2018-05-22   19:59:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  22:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Skaaning  1993    814  25.48  55.89  1:32.14    2:02.09   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:00.80                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    756  27.32  1:00.86  1:36.54    2:05.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.16                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    754  26.89  1:01.54  1:36.07    2:05.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:05.97                 
                     
Viktor B. Bromer  1993    718  24.95  55.68  1:34.78    2:07.27   
  Aalborg Svømmeklub  2:06.70                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    714  27.18  59.93  1:38.08    2:07.53   
  Lyngby Svømmeklub  2:07.45                 
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    692  27.62  1:00.93  1:39.16    2:08.88   
  Gentofte Svømme Klub  2:05.64                 
                     
Nikola Trajkovic  1994    691  27.64  1:00.80  1:38.13    2:08.91   
  Umbc  2:06.32                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    668  27.64  1:00.97  1:40.85    2:10.39   
  Esbjerg Svømmeklub  2:09.62                 
                     
Alvi Hjelm  1996    688  27.46  1:00.20  1:38.10    2:09.12   
  Svimjusamband Føroyar  2:12.06                 
                     
10  Jonas Bruun Sleiman  1998    676  27.65  1:02.36  1:40.34    2:09.85   
  Esbjerg Svømmeklub  2:08.26                 
                     
11  Gustav Klit Stjernholm  2002    670  27.82  1:01.26  1:38.75    2:10.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.79                 
                     
12  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    661  27.31  1:01.76  1:39.37    2:10.81   
  Holstebro Svømme Club  2:12.68                 
                     
13  Bertram Dreyer Riis  2002    653  28.32  1:02.99  1:40.84    2:11.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.49                 
                     
14  Alexander Mundt  1994    624  27.15  1:00.98  1:40.86    2:13.37   
  Herlev Svømning  2:04.80                 
                     
15  Magnus Dyg Holme  2002    622  27.51  1:02.23  1:42.18    2:13.48   
  Ikast Svømmeklub  2:12.18                 
                     
16  Tomas Stensballe Larsen  2000    612  27.35  1:01.66  1:42.64    2:14.21   
  Gentofte Svømme Klub  2:14.45                 
                     
17  Carl Emil Lønborg  2002    637  28.25  1:01.89  1:40.73    2:12.47   
  Gentofte Svømme Klub  2:15.86                 
                     
18  Jakob Schmidt  1999    611  29.33  1:04.32  1:43.42    2:14.28   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.67                 
                     
19  David Arneskov  2002    608  28.53  1:02.56  1:43.70    2:14.50   
  Holbæk Svømme Klub  2:15.70                 
                     
20  Mads Rishøj  1999    603  28.70  1:04.78  1:44.93    2:14.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:14.03                 
                     
21  Simon Perzynski  2002    599  28.61  1:04.14  1:42.68    2:15.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:15.18                 
                     
22  Nicolaj Løth Andersen  2001    588  28.40  1:03.26  1:45.21    2:16.00   
  Horsens Svømmeklub  2:16.55                 
                     
23  Mikkel S. Hansen  2000    583  28.51  1:05.57  1:44.41    2:16.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:09.44                 
                     
24  Daniel Berg Wenk  2000    558  28.98  1:05.03  1:47.95    2:18.47   
  Roskilde Svømning  2:22.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark