2018-06-25   16:02:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    885  30.30        1:00.51   
  Aalborg Svømmeklub  59.63                 
                     
Victoria Bierre  2000    809  31.16        1:02.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.06                 
                     
Sarah Bro  1996    741  31.35        1:04.19   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.07                 
                     
Sofie Hansen  2002    738  30.95        1:04.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.15                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    734  31.03        1:04.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.19                 
                     
Sara Sylvest  2000    720  31.68        1:04.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.02                 
                     
Emilie Falbe-Hansen  1999    720  31.13        1:04.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.57                 
                     
Karoline Sørensen  2002    712  31.18        1:05.05   
  Thisted Svømmeklub  1:03.85                 
                     
Liva Palmund  2002    705  31.41        1:05.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:02.55                 
                     
10  Anna Brandt Nielsen  1998    703  31.66        1:05.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.96                 
                     
11  Cecilie Grøndal  2002    694  31.84        1:05.61   
  Horsens Svømmeklub  1:04.40                 
                     
12  Rebecca E. Jacobsen  2003    689  31.70        1:05.77   
  Viborg Svømme Klub  1:06.24                 
                     
13  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    675  32.22        1:06.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.76                 
                     
14  Katharina Nekhorochko  2000    674  32.32        1:06.26  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:03.83                 
                     
15  Nina Toft  2000    672  32.03        1:06.33  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  1:05.72                 
                     
16  Mia Rindshøj  2003    647  32.15        1:07.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:05.70                 
                     
17  Melanie Eggertsen  2002    646  32.49        1:07.19   
  Nakskov Svømme Klub  1:05.85                 
                     
18  Zenia Aarestrup  2001    638  32.79        1:07.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.43                 
                     
19  Sophie Amalie Schøn  1999    635  32.53        1:07.57   
  Farum Svømmeklub  1:06.91                 
                     
20  Alberte V. Bisgaard  2003    634  32.19        1:07.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.48                 
                     
21  Alma Heyn Stage  2004    630  32.61        1:07.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.61                 
                     
22  Emma Anne Ljungstrøm  1999    623  33.23        1:08.00   
  Holbæk Svømme Klub  1:06.24                 
                     
23  Anna Tørnæs  1994    622  31.95        1:08.04   
  Horsens Svømmeklub  1:06.79                 
                     
24  Sofie Louise Nimb  2001    622  33.48        1:08.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.27                 
                     
25  Asta Poulsen Dolan  2004    615  33.12        1:08.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.46                 
                     
25  Sofie Trekær Klausen  2003    615  32.87        1:08.29   
  Brædstrup Svømmeklub  1:07.55                 
                     
27  Julie Stampe  2002    615  33.25        1:08.30   
  Sigma Swim Allerød  1:07.44                 
                     
28  Cecilie Lykke Hansen  1999    615  33.09        1:08.31   
  Odder Svømmeklub  1:07.40                 
                     
29  Maria Lund  2003    612  33.33        1:08.41   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.94                 
                     
30  Amalie Nielsen  2003    611  32.66        1:08.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.65                 
                     
31  Anna Emile Skjerning  1999    610  32.59        1:08.50   
  Vejle Svømmeklub  1:06.58                 
                     
32  Stine Knudsen  1999    608  32.66        1:08.58   
  Vejle Svømmeklub  1:04.89                 
                     
33  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    606  32.89        1:08.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.22                 
                     
34  Josefine Due Christensen  2001    599  33.69        1:08.92   
  Horsens Svømmeklub  1:08.18                 
                     
35  Ella Stenholt  2003    595  32.77        1:09.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.23                 
                     
36  Mette Flaskager  1999    592  33.19        1:09.18   
  Ikast Svømmeklub  1:07.62                 
                     
37  Emma Maagøe  1999    591  33.14        1:09.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.00                 
                     
38  Karina Høybye Olesen  2001    590  32.91        1:09.27  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  1:06.40                 
                     
39  Louise Jensen  2003    589  33.23        1:09.31   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:08.00                 
                     
40  Zara Wendel  2002    586  33.12        1:09.40   
  Holbæk Svømme Klub  1:07.26                 
                     
41  Caroline Laursen  2002    579  34.06        1:09.67   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.63                 
                     
42  Cecilie Elkjær  2001    567  33.12        1:10.19   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.50                 
                     
43  Jennifer Thorius Bek  2000    566  33.93        1:10.23   
  Horsens Svømmeklub  1:06.99                 
                     
44  Katrine Bonefeld  2004    565  34.35        1:10.26   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.12                 
                     
45  Ida S Olesen  2003    558  34.17        1:10.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.84                 
                     
46  Caroline P. Mathiesen  2001    550  33.61        1:10.90   
  Albertslund IF  1:05.41                 
                     
47  Mille Moeslund Lausen  2002    541  34.38        1:11.29   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.18                 
                     
48  Matilde Mantzius Mosegård  2003    534  33.72        1:11.58   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.53                 
                     
49  Celia Puggaard  2003    531  33.70        1:11.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.96                 
                     
50  Pernille Pedersen  2001    528  34.79        1:11.88   
  Køge Svømmeklub  1:08.72                 
                     
51  Katja Skovdal Lorentzen  2003    521  34.13        1:12.16   
  Køge Svømmeklub  1:08.31                 
                     
52  Emma Hansen  2004    505  33.84        1:12.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.57                 
                     
Cecilie B. Andersen  2001              DNS   
  Vejle Svømmeklub  1:06.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark