2018-10-23   14:30:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  12 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    762  29.68  1:03.24  1:37.76    2:13.31   
  Aalborg Svømmeklub  2:09.41                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    757  30.04  1:04.15  1:38.89    2:13.62   
  Sigma Swim Allerød  2:12.84                 
                     
Maj Howardsen  1997    750  30.87  1:04.97  1:39.22    2:14.04   
  Sigma Swim Allerød  2:12.43                 
                     
Regitze Gaard  2001    733  30.26  1:04.58  1:39.20    2:15.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.51                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    728  31.09  1:05.51  1:40.36    2:15.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:17.03                 
                     
Mia Steen Duus  2001    678  30.56  1:05.59  1:41.60    2:18.63   
  Sigma Swim Birkerød  2:18.58                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    660  31.28  1:06.74  1:43.01    2:19.85   
  Holstebro Svømme Club  2:14.00                 
                     
Camilla Dufour  1996    631  30.91  1:06.23  1:43.86    2:22.01   
  Sigma Swim Allerød  2:20.55                 
                     
Ellen Nielsen  2001    614  30.90  1:06.34  1:44.21    2:23.30   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.41                 
                     
10  Victoria Vorm  2001    613  32.51  1:09.52  1:46.20    2:23.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:24.44                 
                     
11  Thyra Jørgensen  2002    594  31.94  1:08.86  1:47.18    2:24.86   
  Svømmeklubben Syd  2:20.50                 
                     
12  Mia Borgensgaard  2003    594  32.72  1:09.31  1:46.78    2:24.88   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.78                 
                     
13  Thea Søe Bach  2002    592  32.35  1:09.15  1:47.57    2:25.06   
  Thisted Svømmeklub  2:27.19                 
                     
14  Katrine Tetzschner Madsen  2000    579  32.05  1:08.38  1:46.59    2:26.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.85                 
                     
15  Katja Kjær Nielsen  2002    564  32.06  1:08.71  1:47.02    2:27.43   
  Ringsted Svømme Klub  2:27.46                 
                     
16  Ingrid Bo Andersen  2001    560  31.49  1:08.11  1:46.84    2:27.72   
  Roskilde Svømning  2:27.63                 
                     
17  Sarah Missing  2001    626  31.90  1:08.34  1:45.54    2:22.38   
  Vest-Brøndby  2:22.59                 
                     
18  Sofie Maagøe  2003    609  32.14  1:08.75  1:46.35    2:23.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.77                 
                     
19  Lisa Rijkhoff  2001    600  30.78  1:07.21  1:45.60    2:24.40   
  Aalborg Svømmeklub  2:25.56                 
                     
20  Amalie Kruse Enemærke  2003    590  32.56  1:10.29  1:48.45    2:25.23   
  Herlev Svømning  2:28.59                 
                     
21  Liva Schmid  2000    563  31.54  1:08.49  1:46.99    2:27.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.73                 
                     
22  Emma Stecher  2003    532  32.49  1:10.19  1:49.51    2:30.28   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.38                 
                     
23  Freya Nørlund Wentzel  2003    509  33.50  1:13.23  1:52.63    2:32.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.50                 
                     
24  Michelle Mortensen  2002    508  33.00  1:11.87  1:52.53    2:32.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark