2018-12-11   19:09:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    806          31.58   
  VAT Copenhagen-MK31  31.68                 
Rikke Møller Pedersen  1989    806          31.58   
  Holbæk Svømme Klub  31.29                 
Matilde Schrøder  1996    789          31.81   
  Berns Swim Team  31.70                 
Anna Wermuth  1996    733          32.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.87                 
Josephine Kruse  2002    726          32.71   
  Sigma Swim Allerød  32.76                 
Laura Fogh  2003    700          33.11   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  33.12                 
Thea Blomsterberg  2002    691          33.25   
  Sigma Swim Birkerød  33.63                 
Emilie Egerup  2003    683          33.38   
  Silkeborg Svømmeklub  34.24                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    668          33.63   
  Aalborg Svømmeklub  33.74                 
10  Astrid Nielsen  2002    663          33.70   
  Esbjerg Svømmeklub  34.33                 
11  Emma Bjørnholdt  2000    636          34.18   
  Lyngby Svømmeklub  33.85                 
12  Johanna Berthelsen  2000    626          34.35   
  VAT Copenhagen-MK31  34.90                 
13  Clara Rybak-Andersen  2003    622          34.44   
  Gentofte Svømme Klub  34.58                 
14  Pernille Elm Jensen  2003    611          34.64   
  JGI Svømning  35.48                 
15  Pernille Jensen  1998    608          34.70   
  Holbæk Svømme Klub  34.05                 
16  Freja Nicholas  2000    604          34.77   
  H2Odense  35.00                 
17  Amalie H. Falck-Schmith  1989    599          34.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.43                 
18  Katrine V. Sørensen  1996    597          34.91   
  Vest-Brøndby  33.77                 
19  Sandra Lendt  2000    596          34.93  Deltager ikke i finalen 
  Helsingborgs Simsällskap  33.80                 
20  Dagmar Boeck  2004    595          34.94   
  Farum Svømmeklub  33.45                 
20  Julie D. Hald  1996    595          34.94   
  Aalborg Svømmeklub  35.44                 
22  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    594          34.97   
  Esbjerg Svømmeklub  34.44                 
23  Julie Bak  1997    592          35.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  34.31                 
24  Laura Mathilde Elkjær  1998    585          35.15   
  Vejle Svømmeklub  34.78                 
25  Caroline Brink  2003    580          35.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.91                 
26  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    571          35.42   
  Holbæk Svømme Klub  34.65                 
27  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    568          35.48   
  Lyngby Svømmeklub  35.18                 
28  Julia Harpøth  2002    567          35.52   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
29  Cecilie Batz  2003    566          35.54   
  Kolding SK  35.48                 
29  Liva Buchholt Johansen  2003    566          35.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.78                 
31  Alberte Kjærsgaard  2001    565          35.56   
  Slangerup Svømmeklub  35.52                 
32  Emma Stoltz  2004    563          35.59   
  Sigma Swim Allerød  34.81                 
33  Maria Bebe Hansen  2004    555          35.77   
  Nyborg Svømmeklub  37.08                 
34  Emilie Meng  2003    549          35.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.48                 
35  Celine Termark Brock  2000    545          35.98   
  Herlev Svømning  35.06                 
36  Ida Jensdottir Fremming  2002    538          36.13   
  Herlev Svømning  35.30                 
36  Isabel Mass  1998    538          36.13   
  JGI Svømning  35.52                 
38  Maiken Hougaard  2002    531          36.29   
  Auning Svømmeklub  36.88                 
39  Clara Toft  2004    516          36.64   
  Gentofte Svømme Klub  37.09                 
40  Johanne A Andersson  2003    510          36.79   
  Frem Odense  36.82                 
41  Kristin Nygård Magnussen  2002    501          37.01   
  Bryne SK  37.19                 
42  Line Strandby  2001    491          37.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.05                 
43  Sarah Wallin  2000    490          37.27   
  Helsingborgs Simsällskap  35.02                 
44  Elisabeth Sølvkjær  2002    484          37.44   
  Thisted Svømmeklub  36.13                 
45  Katharina N Møller  2001    479          37.55   
  Vest-Brøndby  35.59                 
46  Diane Gussing  2004    474          37.70   
  Bryne SK  36.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark