2018-10-20   23:38:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 25.95 2017-07-25 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.02 2017-07-25 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.89 2017-07-06 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    803          27.91   
  Agfs Svømmeafdeling  27.57                 
Philip Greve  1998    780          28.19   
  Farum Svømmeklub  27.89                 
Niklas Hedegaard  1990    746          28.60   
  Farum Svømmeklub  29.00                 
Janus Meinert  1995    739          28.70   
  Aalborg Svømmeklub  29.05                 
Mikkel Gadgaard  1999    662          29.77   
  Esbjerg Svømmeklub  30.39                 
Niels Ottosen  1998    661          29.78   
  Holbæk Svømme Klub  29.36                 
Andreas Hougaard  2000    657          29.84   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Lawrence Langley  2001    635          30.19   
  Aalborg Svømmeklub  31.07                 
Nikola Trajkovic  1994    633          30.21   
  Umbc  30.17                 
10  Nicklas Steen Hansen  1999    633          30.22   
  Horsens Svømmeklub  30.61                 
11  Viktor Christensen  1995    625          30.35   
  Køge Svømmeklub  30.24                 
12  Esben Vad Arentoft  1999    618          30.46   
  Horsens Svømmeklub  30.82                 
13  Malthe Burgaard  2000    617          30.47   
  H2Odense  30.68                 
14  Aksel Skrydstrup  2001    614          30.52   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.26                 
14  Gustav Klit Stjernholm  2002    614          30.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.09                 
16  Jonas Bruun Sleiman  1998    602          30.73   
  Esbjerg Svømmeklub  30.52                 
17  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    594          30.86   
  Horsens Svømmeklub  31.55                 
17  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    594          30.86   
  Holstebro Svømme Club  31.35                 
19  Niklas Broch Thielemann  1994    594          30.87   
  Sigma Swim Birkerød  30.40                 
20  Rasmus Steenberg  2000    593          30.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  30.23                 
21  Riyan Salem  1998    592          30.89   
  Roskilde Svømning  30.98                 
22  Asger Væver Hartvig  2002    589          30.95   
  Hørsholm Svømmeforening  31.68                 
23  Jonas Gadegaard Hansen  1998    583          31.06   
  Vejle Svømmeklub  30.68                 
24  Casper Mørkhøj Hartington  2002    582          31.07   
  Greve Svømmeklub  31.34                 
25  Joakim Brønnum  1997    580          31.11   
  Sigma Swim Allerød  30.01                 
26  Emil Toft  1998    576          31.18   
  Holbæk Svømme Klub  31.47                 
26  Lasse Kriegel Skovrup  1998    576          31.18   
  Farum Svømmeklub  31.62                 
28  Filip Cederstrøm  2002    564          31.40   
  Holstebro Svømme Club  31.50                 
28  Magnus Mikkelsen  2001    564          31.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.45                 
30  Christian Crone  2001    558          31.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.56                 
31  Oliver Hallenborg  2002    554          31.59   
  H2Odense  32.34                 
32  Rasmus Udbye  2000    550          31.66   
  Horsens Svømmeklub  31.00                 
33  Alexander Eggers  1999    549          31.69   
  Sigma Swim Birkerød  31.08                 
34  Andreas L. Damgård  2000    548          31.70   
  Køge Svømmeklub  31.67                 
34  Martin Vennick Haugbølle  2001    548          31.70   
  Hørsholm Svømmeforening  31.61                 
36  Gustav Fløche Fuglsang  2002    547          31.72   
  Silkeborg Svømmeklub  32.23                 
37  Magnus Nygaard  2000    543          31.80   
  Slagelse Svømmeklub  32.16                 
38  Frederik Junker Neldeberg  2000    538          31.90   
  Helsinge Svømmeklub  32.13                 
39  Claus Hansen  1995    535          31.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.25                 
39  Mads Raaby Jensen  2001    535          31.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.69                 
41  Christian Koch  1998    532          32.01   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
42  Alexander Søgaard  2002    530          32.05   
  Ringsted Svømme Klub  31.87                 
43  Owais Hamid  2000    526          32.14   
  Hvidovre Svømme Klub  31.11                 
44  Mikkel S. Hansen  2000    525          32.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.19                 
45  Emil Kragh  2001    522          32.21   
  Vejle Svømmeklub  32.34                 
46  Emil Andersen  1992    519          32.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.18                 
47  Rune Friis Petersen  1996    516          32.35   
  Horsens Svømmeklub  31.83                 
48  Viktor Anfinnsen  2002    489          32.93   
  Bryne SK  33.69                 
49  Daniel Garne Larsen  2003    468          33.41   
  Sigma Swim Allerød  32.71                 
Hans Mølbak Petersen  2001                Akut syg 
  Greve Svømmeklub  31.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark