2018-08-20   13:08:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  22:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 24, 200m Medley Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    728  29.81  1:06.32  1:47.76    2:20.17  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  2:20.12                 
                     
Mia Steen Duus  2001    726  29.24  1:06.25  1:47.12    2:20.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:19.53                 
                     
Ellen Nielsen  2001    720  30.32  1:05.28  1:47.47    2:20.67   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.92                 
                     
Sofie Hansen  2002    707  29.66  1:05.05  1:47.83    2:21.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:20.42                 
                     
Regitze Gaard  2001    682  29.42  1:07.38  1:49.12    2:23.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:23.60                 
                     
Josephine Kruse  2002    677  31.96  1:11.72  1:49.43    2:23.61   
  Sigma Swim Allerød  2:20.82                 
                     
Maria Grandt  1998    673  30.32  1:09.57  1:50.28    2:23.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.73                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    670  31.85  1:09.99  1:49.73    2:24.13  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:22.99                 
                     
Sofie Maagøe  2003    658  31.46  1:09.71  1:51.60    2:25.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.34                 
                     
10  Frederikke Echardt  2002    657  31.72  1:10.02  1:50.04    2:25.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:22.98                 
                     
11  Cecilie Grøndal  2002    656  30.25  1:07.81  1:50.95    2:25.13  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  2:23.61                 
                     
12  Jessica Yu Mortensen  2000    647  30.48  1:09.55  1:51.26    2:25.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:21.62                 
                     
13  Josefine B. Pedersen  1999    644  31.84  1:10.94  1:50.09    2:26.01   
  VAT Copenhagen-MK31  2:25.94                 
                     
14  Victoria Haahr Pallesen  2002    644  31.34  1:09.70  1:51.80    2:26.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.67                 
                     
15  Liva Schmid  2000    628  29.98  1:09.92  1:53.67    2:27.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.04                 
                     
16  Sofie Louise Nimb  2001    628  31.80  1:09.68  1:53.45    2:27.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.90                 
                     
17  Mia Borgensgaard  2003    627  31.84  1:10.58  1:53.62    2:27.31   
  Agfs Svømmeafdeling  2:27.99                 
                     
18  Amalie Kruse Enemærke  2003    624  31.36  1:10.55  1:52.63    2:27.57   
  Herlev Svømning  2:28.29                 
                     
19  Amalie Nielsen  2003    623  31.05  1:08.00  1:52.08    2:27.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.02                 
                     
20  Johanna Berthelsen  2000    622  30.25  1:10.35  1:51.54    2:27.69   
  VAT Copenhagen-MK31  2:23.69                 
                     
21  Mia Rindshøj  2003    621  31.07  1:08.49  1:52.34    2:27.78   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.92                 
                     
22  Caroline Hørlykke  2000    616  31.57  1:09.89  1:54.21    2:28.22   
  Gentofte Svømme Klub  2:22.17                 
                     
23  Emma Bjørnholdt  2000    613  31.24  1:10.42  1:53.19    2:28.44   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.21                 
                     
24  Freja Gram  1999    612  31.69  1:09.32  1:55.44    2:28.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.54                 
                     
25  Kristine Mikkelsen  2000    609  31.58  1:09.25  1:54.04    2:28.76  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:23.25                 
                     
26  Emilie Meng  2003    608  32.34  1:11.44  1:54.02    2:28.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:28.93                 
                     
27  Regitze Gotthard  2002    608  31.68  1:12.08  1:53.16    2:28.82   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.57                 
                     
28  Lisa Schøn  1999    603  30.47  1:10.38  1:54.28    2:29.23  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:22.76                 
                     
29  Caroline Brink  2003    588  32.47  1:13.39  1:55.32    2:30.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.01                 
                     
30  Katrine Tetzschner Madsen  2000    585  31.30  1:10.23  1:55.40    2:30.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.24                 
                     
31  Ella Stenholt  2003    582  31.68  1:10.27  1:53.38    2:31.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.23                 
                     
32  Mille Moeslund Lausen  2002    581  31.96  1:10.87  1:56.48    2:31.09   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.16                 
                     
33  Julie Stampe  2002    581  31.74  1:08.80  1:55.68    2:31.13   
  Sigma Swim Allerød  2:28.87                 
                     
34  Liva Stjernholm  2004    577  33.29  1:13.72  1:56.93    2:31.42  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:28.39                 
                     
35  Naya Modin Thomsen  2003    571  32.53  1:14.49  1:58.55    2:31.94  Deltager ikke i finalen 
  Køge Svømmeklub  2:29.36                 
                     
36  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    571  32.69  1:15.51  1:56.26    2:31.96   
  Holbæk Svømme Klub  2:28.36                 
                     
37  Josefine Due Christensen  2001    569  33.03  1:14.37  1:59.35    2:32.19   
  Horsens Svømmeklub  2:27.40                 
                     
38  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    563  33.07  1:12.94  1:57.43    2:32.68   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.36                 
                     
39  Line Strandby  2001    563  33.40  1:12.76  1:57.47    2:32.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.75                 
                     
40  Amalie W. Olsen  2001    556  32.29  1:10.95  1:58.93    2:33.33   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:28.38                 
                     
41  Sofia Norre Bendt  2003    553  34.10  1:13.37  1:57.52    2:33.58   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.20                 
                     
42  Helena Berg Wenk  2000    549  33.00  1:12.44  1:58.82    2:33.96   
  Roskilde Svømning  2:33.44                 
                     
43  Julie K Rose  2003    537  32.05  1:14.56  1:57.90    2:35.09   
  Sigma Swim Allerød  2:29.36                 
                     
44  Katja Kjær Nielsen  2002    523  32.06  1:15.82  2:03.49    2:36.49   
  Ringsted Svømme Klub  2:35.45                 
                     
45  Kajsa G. Christensen  2004    518  33.12  1:14.16  2:01.56    2:36.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:32.81                 
                     
46  Emma Mikkelsen  2001    507  32.43  1:17.05  2:02.00    2:38.14   
  Vest-Brøndby  2:35.33                 
                     
47  Katrine Bonefeld  2004    498  34.42  1:15.03  2:03.29    2:39.10   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.33                 
                     
48  Sofie Hertzberg  2002    490  33.40  1:16.21  2:02.74    2:39.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:34.23                 
                     
49  Caroline Wiuff Jensen  2004    480  35.71  1:18.06  2:03.15    2:40.98   
  Vest-Brøndby  2:34.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark