2019-09-21   18:07:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:14   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    489  1:10.82  2:28.21  3:45.44    5:00.09   
  Oulun Uinti 1906  5:03.86                 
                     
Miina Torvikoski  2006    437  1:13.04  2:31.87  3:52.18    5:11.42   
  Kemin Uimaseura  5:20.70                 
                     
Pinja Junttari  2006    319  1:19.01  2:49.03  4:19.63    5:45.82   
  Kemin Työväen Uimarit  5:52.49                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    318  1:22.08  2:50.49  4:19.90    5:46.21   
  Vieskan Uimarit  5:44.16                 
                     
Oona Lipponen  2006    304  1:20.90  2:52.09  4:22.88    5:51.45   
  Kemin Uimaseura  5:49.98                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    300  1:24.65  2:56.14  4:26.72    5:53.03   
  Haukiputaan Heitto  6:05.72                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    288  2:07.72  3:40.35  5:13.12    5:57.71   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Ellen Krüger  2007    272  1:27.98  3:01.65  4:37.69    6:04.57   
  Oulun Lohet  6:09.76                 
                     
Venla Talvensaari  2006    267  1:22.05  2:55.38  4:30.83    6:07.08   
  Oulun Uinti 1906  6:34.35                 
                     
10  Iina Pasuri  2007    263  1:27.45  3:02.95  4:39.40    6:08.81   
  Haukiputaan Heitto  6:09.88                 
                     
11  Reetta Keränen  2006    260  1:24.58  2:59.45  4:36.25    6:10.45   
  Haukiputaan Heitto  6:02.23                 
                     
12  Maria Issakainen  2006    255  1:27.44  3:04.18  4:40.79    6:12.74   
  Oulun Uinti 1906  6:14.97                 
                     
13  Ennimaija Mäntynen  2007    252  1:26.55  3:03.64  4:41.77    6:14.33   
  Oulun Uinti 1906  6:23.89                 
                     
14  Elina Jaako  2007    250  1:29.14  3:05.45  4:43.98    6:15.23   
  Oulun Uinti 1906  6:26.47                 
                     
15  Emma Autio  2007    246  1:28.03  3:04.83  4:42.09    6:16.97   
  Oulun Lohet  6:39.64                 
                     
16  Salli Sepponen  2007    246  1:29.86  3:05.88  4:42.56    6:16.98   
  Oulun Uinti 1906  6:34.40                 
                     
17  Elsa Pelkonen  2007    241  2:17.13  3:55.48  5:34.30    6:19.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Sofia Palojärvi  2007    238  1:29.20  3:07.84  4:46.97    6:21.45   
  Swimming Club Rovaniemi  6:32.10                 
                     
19  Maija Leinonen  2007    233  1:29.97  3:09.83  4:49.35    6:24.23   
  Haukiputaan Heitto  6:23.31                 
                     
20  Aava Näykki  2007    232  1:29.65  3:09.48  4:50.17    6:24.47   
  Kempeleen Pyrintö  6:25.59                 
                     
21  Lotta Janhunen  2007    231  1:28.64  3:09.91  4:50.12    6:24.86   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Armi Aurora Tavi  2007    228  1:29.22  3:09.61  4:50.75    6:26.57   
  Kemin Uimaseura  6:26.60                 
                     
23  Tilda Saarela  2006    228  1:28.48  3:09.76  4:50.22    6:26.98   
  Vieskan Uimarit                   
                     
24  Aino Kauppinen  2006    227  1:27.75  3:05.87  4:49.40    6:27.22   
  Kemin Uimaseura                   
                     
25  Saimi Kiviniemi  2007    225  1:29.70  3:09.11  4:50.22    6:28.21   
  Oulun Uinti 1906  6:39.92                 
                     
26  Sini Saari  2007    225  1:29.54  3:09.40  4:51.08    6:28.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
27  Inka Tolonen  2006    224  1:28.36  3:09.50  4:53.41    6:29.08   
  Oulun Uinti 1906  6:38.55                 
                     
28  Hanna Hekkala  2007    201  1:33.37  3:16.86  5:02.32    6:43.50   
  Oulun Uinti 1906  7:12.31                 
                     
29  Aino Leinonen  2007    168  1:41.04  3:28.39  5:19.70    7:07.85   
  Oulun Uinti 1906  7:31.01                 
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mathilda Puutio  2003    661  1:05.99  2:14.68  3:23.26    4:31.39   
  Oulun Uinti 1906  4:36.05                 
                     
Henna Hökkä  2003    486  1:10.98  2:26.47  3:43.95    5:00.56   
  Oulun Uinti 1906  4:51.31                 
                     
Riina Niemi  2005    469  1:12.17  2:30.78  3:49.54    5:04.27   
  Swimming Club Rovaniemi  5:01.40                 
                     
Sini Lassila  2003    456  1:09.62  2:28.38  3:48.32    5:07.13   
  Swimming Club Rovaniemi  5:01.53                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    456  1:11.63  2:30.30  3:49.42    5:07.18   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  5:01.38                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    451  1:11.97  2:30.68  3:50.46    5:08.25   
  Swimming Club Vuokatti  5:05.97                 
                     
Viivi Säntti  2005    444  1:14.29  2:32.62  3:52.35    5:09.84   
  Oulun Uinti 1906  5:00.85                 
                     
Alexia Tahkola  2005    430  1:13.08  2:33.82  3:55.60    5:13.20   
  Oulun Lohet  5:20.38                 
                     
Henna Moilanen  2004    424  1:14.25  2:35.12  3:56.63    5:14.59   
  Kempeleen Pyrintö  5:24.64                 
                     
10  Essi Juntunen  2003    416  1:16.13  2:38.84  4:00.14    5:16.62   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Iida Heiko  2004    413  1:15.49  2:37.14  3:59.38    5:17.30   
  Oulun Uinti 1906  5:14.23                 
                     
12  Vilma Kiviniemi  2005    412  1:14.05  2:35.76  3:58.40    5:17.60   
  Oulun Uinti 1906  5:26.88                 
                     
13  Mandi Vuoristo  2005    410  1:14.53  2:35.28  3:57.75    5:18.29   
  Oulun Lohet  5:23.44                 
                     
14  Maiju Huttunen  2005    406  1:14.92  2:37.37  3:58.42    5:19.16   
  Swimming Club Rovaniemi  5:24.22                 
                     
15  Miina Laukka  2003    396  1:14.82  2:36.65  3:58.99    5:21.98   
  Kempeleen Pyrintö  5:27.32                 
                     
16  Aada Suotula  2004    380  1:15.24  2:38.48  4:03.67    5:26.29   
  Oulun Uinti 1906  5:48.69                 
                     
17  Siiri Rahikkala  2004    379  1:15.04  2:38.35  4:01.89    5:26.47   
  Oulun Uinti 1906  5:21.61                 
                     
18  Elina Turunen  2005    346  1:18.32  2:44.26  4:11.40    5:36.72   
  Oulun Uinti 1906  5:28.87                 
                     
19  Sani Nätynki  2005    334  1:19.38  2:46.42  4:14.45    5:40.77   
  Swimming Club Rovaniemi  5:33.09                 
                     
20  Amanda Riuttanen  2005    333  1:19.24  2:47.13  4:15.52    5:40.85   
  Oulun Uinti 1906  5:54.19                 
                     
21  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    333  1:19.86  2:47.81  4:16.76    5:41.07   
  Kemin Uimaseura  5:44.15                 
                     
22  Jenni Tuuliainen  2003    314  1:19.36  2:48.73  4:20.25    5:47.68   
  Oulun Lohet  5:51.31                 
                     
23  Pinja Lohiniva  2005    311  1:20.03  2:47.81  4:18.85    5:48.79   
  Oulun Uinti 1906  5:43.80                 
                     
24  Selja Lahti  2005    294  1:22.61  2:54.46  4:26.05    5:55.39   
  Swimming Club Rovaniemi  6:31.20                 
                     
25  Sofia Kilpeläinen  2005    293  1:22.94  2:56.30  4:27.68    5:55.78   
  Oulun Uinti 1906  5:59.01                 
                     
26  Reetta Piira  2004    293  1:21.80  2:54.21  4:26.36    5:55.95   
  Swimming Club Rovaniemi  6:04.56                 
                     
27  Saana Uusitalo  2005    292  1:22.19  2:54.29  4:27.35    5:56.20   
  Oulun Lohet  5:46.16                 
                     
28  Nita Poutiainen  2003    291  1:21.06  2:53.08  4:26.79    5:56.78   
  Oulun Lohet  5:56.45                 
                     
29  Vilma Madetoja  2005    271  1:23.57  2:58.93  4:33.53    6:05.15   
  Oulun Uinti 1906  6:05.47                 
                     
30  Saana Näsi  2004    254  1:25.81  3:02.73  4:41.92    6:13.18   
  Kemin Uimaseura  6:19.64                 
                     
31  Pihla Louhela  2005    242  1:27.72  3:06.32  4:43.87    6:19.05   
  Oulun Uinti 1906  6:37.12                 
                     
32  Katariina Kärki  2005    206  1:35.42  3:19.57  5:03.10    6:39.79   
  Kempeleen Pyrintö  6:34.33                 
                     
Aada Hirvasoja  2005              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  5:24.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Niemi  1993    571  1:06.98  2:19.57  3:32.66    4:44.88   
  Tornion Uimaseura  4:44.02                 
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    517  1:08.54  2:22.48  3:38.87    4:54.48   
  Oulun Lohet  4:50.92                 
                     
Anni Willman  2001    464  1:09.92  2:26.72  3:45.93    5:05.25   
  Oulun Lohet  4:57.87                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    345  1:13.93  2:40.84  4:09.75    5:37.12   
  Oulun Lohet  5:12.66                 
                     
Niina Nevala  2002    309  1:20.14  2:50.49  4:22.21    5:49.66   
  Vieskan Uimarit  5:54.59                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  30 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:14 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:40   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Siurua  2005    315  1:12.46  2:35.77  3:59.80    5:23.17   
  Oulun Uinti 1906  5:34.90                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    315  1:17.52  2:41.07  4:03.67    5:23.28   
  Oulun Uinti 1906  5:25.43                 
                     
Topi Fordell  2005    309  1:17.36  2:41.77  4:05.81    5:25.50   
  Swimming Club Vuokatti  5:33.08                 
                     
Erblin Latifi  2005    272  1:17.73  2:44.97  4:13.57    5:39.53   
  Oulun Uinti 1906  5:58.04                 
                     
Artturi Väänänen  2005    257  1:19.94  2:49.02  4:20.20    5:46.12   
  Oulun Uinti 1906  5:42.05                 
                     
Roni Heikkinen  2005    251  1:21.09  2:52.57  4:24.30    5:48.84   
  Oulun Uinti 1906  5:52.65                 
                     
Elias Laukka  2005    249  1:23.75  2:54.00  4:24.61    5:49.69   
  Kempeleen Pyrintö  5:56.22                 
                     
Markus Tervaskanto  2006    234  1:25.91  2:58.21  4:30.89    5:56.68   
  Oulun Uinti 1906  6:02.16                 
                     
Tuomo Leinonen  2006    227  2:07.11  3:40.76  5:15.21    6:00.44   
  Haukiputaan Heitto  5:54.26                 
                     
10  Herkko Haussalo  2006    219  1:21.29  2:56.77  4:32.53    6:04.61   
  Oulun Lohet  6:29.35                 
                     
11  Arttu Kortetjärvi  2006    219  1:25.30  2:59.15  4:32.84    6:04.63   
  Oulun Uinti 1906  6:13.85                 
                     
12  Jesse Manninen  2005    196  1:25.81  3:04.31  4:43.58    6:18.42   
  Haukiputaan Heitto  6:20.20                 
                     
13  Elias Bruun  2006    183  1:27.41  3:07.52  4:49.96    6:27.05   
  Oulun Uinti 1906  6:02.24                 
                     
14  Elmeri Kaihua  2006    180  1:28.07  3:07.73  4:53.30    6:29.54   
  Swimming Club Rovaniemi  6:36.15                 
                     
15  Erlend Frisk-Olsen  2008    90  1:55.13  4:05.91  6:16.52    8:10.95   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  8:05.10                 
                     
Miika Suorsa  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    495  1:03.99  2:14.98  3:27.44    4:38.12   
  Swimming Club Vuokatti  4:36.13                 
                     
Ville Korpilähde  2002    448  1:06.56  2:22.14  3:33.74    4:47.42   
  Swimming Club Rovaniemi  4:43.80                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    448  1:08.06  2:21.22  3:34.91    4:47.49   
  Oulun Uinti 1906  4:49.31                 
                     
Rasmus Koskela  2004    403  1:09.45  2:24.30  3:42.14    4:57.77   
  Oulun Uinti 1906  4:58.26                 
                     
Valtteri Setälä  2002    356  1:08.39  2:25.60  3:46.84    5:10.40   
  Swimming Club Rovaniemi  4:56.83                 
                     
Eemeli Korhonen  2003    288  1:20.00  2:45.78  4:11.65    5:33.08   
  Kempeleen Pyrintö  5:40.78                 
                     
Jere Heikkilä  2004    285  1:19.99  2:46.01  4:12.28    5:34.26   
  Kempeleen Pyrintö  5:49.75                 
                     
Marius Lille  2004    225  1:24.60  2:59.77  4:32.88    6:01.51   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  6:22.08                 
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    619  1:01.12  2:07.00  3:12.93    4:18.15   
  Oulun Uinti 1906  4:15.77                 
                     
Janne Tyni  2000    547  1:03.05  2:11.32  3:20.42    4:29.08   
  Oulun Uinti 1906  4:28.13                 
                     
Kalle Turunen  2001    348  1:09.48  2:28.21  3:51.85    5:12.67   
  Oulun Uinti 1906  5:33.76                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    314  1:11.73  2:35.78  4:03.78    5:23.74   
  Kemin Uimaseura  5:32.31                 
                     
Kasper Lantto  2001    304  1:09.12  2:31.90  4:01.12    5:27.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Miikka Mattila  1977    213  1:24.30  2:58.15  4:33.36    6:08.00   
  Oulun Uinti 1906  6:13.57                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:44   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Niemi  2005    497  33.31        1:10.21   
  Oulun Uinti 1906  1:11.78                 
                     
Teea Jestoi  2005    371  35.88        1:17.42   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:15.82                 
                     
Laura Rajavaara  2005    339  35.34        1:19.76   
  Oulun Uinti 1906  1:16.04                 
                     
Milla Siira  2005    316  39.11        1:21.68   
  Kempeleen Pyrintö  1:28.27                 
                     
Ruut Salmi  2007    309  39.88        1:22.25   
  Oulun Lohet                   
                     
Elina Turunen  2005    292  39.06        1:23.84   
  Oulun Uinti 1906  1:22.65                 
                     
Tuulia Harju  2005    285  40.10        1:24.49   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:25.23                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    242  42.14        1:29.20   
  Vieskan Uimarit  1:29.69                 
                     
Sara Seppänen  2006    238  40.92        1:29.77   
  Oulun Lohet  1:29.63                 
                     
10  Kerttu Törmälä  2005    204  43.36        1:34.37   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.15                 
                     
11  Elli Hakola  2006    199  44.96        1:35.19   
  Kempeleen Pyrintö  1:39.24                 
                     
12  Saaga Kähkönen  2006    194  45.58        1:36.05   
  Vieskan Uimarit  1:40.89                 
                     
13  Annabella Karjalainen  2007    182  46.35        1:38.11   
  Oulun Lohet  1:44.71                 
                     
14  Teresa Pulkkinen  2005    158  48.31        1:42.87   
  Oulun Lohet  1:41.05                 
                     
15  Reetta Keränen  2006    145  51.19        1:45.75   
  Haukiputaan Heitto  1:40.42                 
                     
16  Anni Moilanen  2006    135  49.95        1:48.21   
  Kempeleen Pyrintö  1:42.31                 
                     
17  Angelica Kärki  2006    132  52.09        1:49.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Fanni Törmänen  2006    124  50.28        1:51.54   
  Kempeleen Pyrintö  1:47.64                 
                     
Anna Kortesalmi  2006              DSQ   
  Rovaniemen Uimaseura  1:30.33                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Elizaveta Salmela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:35.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Iida Ryhänen  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Iina Tapaninen  2006              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    580  32.27        1:06.69   
  Oulun Uinti 1906  1:07.43                 
                     
Petra Ansaranta  2004    477  32.78        1:11.19   
  Oulun Uinti 1906  1:10.56                 
                     
Satu Immonen  2003    404  33.67        1:15.23   
  Swimming Club Vuokatti  1:17.49                 
                     
Venla Säntti  2003    390  34.23        1:16.10   
  Oulun Uinti 1906  1:12.62                 
                     
Hilla Saastamoinen  2003    362  36.50        1:18.02   
  Oulun Uinti 1906  1:16.17                 
                     
Inka Karjalainen  2004    331  36.87        1:20.41   
  Oulun Uinti 1906  1:20.48                 
                     
Sara Meissner  2004    306  37.03        1:22.54   
  Oulun Uinti 1906  1:24.36                 
                     
Henna Moilanen  2004    255  38.65        1:27.73   
  Kempeleen Pyrintö  1:33.26                 
                     
Siiri Rahikkala  2004    251  38.88        1:28.09   
  Oulun Uinti 1906  1:26.76                 
                     
10  Saga Alisa Bruun  2003    249  40.15        1:28.35   
  Oulun Uinti 1906  1:26.03                 
                     
11  Jonna Känsäkangas  2004    132  48.64        1:49.19   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:50.58                 
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elisa Vakkuri  2002    513  33.14        1:09.50   
  Kemin Uimaseura  1:08.65                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    489  32.83        1:10.61   
  Oulun Uinti 1906  1:10.35                 
                     
Anni Katajamäki  2000    483  32.76        1:10.91   
  Haukiputaan Heitto  1:11.72                 
                     
Aada Sulasalmi  2002    470  32.93        1:11.52   
  Kemijärven Kaiku  1:11.65                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    450  32.75        1:12.58   
  Oulun Lohet  1:13.37                 
                     
Emma Strand Hauger  2000    410  33.99        1:14.87   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  1:12.13                 
                     
Veera Lahtinen  2002    383  36.29        1:16.55   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:16.42                 
                     
Nea Nygård  2002    377  35.79        1:17.02   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:17.92                 
                     
Pinja Sipovaara  2002    356  36.31        1:18.50   
  Haukiputaan Heitto  1:18.77                 
                     
10  Siiri Maija Sipilä Naess  2001    315  34.99        1:21.77   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  1:16.89                 
                     
11  Anni Willman  2001    299  37.78        1:23.19   
  Oulun Lohet  1:20.79                 
                     
12  Salla-Maaria Kauppinen  2002    251  41.02        1:28.11   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:25.07                 
                     
Heidi Blankenstein  2001              DNS   
  Oulun Lohet  1:17.02                 
                     
Henna Haipus  2001              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:10.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Romsi  2005    245  34.80        1:19.60   
  Kemin Uimaseura  1:18.26                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    236  39.76        1:20.60   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:19.56                 
                     
Miko Saukkonen  2006    165  40.88        1:30.81   
  Kemin Uimaseura  1:33.22                 
                     
Elmeri Kauppila  2004    157  43.43        1:32.22   
  Oulun Lohet  1:35.25                 
                     
Elias Mikkonen  2005    149  43.98        1:33.84   
  Oulun Lohet  1:33.52                 
                     
Riku Määttälä  2005    109  46.00        1:44.02   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:46.87                 
                     
Jesse Manninen  2005    101  48.51        1:46.79   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Alex Kortesalmi  2004    92  49.17        1:50.26   
  Rovaniemen Uimaseura  1:44.83                 
                     
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    64  57.58        2:04.44   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Rajavaara  2002    468  29.53        1:04.15   
  Oulun Uinti 1906  1:05.44                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    466  29.61        1:04.25   
  Oulun Uinti 1906  1:03.09                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    402  31.65        1:07.47   
  Oulun Uinti 1906  1:08.73                 
                     
Jesse Anttila  2002    400  30.44        1:07.57   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  1:06.04                 
                     
Toni Lipponen  2003    400  32.49        1:07.61   
  Kemin Uimaseura  1:10.34                 
                     
Elias Juntunen  2002    391  32.75        1:08.11   
  Oulun Uinti 1906  1:09.93                 
                     
Tudor Ratiu  2003    369  31.81        1:09.41   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.75                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    345  31.96        1:11.01   
  Oulun Uinti 1906  1:09.76                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    339  32.82        1:11.40   
  Oulun Uinti 1906  1:09.55                 
                     
10  Kasper Lytz  2003    325  33.07        1:12.45   
  Swimming Club Rovaniemi  1:04.67                 
                     
11  Mikael Ryynänen  2003    230  37.69        1:21.20   
  Oulun Lohet  1:24.70                 
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Erkinaro  1992    641  27.45        57.78   
  Oulun Uinti 1906  56.28                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    537  28.23        1:01.29   
  Swimming Club Rovaniemi  1:00.66                 
                     
Konsta Kallinen  1999    499  28.16        1:02.79   
  Oulun Lohet  1:00.89                 
                     
Gard Fossmo Sundby  2000    478  29.03        1:03.68   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  1:02.96                 
                     
Severi Lieto  1998    448  29.36        1:05.10   
  Oulun Uinti 1906  1:04.44                 
                     
Noa Mäkelä  2001    420  30.84        1:06.48   
  Kempeleen Pyrintö  1:04.38                 
                     
Tiitus Taskila  2001    418  30.78        1:06.63   
  Oulun Uinti 1906  1:05.39                 
                     
Perttu Somero  2001    404  29.73        1:07.35   
  Lahden Kaleva  1:06.74                 
                     
Petri Lampela  1996    381  27.54        1:08.70   
  Kemin Työväen Uimarit  1:01.69                 
                     
10  Arto Katajamäki  1972    292  35.63        1:15.01   
  Haukiputaan Heitto  1:13.28                 
                     
11  Aleksanteri Angelva  2001    274  33.41        1:16.65   
  Swimming Club Rovaniemi  1:14.88                 
                     
Aatu Pirneskoski  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  1:16.60                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neela Poropudas  2009    120          54.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
Siiri Karhulahti  2009    119          54.95   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  56.88                 
Mira Marttila  2009    82          1:02.13   
  Kempeleen Pyrintö  1:03.00                 
Netta Moilanen  2009              DNS   
  Oulun Uinti 1906  51.41                 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riialiina Kiljala  2008    268          41.95   
  Vieskan Uimarit  42.19                 
Vilja Säntti  2008    265          42.09   
  Oulun Uinti 1906  40.65                 
Milla Seppälä  2007    235          43.82   
  Kemin Uimaseura  43.54                 
Aava Näykki  2007    231          44.09   
  Kempeleen Pyrintö  44.19                 
Malla Hämäläinen  2008    209          45.58   
  Vieskan Uimarit  44.50                 
Sara Lappalainen  2007    208          45.65   
  Swimming Club Rovaniemi  50.98                 
Iina Pasuri  2007    197          46.47   
  Haukiputaan Heitto  49.86                 
Saaga Beets  2007    190          47.03   
  Swimming Club Rovaniemi  50.04                 
Olivia Riekki  2008    187          47.31   
  Oulun Uinti 1906  48.72                 
10  Edith Ervasti  2007    185          47.46   
  Oulun Uinti 1906  51.02                 
11  Nella Hämäläinen  2008    181          47.76   
  Vieskan Uimarit  50.13                 
12  Eerika Häcklin  2008    177          48.14   
  Haukiputaan Heitto  48.45                 
13  Iinu Tiainen  2007    177          48.18   
  Kempeleen Pyrintö  53.23                 
14  Lotta Torppa  2008    175          48.36   
  Oulun Uinti 1906  48.86                 
15  Ella Utriainen  2007    166          49.14   
  Kempeleen Pyrintö  50.60                 
16  Ellen Laine  2008    165          49.31   
  Oulun Lohet  49.23                 
17  Auroora Kurttila  2008    164          49.41   
  Haukiputaan Heitto  48.57                 
18  Minea Kynnäs  2007    155          50.37   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  50.83                 
19  Iida-Carita Niskanen  2008    151          50.80   
  Vieskan Uimarit  47.53                 
20  Enni Lytz  2008    149          50.93   
  Swimming Club Rovaniemi  49.93                 
21  Ronja Hautamäki  2007    136          52.60   
  Oulun Uinti 1906  51.65                 
22  Ella Johanna Lyytikäinen  2008    121          54.60   
  Oulun Lohet                   
23  Andrea Guttormsen  2007    58          1:09.59   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  59.94                 
Ada-Sofia Juntunen  2008              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  57.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Rintala  2005    381          37.31   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  37.48                 
Victoria Niska  2005    359          38.05   
  Haparanda Simklubb Taktik  38.48                 
Riina Niemi  2005    342          38.67   
  Swimming Club Rovaniemi  38.82                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    340          38.74   
  Kempeleen Pyrintö  38.26                 
Lidia Evans  2005    334          38.98   
  Swimming Club Vuokatti  38.64                 
Ella Sipola  2005    309          40.00   
  Haukiputaan Heitto  43.67                 
Vilma Utriainen  2005    304          40.21   
  Kempeleen Pyrintö  40.25                 
Elizaveta Salmela  2005    301          40.34   
  Vieskan Uimarit  40.88                 
Alina Kangas  2005    288          40.94   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  42.04                 
10  Katariina Koivuranta  2005    272          41.75   
  Kempeleen Pyrintö  41.68                 
11  Milla Siira  2005    270          41.85   
  Kempeleen Pyrintö  41.36                 
12  Saga Tuisku  2005    266          42.03   
  Kemin Työväen Uimarit  40.75                 
13  Milla Haapamäki  2006    261          42.30   
  Oulun Uinti 1906  44.27                 
14  Sonja Uusitalo  2006    221          44.73   
  Kempeleen Pyrintö  47.72                 
15  Ellen Arvo  2005    218          44.93   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.00                 
16  Martta Ryynänen  2005    205          45.82   
  Oulun Lohet  51.67                 
17  Angelica Kärki  2006    204          45.96   
  Kempeleen Pyrintö  44.14                 
18  Alize Hovila  2005    202          46.10   
  Kalix Simsällskap  58.04                 
19  Sofia Heiskanen  2005    199          46.34   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  49.82                 
20  Saara Nissinen  2006    192          46.85   
  Kemin Uimaseura  46.58                 
21  Inka Valppu  2005    191          46.94   
  Kempeleen Pyrintö  54.67                 
22  Tiina Alatalo  2005    181          47.83   
  Oulun Uinti 1906  50.59                 
23  Fanni Törmänen  2006    176          48.28   
  Kempeleen Pyrintö  49.44                 
24  Jenna Päivärinta  2005    169          48.89   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  53.32                 
25  Inka Ylipahkala  2006    159          49.93   
  Oulun Lohet  48.62                 
26  Janette Sarajärvi  2006    156          50.22   
  Kempeleen Pyrintö  50.38                 
27  Anna Ollinen  2005    133          52.96   
  Haparanda Simklubb Taktik  54.66                 
Jaana Nevala  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  40.49                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    668          30.94   
  Oulun Uinti 1906  29.53                 
Katri Hurskainen  2000    604          32.01   
  Oulun Lohet  31.79                 
Wilma Lakanen  2003    568          32.67   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.82                 
Ada Niskala  2000    566          32.70   
  Rovaniemen Uimaseura  33.02                 
Liina Salin  2002    556          32.90   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.78                 
Helmi Jouhten  2004    552          32.98   
  Kempeleen Pyrintö  32.87                 
Henna Haipus  2001    525          33.54   
  Kempeleen Pyrintö  32.74                 
Heidi Kivioja  2000    520          33.65   
  Swimming Club Vuokatti  33.55                 
Moonica Pirhonen  2001    516          33.73   
  Oulun Uinti 1906  33.78                 
10  Sofia Saukko  2001    489          34.34   
  Rovaniemen Uimaseura  34.88                 
11  Enni-Sofia Perätalo  2002    487          34.39   
  Oulun Lohet  34.13                 
12  Jenni Niskanen  1999    470          34.80   
  Rovaniemen Uimaseura  34.97                 
13  Saana Luokkanen  1999    464          34.94   
  Kempeleen Pyrintö  32.78                 
14  Pauliina Lohilahti  2002    456          35.15   
  Oulun Lohet  34.70                 
15  Emilia Juutilainen  2004    436          35.68   
  Rovaniemen Uimaseura  35.57                 
16  Sofia Risteelä  1993    432          35.77   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Inka Lytz  2004    426          35.95   
  Swimming Club Rovaniemi  35.47                 
18  Tessa Tattari  2004    417          36.21   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.39                 
19  Katriina Korpi  2000    414          36.29   
  Oulun Lohet  35.00                 
20  Iiris Isokoski  2003    411          36.39   
  Haukiputaan Heitto  37.94                 
21  Inna Pajuluoma  1999    409          36.45   
  Oulun Lohet  34.38                 
22  Nanna Savolainen  2004    389          37.04   
  Oulun Lohet  38.39                 
23  Julia Piisilä  2004    384          37.22   
  Kempeleen Pyrintö  37.56                 
24  Anni Rajaniemi  2000    365          37.86   
  Oulun Uinti 1906  37.23                 
25  Ronja Kämäräinen  2004    358          38.09   
  Swimming Club Vuokatti  39.09                 
26  Siiri Keisu  2003    356          38.17   
  Haukiputaan Heitto  37.94                 
27  Petra Laukkanen  2004    349          38.40   
  Oulun Lohet  38.39                 
28  Sara Ylimäki  2003    336          38.91   
  Kemin Työväen Uimarit  39.00                 
29  Miina Laukka  2003    315          39.73   
  Kempeleen Pyrintö  39.89                 
30  Aada Tapio  2003    300          40.42   
  Rovaniemen Uimaseura  40.47                 
31  Eliza Happonen  2002    295          40.62   
  Haparanda Simklubb Taktik  41.41                 
32  Noora Aikio  2004    290          40.85   
  Kemin Työväen Uimarit  38.60                 
33  Emmi Palo  2003    275          41.57   
  Kemin Uimaseura  42.70                 
34  Maria Brännmark  2002    264          42.13   
  Haparanda Simklubb Taktik  43.95                 
35  Hanna-maria Korpilähde  2004    255          42.64   
  Rovaniemen Uimaseura  41.64                 
36  Saga Alisa Bruun  2003    252          42.83   
  Oulun Uinti 1906  45.45                 
37  Reetta Piira  2004    250          42.95   
  Swimming Club Rovaniemi  41.80                 
38  Fanny Koivisto  2001    249          43.00   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  41.33                 
39  Hilla Paavilainen  2003    245          43.24   
  Swimming Club Rovaniemi                   
40  Hanna Saarela  2003    232          44.01   
  Vieskan Uimarit  46.01                 
41  Sandra Bertgren  2004    228          44.25   
  Kalix Simsällskap                   
42  Emilia Kivelä  2003    219          44.88   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.77                 
43  Asa-Marie Kultima  2003    200          46.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Heidi Blankenstein  2001              DNS   
  Oulun Lohet  37.49                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Masters-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Mäkinen  1992    326          39.28   
  Oulun Lohet                   
Tiia Kujala  1968    312          39.86   
  Oulun Uinti 1906  40.20                 
Mervi Hillukkala  1978    213          45.30   
  Haukiputaan Heitto  43.01                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:47 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetu Jauhojärvi  2009    146          45.59   
  Swimming Club Rovaniemi  49.38                 
Mikael Kynkäänniemi  2008    135          46.80   
  Haukiputaan Heitto  47.72                 
Paavo Kilpeläinen  2008    121          48.58   
  Oulun Uinti 1906  49.15                 
Emil Koskela  2008    120          48.70   
  Vieskan Uimarit  49.12                 
Aaron Kelloniemi  2010    101          51.59   
  Kemijärven Kaiku                   
Jaakko Peltonen  2008    98          52.10   
  Oulun Uinti 1906  54.43                 
Aatu Poikkimäki  2008    95          52.57   
  Vieskan Uimarit  51.92                 
Veikka Palo  2009    93          53.01   
  Kempeleen Pyrintö  56.04                 
Tiitus Nygård  2008    91          53.36   
  Oulun Uinti 1906  54.82                 
10  Eero Ranta-Valkama  2009    68          58.63   
  Swimming Club Rovaniemi  1:02.88                 
11  Erlend Frisk-Olsen  2008    51          1:04.58   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  56.01                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    244          38.47   
  Kempeleen Pyrintö  39.10                 
Nooa Kaunisto  2007    237          38.84   
  Kemin Uimaseura  40.17                 
Torsti Saarela  2006    181          42.46   
  Vieskan Uimarit  43.46                 
Tuomo Strömmer  2007    148          45.37   
  Kempeleen Pyrintö  47.04                 
Arttu Ranta-Valkama  2006    147          45.46   
  Swimming Club Rovaniemi  46.43                 
Leevi Sammalmaa  2007    146          45.58   
  Vieskan Uimarit  51.53                 
Eduard Chirica  2007    141          46.18   
  Oulun Uinti 1906  47.18                 
Niko Kumpulainen  2007    139          46.30   
  Oulun Uinti 1906  48.67                 
Rasmus Kinnunen  2007    139          46.35   
  Kemin Työväen Uimarit  44.95                 
10  Leevi Väyrynen  2007    133          47.06   
  Oulun Uinti 1906  47.27                 
11  Alex Bojang  2007    125          48.07   
  Haparanda Simklubb Taktik  48.31                 
12  Eliel Kelloniemi  2007    112          49.81   
  Kemijärven Kaiku  50.73                 
13  Nicky Rajala  2007    111          50.01   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  48.31                 
14  Lauri Junttari  2007    109          50.19   
  Kemin Työväen Uimarit  49.03                 
15  Eetu Kahelin  2007    109          50.20   
  Oulun Lohet  50.19                 
16  Artem Teryaev  2007    104          50.99   
  Oulun Uinti 1906  55.35                 
17  Joona Leinonen  2006    102          51.32   
  Kempeleen Pyrintö  55.91                 
18  Markus Haugan Nilsen  2007    95          52.54   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  54.53                 
19  Veeti Palo  2007    85          54.47   
  Kempeleen Pyrintö  52.29                 
20  Aapo Alaniska  2007    85          54.49   
  Oulun Uinti 1906  56.49                 
21  Hugo Sandsten  2007    82          55.32   
  Haparanda Simklubb Taktik  52.93                 
22  Jalo Anttonen  2007    35          1:13.22   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.85                 
Antti Turunen  2007              DSQ  Varpaat eivät kosket 
  Oulun Uinti 1906  54.79                 
Iiro Tapaninen  2007              DSQ   
  Oulun Lohet  53.10                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Joonas Keränen  2007              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  49.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    382          33.11   
  Oulun Lohet  34.57                 
Topi Fordell  2005    210          40.44   
  Swimming Club Vuokatti  40.28                 
Lassi Lahtinen  2004    191          41.68   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  41.50                 
Ilari Raesalmi  2005    178          42.73   
  Oulun Uinti 1906  43.82                 
Aaro Antero Tavi  2004    151          45.13   
  Kemin Uimaseura  46.15                 
Konsta Körkkö  2004    150          45.24   
  Oulun Lohet  41.86                 
Marius Lille  2004    141          46.08   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  45.37                 
Eskil Guttormsen  2004    126          47.91   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  47.17                 
Sampo Jylhä  2005    51          1:04.68   
  Oulun Uinti 1906  1:00.95                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    657          27.64   
  Kemin Työväen Uimarit  27.44                 
Konsta Kallinen  1999    506          30.15   
  Oulun Lohet  28.48                 
Hugo Mattola  2001    447          31.43   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  30.67                 
Gard Fossmo Sundby  2000    443          31.53   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  29.39                 
Eelis Hukka  1999    422          32.05   
  Swimming Club Rovaniemi  30.97                 
Kasper Lytz  2003    418          32.15   
  Swimming Club Rovaniemi  32.06                 
Eemeli Kauppila  2002    394          32.77   
  Oulun Lohet  33.31                 
Noa Mäkelä  2001    367          33.57   
  Kempeleen Pyrintö  32.23                 
Tudor Ratiu  2003    333          34.67   
  Swimming Club Rovaniemi  35.20                 
10  Aleksanteri Angelva  2001    299          35.93   
  Swimming Club Rovaniemi  35.93                 
11  Kimmo Viinamäki  1995    287          36.41   
  Kemin Työväen Uimarit  35.44                 
12  Roope Hyvärinen  2003    276          36.88   
  Kemin Työväen Uimarit  36.89                 
13  Sihan Yu  2003    274          37.01   
  Oulun Uinti 1906  35.30                 
14  Elmo Arvo  2003    252          38.05   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.02                 
15  Aatu Pirneskoski  2001    250          38.12   
  Kemin Työväen Uimarit  35.88                 
16  Eemeli Korhonen  2003    195          41.45   
  Kempeleen Pyrintö  42.11                 
17  Marcus Snäll  2002    188          41.91   
  Haparanda Simklubb Taktik  42.32                 
18  Niko Savilakso  2003    176          42.83   
  Oulun Lohet  42.71                 
19  Perttu Ylä-Sahra  1994    101          51.54   
  Kampuksen Plaani  45.99                 
20  Ville Rikki  1993    13          1:40.98   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:47 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Masters-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miikka Mattila  1977    153          44.86   
  Oulun Uinti 1906  42.44                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    429  42.10  1:30.18  2:17.17    3:04.40   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:04.33                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    428  41.29  1:27.13  2:15.75    3:04.56   
  Oulun Uinti 1906  3:06.12                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    407  42.99  1:31.76  2:20.11    3:07.63   
  Haukiputaan Heitto  3:02.68                 
                     
Milla Marttila  2005    364  44.70  1:33.07  2:25.21    3:14.76   
  Kempeleen Pyrintö  3:23.22                 
                     
Milena Autti  2005    353  43.16  1:34.70  2:27.10    3:16.79   
  Swimming Club Rovaniemi  3:18.86                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    344  44.84  1:36.08  2:28.48    3:18.35   
  Oulun Uinti 1906  3:23.78                 
                     
Jutta Mört  2005    341  1:38.36  2:30.96  3:19.11    3:19.11   
  Kemin Työväen Uimarit  3:29.87                 
                     
Lotta Kaarre  2005    339  45.92  1:36.72  2:27.75    3:19.48   
  Kempeleen Pyrintö  3:21.26                 
                     
Sofia Kivelä  2005    320  47.02  1:38.23  2:31.34    3:23.33   
  Kempeleen Pyrintö  3:20.84                 
                     
10  Vilma Rintala  2005    297  1:40.01  2:34.89  3:28.50    3:28.50   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:32.41                 
                     
11  Olivia Kivelä  2006    282  1:45.06  2:40.01  3:32.03    3:32.03   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:34.04                 
                     
12  Roosa Hautamäki  2005    263  1:46.02  2:42.95  3:37.10    3:37.10   
  Oulun Uinti 1906  3:35.64                 
                     
13  Pihla Louhela  2005    245  1:48.38  2:47.19  3:42.05    3:42.05   
  Oulun Uinti 1906  3:45.57                 
                     
14  Meeri Uusitalo  2007    215  53.53  1:52.80  2:54.67    3:52.09   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Mea Prykäri  2007    190  59.85  2:01.07  3:02.61    4:01.82   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Inka Ylipahkala  2006    172  2:00.19  3:04.01  4:09.90    4:09.90   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Lotta Tonteri  2007    146  1:00.74  2:07.71  3:16.88    4:23.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    627  38.17  1:19.34  2:01.69    2:42.50   
  Oulun Uinti 1906  2:40.99                 
                     
Minja Lukkari  2003    604  38.36  1:19.84  2:02.70    2:44.55   
  Oulun Uinti 1906  2:44.12                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    541  40.03  1:26.19  2:09.94    2:50.70   
  Oulun Lohet  2:50.68                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    538  38.98  1:22.42  2:07.34    2:51.00   
  Oulun Uinti 1906  2:49.09                 
                     
Inka Elamaa  2004    522  40.48  1:23.58  2:09.60    2:52.70   
  Oulun Lohet  2:53.72                 
                     
Laura Markuksela  2004    503  39.91  1:24.34  2:10.13    2:54.88   
  Oulun Lohet  2:56.36                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    469  39.82  1:26.04  2:12.95    2:59.02   
  Vieskan Uimarit  2:52.95                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    458  42.77  1:30.69  2:16.20    3:00.41   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:59.87                 
                     
Malla Juutinen  2003    453  40.80  1:27.56  2:15.09    3:01.01   
  Oulun Uinti 1906  3:29.19                 
                     
10  Anni Ranta-Valkama  2004    419  42.54  1:30.19  2:19.84    3:05.80   
  Swimming Club Rovaniemi  3:07.11                 
                     
11  Inka Karjalainen  2004    343  1:36.51  2:28.89  3:18.62    3:18.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Kiia Junttari  2004    337  45.89  1:36.40  2:28.95    3:19.88   
  Kemin Työväen Uimarit  3:21.42                 
                     
13  Julia Piisilä  2004    319  46.85  1:38.59  2:30.91    3:23.47   
  Kempeleen Pyrintö  3:19.19                 
                     
14  Aada Tapio  2003    285  44.90  1:38.82  2:34.90    3:31.24   
  Rovaniemen Uimaseura  3:28.63                 
                     
Vilma Niskanen  2004              DNF   
  Oulun Lohet  3:17.04                 
                     
 
Laji 9, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Heidi Kivioja  2000    542  39.76  1:22.84  2:07.17    2:50.60   
  Swimming Club Vuokatti  2:47.51                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    501  39.64  1:21.32  2:07.08    2:55.06   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  2:48.98                 
                     
Senni Jouhten  2002    501  39.98  1:24.59  2:10.30    2:55.15   
  Kempeleen Pyrintö  2:49.18                 
                     
Riika Huttula  2001    495  40.77  1:26.21  2:11.95    2:55.77   
  Oulun Lohet  2:52.98                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    483  42.36  1:27.08  2:13.00    2:57.29   
  Oulun Lohet  2:57.25                 
                     
Stine Lise Johansen  2000    445  40.46  1:26.58  2:14.43    3:02.14   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  2:55.77                 
                     
Nea Nygård  2002    418  43.08  1:30.38  2:20.17    3:05.92   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:07.55                 
                     
Emma Pajuluoma  2001    356  44.94  1:35.22  2:26.95    3:16.14   
  Oulun Lohet  3:21.87                 
                     
Jasmine Vikström  2002    310  47.91  1:40.44  2:33.50    3:25.51   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:17.23                 
                     
10  Maiju Rajaniemi  2002    294  48.88  1:41.99  2:36.40    3:29.06   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:23.27                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:56 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vili Rantasuo  2004    367  41.48  1:27.34  2:13.03    2:57.33   
  Oulun Lohet  2:59.44                 
                     
Atte Leinonen  2004    355  40.91  1:27.54  2:13.59    2:59.36   
  Oulun Uinti 1906  3:02.07                 
                     
Jere Heikkilä  2004    286  44.79  1:33.59  2:23.47    3:12.75   
  Kempeleen Pyrintö  3:14.70                 
                     
Daniel Li  2004    184  44.22  1:40.41  2:42.63    3:43.20   
  Kalix Simsällskap  3:38.16                 
                     
Eskil Guttormsen  2004              DSQ   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  4:15.03                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brännkärr  2002    654  32.98  1:09.30  1:47.48    2:26.32   
  Kemin Työväen Uimarit  2:24.31                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    555  36.01  1:16.19  1:55.92    2:34.54   
  Oulun Uinti 1906  2:33.83                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    502  37.02  1:17.19  1:58.79    2:39.77   
  Oulun Uinti 1906  2:42.73                 
                     
Henrik Siltari  2002    444  35.58  1:16.75  2:01.80    2:46.40   
  Kemin Uimaseura  2:42.38                 
                     
Teppo Jestoi  2003    330  41.40  1:29.22  2:16.36    3:03.66   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  3:09.19                 
                     
Roope Mutanen  2003    242  41.93  1:32.35  2:27.33    3:23.55   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Toni Lipponen  2003              DSQ   
  Kemin Uimaseura  2:49.39                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 10, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
Lajin jälkeen palkintojen jako ja tauko 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Moilanen  2001    583  33.48  1:11.70  1:51.60    2:32.01   
  Oulun Uinti 1906  2:24.91                 
                     
Konsta Kallinen  1999    427  36.43  1:18.64  2:03.80    2:48.56   
  Oulun Lohet  2:47.55                 
                     
Miikka Mattila  1977    183  50.20  1:48.06  2:48.07    3:43.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ruut Salmi  2007    321          35.67   
  Oulun Lohet  37.85                 
Noora Tennilä  2007    306          36.25   
  Oulun Uinti 1906  34.73                 
Riialiina Kiljala  2008    244          39.09   
  Vieskan Uimarit  38.34                 
Vilja Säntti  2008    238          39.37   
  Oulun Uinti 1906  39.14                 
Iita Kimpimäki  2007    238          39.41   
  Haukiputaan Heitto  42.37                 
Malla Hämäläinen  2008    226          40.09   
  Vieskan Uimarit  40.22                 
Lotta Janhunen  2007    214          40.80   
  Oulun Lohet  41.66                 
Eevi Hirvasoja  2007    208          41.23   
  Haukiputaan Heitto  42.53                 
Armi Aurora Tavi  2007    201          41.67   
  Kemin Uimaseura  41.69                 
10  Lina Juutilainen  2007    166          44.45   
  Rovaniemen Uimaseura  47.04                 
11  Aino Leinonen  2007    153          45.59   
  Oulun Uinti 1906  46.28                 
12  Sini Saari  2007    149          46.02   
  Vieskan Uimarit  45.58                 
13  Sofia Palojärvi  2007    147          46.24   
  Swimming Club Rovaniemi  46.35                 
14  Emma Autio  2007    145          46.44   
  Oulun Lohet  44.96                 
15  Salli Sepponen  2007    145          46.47   
  Oulun Uinti 1906  46.26                 
16  Saimi Kiviniemi  2007    145          46.49   
  Oulun Uinti 1906  47.22                 
17  Milla Seppälä  2007    140          47.00   
  Kemin Uimaseura  46.99                 
18  Anna Rajakangas  2008    130          48.20   
  Oulun Uinti 1906  57.98                 
19  Pinja Niskanen  2007    120          49.51   
  Oulun Lohet  47.89                 
20  Elina Jaako  2007    119          49.59   
  Oulun Uinti 1906  48.56                 
21  Elsa Pelkonen  2007    119          49.65   
  Vieskan Uimarit  47.53                 
22  Auroora Kurttila  2008    117          49.86   
  Haukiputaan Heitto  52.28                 
23  Olivia Loukkola  2007    107          51.38   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Enni Lytz  2008    107          51.42   
  Swimming Club Rovaniemi  49.48                 
25  Nella Hämäläinen  2008    102          52.25   
  Vieskan Uimarit  47.86                 
26  Eerika Häcklin  2008    97          53.09   
  Haukiputaan Heitto  52.16                 
27  Hanna Hekkala  2007    94          53.59   
  Oulun Uinti 1906  53.31                 
28  Lotta Torppa  2008    86          55.27   
  Oulun Uinti 1906  48.73                 
29  Ella Utriainen  2007    73          58.27   
  Kempeleen Pyrintö  51.36                 
30  Iida-Carita Niskanen  2008    72          58.49   
  Vieskan Uimarit  53.82                 
31  Minea Kynnäs  2007    66          1:00.44   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb                   
Saaga Beets  2007              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  58.46                 
Maija Leinonen  2007              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  48.68                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viivi Säntti  2005    396          33.25   
  Oulun Uinti 1906  34.23                 
Maiju Huttunen  2005    324          35.54   
  Swimming Club Rovaniemi  35.73                 
Miina Torvikoski  2006    315          35.88   
  Kemin Uimaseura  35.86                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    302          36.40   
  Kempeleen Pyrintö  40.02                 
Sara Seppänen  2006    299          36.50   
  Oulun Lohet  37.50                 
Pinja Junttari  2006    254          38.55   
  Kemin Työväen Uimarit  40.51                 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    253          38.58   
  Kemin Uimaseura  37.07                 
Vilma Utriainen  2005    246          38.94   
  Kempeleen Pyrintö  38.88                 
Katariina Koivuranta  2005    245          39.01   
  Kempeleen Pyrintö  41.23                 
10  Sofia Kilpeläinen  2005    234          39.63   
  Oulun Uinti 1906  41.84                 
11  Sani Nätynki  2005    232          39.74   
  Swimming Club Rovaniemi  38.96                 
12  Victoria Niska  2005    229          39.90   
  Haparanda Simklubb Taktik  38.35                 
13  Kerttu Törmälä  2005    229          39.92   
  Kempeleen Pyrintö  40.07                 
14  Venla Talvensaari  2006    228          39.98   
  Oulun Uinti 1906  43.84                 
15  Lotta Kaarre  2005    213          40.86   
  Kempeleen Pyrintö  42.39                 
16  Noora-Maria Linna  2006    211          40.98   
  Vieskan Uimarit  39.07                 
17  Pinja Lohiniva  2005    203          41.55   
  Oulun Uinti 1906  39.34                 
18  Elli Hakola  2006    186          42.76   
  Kempeleen Pyrintö  43.81                 
19  Saga Tuisku  2005    177          43.45   
  Kemin Työväen Uimarit  40.37                 
20  Ellen Arvo  2005    176          43.54   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  43.07                 
21  Oona Lipponen  2006    176          43.56   
  Kemin Uimaseura  41.38                 
22  Martta Ryynänen  2005    164          44.55   
  Oulun Lohet  44.08                 
23  Teresa Pulkkinen  2005    155          45.47   
  Oulun Lohet  43.38                 
24  Maria Issakainen  2006    152          45.73   
  Oulun Uinti 1906  45.77                 
25  Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005    151          45.79   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Sofia Heiskanen  2005    150          45.91   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb                   
27  Katariina Kärki  2005    143          46.67   
  Kempeleen Pyrintö  47.92                 
28  Sonja Uusitalo  2006    141          46.85   
  Kempeleen Pyrintö  52.01                 
29  Oosa Paavola  2005    141          46.87   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  48.99                 
30  Anni Moilanen  2006    140          46.97   
  Kempeleen Pyrintö  45.20                 
31  Inka Tolonen  2006    133          47.85   
  Oulun Uinti 1906  46.76                 
32  Aino Kauppinen  2006    129          48.26   
  Kemin Uimaseura  48.22                 
33  Inka Valppu  2005    118          49.67   
  Kempeleen Pyrintö  53.31                 
34  Tilda Saarela  2006    113          50.41   
  Vieskan Uimarit  52.06                 
35  Janette Sarajärvi  2006    113          50.53   
  Kempeleen Pyrintö  49.21                 
36  Vilma Madetoja  2005    110          50.92   
  Oulun Uinti 1906  50.62                 
37  Viivi Häikiö  2006    109          50.99   
  Oulun Uinti 1906                   
38  Anna Ollinen  2005    109          51.14   
  Haparanda Simklubb Taktik  56.39                 
Milla Siira  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  35.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    516          30.44   
  Oulun Uinti 1906  31.05                 
Wilma Lakanen  2003    457          31.70   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  31.42                 
Satu Immonen  2003    450          31.88   
  Swimming Club Vuokatti  32.22                 
Emma Hämäläinen  2003    410          32.88   
  Vieskan Uimarit  31.48                 
Sara Meissner  2004    376          33.83   
  Oulun Uinti 1906  35.63                 
Ronja Kämäräinen  2004    362          34.27   
  Swimming Club Vuokatti  34.45                 
Mathilda Puutio  2003    349          34.68   
  Oulun Uinti 1906  36.50                 
Tessa Tattari  2004    346          34.79   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  37.04                 
Reeta Kallunki  2003    329          35.38   
  Oulun Uinti 1906  35.47                 
10  Sara Ylimäki  2003    326          35.48   
  Kemin Työväen Uimarit  34.38                 
11  Saga Alisa Bruun  2003    301          36.42   
  Oulun Uinti 1906  35.61                 
12  Essi Juntunen  2003    287          37.00   
  Haukiputaan Heitto  38.22                 
13  Jenni Tuuliainen  2003    264          38.06   
  Oulun Lohet  36.99                 
14  Hanna-maria Korpilähde  2004    252          38.64   
  Rovaniemen Uimaseura  36.83                 
15  Emmi Palo  2003    242          39.18   
  Kemin Uimaseura  41.00                 
16  Saana Näsi  2004    239          39.36   
  Kemin Uimaseura  37.77                 
17  Sofia Koppström  2003    225          40.12   
  Oulun Lohet  43.52                 
18  Hanna Saarela  2003    189          42.52   
  Vieskan Uimarit  42.24                 
19  Jonna Känsäkangas  2004    138          47.27   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  44.86                 
20  Allis Lindbäck  2004    137          47.32   
  Kalix Simsällskap                   
Helmi Jouhten  2004              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  30.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Hilla Paavilainen  2003              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi  51.31                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    627          28.53   
  Oulun Uinti 1906  27.56                 
Sanna-Riikka Räihä  1998    574          29.38   
  Oulun Uinti 1906  30.00                 
Katri Hurskainen  2000    533          30.12   
  Oulun Lohet  30.04                 
Aada Sulasalmi  2002    491          30.95   
  Kemijärven Kaiku  31.14                 
Ada Niskala  2000    481          31.17   
  Rovaniemen Uimaseura  30.54                 
Elisa Vakkuri  2002    473          31.34   
  Kemin Uimaseura  31.06                 
Emma Strand Hauger  2000    466          31.50   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  31.03                 
Anni Katajamäki  2000    464          31.55   
  Haukiputaan Heitto  31.75                 
Katriina Korpi  2000    453          31.79   
  Oulun Lohet  30.87                 
10  Veera Lahtinen  2002    435          32.24   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.06                 
11  Saana Luokkanen  1999    424          32.51   
  Kempeleen Pyrintö  30.98                 
12  Sofia Saukko  2001    416          32.71   
  Rovaniemen Uimaseura  34.41                 
13  Enni-Sofia Perätalo  2002    414          32.77   
  Oulun Lohet  33.48                 
14  Sofia Risteelä  1993    412          32.82   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Stine Lise Johansen  2000    407          32.94   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  32.21                 
16  Milja Lahtinen  1999    407          32.95   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  32.65                 
17  Siiri Maija Sipilä Naess  2001    396          33.24   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  32.84                 
18  Pinja Sipovaara  2002    393          33.33   
  Haukiputaan Heitto  34.40                 
19  Inna Pajuluoma  1999    377          33.81   
  Oulun Lohet  32.85                 
20  Reetta-Maija Perätalo  2000    365          34.18   
  Oulun Lohet  32.21                 
21  Anni Willman  2001    349          34.68   
  Oulun Lohet  34.70                 
22  Salla-Maaria Kauppinen  2002    283          37.18   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  36.90                 
23  Fanny Koivisto  2001    257          38.40   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  37.12                 
24  Eliza Happonen  2002    257          38.42   
  Haparanda Simklubb Taktik  38.70                 
25  Niina Nevala  2002    223          40.28   
  Vieskan Uimarit  41.48                 
26  Maria Brännmark  2002    165          44.48   
  Haparanda Simklubb Taktik  43.00                 
27  Jenny Kukkonen  1994    43          1:09.72   
  Oulun Lohet  1:06.31                 
Heidi Blankenstein  2001              DNS   
  Oulun Lohet  32.48                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Masters-N, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miia Mäkinen  1992    411          32.84   
  Oulun Lohet                   
Mervi Hillukkala  1978    253          38.62   
  Haukiputaan Heitto  38.21                 
Tiia Kujala  1968    238          39.39   
  Oulun Uinti 1906  39.91                 
Sointu Kuusikko  1991    224          40.21   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    247          35.71   
  Kempeleen Pyrintö  36.23                 
Miko Saukkonen  2006    211          37.65   
  Kemin Uimaseura  39.17                 
Nooa Kaunisto  2007    198          38.44   
  Kemin Uimaseura  37.38                 
Torsti Saarela  2006    186          39.28   
  Vieskan Uimarit  39.98                 
Tuomo Leinonen  2006    141          43.07   
  Haukiputaan Heitto  44.97                 
Arttu Kortetjärvi  2006    137          43.47   
  Oulun Uinti 1906  41.98                 
Leevi Väyrynen  2007    134          43.75   
  Oulun Uinti 1906  44.19                 
Miika Suorsa  2006    129          44.33   
  Oulun Uinti 1906  43.52                 
Markus Tervaskanto  2006    123          45.08   
  Oulun Uinti 1906  44.23                 
10  Elias Bruun  2006    118          45.61   
  Oulun Uinti 1906  45.98                 
11  Leevi Sammalmaa  2007    109          46.92   
  Vieskan Uimarit  52.85                 
12  Eduard Chirica  2007    103          47.72   
  Oulun Uinti 1906  46.29                 
13  Tiitus Nygård  2008    94          49.20   
  Oulun Uinti 1906  49.28                 
14  Lauri Junttari  2007    90          49.93   
  Kemin Työväen Uimarit  52.40                 
15  Rasmus Kinnunen  2007    90          50.03   
  Kemin Työväen Uimarit  49.86                 
16  Aatu Poikkimäki  2008    51          1:00.48   
  Vieskan Uimarit  58.16                 
17  Erlend Frisk-Olsen  2008    40          1:05.29   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  58.77                 
18  Iiro Tapaninen  2007    39          1:05.70   
  Oulun Lohet  58.16                 
Elmeri Kaihua  2006              DNS   
  Swimming Club Rovaniemi  48.72                 
Erik Peuhkuri  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  40.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Markus Haugan Nilsen  2007              DSQ   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  59.85                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cedric Decena  2004    393          30.62   
  Oulun Lohet  31.00                 
Arttu Haipus  2004    372          31.16   
  Kempeleen Pyrintö  33.33                 
Eetu Haipus  2004    365          31.37   
  Kempeleen Pyrintö  31.22                 
David Li  2004    360          31.51   
  Kalix Simsällskap  35.20                 
Mikko Karjalainen  2004    295          33.66   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  34.54                 
Tuomas Romsi  2005    284          34.12   
  Kemin Uimaseura  34.16                 
Konsta Körkkö  2004    231          36.55   
  Oulun Lohet  38.51                 
Erblin Latifi  2005    223          36.97   
  Oulun Uinti 1906  40.48                 
Artturi Väänänen  2005    182          39.56   
  Oulun Uinti 1906  40.13                 
10  Elias Mikkonen  2005    175          40.07   
  Oulun Lohet  40.91                 
11  Topi Fordell  2005    173          40.21   
  Swimming Club Vuokatti  40.87                 
12  Elmeri Kauppila  2004    161          41.18   
  Oulun Lohet  41.55                 
13  Otso Kotila  2004    157          41.57   
  Oulun Lohet  43.59                 
14  Lauri Siurua  2005    140          43.18   
  Oulun Uinti 1906  44.80                 
15  Roni Heikkinen  2005    134          43.77   
  Oulun Uinti 1906  40.44                 
16  Elias Laukka  2005    133          43.84   
  Kempeleen Pyrintö  46.60                 
17  Aaro Antero Tavi  2004    111          46.56   
  Kemin Uimaseura  47.99                 
18  Marius Lille  2004    104          47.68   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  43.52                 
19  Lassi Lahtinen  2004    98          48.52   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  45.59                 
20  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005    61          56.95   
  Oulun Lohet  57.67                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Korpilähde  2002    493          28.38   
  Swimming Club Rovaniemi  28.31                 
Jesse Anttila  2002    462          29.00   
  Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb  28.36                 
Kasper Lytz  2003    443          29.41   
  Swimming Club Rovaniemi  29.76                 
Tudor Ratiu  2003    411          30.15   
  Swimming Club Rovaniemi  31.10                 
Elias Juntunen  2002    400          30.42   
  Oulun Uinti 1906  32.02                 
Niklas Raesalmi  2002    388          30.73   
  Oulun Uinti 1906  30.96                 
Sihan Yu  2003    330          32.43   
  Oulun Uinti 1906  33.54                 
Benjamin Evans  2003    326          32.57   
  Swimming Club Vuokatti  34.11                 
Roope Hyvärinen  2003    302          33.43   
  Kemin Työväen Uimarit  32.03                 
10  Aleksi Rajaniemi  2002    295          33.68   
  Oulun Uinti 1906  33.61                 
11  Mikael Ryynänen  2003    232          36.50   
  Oulun Lohet  37.11                 
12  Kalle Huttunen  2002    206          37.96   
  Oulun Lohet  39.02                 
13  Niko Savilakso  2003    183          39.48   
  Oulun Lohet                   
14  Eemeli Korhonen  2003    142          42.91   
  Kempeleen Pyrintö  42.68                 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Erkinaro  1992    643          25.98   
  Oulun Uinti 1906  25.29                 
Topi Lukkarinen  2000    549          27.39   
  Swimming Club Rovaniemi  27.28                 
Petri Lampela  1996    532          27.67   
  Kemin Työväen Uimarit  27.59                 
Konsta Kallinen  1999    523          27.83   
  Oulun Lohet  27.16                 
Severi Lieto  1998    484          28.56   
  Oulun Uinti 1906  27.58                 
Gard Fossmo Sundby  2000    478          28.67   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  28.19                 
Arttu Pirneskoski  2000    477          28.69   
  Kemin Työväen Uimarit  27.86                 
Noa Mäkelä  2001    460          29.04   
  Kempeleen Pyrintö  28.51                 
Juho Anttila  2000    440          29.49   
  Oulun Uinti 1906  28.80                 
10  Tuomas Järvelä  1994    436          29.58   
  Oulun Lohet  28.93                 
11  Janne Tyni  2000    392          30.63   
  Oulun Uinti 1906  31.30                 
12  Aatu Pirneskoski  2001    332          32.39   
  Kemin Työväen Uimarit  31.69                 
13  Aleksanteri Angelva  2001    313          33.02   
  Swimming Club Rovaniemi  32.18                 
14  Juuso Mikael Tiensuu  2001    252          35.48   
  Kemin Uimaseura  37.40                 
15  Perttu Ylä-Sahra  1994    202          38.20   
  Kampuksen Plaani  37.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Masters-M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Nikula  1960    419          29.96   
  Oulun Lohet  30.90                 
Tom Eirik Olsen  1979    376          31.05   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  29.34                 
Miikka Mattila  1977    142          42.90   
  Oulun Uinti 1906  38.34                 
Aleksi Korteniemi  1989              DSQ   
  Oulun Lohet  31.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:19 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohiuinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  26 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:43   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 toukokuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexia Tahkola  2005    415  37.39  1:20.56  2:04.00    2:46.29   
  Oulun Lohet  2:53.23                 
                     
Laura Rajavaara  2005    404  40.37  1:24.55  2:07.15    2:47.78   
  Oulun Uinti 1906  2:53.86                 
                     
Elina Turunen  2005    380  39.26  1:23.31  2:08.40    2:51.23   
  Oulun Uinti 1906  2:51.51                 
                     
Lidia Evans  2005    351  41.04  1:26.17  2:11.79    2:55.82   
  Swimming Club Vuokatti  2:55.10                 
                     
Maiju Huttunen  2005    347  41.91  1:27.73  2:13.31    2:56.50   
  Swimming Club Rovaniemi  2:51.14                 
                     
Jutta Mört  2005    325  40.78  1:27.46  2:14.86    3:00.42   
  Kemin Työväen Uimarit  2:56.47                 
                     
Angelica Kärki  2006    246  48.27  1:38.63  2:29.80    3:17.92   
  Kempeleen Pyrintö  3:23.96                 
                     
Milena Autti  2005    242  47.18  1:38.36  2:28.71    3:18.95   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Roosa Hautamäki  2005    219  48.94  1:42.02  2:33.99    3:25.80   
  Oulun Uinti 1906  3:28.09                 
                     
10  Saara Nissinen  2006    215  49.23  1:43.57  2:36.49    3:26.94   
  Kemin Uimaseura  3:25.19                 
                     
11  Ennimaija Mäntynen  2007    189  47.96  1:42.27  2:40.98    3:36.06   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Saimi Kiviniemi  2007    183  51.66  1:46.39  2:43.71    3:38.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Edith Ervasti  2007    176  50.74  1:44.13  2:44.64    3:41.20   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Andrea Guttormsen  2007    70  1:09.69  2:29.72  3:46.52    4:59.66   
  Nordlysbyen Svømme- Og Triatlo  5:00.00                 
                     
Lotta Moilanen  2006              2:38.66   
  Oulun Uinti 1906  2:36.10                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    542  35.69  1:14.44  1:53.58    2:32.07   
  Oulun Uinti 1906  2:26.50                 
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    511  36.90  1:16.94  1:57.11    2:35.11   
  Oulun Lohet  2:33.89                 
                     
Wilma Lakanen  2003