2018-12-15   23:58:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 10, 1500m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maria Grandt  1998    778  1:03.97  2:12.95  3:21.33  4:28.82  16:46.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:32.52      5:36.37  6:44.20  7:51.28  8:57.81     
          10:04.73  11:12.46  12:19.10  13:26.38     
          14:33.81  15:41.55         
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    777  1:03.51  2:10.35  3:17.72  4:25.18  16:46.62   
  Holstebro Svømme Club  17:09.26      5:32.99  6:40.85  7:48.56  8:55.91     
          10:03.39  11:11.27  12:18.86  13:26.38     
          14:34.10  15:41.96         
                     
Anna Boutrup  1998    691  1:05.12  2:14.10  3:23.97  4:33.81  17:26.55   
  Sigma Swim Birkerød  17:13.02      5:43.80  6:53.66  8:03.71  9:13.58     
          10:23.51  11:34.12  12:44.77  13:55.58     
          15:06.33  16:17.00         
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    677  1:06.73  2:16.57  3:27.35  4:37.62  17:33.83   
  Roskilde Svømning  17:34.52      5:47.95  6:58.51  8:09.04  9:20.06     
          10:30.90  11:42.03  12:52.94  14:03.65     
          15:13.92  16:24.37         
                     
Michelle Mortensen  2002    675  1:06.57  2:16.21  3:26.74  4:37.37  17:34.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  17:37.03      5:47.95  6:58.73  8:09.51  9:20.01     
          10:30.55  11:41.86  12:52.71  14:03.95     
          15:15.06  16:25.19         
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    646  1:06.78  2:17.02  3:28.39  4:39.73  17:50.49   
  Hvidovre Svømme Klub  17:09.93      5:51.25  7:03.11  8:15.00  9:26.91     
          10:38.56  11:50.18  13:02.54  14:15.05     
          15:27.29  16:39.34         
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    639  1:06.73  2:17.49  3:29.39  4:41.19  17:53.94   
  Roskilde Svømning  17:36.11      5:53.20  7:05.62  8:18.39  9:30.79     
          10:42.74  11:54.75  13:07.59  14:20.31     
          15:32.70  16:44.60         
                     
Jackie Gade  1998    638  1:06.06  2:16.29  3:27.35  4:38.39  17:54.77   
  Aalborg Svømmeklub  17:30.22      5:49.63  7:01.03  8:12.52  9:24.96     
          10:37.67  11:50.93  13:04.19  14:17.19     
          15:30.41  16:43.12         
                     
Cecilie Baraviec  2000    575  1:08.21  2:20.73  3:33.46  4:46.98  18:32.85   
  H2Odense  18:15.06      6:00.78  7:15.55  8:30.24  9:45.66     
          11:01.30  12:16.99  13:32.68  14:48.20     
          16:03.81  17:19.33         
                     
10  Helena Hvid Hansen  2001    572  1:09.33  2:22.93  3:36.36  4:50.57  18:34.67   
  Helsingør Svømmeklub  18:30.77      6:04.56  7:18.50  8:32.82  9:47.93     
          11:02.85  12:17.73  13:33.28  14:48.56     
          16:03.99  17:19.27         
                     
11  Ingeborg Muri Stangeland  2001    570  1:09.24  2:23.14  3:37.17  4:51.48  18:35.68   
  Bryne SK  18:03.74      6:06.41  7:21.18  8:36.79  9:52.10     
          11:07.40  12:22.82  13:37.93  14:52.78     
          16:07.90  17:22.99         
                     
12  Helena Berg Wenk  2000    565  1:07.93  2:20.62  3:33.85  4:47.84  18:39.47   
  Roskilde Svømning  18:18.76      6:02.00  7:16.73  8:31.90  9:47.46     
          11:02.94  12:18.87  13:35.01  14:50.48     
          16:07.51  17:23.95         
                     
13  Clara Neumann  2001    561  1:09.04  2:23.58  3:39.16  4:54.76  18:41.84   
  Svømmeklubben Syd  17:52.11      6:10.00  7:25.44  8:41.19  9:56.83     
          11:12.60  12:29.19  13:45.30  15:00.78     
          16:15.74  17:30.62         
                     
14  Lærke Rask Sander  2002    559  1:08.30  2:21.84  3:35.89  4:50.37  18:42.95   
  VAT Copenhagen-MK31  18:19.83      6:05.68  7:21.45  8:37.74  9:53.63     
          11:10.28  12:27.04  13:43.45  15:00.05     
          16:15.75  17:30.45         
                     
15  Alberte Fie Petersen  2002    546  1:08.39  2:21.35  3:35.36  4:50.59  18:51.71   
  Roskilde Svømning  18:26.17      6:06.00  7:22.21  8:38.10  9:54.28     
          11:10.69  12:27.42  13:44.19  15:00.88     
          16:17.61  17:35.13         
                     
16  Hannah Höesch  2003    544  1:10.05  2:24.27  3:39.74  4:55.76  18:53.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:28.55      6:11.80  7:27.99  8:43.59  9:59.22     
          11:15.04  12:31.23  13:47.45  15:04.12     
          16:21.02  17:37.25         
                     
17  Frederikke Skau Hansen  2002    504  1:08.00  2:21.23  3:35.01  4:50.25  19:22.57   
  DeltaSwim  18:29.85      6:06.73  7:23.86  8:41.80  9:59.91     
          11:18.78  12:38.75  13:59.03  15:19.89     
          16:40.45  18:01.55         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark