2018-10-24   00:41:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  22:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bro  1999    835  26.25        54.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.72                 
                     
Mie Ø. Nielsen  1996    812  27.46        55.42   
  Aalborg Svømmeklub  55.64                 
                     
Julie Kepp Jensen  2000    799  27.16        55.72   
  JGI Svømning  55.35                 
                     
Sarah Bro  1996    764  27.08        56.56   
  Holbæk Svømme Klub  55.54                 
                     
Emilie Beckmann  1997    761  27.54        56.62   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  55.95                 
                     
Emily Gantriis  1999    758  27.17        56.71   
  Helsinge Svømmeklub  56.71                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    740  27.92        57.16   
  Gentofte Svømme Klub  56.84                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    733  28.02        57.35   
  H2Odense  56.10                 
                     
Caroline Erichsen  1998    732  27.72        57.36   
  Sigma Swim Birkerød  57.03                 
                     
10  Johanne Hingebjerg  2002    727  28.01        57.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.27                 
                     
11  Snæfridur Sol  2000    726  27.86        57.51   
  Agfs Svømmeafdeling  57.30                 
                     
12  Amalie Søby Mortensen  2001    717  27.83        57.77   
  Holbæk Svømme Klub  56.84                 
                     
13  Karoline Barrett  2002    706  27.75        58.05   
  Greve Svømmeklub  56.52                 
                     
14  Camilla Ottesen  2000    699  28.01        58.24   
  Aalborg Svømmeklub  58.78                 
                     
15  Amalie Bærentsen  2000    691  28.37        58.47   
  Aalborg Svømmeklub  58.21                 
                     
16  Camilla Rask  1999    680  28.06        58.80   
  Farum Svømmeklub  58.76                 
                     
17  Amanda Højberg  1998    666  28.42        59.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.80                 
                     
18  Iben Bak  2001    664  28.78        59.25   
  Nyborg Svømmeklub  59.64                 
                     
19  Sofia Altoft  1998    664  28.11        59.26   
  Farum Svømmeklub  57.87                 
                     
20  My Phuong Bui  2003    662  28.58        59.31   
  H2Odense  1:00.05                 
                     
21  Naya Modin Thomsen  2003    661  28.97        59.34   
  Køge Svømmeklub  59.62                 
                     
22  Julie Krøyer Svendsen  2002    659  28.50        59.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.88                 
                     
23  Andrea Paaske  2001    657  28.31        59.48   
  Roskilde Svømning  58.93                 
                     
24  Karina Høybye Olesen  2001    653  29.06        59.60   
  Nyborg Svømmeklub  59.95                 
                     
25  Camilla Dufour  1996    640  28.63        59.99  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:00.01                 
                     
26  Julie Darlem Brandt  2001    639  29.05        1:00.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.77                 
                     
27  Clara Schade Cantby  2000    638  28.46        1:00.06   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.05                 
                     
28  Josefine Due Christensen  2001    636  29.30        1:00.12   
  Horsens Svømmeklub  1:00.33                 
                     
29  Louise D. Liboriussen  2002    632  29.00        1:00.25   
  Viborg Svømme Klub  59.25                 
                     
29  Michelle Kramer Andersen  2003    632  28.99        1:00.25   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.39                 
                     
31  Line J. V. Hededal  2001    631  28.80        1:00.27   
  Vejle Svømmeklub  59.26                 
                     
32  Sarah Sirek Hansen  2003    627  29.00        1:00.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.41                 
                     
33  Liva Stjernholm  2004    625  29.11        1:00.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.97                 
                     
33  Sarah Missing  2001    625  29.17        1:00.48   
  Vest-Brøndby  59.12                 
                     
35  Marina Nissen Jakobsen  2000    623  29.05        1:00.54   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.13                 
                     
36  Louise Bach Andersen  2001    620  29.14        1:00.61   
  Aalborg Svømmeklub  59.06                 
                     
37  Rebecca E. Jacobsen  2003    620  29.04        1:00.62   
  Viborg Svømme Klub  59.71                 
                     
38  Lisa Rijkhoff  2001    612  28.88        1:00.88   
  Aalborg Svømmeklub  59.57                 
                     
39  Stine Saaby Schmidt  2002    603  29.32        1:01.20   
  Farum Svømmeklub  1:01.80                 
                     
40  Ida Maria Nielsen  2000    602  29.52        1:01.23   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.61                 
                     
41  Signe Villumsen  2001    601  29.34        1:01.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.94                 
                     
42  Caroline Laursen  2002    592  30.00        1:01.56   
  Esbjerg Svømmeklub  59.98                 
                     
43  Tine Petersen  2003    585  29.81        1:01.81   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.48                 
                     
44  Amalie W. Olsen  2001    582  29.61        1:01.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:01.52                 
                     
45  Ingrid Lindemann  2003    578  29.79        1:02.07   
  Sigma Swim Birkerød  1:00.93                 
                     
46  Camilla Brøgger-Andersen  2002    574  29.74        1:02.19   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.40                 
                     
47  Therese Sand Frederiksen  2003    565  29.56        1:02.54   
  Sigma Swim Allerød  1:02.92                 
                     
48  Johanne Marie Poulsen  2001    564  30.24        1:02.57   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.15                 
                     
49  Caroline Wiuff Jensen  2004    552  30.01        1:03.02   
  Vest-Brøndby  1:04.23                 
                     
50  Line Nøhr Petersen  2003    539  29.91        1:03.53   
  Køge Svømmeklub  1:04.10                 
                     
51  Jennifer Thorius Bek  2000    530  30.34        1:03.88   
  Horsens Svømmeklub  1:02.31                 
                     
Freja Stenbækgård  2003              DSQ  SW4.4 
  Helsingør Svømmeklub  1:02.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark