2018-05-24   09:42:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  23:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 17, 400m Medley Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. Jørgensen  1997    727  1:00.69  2:13.60  3:27.43    4:31.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:25.36                 
                     
Alvi Hjelm  1996    704  1:00.97  2:12.13  3:31.00    4:34.08   
  Svimjusamband Føroyar  4:26.71                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    699  1:01.36  2:13.53  3:33.32    4:34.69   
  Lyngby Svømmeklub  4:31.33                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    684  1:02.67  2:13.94  3:33.32    4:36.72   
  Gentofte Svømme Klub  4:28.36                 
                     
Alfred August Grubert  2001    663  1:04.36  2:15.74  3:36.18    4:39.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:44.84                 
                     
Jon Jøntvedt  2003    662  1:02.22  2:15.90  3:36.51    4:39.78   
  Bryne SK  4:38.73                 
                     
Alexander Wildenschild  1997    650  1:03.63  2:12.78  3:37.57    4:41.39   
  Esbjerg Svømmeklub  4:35.14                 
                     
Viktor Holm  1996    645  1:05.19  2:16.68  3:39.55    4:42.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:46.28                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    644  1:02.71  2:16.52  3:40.07    4:42.25   
  Esbjerg Svømmeklub  4:35.59                 
                     
10  Alexander Mundt  1994    643  1:02.40  2:17.03  3:39.46    4:42.41   
  Herlev Svømning  4:29.03                 
                     
11  David Arneskov  2002    632  1:03.58  2:16.86  3:39.21    4:44.00   
  Holbæk Svømme Klub  4:40.31                 
                     
12  Bertram Dreyer Riis  2002    629  1:03.76  2:18.78  3:39.55    4:44.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:37.82                 
                     
13  Mads Rishøj  1999    627  1:04.07  2:22.79  3:43.40    4:44.75  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:43.02                 
                     
14  Ulrik Blach Petersen  2001    607  1:05.07  2:19.01  3:40.79    4:47.92   
  Sigma Swim Birkerød  4:41.90                 
                     
15  Christian Rasmussen  1998    595  1:03.25  2:22.11  3:43.48    4:49.80  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  4:42.20                 
                     
16  Peter Mandrup Madsen  1997    590  1:05.73  2:20.58  3:46.29    4:50.65  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  4:45.31                 
                     
17  Magnus Dyg Holme  2002    588  1:04.56  2:20.85  3:44.67    4:50.98  Deltager ikke i finalen 
  Ikast Svømmeklub  4:44.45                 
                     
18  Philip Krogh Brønnicke  2000    572  1:04.15  2:21.31  3:46.05    4:53.65   
  Køge Svømmeklub  4:45.79                 
                     
19  Heine Reime Løge  1999    570  1:07.35  2:21.31  3:46.77    4:53.97   
  Bryne SK  4:45.97                 
                     
20  Simon Perzynski  2002    569  1:06.44  2:24.86  3:46.36    4:54.15   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:47.27                 
                     
21  Kasper Bonnichsen  2002    569  1:01.78  2:15.02  3:43.92    4:54.19  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:43.91                 
                     
22  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    537  1:08.80  2:20.05  3:48.32    4:59.89   
  Vest-Brøndby  4:45.54                 
                     
Jakob Strunge Nissen  2002              DSQ  SW6.5 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:38.59                 
                     
Nikola Trajkovic  1994              DSQ  SW7.1 
  Umbc  4:30.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark