2018-05-26   00:45:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Resultat Løb 30 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 30 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  JGI Svømning            28.31   
Mie Ø. Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub            28.57   
Isabella K. Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub            29.58   
Victoria Bierre  2000  Gladsaxe Svømmeklub            29.70   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.00   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub            30.01   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.06   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.12   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            30.31   
10  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            30.63   
11  Emilie Falbe-Hansen  1999  Gentofte Svømme Klub            30.71   
12  Anna Tørnæs  1994  Horsens Svømmeklub            30.81   
13  Rebecca E. Jacobsen  2003  Viborg Svømme Klub            31.08   
14  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            31.13   
15  Sophie Amalie Schøn  1999  Farum Svømmeklub            31.14   
16  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            31.17   
17  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub            31.27   
17  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            31.27   
19  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31            31.35   
20  Anna Emile Skjerning  1999  Vejle Svømmeklub            31.42   
21  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            31.49   
22  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            31.52   
23  Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub            31.53   
24  Stine Knudsen  1999  Vejle Svømmeklub            31.55   
25  Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            31.56   
26  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            31.62   
26  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  Gladsaxe Svømmeklub            31.62   
28  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            31.79   
29  Louise Jensen  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            31.80   
30  Camilla Ottesen  2000  Aalborg Svømmeklub            31.91   
31  Cecilie Lykke Hansen  1999  Odder Svømmeklub            31.92   
31  Sofie Trekær Klausen  2003  Brædstrup Svømmeklub            31.92   
33  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            31.95   
34  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            31.98   
35  Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub            32.02   
36  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            32.10   
36  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svømmeklub            32.10   
38  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            32.17   
39  Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.35   
40  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Holbæk Svømme Klub            32.37   
41  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.50   
42  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svømmeklub            32.77   
42  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            32.77   
44  Caroline P. Mathiesen  2001  Albertslund IF            32.83   
45  Katja Skovdal Lorentzen  2003  Køge Svømmeklub            32.98   
46  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub            33.00   
47  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense            33.01   
48  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            33.08   
49  Emma Hansen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            33.34   
50  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub            33.43   
51  Mette Flaskager  1999  Ikast Svømmeklub            33.53   
52  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            34.02   
Sarah Bro  1996  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Matilde Mantzius Mosegård  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  SW4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark