2018-05-26   00:43:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 27 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Viktor B. Bromer  1993  Aalborg Svømmeklub    25.40        52.94   
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    25.11        54.87   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød    26.09        55.21   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub    26.00        55.45   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    25.72        55.85   
Frederik Rindshøj  1999  Lyngby Svømmeklub    26.56        55.96  Deltager ikke i finalen 
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub    26.20        55.97   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub    26.66        56.28   
Johan Rydahl  2001  Helsingborgs Simsällskap    26.29        56.58   
10  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    56.71        56.71   
11  Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub    26.51        56.81   
12  Simon B. Jeppesen  1997  Agfs Svømmeafdeling    26.57        56.88   
13  Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    26.33        57.17   
14  Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    26.93        57.18   
14  Rasmus Nickelsen  2003  Lyngby Svømmeklub    26.45        57.18   
16  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.91        57.44   
17  Malthe Lindeblad  2001  DeltaSwim    26.46        57.69   
18  Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim Birkerød    26.91        57.78   
19  Laurits Kenskov  2001  Herlev Svømning    26.87        57.86   
20  Julius Munk  2000  Helsingør Svømmeklub    27.07        57.87   
21  Oliver Nørgaard Frost  2002  Aalborg Svømmeklub    27.42        58.02   
22  Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.92        58.04   
23  Marcus Olesen  1995  Farum Svømmeklub    26.90        58.08   
23  Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub    26.64        58.08   
25  Lasse Dall  1997  Odder Svømmeklub    26.42        58.09   
26  Tobias Dan Hansen  2002  Herlev Svømning    26.52        58.14   
27  Thomas Bech  1998  Farum Svømmeklub    27.53        58.34   
28  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.00        58.41   
29  Mats Fjogstad Tobiassen  2002  Bryne SK    27.51        58.54   
30  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.51        58.57   
31  Magnus B. Høgild  1999  Esbjerg Svømmeklub    27.66        58.60   
32  Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømme Klub    26.91        58.90   
33  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub    27.29        58.92   
34  Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.34        59.01   
35  Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.33        59.07   
36  Daniel Berg Wenk  2000  Roskilde Svømning    27.73        59.29   
37  Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød    27.18        59.45   
38  Anders Dam Frandsen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.25        59.53   
39  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    27.42        59.59   
40  Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    27.84        59.94   
41  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby    28.02        1:00.40   
42  Jonas Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.15        1:00.49   
43  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    28.02        1:00.55   
44  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.57        1:00.61   
45  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    27.98        1:00.71   
45  Nicolai Andersen  1998  Nyborg Svømmeklub    28.30        1:00.71   
47  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    28.43        1:00.74   
48  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    27.81        1:00.87   
49  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby    28.55        1:00.97   
50  Daniel Jensen  2001  DeltaSwim    28.49        1:01.60   
51  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.93        1:01.66   
52  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    28.73        1:01.71   
53  Gustav Stahl  2002  H2Odense    27.94        1:02.07   
54  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    29.29        1:02.13   
55  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31    29.35        1:05.21   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            DNS   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup              Afmeldt 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark