2018-10-17   05:43:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    750  30.33  1:03.66  1:38.31    2:14.03   
  Holstebro Svømme Club  2:14.00                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    744  30.33  1:04.87  1:39.46    2:14.38   
  Sigma Swim Allerød  2:12.84                 
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    741  30.14  1:03.91  1:38.69    2:14.59   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.41                 
                     
Maj Howardsen  1997    732  30.84  1:04.67  1:39.77    2:15.15   
  Sigma Swim Allerød  2:12.43                 
                     
Regitze Gaard  2001    706  30.22  1:04.52  1:40.17    2:16.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.51                 
                     
Mia Steen Duus  2001    678  30.57  1:05.15  1:41.84    2:18.59   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.58                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    668  32.06  1:07.48  1:43.63    2:19.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.03                 
                     
Anne Føyn  2002    644  30.41  1:04.80  1:41.85    2:21.01  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  2:21.52                 
                     
Camilla Dufour  1996    633  30.88  1:05.93  1:42.91    2:21.82   
  Sigma Swim Allerød  2:20.55                 
                     
10  Cecilie Wiuff  2000    628  30.55  1:05.90  1:43.79    2:22.22  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning  2:14.76                 
                     
11  Victoria Vorm  2001    612  32.51  1:09.47  1:46.03    2:23.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.44                 
                     
12  Thyra Jørgensen  2002    608  31.59  1:07.84  1:46.22    2:23.73   
  Svømmeklubben Syd  2:20.50                 
                     
13  Katrine Tetzschner Madsen  2000    597  31.90  1:08.09  1:46.08    2:24.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.85                 
                     
14  Anna Aavang Brendstrup  2000    590  32.90  1:09.73  1:47.16    2:25.23  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning  2:28.70                 
                     
15  Ellen Nielsen  2001    587  31.00  1:07.21  1:45.61    2:25.44   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.41                 
                     
16  Mia Borgensgaard  2003    584  31.95  1:08.60  1:46.22    2:25.66   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.78                 
                     
17  Katja Kjær Nielsen  2002    573  32.32  1:08.96  1:46.79    2:26.62   
  Ringsted Svømme Klub  2:27.46                 
                     
18  Thea Søe Bach  2002    571  31.68  1:09.22  1:47.69    2:26.76   
  Thisted Svømmeklub  2:27.19                 
                     
19  Ingrid Bo Andersen  2001    562  31.50  1:07.57  1:46.37    2:27.52   
  Roskilde Svømning  2:27.63                 
                     
20  Lisa Rijkhoff  2001    561  31.30  1:08.30  1:47.03    2:27.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:25.56                 
                     
21  Liva Schmid  2000    560  31.86  1:09.16  1:47.41    2:27.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.73                 
                     
22  Sofie Maagøe  2003    560  32.62  1:09.65  1:47.11    2:27.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.77                 
                     
23  Michelle Mortensen  2002    543  32.34  1:09.83  1:48.85    2:29.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.86                 
                     
24  Amalie Kruse Enemærke  2003    540  31.86  1:09.25  1:48.16    2:29.51   
  Herlev Svømning  2:28.59                 
                     
25  Sarah Missing  2001    538  32.75  1:10.65  1:49.83    2:29.68   
  Vest-Brøndby  2:22.59                 
                     
26  Emma Stecher  2003    538  32.49  1:10.28  1:49.53    2:29.75   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.38                 
                     
27  Freya Nørlund Wentzel  2003    518  32.64  1:11.77  1:51.92    2:31.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.50                 
                     
28  Sofie Nielsen  2001    490  33.31  1:11.78  1:51.89    2:34.43   
  Slagelse Svømmeklub  2:26.81                 
                     
29  Mitzi D. Jensen  2002    485  34.03  1:14.66  1:54.16    2:35.00   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.17                 
                     
30  Kajsa G. Christensen  2004    476  32.08  1:11.98  1:53.70    2:35.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:33.06                 
                     
31  Cecilie Christiansen  2003    474  34.57  1:13.25  1:53.18    2:36.14   
  Holstebro Svømme Club  2:29.57                 
                     
32  Laura Lange  2001    473  33.17  1:12.51  1:53.41    2:36.25   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.71                 
                     
33  Sofie Hertzberg  2002    449  32.79  1:10.93  1:53.49    2:39.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:34.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark