2018-08-20   05:19:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor B. Bromer  1993    863  26.91  57.38  1:27.03    1:57.12   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.13                 
                     
Nicolas Blanch  1997    753  27.86  58.95  1:30.14    2:02.56   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.13                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    728  27.42  58.74  1:31.09    2:03.93   
  Lyngby Svømmeklub  2:03.26                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    695  28.32  59.72  1:32.47    2:05.84  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:05.23                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    685  27.27  58.76  1:31.86    2:06.48   
  Agfs Svømmeafdeling  2:04.32                 
                     
Mats Fjogstad Tobiassen  2002    665  28.37  1:00.18  1:33.80    2:07.70   
  Bryne SK  2:05.86                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    655  28.77  1:01.68  1:35.09    2:08.34   
  Sigma Swim Allerød  2:07.73                 
                     
Magnus Carstensen  1999    655  28.76  1:01.74  1:35.44    2:08.34   
  Ringsted Svømme Klub  2:04.65                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    632  29.38  1:02.21  1:35.89    2:09.92   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.14                 
                     
10  Oliver Thor Sørensen  2000    627  27.96  1:00.50  1:34.55    2:10.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:08.01                 
                     
11  Frederik Nerving  1997    622  29.32  1:02.68  1:36.63    2:10.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:12.65                 
                     
12  Magnus B. Høgild  1999    619  29.17  1:01.89  1:36.05    2:10.83   
  Esbjerg Svømmeklub  2:10.34                 
                     
13  Kasper Bonnichsen  2002    608  28.60  1:01.43  1:35.81    2:11.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.16                 
                     
14  Andreas Rasmussen  2000    595  30.12  1:04.51  1:38.44    2:12.54   
  Horsens Svømmeklub  2:11.86                 
                     
15  Daniel Berg Wenk  2000    592  28.93  1:02.84  1:37.99    2:12.77   
  Roskilde Svømning  2:13.74                 
                     
16  Philip Krogh Brønnicke  2000    588  28.31  1:00.73  1:35.73    2:13.07   
  Køge Svømmeklub  2:12.19                 
                     
17  Jakob Mose  2000    584  29.53  1:02.72  1:37.65    2:13.34   
  Esbjerg Svømmeklub  2:13.45                 
                     
18  Matthias Hansen  2001    584  29.50  1:02.98  1:37.45    2:13.38   
  Slagelse Svømmeklub  2:12.09                 
                     
19  Laurits Kenskov  2001    583  29.13  1:03.42  1:38.34    2:13.46   
  Herlev Svømning  2:14.18                 
                     
20  Bertram Dreyer Riis  2002    578  29.07  1:02.05  1:36.47    2:13.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.99                 
                     
21  Jonas Hansen  2001    572  29.66  1:03.05  1:38.22    2:14.31   
  Slagelse Svømmeklub  2:13.82                 
                     
22  Frederik Eg Ibsen  2002    571  28.82  1:02.06  1:37.25    2:14.38   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.47                 
                     
23  David Hjort  2000    560  29.17  1:03.04  1:38.40    2:15.28   
  Agfs Svømmeafdeling  2:07.92                 
                     
24  Gustav Jørgensen  2000    559  29.00  1:03.16  1:38.93    2:15.31  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  2:12.32                 
                     
25  Thomas Bech  1998    559  29.56  1:02.74  1:38.24    2:15.32   
  Farum Svømmeklub  2:22.66                 
                     
26  Nicolai Andersen  1998    556  29.72  1:04.49  1:40.96    2:15.53   
  Nyborg Svømmeklub  2:17.68                 
                     
27  Carl Emil Hertz Bugge  2003    554  30.63  1:05.12  1:40.69    2:15.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.74                 
                     
28  David Arneskov  2002    553  29.74  1:03.80  1:39.64    2:15.85   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.67                 
                     
29  Jakob Schmidt  1999    552  30.54  1:05.37  1:40.67    2:15.88   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.60                 
                     
30  Anders Dam Frandsen  2000    545  29.31  1:03.67  1:39.09    2:16.45   
  Slagelse Svømmeklub  2:13.85                 
                     
31  Alexander Rendlev  2001    544  30.06  1:03.73  1:39.20    2:16.53   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:16.83                 
                     
32  Tais Andkjær Kristensen  1999    541  29.07  1:03.00  1:38.80    2:16.85   
  Horsens Svømmeklub  2:13.70                 
                     
33  Rune Nørgaard  2000    537  30.40  1:05.93  1:42.07    2:17.14   
  Aalborg Svømmeklub  2:15.06                 
                     
34  Nicolai Wiuff  2002    529  30.63  1:05.10  1:40.43    2:17.80   
  Herlev Svømning  2:17.64                 
                     
35  Ulrik Blach Petersen  2001    527  29.97  1:04.99  1:41.42    2:18.01   
  Sigma Swim Birkerød  2:20.25                 
                     
36  August Schade Cantby  2002    515  29.43  1:03.89  1:40.04    2:19.04   
  Slagelse Svømmeklub  2:20.59                 
                     
37  Christopher H. Brown  2002    514  30.61  1:05.19  1:41.58    2:19.18   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.62                 
                     
38  Erling Johansen  2000    504  30.99  1:07.01  1:43.75    2:20.04   
  Nakskov Svømme Klub  2:16.34                 
                     
39  Martin Wahlberg  1999    504  30.86  1:05.54  1:42.48    2:20.06   
  Helsingborgs Simsällskap  2:15.33                 
                     
40  André Iversen  2001    496  30.15  1:05.13  1:42.06    2:20.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:19.93                 
                     
41  Christopher G. Trandum  2003    480  31.28  1:07.31  1:44.61    2:22.35   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.11                 
                     
42  Martin Szokody  1999    479  29.91  1:05.12  1:42.81    2:22.44   
  Ringsted Svømme Klub  2:19.24                 
                     
43  Daniel Jensen  2001    476  29.76  1:05.28  1:45.63    2:22.72   
  DeltaSwim  2:15.86                 
                     
44  Rasmus Langvad  2000    471  30.12  1:05.95  1:44.07    2:23.28   
  Vest-Brøndby  2:15.26                 
                     
45  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    456  29.73  1:04.40  1:41.86    2:24.86   
  Vest-Brøndby  2:21.18                 
                     
46  Sebastian Jensen  2001    436  30.63  1:06.99  1:46.13    2:27.01   
  Nakskov Svømme Klub  2:18.72                 
                     
Mads Midtbøll  1998              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:17.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark