2018-08-15   09:05:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 32, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Helena Rosendahl Bach  2000  Holstebro Svømme Club    1:02.33  2:07.68  3:12.92    4:17.51   
Katrine Bukh Villesen  2000  Aalborg Svømmeklub    1:03.15  2:08.75  3:13.68    4:17.91   
Marina Heller Hansen  1994  Sigma Swim Allerød    1:03.64  2:11.48  3:18.72    4:22.24   
Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød    1:03.87  2:10.73  3:16.98    4:22.56   
Line Jørgensen Bruun  1995  Aalborg Svømmeklub    1:03.66  2:09.75  3:16.52    4:23.19   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.94  2:11.48  3:18.98    4:26.14   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:05.04  2:13.26  3:21.71    4:28.40  Deltager ikke i finalen 
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense    1:03.73  2:10.68  3:18.91    4:28.96   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub    1:05.00  2:13.42  3:21.57    4:29.04   
10  Anna Boutrup  1998  Sigma Swim Birkerød    1:03.64  2:12.24  3:22.04    4:29.68   
11  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    1:04.40  2:12.83  3:22.10    4:30.40   
12  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    1:04.58  2:12.53  3:21.31    4:30.97   
13  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub    1:06.35  2:15.40  3:23.54    4:31.00   
14  Jackie Gade  1998  Aalborg Svømmeklub    1:05.36  2:14.20  3:23.41    4:31.25   
15  Louise Bach Andersen  2001  Aalborg Svømmeklub    1:05.03  2:13.52  3:22.59    4:32.30   
16  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    1:04.81  2:13.85  3:23.47    4:32.71   
17  Sofie Theophil Petersen  2003  Vejle Svømmeklub    1:05.38  2:15.81  3:25.77    4:32.95   
18  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svømmeklub    1:05.98  2:15.32  3:24.64    4:33.02   
19  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    1:06.04  2:15.53  3:25.65    4:33.84   
20  Freja Gram  1999  Gladsaxe Svømmeklub    1:07.02  2:17.37  3:25.89    4:34.05  Deltager ikke i finalen 
21  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    1:06.11  2:16.38  3:26.82    4:35.24  Deltager ikke i finalen 
22  Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:05.27  2:14.88  3:25.31    4:35.47   
23  Amanda Højberg  1998  Gladsaxe Svømmeklub    1:05.92  2:15.54  3:25.04    4:36.19   
24  Caroline Laursen  2002  Esbjerg Svømmeklub    1:06.43  2:15.68  3:26.02    4:36.50   
25  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.56  2:15.98  3:26.36    4:36.53   
26  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.37  2:16.75  3:27.10    4:37.37   
27  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    1:05.37  2:16.57  3:27.92    4:37.94   
28  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    1:06.44  2:16.50  3:26.32    4:38.01   
29  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    1:05.74  2:15.87  3:27.58    4:38.40  Deltager ikke i finalen 
30  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:07.13  2:17.85  3:29.31    4:38.47   
31  Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:04.90  2:17.06  3:29.76    4:38.64   
32  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    1:06.32  2:17.26  3:28.00    4:38.98   
33  Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:07.56  2:19.39  3:30.59    4:40.37   
34  Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    1:06.42  2:18.07  3:30.15    4:41.54   
35  Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    1:06.40  2:17.62  3:30.06    4:42.00   
36  Alberte M Hansen  2000  Herlev Svømning    1:06.07  2:17.17  3:29.99    4:42.40   
37  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:07.30  2:18.28  3:31.21    4:44.84   
38  Ingrid Lindemann  2003  Sigma Swim Birkerød    1:07.65  2:20.01  3:33.14    4:45.55   
39  Ingeborg Muri Stangeland  2001  Bryne SK    1:07.68  2:20.07  3:33.55    4:45.70   
40  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.62  2:20.74  3:36.87    4:51.70   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning              Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark