Resultat för Danish Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Danish Open 2018 | Udskriftsdato | 15 april 2018 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstaden | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 april 2018 |
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.40 | 52.94 | |||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 25.11 | 54.87 | |||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 26.09 | 55.21 | |||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.00 | 55.45 | |||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.72 | 55.85 | |||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.56 | 55.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.20 | 55.97 | |||||
8 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 26.66 | 56.28 | |||||
9 | Johan Rydahl | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 26.29 | 56.58 | |||||
10 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 56.71 | 56.71 | |||||
11 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 26.51 | 56.81 | |||||
12 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.57 | 56.88 | |||||
13 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 26.33 | 57.17 | |||||
14 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 26.93 | 57.18 | |||||
14 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 26.45 | 57.18 | |||||
16 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.91 | 57.44 | |||||
17 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 26.46 | 57.69 | |||||
18 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim Birkerød | 26.91 | 57.78 | |||||
19 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.87 | 57.86 | |||||
20 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.07 | 57.87 | |||||
21 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 27.42 | 58.02 | |||||
22 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | 58.04 | |||||
23 | Marcus Olesen | 1995 | Farum Svømmeklub | 26.90 | 58.08 | |||||
23 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.64 | 58.08 | |||||
25 | Lasse Dall | 1997 | Odder Svømmeklub | 26.42 | 58.09 | |||||
26 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 26.52 | 58.14 | |||||
27 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.53 | 58.34 | |||||
28 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.00 | 58.41 | |||||
29 | Mats Fjogstad Tobiassen | 2002 | Bryne SK | 27.51 | 58.54 | |||||
30 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.51 | 58.57 | |||||
31 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.66 | 58.60 | |||||
32 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.91 | 58.90 | |||||
33 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 27.29 | 58.92 | |||||
34 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.34 | 59.01 | |||||
35 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.33 | 59.07 | |||||
36 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 27.73 | 59.29 | |||||
37 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 27.18 | 59.45 | |||||
38 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.25 | 59.53 | |||||
39 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | 59.59 | |||||
40 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 27.84 | 59.94 | |||||
41 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 28.02 | 1:00.40 | |||||
42 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.15 | 1:00.49 | |||||
43 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 28.02 | 1:00.55 | |||||
44 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.57 | 1:00.61 | |||||
45 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.98 | 1:00.71 | |||||
45 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.30 | 1:00.71 | |||||
47 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 28.43 | 1:00.74 | |||||
48 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.81 | 1:00.87 | |||||
49 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 28.55 | 1:00.97 | |||||
50 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.49 | 1:01.60 | |||||
51 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 1:01.66 | |||||
52 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 28.73 | 1:01.71 | |||||
53 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 27.94 | 1:02.07 | |||||
54 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.29 | 1:02.13 | |||||
55 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.35 | 1:05.21 | |||||
- | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Afmeldt | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |