2019-10-15   13:38:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2018    Utskriftsdatum  07 april 2018   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 april 2018         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marion Hanquet  2001  Göteborg Sim    30.68  1:03.54  1:37.03    2:09.52   
Lucie Hanquet  2003  Göteborg Sim    31.64  1:05.99  1:40.59    2:14.44   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    31.75  1:05.85  1:40.63    2:14.91   
Sofia Hein  2004  Göteborg Sim    31.66  1:06.33  1:41.00    2:16.10   
Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    31.96  1:06.96  1:42.19    2:16.83   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.46  1:07.61  1:43.07    2:17.52   
Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    32.16  1:07.39  1:42.36    2:17.86   
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    32.21  1:07.34  1:43.06    2:18.32   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    31.90  1:07.36  1:43.90    2:19.33   
10  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    31.93  1:07.22  1:43.05    2:19.34   
11  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.19  1:07.58  1:43.62    2:19.35   
12  Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    32.23  1:07.19  1:43.03    2:19.52   
13  Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    31.66  1:06.25  1:42.96    2:20.03   
13  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    32.26  1:08.22  1:44.62    2:20.03   
15  Emilia Ström  2002  Uddevalla Sim    32.88  1:08.64  1:45.45    2:20.64   
16  Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.81  1:07.87  1:44.92    2:21.17   
17  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap    32.61  1:08.84  1:46.15    2:21.28   
18  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    33.14  1:09.52  1:46.79    2:22.38   
19  Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap    32.28  1:08.53  1:46.53    2:23.42   
20  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.42  1:08.71  1:47.24    2:23.75   
21  Felicia Thonander  2001  Göteborg Sim    32.94  1:08.91  1:46.01    2:23.81   
22  Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    32.36  1:07.91  1:46.07    2:23.88   
23  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim    32.31  1:08.85  1:47.26    2:23.90   
24  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.46  1:08.94  1:46.86    2:24.23   
25  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim    31.92  1:07.84  1:46.26    2:24.69   
26  Thilda Häll  2005  Simklubben Elfsborg    32.66  1:10.28  1:48.90    2:24.91   
27  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    33.81  1:11.08  1:49.36    2:25.45   
28  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    33.25  1:09.90  1:48.07    2:25.57   
29  Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    33.59  1:11.68  1:49.34    2:25.67   
30  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02    33.19  1:10.33  1:48.28    2:25.74   
31  Maja Edvardsson  2003  Simklubben S 02    33.66  1:10.58  1:48.80    2:25.76   
32  Stella Warborn  2003  Varberg Sim    32.68  1:09.62  1:48.06    2:26.06   
33  Madison Lind  2004  Simklubben S 02    32.91  1:10.00  1:49.11    2:26.82   
34  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    32.94  1:09.07  1:48.14    2:27.27   
35  Sofia Wallengren  2002  Mariestads Simsällskap    33.59  1:11.51  1:50.40    2:27.63   
36  Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02    33.44  1:11.06  1:49.79    2:28.13   
37  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02    34.35  1:11.54  1:50.25    2:28.21   
38  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    33.83  1:11.39  1:49.99    2:28.29   
39  Linn Kramer  2001  Skövde Simsällskap    33.05  1:10.51  1:49.72    2:29.02   
40  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund    33.20  1:10.85  1:49.88    2:29.06   
41  Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    34.52  1:12.42  1:51.53    2:29.42   
42  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    33.56  1:11.44  1:50.03    2:29.52   
43  Julia Jonsson  2004  Falköpings Simsällskap    32.51  1:09.74  1:49.68    2:29.78   
44  Juni Karfunkel  2004  Uddevalla Sim    32.25  1:09.07  1:50.11    2:31.95   
45  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    34.23  1:12.61  1:53.18    2:33.40   
46  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg    34.43  1:12.86  1:53.06    2:34.41   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            DNS   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 april 2018 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner