2018-06-25   16:01:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    794  27.13        55.98   
  VAT Copenhagen-MK31  55.93                 
                     
Alexander Gliese  1997    761  28.05        56.78   
  Sigma Swim Birkerød  56.57                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    713  27.52        58.03   
  Herlev Svømning  57.09                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    706  28.95        58.21   
  Lyngby Svømmeklub  56.80                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    688  28.66        58.72   
  Slagelse Svømmeklub  58.44                 
                     
Lukas Gustafson  1999    688  27.99        58.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.24                 
                     
Kasper Schultz  1995    677  28.80        59.03   
  Agfs Svømmeafdeling  57.27                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    662  28.92        59.47   
  Gentofte Svømme Klub  59.36                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    650  29.09        59.84   
  Herlev Svømning  1:00.29                 
                     
10  Frederik Riedel Lentz  2001    646  28.90        59.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.02                 
                     
11  Malthe Lindeblad  2001    641  28.90        1:00.12   
  DeltaSwim  1:01.20                 
                     
12  Oliver Degn  1996    639  28.90        1:00.17   
  Odder Svømmeklub  58.18                 
                     
13  Jakob Strunge Nissen  2002    638  29.46        1:00.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.31                 
                     
14  Rasmus Nørfjand  2000    633  29.42        1:00.36  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  57.67                 
                     
15  Frederik O. Møller  1999    625  29.05        1:00.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.22                 
                     
16  Alfred August Grubert  2001    622  29.66        1:00.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:00.79                 
                     
17  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    620  29.66        1:00.78   
  Holstebro Svømme Club  1:01.22                 
                     
18  Mads Kloster  2002    618  29.52        1:00.85   
  Thisted Svømmeklub  59.31                 
                     
19  Mads Ejdrup Hansen  1999    614  29.37        1:00.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:00.57                 
                     
20  Alexander Mundt  1994    611  29.96        1:01.09   
  Herlev Svømning  58.46                 
                     
21  Jon Riedel Pedersen  1998    611  29.96        1:01.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:01.04                 
                     
22  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    599  29.41        1:01.48   
  Vest-Brøndby  58.99                 
                     
23  Viktor Holm  1996    596  29.99        1:01.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.87                 
                     
24  Jakob Schmidt  1999    586  29.57        1:01.93   
  Holbæk Svømme Klub  1:00.14                 
                     
25  Lars Lyhne  1999    575  30.11        1:02.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.10                 
                     
26  Christian L H Frederiksen  2001    570  30.21        1:02.50   
  Agfs Svømmeafdeling  1:00.84                 
                     
27  Nicolaj Løth Andersen  2001    557  30.51        1:03.00   
  Horsens Svømmeklub  1:01.30                 
                     
28  Filip Bækgaard  2000    555  29.82        1:03.08   
  Herlufsholm Svømmeklub  59.53                 
                     
29  Marius Nørgaard  2001    554  30.31        1:03.12   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.45                 
                     
30  Gustaf Hansson  2001    551  30.51        1:03.21   
  Helsingborgs Simsällskap  59.89                 
                     
31  Jacob Funch Jørgensen  1999    544  30.77        1:03.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:01.45                 
                     
32  Anton Borg Hjort  2000    543  29.98        1:03.52   
  Lyseng IF  59.59                 
                     
33  Thomas Schiby  2001    532  31.30        1:03.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.22                 
                     
34  Anders Engtorp Olesen  1999    522  31.32        1:04.37   
  Roskilde Svømning  1:04.75                 
                     
35  Heine Reime Løge  1999    489  31.82        1:05.80   
  Bryne SK  1:02.58                 
                     
36  Gustav Stahl  2002    486  31.34        1:05.93   
  H2Odense  1:04.77                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark