Results for Danish Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 29 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Danish Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stvne by | Brnshj | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Hovedstaden | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 12 april 2018 |
Lb 29, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jkupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Simon Sjdin | 1986 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.44 | ||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svmmeklub | 26.50 | ||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svmmeafdeling | 26.58 | ||||||
4 | Alexander Gliese | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 26.71 | ||||||
5 | Nicklas stman Pedersen | 2002 | Herlev Svmning | 26.78 | ||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svmmeklub | 26.98 | ||||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 26.99 | ||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 27.08 | ||||||
9 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerd | 27.34 | ||||||
10 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svmmeklub | 27.49 | ||||||
11 | Kasper Schultz | 1995 | Agfs Svmmeafdeling | 27.56 | ||||||
12 | Nikola Trajkovic | 1994 | Umbc | 27.59 | ||||||
13 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svmmeklub | 27.63 | ||||||
14 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svmmeklub | 27.74 | ||||||
15 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerd | 27.78 | ||||||
16 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svmmeklub | 27.87 | ||||||
17 | Rasmus Nrfjand | 2000 | Holstebro Svmme Club | 28.00 | ||||||
18 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 28.29 | ||||||
18 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.29 | ||||||
20 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svmning | 28.35 | ||||||
20 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 28.35 | ||||||
22 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brndby | 28.53 | ||||||
23 | Magnus Fallesen | 1998 | Agfs Svmmeafdeling | 28.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbk Svmme Klub | 28.67 | ||||||
25 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsllskap | 28.75 | ||||||
26 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svmmeklub | 28.81 | ||||||
27 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsllskap | 28.96 | ||||||
28 | Jacob Funch Jrgensen | 1999 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 29.41 | ||||||
29 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svmmeklub | 29.65 | ||||||
30 | Lars Thor Srensen | 1999 | Vest-Brndby | 30.07 | ||||||
31 | Mert Kaya | 2001 | Kge Svmmeklub | 30.35 | ||||||
32 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svmmeklub | 30.39 | ||||||
33 | Rasmus Danielsen | 2001 | Kge Svmmeklub | 30.58 | ||||||
34 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svmning | 30.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |