- | Sønderborg | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart 1. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:46 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.08 | 1:05.92 | |||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.21 | 1:06.11 | |||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.89 | 1:06.36 | |||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.73 | 1:09.06 | |||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.86 | 1:09.31 | |||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 34.60 | 1:12.39 | |||||
7 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 36.24 | 1:18.91 | |||||
8 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 36.84 | 1:19.66 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.77 | 1:05.67 | |||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.63 | 1:07.39 | |||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.76 | 1:09.10 | |||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 33.38 | 1:10.87 | |||||
5 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.39 | 1:11.77 | |||||
6 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | 1:13.56 | |||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 34.21 | 1:13.66 | |||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 34.68 | 1:14.04 | |||||
9 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.32 | 1:14.33 | |||||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 36.17 | 1:15.74 | |||||
11 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.83 | 1:16.80 | |||||
12 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | 1:18.42 | |||||
13 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 38.05 | 1:19.75 | |||||
14 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.91 | 1:19.79 | |||||
15 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.95 | 1:19.80 | |||||
16 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.74 | 1:20.31 | |||||
17 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 37.27 | 1:22.32 | |||||
18 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.16 | 1:30.67 | |||||
19 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.61 | 1:33.81 | |||||
20 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 47.05 | 1:42.15 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.95 | 1:13.83 | |||||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.70 | 1:15.51 | |||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.34 | 1:21.29 | |||||
4 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.61 | 1:22.22 | |||||
5 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.53 | 1:24.44 | |||||
6 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.40 | 1:27.43 | |||||
7 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.48 | 1:28.16 | |||||
8 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.61 | 1:30.14 | |||||
9 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 42.46 | 1:31.41 | |||||
10 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.65 | 1:31.90 | |||||
11 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.42 | 1:35.18 | |||||
12 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.83 | 1:35.27 | |||||
13 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.25 | 1:35.51 | |||||
14 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.66 | 1:35.62 | |||||
15 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 44.34 | 1:36.85 | |||||
16 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.61 | 1:37.40 | |||||
17 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.99 | 1:38.07 | |||||
18 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.31 | 1:39.39 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 44.79 | 1:30.43 | |||||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.50 | 1:33.09 | |||||
3 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 49.28 | 1:46.97 | |||||
4 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 49.37 | 1:50.11 | |||||
5 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.31 | 1:51.05 | |||||
6 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.01 | 1:51.24 | |||||
7 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 53.91 | 1:55.59 | |||||
8 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 56.58 | 1:57.31 | |||||
9 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 59.16 | 1:59.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:43 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.26 | 56.72 | |||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 26.76 | 58.22 | |||||
3 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.11 | 58.57 | |||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.89 | 59.51 | |||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.90 | 1:00.29 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 29.12 | 1:00.47 | |||||
7 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.35 | 1:01.21 | |||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.75 | 1:01.46 | |||||
9 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.72 | 1:01.68 | |||||
10 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.32 | 1:02.03 | |||||
11 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.64 | 1:02.96 | |||||
12 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 30.41 | 1:03.10 | |||||
13 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.11 | 1:03.34 | |||||
14 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.04 | 1:03.51 | |||||
15 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.52 | 1:05.47 | |||||
16 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.95 | 1:05.54 | |||||
17 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.08 | 1:07.15 | |||||
18 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.42 | 1:14.74 | |||||
19 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.14 | 1:15.43 | |||||
20 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.03 | 1:18.27 | |||||
- | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.52 | 58.36 | |||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.97 | 1:02.01 | |||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.41 | 1:03.60 | |||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.05 | 1:04.43 | |||||
5 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 30.02 | 1:04.73 | |||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.11 | 1:05.19 | |||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | 1:05.85 | |||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 30.13 | 1:06.51 | |||||
9 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.98 | 1:07.78 | |||||
10 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.28 | 1:08.44 | |||||
11 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.61 | 1:10.24 | |||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.91 | 1:13.91 | |||||
13 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.75 | 1:15.02 | |||||
14 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.66 | 1:15.77 | |||||
15 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.93 | 1:16.41 | |||||
16 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 36.89 | 1:17.67 | |||||
17 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.69 | 1:18.94 | |||||
18 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.71 | 1:19.44 | |||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.60 | 1:19.47 | |||||
20 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.48 | 1:19.62 | |||||
21 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 38.83 | 1:22.06 | |||||
22 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.11 | 1:30.82 | |||||
23 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 43.01 | 1:30.84 | |||||
24 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.39 | 1:38.92 | |||||
25 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.51 | 1:42.44 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.08 | 1:17.46 | |||||
2 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 38.08 | 1:21.01 | |||||
3 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.55 | 1:23.32 | |||||
4 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.58 | 1:25.75 | |||||
5 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 40.54 | 1:28.12 | |||||
6 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.55 | 1:30.86 | |||||
7 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.71 | 1:31.75 | |||||
8 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.37 | 1:37.64 | |||||
9 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 46.15 | 1:43.08 | |||||
10 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 46.61 | 1:46.24 | |||||
11 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.33 | 1:46.31 | |||||
12 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 55.21 | 2:03.77 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.09 | 1:28.08 | |||||
2 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 45.82 | 1:39.41 | |||||
3 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 47.61 | 1:43.07 | |||||
4 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 53.82 | 1:51.97 | |||||
5 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.22 | 1:53.11 | |||||
6 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.76 | 2:05.20 | |||||
- | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | ||||||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | ||||||
4 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 31.88 | ||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.97 | ||||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.05 | ||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | ||||||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.93 | ||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.10 | ||||||
11 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 34.91 | ||||||
12 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 35.16 | ||||||
13 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.58 | ||||||
14 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.98 | ||||||
15 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.50 | ||||||
16 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.43 | ||||||
17 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.93 | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.97 | ||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.28 | ||||||
3 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 32.28 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.36 | ||||||
5 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 32.41 | ||||||
6 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.47 | ||||||
7 | Anna Skovmand | 2003 | H2Odense | 33.08 | ||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.36 | ||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.39 | ||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 33.43 | ||||||
11 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.92 | ||||||
12 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.02 | ||||||
13 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
14 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.21 | ||||||
15 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.36 | ||||||
16 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 35.30 | ||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.39 | ||||||
18 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | ||||||
19 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.70 | ||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.82 | ||||||
21 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.91 | ||||||
22 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.98 | ||||||
23 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.24 | ||||||
24 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.39 | ||||||
25 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.41 | ||||||
26 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.95 | ||||||
27 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 38.04 | ||||||
28 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 38.33 | ||||||
29 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 38.36 | ||||||
30 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.88 | ||||||
31 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 39.79 | ||||||
32 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.83 | ||||||
33 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.26 | ||||||
34 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.43 | ||||||
35 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.98 | ||||||
36 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.44 | ||||||
37 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.48 | ||||||
38 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.40 | ||||||
39 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 48.72 | ||||||
- | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.76 | ||||||
2 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 36.08 | ||||||
3 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.63 | ||||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.89 | ||||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.00 | ||||||
6 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 37.55 | ||||||
7 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.72 | ||||||
8 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.73 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.86 | ||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 38.05 | ||||||
11 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.69 | ||||||
12 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 38.92 | ||||||
13 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
14 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.58 | ||||||
15 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 39.79 | ||||||
16 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 39.94 | ||||||
17 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.13 | ||||||
18 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.15 | ||||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 40.79 | ||||||
20 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.96 | ||||||
21 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.40 | ||||||
22 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.48 | ||||||
23 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 41.51 | ||||||
24 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.03 | ||||||
25 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.01 | ||||||
25 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.01 | ||||||
27 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.98 | ||||||
28 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.08 | ||||||
29 | Sofie Hjarbæk | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.36 | ||||||
30 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 45.39 | ||||||
31 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.50 | ||||||
32 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.22 | ||||||
33 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 50.99 | ||||||
34 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 53.42 | ||||||
35 | Selena Nillos Overgaard | 2005 | Struer Svømmeklub | 59.04 | ||||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.08 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.19 | ||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.76 | ||||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.84 | ||||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.51 | ||||||
6 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 42.85 | ||||||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.91 | ||||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.92 | ||||||
9 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.06 | ||||||
10 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.45 | ||||||
11 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.51 | ||||||
12 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.20 | ||||||
13 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.14 | ||||||
14 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 47.35 | ||||||
15 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 47.39 | ||||||
16 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 48.19 | ||||||
17 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 48.44 | ||||||
18 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 48.70 | ||||||
19 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.71 | ||||||
20 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 48.87 | ||||||
21 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 49.35 | ||||||
22 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.64 | ||||||
22 | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 49.64 | ||||||
24 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.68 | ||||||
25 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.28 | ||||||
26 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.54 | ||||||
27 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.93 | ||||||
28 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.99 | ||||||
29 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 51.50 | ||||||
30 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.57 | ||||||
31 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 52.84 | ||||||
32 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 53.15 | ||||||
33 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 53.35 | ||||||
34 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 53.41 | ||||||
35 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 59.60 | ||||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.01 | ||||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.16 | ||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 29.42 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.43 | ||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.47 | ||||||
6 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 30.80 | ||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
8 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 32.46 | ||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.42 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 28.27 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.31 | ||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 30.66 | ||||||
5 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 30.74 | ||||||
6 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.20 | ||||||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 31.69 | ||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.18 | ||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.80 | ||||||
11 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.97 | ||||||
12 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.40 | ||||||
13 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.19 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.37 | ||||||
2 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.59 | ||||||
3 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 34.71 | ||||||
4 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.18 | ||||||
5 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 35.23 | ||||||
6 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
7 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 38.02 | ||||||
8 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 39.89 | ||||||
9 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | 40.57 | ||||||
10 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.61 | ||||||
11 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.78 | ||||||
12 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.09 | ||||||
13 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.48 | ||||||
14 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.80 | ||||||
15 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.19 | ||||||
16 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.50 | ||||||
17 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 42.51 | ||||||
18 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.42 | ||||||
19 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.11 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.99 | ||||||
2 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.90 | ||||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.34 | ||||||
4 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.87 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.64 | ||||||
6 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.42 | ||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.07 | ||||||
8 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
9 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.41 | ||||||
10 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 50.10 | ||||||
11 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 50.65 | ||||||
12 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.72 | ||||||
- | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
- | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave/25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 36.97 | 1:18.85 | 2:01.43 | 2:44.19 | |||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.23 | 1:24.54 | 2:10.49 | 2:55.62 | |||
3 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 41.38 | 1:28.23 | 2:14.72 | 3:01.19 | |||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.90 | 1:28.02 | 2:16.40 | 3:03.70 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 38.10 | 1:19.47 | 2:01.48 | 2:41.64 | |||
2 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.93 | 1:18.65 | 2:01.60 | 2:42.06 | |||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.58 | 1:19.00 | 2:00.76 | 2:42.13 | |||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.94 | 1:21.42 | 2:02.91 | 2:43.87 | |||
5 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 38.57 | 1:21.87 | 2:04.25 | 2:45.30 | |||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 39.30 | 1:22.27 | 2:05.39 | 2:48.52 | |||
7 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.10 | 1:27.34 | 2:12.99 | 2:58.21 | |||
8 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.48 | 1:31.04 | 2:19.35 | 3:05.75 | |||
9 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.69 | 1:29.22 | 2:19.19 | 3:07.80 | |||
10 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 42.40 | 1:30.41 | 2:19.58 | 3:08.71 | |||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 44.92 | 1:32.55 | 2:20.91 | 3:09.26 | |||
12 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.37 | 1:32.33 | 2:22.48 | 3:10.37 | |||
13 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 42.61 | 1:31.86 | 2:22.05 | 3:12.06 | |||
14 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 44.64 | 1:33.60 | 2:23.43 | 3:12.73 | |||
15 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.91 | 1:33.28 | 2:25.19 | 3:14.11 | |||
16 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.08 | 1:33.35 | 2:27.57 | 3:22.66 | |||
- | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNF | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending/150m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.80 | 1:27.70 | 2:13.49 | 2:58.00 | |||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 42.23 | 1:28.66 | 2:16.32 | 3:01.89 | |||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.78 | 1:30.43 | 2:20.42 | 3:08.14 | |||
4 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 42.99 | 1:30.48 | 2:18.94 | 3:09.55 | |||
5 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.99 | 1:33.52 | 2:23.71 | 3:13.65 | |||
6 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.68 | 1:34.31 | 2:26.32 | 3:17.97 | |||
7 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 46.52 | 1:37.93 | 2:29.45 | 3:20.24 | |||
7 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.18 | 1:37.31 | 2:31.05 | 3:20.24 | |||
9 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 45.74 | 1:36.57 | 2:28.35 | 3:20.34 | |||
10 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 47.97 | 1:40.86 | 2:35.89 | 3:27.74 | |||
11 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.24 | 1:37.43 | 2:33.30 | 3:30.08 | |||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 50.02 | 1:44.86 | 2:39.59 | 3:34.37 | |||
13 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 54.21 | 1:54.40 | 2:54.27 | 3:53.47 | |||
14 | Marie Emilie Karlsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.01 | 1:53.98 | 2:55.51 | 3:58.02 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.39 | 1:38.77 | 2:33.01 | 3:22.40 | |||
2 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 47.86 | 1:40.23 | 2:33.45 | 3:24.11 | |||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.49 | 1:44.75 | 2:43.08 | 3:36.70 | |||
4 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.72 | 1:49.18 | 2:47.67 | 3:44.52 | |||
5 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 50.80 | 1:49.80 | 2:50.47 | 3:49.55 | |||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 51.09 | 1:52.10 | 2:53.36 | 3:54.39 | |||
7 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.29 | 1:55.70 | 2:57.11 | 3:56.44 | |||
8 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 52.97 | 1:54.64 | 2:57.62 | 3:58.21 | |||
9 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 57.19 | 1:59.58 | 3:03.46 | 4:03.36 | |||
10 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.04 | 1:56.44 | 3:01.89 | 4:04.17 | |||
11 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 56.97 | 2:01.60 | 3:06.28 | 4:06.30 | |||
- | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.14 | 1:09.68 | 1:46.83 | 2:23.12 | |||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 33.66 | 1:10.88 | 1:47.95 | 2:25.25 | |||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.05 | 1:12.24 | 1:51.36 | 2:30.43 | |||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.84 | 1:13.23 | 1:52.11 | 2:30.51 | |||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 34.56 | 1:13.91 | 1:52.74 | 2:31.49 | |||
6 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 32.67 | 1:11.48 | 1:52.28 | 2:33.40 | |||
7 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.92 | 1:18.08 | 1:58.88 | 2:40.36 | |||
8 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.59 | 1:18.00 | 2:00.59 | 2:42.25 | |||
9 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 38.72 | 1:21.54 | 2:05.53 | 2:49.34 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.51 | 1:10.82 | 1:47.35 | 2:24.42 | |||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.84 | 1:11.75 | 1:49.94 | 2:27.97 | |||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 33.11 | 1:10.64 | 1:49.46 | 2:28.57 | |||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.40 | 1:12.90 | 1:52.71 | 2:35.69 | |||
5 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.14 | 1:17.16 | 1:59.25 | 2:40.75 | |||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.81 | 1:20.44 | 2:04.66 | 2:49.48 | |||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 39.37 | 1:22.77 | 2:06.21 | 2:50.39 | |||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 39.67 | 1:22.62 | 2:06.93 | 2:50.97 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.98 | 1:26.02 | 2:12.10 | 2:56.92 | |||
2 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.77 | 1:28.85 | 2:17.42 | 3:05.02 | |||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.29 | 1:29.51 | 2:19.85 | 3:08.93 | |||
4 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | 45.36 | 1:36.59 | 2:29.91 | 3:20.34 | |||
5 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 47.49 | 1:41.28 | 2:34.57 | 3:23.75 | |||
6 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.83 | 1:44.55 | 2:38.69 | 3:32.10 | |||
7 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 51.90 | 1:50.18 | 2:48.43 | 3:45.91 | |||
8 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 54.25 | 1:54.66 | 2:54.37 | 3:54.85 | |||
9 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.35 | 1:56.12 | 3:00.57 | 4:01.39 | |||
- | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ESB v/150m | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.27 | 1:40.52 | 2:32.99 | 3:21.07 | |||
2 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.02 | 1:39.82 | 2:32.07 | 3:22.10 | |||
3 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.38 | 1:39.41 | 2:32.63 | 3:24.82 | |||
4 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 1:10.12 | 2:33.69 | 3:50.76 | 5:05.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.88 | 1:07.11 | |||||
2 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.73 | 1:07.57 | |||||
3 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:10.82 | |||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 32.74 | 1:11.15 | |||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 33.39 | 1:11.16 | |||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:11.62 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:11.69 | |||||
8 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.77 | 1:11.78 | |||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | 1:12.51 | |||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.05 | 1:14.24 | |||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 34.99 | 1:14.25 | |||||
12 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.31 | 1:14.56 | |||||
13 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.98 | 1:22.67 | |||||
14 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.86 | 1:22.70 | |||||
15 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 38.89 | 1:25.87 | |||||
16 | Louise Bast Aaby | 1998 | Aarhus Swim | 59.93 | 2:06.45 | |||||
- | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg på maven | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.06 | 1:07.51 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.96 | 1:09.13 | |||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | 1:11.06 | |||||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.70 | 1:12.39 | |||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.85 | 1:13.15 | |||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 34.01 | 1:14.01 | |||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.17 | 1:14.24 | |||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 33.95 | 1:14.49 | |||||
9 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.09 | 1:14.61 | |||||
10 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 36.66 | 1:15.97 | |||||
11 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.32 | 1:16.21 | |||||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.64 | 1:16.50 | |||||
13 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.65 | 1:16.71 | |||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.98 | 1:16.91 | |||||
15 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 35.80 | 1:16.95 | |||||
16 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.73 | 1:17.26 | |||||
17 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.17 | 1:18.30 | |||||
18 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.50 | 1:18.45 | |||||
19 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 36.05 | 1:19.01 | |||||
20 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 37.82 | 1:19.12 | |||||
21 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.13 | 1:19.21 | |||||
22 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.64 | 1:19.34 | |||||
23 | Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | Aarhus Swim | 38.35 | 1:19.88 | |||||
24 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.92 | 1:19.91 | |||||
25 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.98 | 1:20.36 | |||||
26 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.11 | 1:20.37 | |||||
27 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.12 | 1:20.59 | |||||
28 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 37.89 | 1:20.77 | |||||
29 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.82 | 1:20.98 | |||||
30 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.52 | 1:21.34 | |||||
31 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.24 | 1:21.37 | |||||
32 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.44 | 1:22.26 | |||||
33 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.56 | 1:23.02 | |||||
34 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.67 | 1:24.97 | |||||
35 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.74 | 1:25.42 | |||||
36 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.03 | 1:25.49 | |||||
37 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.17 | 1:26.03 | |||||
38 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.54 | 1:29.65 | |||||
39 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.12 | 1:31.63 | |||||
40 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.26 | 1:33.55 | |||||
41 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 43.19 | 1:35.36 | |||||
42 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.05 | 1:35.97 | |||||
43 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 46.26 | 1:39.09 | |||||
44 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.01 | 1:43.15 | |||||
- | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vending/75m | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 35.89 | 1:13.11 | |||||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.18 | 1:14.28 | |||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 35.33 | 1:16.25 | |||||
4 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.94 | 1:18.24 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.44 | 1:19.83 | |||||
6 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.01 | 1:20.84 | |||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.32 | 1:21.09 | |||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.81 | 1:21.56 | |||||
9 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.78 | |||||
10 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.51 | 1:22.44 | |||||
11 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.46 | 1:24.38 | |||||
12 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.74 | 1:24.71 | |||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 39.17 | 1:25.07 | |||||
14 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.91 | 1:25.25 | |||||
15 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 41.75 | 1:25.78 | |||||
16 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.74 | 1:25.95 | |||||
17 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 38.14 | 1:26.32 | |||||
18 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.50 | 1:26.41 | |||||
19 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.40 | 1:26.43 | |||||
20 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 39.81 | 1:26.63 | |||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | 1:27.24 | |||||
22 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.80 | 1:27.66 | |||||
23 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 41.25 | 1:27.73 | |||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.04 | 1:28.60 | |||||
25 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.93 | 1:28.80 | |||||
26 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 44.62 | 1:29.11 | |||||
27 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 41.71 | 1:29.65 | |||||
28 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.94 | 1:31.08 | |||||
29 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.15 | 1:31.23 | |||||
30 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.09 | 1:33.01 | |||||
31 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.73 | 1:33.22 | |||||
32 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.06 | 1:34.57 | |||||
33 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.44 | 1:35.79 | |||||
34 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.39 | 1:35.94 | |||||
35 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.79 | 1:36.20 | |||||
36 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.13 | 1:37.84 | |||||
37 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.96 | 1:45.64 | |||||
38 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 53.67 | 1:48.26 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.89 | 1:24.55 | |||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.42 | 1:25.50 | |||||
3 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.49 | 1:26.60 | |||||
4 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.35 | 1:27.48 | |||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.37 | 1:27.88 | |||||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.13 | 1:30.15 | |||||
7 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 42.93 | 1:33.30 | |||||
8 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.59 | 1:33.91 | |||||
9 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 44.10 | 1:34.30 | |||||
10 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.73 | 1:34.59 | |||||
11 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 44.63 | 1:35.06 | |||||
12 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 45.45 | 1:35.23 | |||||
13 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.99 | 1:35.61 | |||||
14 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.46 | 1:35.87 | |||||
15 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 46.63 | 1:36.54 | |||||
16 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.59 | 1:37.95 | |||||
17 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.64 | 1:38.15 | |||||
18 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.21 | 1:39.67 | |||||
19 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.51 | 1:40.53 | |||||
20 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.41 | 1:40.84 | |||||
21 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 50.96 | 1:42.13 | |||||
22 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 49.87 | 1:44.01 | |||||
23 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 52.63 | 1:44.64 | |||||
24 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.53 | 1:44.73 | |||||
25 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 51.22 | 1:45.06 | |||||
26 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 49.02 | 1:46.34 | |||||
27 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.75 | 1:48.10 | |||||
28 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.99 | 1:48.43 | |||||
29 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 55.35 | 1:49.51 | |||||
30 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 52.15 | 1:49.72 | |||||
31 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 55.13 | 1:50.00 | |||||
32 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 54.45 | 1:50.04 | |||||
33 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.95 | 1:50.81 | |||||
34 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.39 | 1:51.42 | |||||
34 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 51.02 | 1:51.42 | |||||
36 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.22 | 1:52.33 | |||||
37 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.56 | 1:52.91 | |||||
38 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 55.10 | 1:55.11 | |||||
39 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 51.47 | 1:56.03 | |||||
40 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 54.83 | 1:57.61 | |||||
41 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 58.25 | 2:01.77 | |||||
42 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 55.68 | 2:02.64 | |||||
43 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.68 | 2:04.75 | |||||
44 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 59.04 | 2:04.94 | |||||
45 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:08.60 | 2:05.49 | |||||
46 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:07.82 | 2:15.28 | |||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | udsvøm mave v 25m | |||||
- | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | DSQ | svøm på maven / 50m | |||||
- | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v bryst | |||||
- | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | retter på briller v/ | |||||
- | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | retter briller fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 57.30 | 57.30 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.95 | 59.93 | |||||
3 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 28.57 | 1:01.40 | |||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.72 | 1:01.99 | |||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.85 | 1:02.21 | |||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.39 | 1:02.39 | |||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.62 | 1:03.13 | |||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.14 | 1:03.59 | |||||
9 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.07 | 1:04.62 | |||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.08 | 1:06.37 | |||||
11 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.11 | 1:07.26 | |||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.14 | 1:08.83 | |||||
13 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 33.84 | 1:09.70 | |||||
14 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 33.36 | 1:10.62 | |||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.27 | 1:11.35 | |||||
16 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 37.02 | 1:16.84 | |||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg på mave/50m | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.62 | 1:00.45 | |||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 28.72 | 1:03.18 | |||||
3 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 29.89 | 1:05.04 | |||||
4 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | 1:05.21 | |||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.61 | 1:05.90 | |||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.35 | 1:06.94 | |||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.54 | 1:10.02 | |||||
8 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | 1:10.08 | |||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.00 | 1:10.83 | |||||
10 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.23 | 1:11.33 | |||||
11 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.68 | 1:11.85 | |||||
12 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.99 | 1:11.97 | |||||
13 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.13 | 1:12.43 | |||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.72 | 1:12.97 | |||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.74 | 1:14.91 | |||||
16 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 35.49 | 1:16.69 | |||||
17 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.72 | 1:16.80 | |||||
18 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.59 | 1:17.00 | |||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.97 | 1:17.41 | |||||
20 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.45 | 1:18.45 | |||||
21 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 39.21 | 1:23.22 | |||||
22 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.71 | 1:29.73 | |||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på ryg/50m | |||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | DSQ | Afsl.ryg på mave/50m | |||||
- | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Bryst efter 25m | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.10 | 1:14.12 | |||||
2 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 35.49 | 1:16.11 | |||||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.48 | 1:16.24 | |||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 36.77 | 1:16.68 | |||||
5 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 34.66 | 1:17.51 | |||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.41 | 1:19.04 | |||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 35.63 | 1:19.46 | |||||
8 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.31 | 1:21.19 | |||||
9 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.29 | 1:21.41 | |||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.62 | 1:21.46 | |||||
11 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 38.59 | 1:23.46 | |||||
12 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 38.89 | 1:23.49 | |||||
13 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | 1:25.86 | |||||
14 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 40.21 | 1:26.66 | |||||
15 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.31 | 1:26.67 | |||||
16 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.65 | 1:26.88 | |||||
17 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.56 | 1:27.16 | |||||
18 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.93 | 1:28.04 | |||||
18 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.79 | 1:28.04 | |||||
20 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.74 | 1:33.20 | |||||
21 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 43.81 | 1:36.60 | |||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 arm u.vand/50m | |||||
- | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | DSQ | 2 arm u.vand/50m | |||||
- | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.04 | 1:24.61 | |||||
2 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.17 | 1:25.58 | |||||
3 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.52 | 1:26.65 | |||||
4 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.77 | 1:26.82 | |||||
5 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 41.29 | 1:27.02 | |||||
6 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.87 | 1:27.83 | |||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 44.92 | 1:29.49 | |||||
8 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 42.09 | 1:30.66 | |||||
9 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 43.25 | 1:31.69 | |||||
10 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 44.64 | 1:33.35 | |||||
11 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.11 | 1:33.44 | |||||
12 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.94 | 1:33.46 | |||||
13 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.44 | 1:34.65 | |||||
14 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.35 | 1:35.40 | |||||
15 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 48.74 | 1:38.59 | |||||
16 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.41 | 1:39.39 | |||||
17 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.73 | 1:40.10 | |||||
18 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 47.64 | 1:43.59 | |||||
19 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.66 | 1:43.62 | |||||
20 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 53.25 | 1:44.05 | |||||
21 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 52.69 | 1:50.97 | |||||
22 | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.10 | 1:55.71 | |||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Asynkrone arme i fly | |||||
- | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave/48m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.76 | 1:11.66 | 1:48.14 | 2:23.84 | |||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 34.92 | 1:12.56 | 1:50.08 | 2:26.96 | |||
3 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.04 | 1:16.79 | 1:57.32 | 2:38.44 | |||
- | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | DSQ | EFB v/175m | |||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 32.95 | 1:07.55 | 1:43.09 | 2:18.21 | |||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.92 | 1:10.58 | 1:46.27 | 2:20.33 | |||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.02 | 1:10.45 | 1:46.09 | 2:20.80 | |||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | 1:11.96 | 1:48.88 | 2:25.90 | |||
5 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 36.06 | 1:13.58 | 1:51.64 | 2:29.40 | |||
6 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 36.21 | 1:15.55 | 1:54.58 | 2:33.08 | |||
7 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.09 | 1:15.52 | 1:55.27 | 2:34.81 | |||
8 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 36.72 | 1:16.45 | 1:58.42 | 2:38.32 | |||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.47 | 1:18.53 | 1:59.94 | 2:40.90 | |||
10 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.99 | 1:20.29 | 2:01.49 | 2:41.56 | |||
11 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 38.48 | 1:19.70 | 2:01.77 | 2:43.49 | |||
12 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.41 | 1:20.16 | 2:03.68 | 2:46.08 | |||
13 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 40.62 | 1:22.65 | 2:04.69 | 2:46.49 | |||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.30 | 1:22.80 | 2:06.22 | 2:48.28 | |||
15 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.96 | 1:23.19 | 2:06.62 | 2:48.96 | |||
16 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.40 | 1:24.16 | 2:08.73 | 2:52.14 | |||
17 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.83 | 1:27.24 | 2:14.47 | 3:00.04 | |||
18 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.70 | 1:27.40 | 2:16.47 | 3:04.12 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.18 | 1:19.97 | 2:02.03 | 2:41.49 | |||
2 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 39.68 | 1:21.46 | 2:04.24 | 2:44.95 | |||
3 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 40.82 | 1:23.86 | 2:06.26 | 2:47.62 | |||
4 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 41.15 | 1:25.45 | 2:09.68 | 2:52.05 | |||
5 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | 1:24.75 | 2:10.23 | 2:52.48 | |||
6 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.49 | 1:26.11 | 2:11.15 | 2:53.94 | |||
7 | Nathalie Nygaard Poulsen | 2005 | Aarhus Swim | 41.53 | 1:26.25 | 2:11.91 | 2:56.64 | |||
8 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.16 | 1:27.88 | 2:13.63 | 2:57.75 | |||
9 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 45.26 | 1:33.74 | 2:21.73 | 3:09.54 | |||
10 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.32 | 1:33.72 | 2:23.43 | 3:09.60 | |||
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.77 | 1:31.77 | 2:19.02 | 3:04.95 | |||
2 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 45.93 | 1:35.85 | 2:27.73 | 3:15.15 | |||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 49.83 | 1:42.02 | 2:33.05 | 3:19.61 | |||
4 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.35 | 1:45.86 | 2:41.60 | 3:35.46 | |||
5 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.59 | 1:48.41 | 2:46.13 | 3:40.91 | |||
6 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.28 | 1:50.34 | 2:48.12 | 3:44.40 | |||
7 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 56.86 | 1:54.71 | 2:52.45 | 3:48.37 | |||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.49 | 1:51.38 | 2:50.58 | 3:49.11 | |||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 57.92 | 2:02.53 | 3:06.11 | 4:09.50 | |||
10 | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:04.05 | 2:15.78 | 3:27.42 | 4:30.90 | |||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
- | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
- | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 30.97 | 1:04.00 | 1:36.58 | 2:07.77 | |||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | 1:03.94 | 1:36.23 | 2:07.78 | |||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | 1:04.90 | 1:37.96 | 2:10.78 | |||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | 1:07.25 | 1:42.25 | 2:16.94 | |||
5 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 32.66 | 1:07.97 | 1:43.18 | 2:18.15 | |||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.96 | 1:08.50 | 1:44.69 | 2:21.06 | |||
7 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 35.43 | 1:12.72 | 1:50.75 | 2:28.14 | |||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.10 | 1:34.77 | 2:26.66 | 3:16.22 | |||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 31.20 | 1:05.08 | 1:39.12 | 2:12.83 | |||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.09 | 1:04.96 | 1:39.45 | 2:12.94 | |||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.62 | 1:08.60 | 1:45.33 | 2:21.37 | |||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.19 | 1:10.34 | 1:46.66 | 2:22.97 | |||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.40 | 1:13.15 | 1:51.63 | 2:31.03 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.16 | 1:15.06 | 1:53.70 | 2:31.55 | |||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 36.64 | 1:14.97 | 1:53.64 | 2:32.04 | |||
8 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:37.62 | ||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | 1:17.97 | 1:59.07 | 2:39.11 | |||
2 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Durup IF | 38.54 | 1:20.37 | 2:01.22 | 2:41.84 | |||
3 | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.82 | 1:31.72 | 2:19.69 | 3:05.64 | |||
4 | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | 44.53 | 1:31.71 | 2:20.97 | 3:06.92 | |||
5 | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.12 | 1:35.98 | 2:24.38 | 3:12.03 | |||
6 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 45.55 | 1:35.33 | 2:26.14 | 3:13.55 | |||
7 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 3:17.27 | ||||||
- | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB v/25m | |||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.39 | 1:38.04 | 2:30.01 | 3:21.91 | |||
- | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | EFB v/175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.90 | ||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 27.44 | ||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.78 | ||||||
4 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.01 | ||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.08 | ||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 29.10 | ||||||
7 | Nikoline Østerberg | 2000 | Aarhus Swim | 29.24 | ||||||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 29.56 | ||||||
9 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.83 | ||||||
10 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 29.87 | ||||||
11 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.92 | ||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.01 | ||||||
13 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.50 | ||||||
13 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | ||||||
15 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 30.57 | ||||||
16 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.78 | ||||||
17 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.04 | ||||||
18 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 33.12 | ||||||
19 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 33.22 | ||||||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.77 | ||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.37 | ||||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.64 | ||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.88 | ||||||
5 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.18 | ||||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.25 | ||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 29.37 | ||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 29.46 | ||||||
9 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.62 | ||||||
10 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.70 | ||||||
11 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.77 | ||||||
12 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.83 | ||||||
13 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 29.85 | ||||||
14 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.06 | ||||||
15 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.08 | ||||||
16 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.09 | ||||||
17 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.53 | ||||||
18 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 30.57 | ||||||
19 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.81 | ||||||
20 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.88 | ||||||
21 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.89 | ||||||
22 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.03 | ||||||
23 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.16 | ||||||
24 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 31.17 | ||||||
25 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
26 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.54 | ||||||
27 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 31.57 | ||||||
28 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.85 | ||||||
29 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.09 | ||||||
29 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 32.09 | ||||||
31 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.17 | ||||||
32 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.24 | ||||||
33 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 32.29 | ||||||
34 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.31 | ||||||
35 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.59 | ||||||
36 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.67 | ||||||
37 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.75 | ||||||
38 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.85 | ||||||
39 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 33.06 | ||||||
40 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.11 | ||||||
41 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 33.12 | ||||||
42 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 33.23 | ||||||
43 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.48 | ||||||
44 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.47 | ||||||
45 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.16 | ||||||
46 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.98 | ||||||
47 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.12 | ||||||
48 | Freya Holm | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.24 | ||||||
49 | Maiken Søndergård | 2003 | Durup IF | 36.29 | ||||||
50 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 37.48 | ||||||
51 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 38.90 | ||||||
52 | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | Svømmeklubben Koral | 44.67 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.32 | ||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 30.41 | ||||||
3 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 30.52 | ||||||
4 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.18 | ||||||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.54 | ||||||
6 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 32.51 | ||||||
7 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.03 | ||||||
8 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 33.34 | ||||||
10 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.48 | ||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 33.48 | ||||||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.59 | ||||||
13 | Amalie Karlsen | 2004 | Durup IF | 33.62 | ||||||
14 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 33.67 | ||||||
15 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 34.06 | ||||||
16 | Nanna Langvad | 2005 | Lyseng IF | 34.13 | ||||||
17 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.34 | ||||||
18 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.40 | ||||||
19 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.42 | ||||||
20 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
21 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.63 | ||||||
22 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.80 | ||||||
23 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.82 | ||||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.88 | ||||||
25 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 34.93 | ||||||
26 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | ||||||
27 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.54 | ||||||
28 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.58 | ||||||
29 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 35.74 | ||||||
30 | Emma Blix Kristensen | 2005 | Aarhus Swim | 35.98 | ||||||
31 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.04 | ||||||
32 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.36 | ||||||
33 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.68 | ||||||
34 | Mathilde Thomsen | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.88 | ||||||
35 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.05 | ||||||
36 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.62 | ||||||
37 | Sofie Hjarbæk | 2004 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.69 | ||||||
38 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.76 | ||||||
39 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.82 | ||||||
40 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.03 | ||||||
41 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.19 | ||||||
42 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 40.57 | ||||||
43 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 41.27 | ||||||
44 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.68 | ||||||
45 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 43.87 | ||||||
46 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 44.59 | ||||||
47 | Selena Nillos Overgaard | 2005 | Struer Svømmeklub | 45.97 | ||||||
48 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.73 | ||||||
49 | Marie Emilie Karlsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.67 | ||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.60 | ||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.86 | ||||||
3 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.25 | ||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.69 | ||||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.32 | ||||||
6 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.69 | ||||||
7 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
8 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.55 | ||||||
9 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.05 | ||||||
10 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.19 | ||||||
11 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Lyseng IF | 37.35 | ||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 37.50 | ||||||
13 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.59 | ||||||
14 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 37.78 | ||||||
15 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.23 | ||||||
16 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 38.50 | ||||||
17 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.61 | ||||||
18 | Liva Marie Jensen | 2007 | Lyseng IF | 39.30 | ||||||
19 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.59 | ||||||
20 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Lyseng IF | 39.71 | ||||||
21 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.10 | ||||||
22 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.39 | ||||||
23 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.73 | ||||||
24 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 41.02 | ||||||
25 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.34 | ||||||
26 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 41.49 | ||||||
27 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.59 | ||||||
28 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.00 | ||||||
29 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.03 | ||||||
30 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.31 | ||||||
31 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.62 | ||||||
32 | Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.76 | ||||||
33 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 42.78 | ||||||
34 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.54 | ||||||
35 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.56 | ||||||
36 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.75 | ||||||
37 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.42 | ||||||
38 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.79 | ||||||
39 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 45.17 | ||||||
40 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 46.90 | ||||||
41 | Karoline Sander Andersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 47.96 | ||||||
42 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.08 | ||||||
43 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.05 | ||||||
44 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 51.93 | ||||||
45 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 23.93 | ||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 24.31 | ||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 24.43 | ||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 24.61 | ||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.00 | ||||||
6 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 25.24 | ||||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 25.31 | ||||||
8 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 25.45 | ||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 25.59 | ||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 25.62 | ||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.79 | ||||||
12 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 26.35 | ||||||
13 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 26.53 | ||||||
14 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.55 | ||||||
15 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.57 | ||||||
16 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Aarhus Swim | 27.07 | ||||||
17 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 27.40 | ||||||
18 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.46 | ||||||
19 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.58 | ||||||
20 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.77 | ||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Aarhus Swim | 28.31 | ||||||
22 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.74 | ||||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 29.86 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 24.90 | ||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 25.28 | ||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 25.48 | ||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.50 | ||||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 25.76 | ||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 26.36 | ||||||
7 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 26.53 | ||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | Aarhus Swim | 26.77 | ||||||
9 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 27.00 | ||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.06 | ||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | H2Odense | 27.18 | ||||||
12 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 27.27 | ||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.95 | ||||||
14 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.05 | ||||||
15 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 28.10 | ||||||
16 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.23 | ||||||
17 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 28.31 | ||||||
18 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 28.46 | ||||||
19 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.48 | ||||||
20 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.79 | ||||||
21 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 28.81 | ||||||
22 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.82 | ||||||
23 | Frederik Zachariassen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.89 | ||||||
24 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 29.51 | ||||||
25 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.60 | ||||||
26 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.33 | ||||||
27 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 30.62 | ||||||
28 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 30.63 | ||||||
29 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.82 | ||||||
30 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.86 | ||||||
31 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.91 | ||||||
32 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 31.54 | ||||||
33 | Mikkel Brinck | 2003 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.71 | ||||||
34 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 31.84 | ||||||
35 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.41 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.51 | ||||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.62 | ||||||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 30.77 | ||||||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.97 | ||||||
5 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 30.99 | ||||||
6 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.35 | ||||||
7 | Viggo Stricker Pedersen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 31.54 | ||||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 32.21 | ||||||
9 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.69 | ||||||
10 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 32.98 | ||||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.08 | ||||||
12 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.41 | ||||||
13 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.68 | ||||||
14 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.15 | ||||||
15 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
16 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.31 | ||||||
17 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.99 | ||||||
18 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.75 | ||||||
19 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | ||||||
20 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.13 | ||||||
21 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.04 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 31.42 | ||||||
2 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.27 | ||||||
4 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.40 | ||||||
5 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.48 | ||||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.61 | ||||||
7 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.32 | ||||||
8 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.54 | ||||||
9 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.74 | ||||||
10 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.88 | ||||||
11 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.02 | ||||||
12 | Lau de Zee | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 36.15 | ||||||
13 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Durup IF | 36.71 | ||||||
14 | William Haaning | 2007 | Thisted Svømmeklub | 36.79 | ||||||
15 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.30 | ||||||
16 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.67 | ||||||
17 | Simon Skovgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.79 | ||||||
18 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.34 | ||||||
19 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 39.96 | ||||||
20 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 41.21 | ||||||
21 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.48 | ||||||
22 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 43.20 | ||||||
23 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.80 | ||||||
24 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.23 | ||||||
25 | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.72 | ||||||
26 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 29, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:50.33 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 27.46 | 54.77 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.05 | 1:22.82 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 27.51 | 1:50.33 | |||||||
2 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:52.25 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 28.27 | 57.56 | |||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 26.35 | 1:23.91 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 28.34 | 1:52.25 | |||||||
3 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 1:52.63 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 28.42 | 28.42 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 28.44 | 56.86 | |||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 29.20 | 1:26.06 | |||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 26.57 | 1:52.63 | |||||||
4 | Silkeborg Piger 1 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.47 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Helena V. Elling | 2000 | 26.92 | 55.66 | |||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 29.09 | 1:24.75 | |||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 29.72 | 1:54.47 | |||||||
5 | H2Odense Damer | 0 | H2Odense | 1:55.19 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.41 | 57.93 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.81 | 1:27.74 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.45 | 1:55.19 | |||||||
6 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:56.07 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 28.98 | 57.81 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 29.05 | 1:26.86 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 29.21 | 1:56.07 | |||||||
7 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:57.43 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.33 | 59.27 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 28.95 | 1:28.22 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.21 | 1:57.43 | |||||||
8 | Aas Piger 1 | 0 | Aarhus Swim | 2:00.27 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.62 | 58.90 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 29.21 | 1:28.11 | |||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 32.16 | 2:00.27 | |||||||
9 | Isk Stfrke Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:00.95 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 29.33 | 57.74 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 31.79 | 1:29.53 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 31.42 | 2:00.95 | |||||||
10 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:01.67 | ||||||
Anne Terp | 2004 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 32.05 | 1:01.60 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 30.53 | 1:32.13 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 29.54 | 2:01.67 | |||||||
11 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:01.99 | ||||||
Therese Mardal | 2002 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 31.17 | 1:01.05 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 29.00 | 1:30.05 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 31.94 | 2:01.99 | |||||||
12 | Silkeborg Piger 2 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:03.77 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | |||||||||
Selma Lindberg | 2003 | |||||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 2:03.77 | 2:03.77 | |||||||
13 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:04.04 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 31.39 | 1:02.81 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 31.38 | 1:34.19 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 29.85 | 2:04.04 | |||||||
14 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 2:04.81 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 32.18 | 1:04.49 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 31.80 | 1:36.29 | |||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 28.52 | 2:04.81 | |||||||
15 | Aas Piger 2 | 0 | Aarhus Swim | 2:10.31 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Gro Sørensen | 2002 | 32.71 | 1:04.95 | |||||||
Emmalina Long | 2004 | 33.67 | 1:38.62 | |||||||
Liv Schmeltz Søgaard | 2003 | 31.69 | 2:10.31 | |||||||
16 | Herning Piger . | 0 | Herning Svømmeklub | 2:14.67 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 33.82 | 1:07.77 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 32.66 | 1:40.43 | |||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 34.24 | 2:14.67 | |||||||
17 | Koral Piger 2 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:15.18 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Freya Holm | 2003 | 35.16 | 1:08.21 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 35.59 | 1:43.80 | |||||||
Emilie Mortensen | 2003 | 31.38 | 2:15.18 | |||||||
18 | Silkeborg Piger 3 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:15.86 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Silke Maria Pjengaard | 2005 | 34.16 | 1:08.40 | |||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 34.68 | 1:43.08 | |||||||
Line Knudsen | 2005 | 32.78 | 2:15.86 | |||||||
19 | Hsc Piger | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:16.84 | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 34.99 | 1:05.86 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 35.99 | 1:41.85 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 34.99 | 2:16.84 | |||||||
20 | Frem Damer | 0 | Frem Odense | 2:17.38 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 36.03 | 1:10.59 | |||||||
Veronika Krogh | 2004 | 33.29 | 1:43.88 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 33.50 | 2:17.38 | |||||||
21 | Stm Damer | 0 | Herning Svømmeklub | 2:18.98 | ||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 45.73 | 45.73 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 31.15 | 1:16.88 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 32.79 | 1:49.67 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 29.31 | 2:18.98 | |||||||
22 | Silkeborg Piger 4 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.34 | ||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Emilia Glisic | 2005 | 37.97 | 1:14.48 | |||||||
Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 37.62 | 1:52.10 | |||||||
Mille E. S. Jensen | 2005 | 35.24 | 2:27.34 | |||||||
23 | Aas /lyseng Piger 2 | 0 | Aarhus Swim | 2:29.50 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Nanna Langvad | 2005 | 34.08 | 1:12.41 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 39.00 | 1:51.41 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 38.09 | 2:29.50 | |||||||
24 | Odder Piger | 0 | Odder Svømmeklub | 2:32.88 | ||||||
Leonora Holst Jensen | 2004 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Julia Vestergaard | 2004 | |||||||||
Ida Sabroe | 2002 | |||||||||
Julie Jensen | 2003 | 2:32.88 | 2:32.88 | |||||||
25 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:36.20 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 37.16 | 1:16.40 | |||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 38.80 | 1:55.20 | |||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 41.00 | 2:36.20 | |||||||
26 | Koral Piger 1 | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:42.10 | ||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 39.36 | 1:21.32 | |||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 36.94 | 1:58.26 | |||||||
Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | 43.84 | 2:42.10 | |||||||
27 | Aas /lyseng Piger 1 | 0 | Aarhus Swim | 2:43.21 | ||||||
Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 39.50 | 1:17.71 | |||||||
Liva Marie Jensen | 2007 | 41.76 | 1:59.47 | |||||||
Sofia Gad | 2007 | 43.74 | 2:43.21 | |||||||
28 | Mini-T S Tøser 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:46.54 | ||||||
Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 43.14 | 1:26.47 | |||||||
Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | 36.00 | 2:02.47 | |||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 44.07 | 2:46.54 | |||||||
29 | Odder Piger 2 | 0 | Odder Svømmeklub | 2:51.61 | ||||||
Sarah Lyse Søe | 2007 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Caroline Marx | 2006 | 36.66 | 1:22.75 | |||||||
Loa Dam Heinsvig | 2006 | 41.83 | 2:04.58 | |||||||
Marie V. Petersen | 2006 | 47.03 | 2:51.61 | |||||||
30 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:57.68 | ||||||
Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Mia Plougman | 2007 | 42.00 | 1:24.22 | |||||||
Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 51.11 | 2:15.33 | |||||||
Emma Andersen | 2007 | 42.35 | 2:57.68 | |||||||
31 | Thisted Piger 4 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:01.46 | ||||||
Karoline Sander Andersen | 2009 | 48.88 | 48.88 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 44.87 | 1:33.75 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 43.24 | 2:16.99 | |||||||
Sarah Søgaard Pedersen | 2008 | 44.47 | 3:01.46 | |||||||
32 | Belle Ragazze | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:05.11 | ||||||
Emilie Christensen | 2007 | 47.05 | 47.05 | |||||||
Selena Nillos Overgaard | 2005 | 46.73 | 1:33.78 | |||||||
Julie Lichscheidt | 2004 | 43.50 | 2:17.28 | |||||||
Caroline Sloth | 2005 | 47.83 | 3:05.11 | |||||||
33 | Mini-T S Tøser 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:18.35 | ||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 57.89 | 1:43.54 | |||||||
Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 47.44 | 2:30.98 | |||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 47.37 | 3:18.35 | |||||||
- | Barbie Girls | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 34.59 | 1:06.44 | |||||||
- | Isk Power Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Agnete Riis | 2003 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Caroline Krogh | 2002 | 34.65 | 1:07.28 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 32.27 | 1:39.55 | |||||||
- | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Katrine Bager | 2006 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 34.44 | 1:13.48 | |||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 34.13 | 1:47.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 30, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.06 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.79 | 24.79 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 25.18 | 49.97 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 24.51 | 1:14.48 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 22.58 | 1:37.06 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:39.36 | ||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.15 | 25.15 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 24.82 | 49.97 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 24.73 | 1:14.70 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 24.66 | 1:39.36 | |||||||
3 | H2Odense Herrer | 0 | H2Odense | 1:39.78 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 24.30 | 24.30 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 25.18 | 49.48 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 26.80 | 1:16.28 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.50 | 1:39.78 | |||||||
4 | Agf Herrer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.94 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 25.18 | 25.18 | |||||||
David Hjort | 2000 | 25.00 | 50.18 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 25.13 | 1:15.31 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 25.63 | 1:40.94 | |||||||
5 | Aas Drenge 1 | 0 | Aarhus Swim | 1:46.03 | ||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 25.75 | 53.82 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 25.96 | 1:19.78 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 26.25 | 1:46.03 | |||||||
6 | Silkeborg Drenge 1 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:46.20 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 25.82 | 52.99 | |||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 28.64 | 1:21.63 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 24.57 | 1:46.20 | |||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:46.94 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 26.97 | 53.37 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 26.09 | 1:19.46 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 27.48 | 1:46.94 | |||||||
8 | Sønderborg | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:47.20 | ||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 28.87 | 28.87 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 26.01 | 54.88 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 26.80 | 1:21.68 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 25.52 | 1:47.20 | |||||||
9 | Agf Herrer 3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 1:48.16 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 26.25 | 53.42 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 27.82 | 1:21.24 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 26.92 | 1:48.16 | |||||||
10 | Sksv Drenge 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 1:50.13 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 28.13 | 28.13 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 27.91 | 56.04 | |||||||
Mads Iversen | 2002 | 28.39 | 1:24.43 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 25.70 | 1:50.13 | |||||||
11 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:52.75 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 30.28 | 59.04 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 28.96 | 1:28.00 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.75 | 1:52.75 | |||||||
12 | Silkeborg Drenge 2 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:01.91 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 29.42 | 58.67 | |||||||
Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 32.58 | 1:31.25 | |||||||
Viggo Stricker Pedersen | 2004 | 30.66 | 2:01.91 | |||||||
13 | Hsc Drenge | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:03.25 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 30.16 | 59.39 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 30.96 | 1:30.35 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.90 | 2:03.25 | |||||||
14 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:03.58 | ||||||
Nicklas Bager | 2003 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Johan Roderick | 2003 | 32.36 | 1:02.74 | |||||||
Mads Sander Andersen | 2004 | 34.00 | 1:36.74 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 26.84 | 2:03.58 | |||||||
15 | Ssk´s Rådne Hvaler | 0 | Struer Svømmeklub | 2:04.46 | ||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 32.07 | 1:01.90 | |||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 32.91 | 1:34.81 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 29.65 | 2:04.46 | |||||||
16 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.44 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 30.99 | 1:00.63 | |||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 33.50 | 1:34.13 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 31.31 | 2:05.44 | |||||||
17 | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:17.33 | ||||||
Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Frederik Harbo | 2005 | 34.86 | 1:06.98 | |||||||
William Haaning | 2007 | 37.11 | 1:44.09 | |||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 33.24 | 2:17.33 | |||||||
18 | Herning Drenge 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:18.81 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Sebastian D. Rasmussen | 2005 | 36.22 | 1:07.41 | |||||||
Mads Simonsen | 2005 | 35.21 | 1:42.62 | |||||||
Asger Schnieber Klausen | 2005 | 36.19 | 2:18.81 | |||||||
19 | Sksv Drenge 2 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 2:19.14 | ||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 37.67 | 1:12.94 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 34.70 | 1:47.64 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 31.50 | 2:19.14 | |||||||
20 | Herning Drenge 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:19.95 | ||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 34.31 | 1:10.29 | |||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 35.21 | 1:45.50 | |||||||
Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 34.45 | 2:19.95 | |||||||
21 | Koral Drenge | 2001 | Svømmeklubben Koral | 2:20.28 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Niclas Christensen | 2006 | 46.62 | 1:13.78 | |||||||
Magnus Andersen | 2005 | 36.03 | 1:49.81 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 30.47 | 2:20.28 | |||||||
22 | Silkeborg Drenge 3 Ssk | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.46 | ||||||
Carl Roulund Holm | 2006 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | 33.77 | 1:09.29 | |||||||
Andreas Gaardsted | 2005 | 35.19 | 1:44.48 | |||||||
Zilas Vilsen | 2006 | 36.98 | 2:21.46 | |||||||
23 | 1900 Gutter | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:21.62 | ||||||
Mikkel O. Mortensen | 2003 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | |||||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | |||||||||
Laurits Andreassen | 2002 | 2:21.62 | 2:21.62 | |||||||
24 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.33 | ||||||
Casper Holm Andersen | 2007 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Andreas Bindslev | 2008 | 39.05 | 1:20.36 | |||||||
Lau de Zee | 2006 | 36.73 | 1:57.09 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 36.24 | 2:33.33 | |||||||
25 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:39.52 | ||||||
William Hansen | 2006 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | 44.45 | 1:20.41 | |||||||
William Jensen | 2005 | 39.19 | 1:59.60 | |||||||
Casper Eriksen | 2007 | 39.92 | 2:39.52 | |||||||
26 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 2:43.10 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Søren Egedal | 2005 | |||||||||
Anton Møller Olesen | 2005 | |||||||||
Oskar Møller Olesen | 2003 | 2:43.10 | 2:43.10 | |||||||
- | Stm Herrer | 0 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Victor Bjerre | 2001 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |