Resultater for Brøndby Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Leidecker | 2008 | 47.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 52.47 | |||||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | 49.13 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 54.90 | |||||||||
3 | Caroline Liechti | 2008 | 49.60 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.47 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 50.70 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 57.90 | |||||||||
5 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 50.71 | |||||||
Herlev Svømning | 52.12 | |||||||||
6 | Anna Skov Nielsen | 2008 | 55.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 58.68 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mille Therp | 2009 | 1:03.21 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Merle Otzen | 2008 | 1:04.14 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Eleonora Marsner | 2009 | 1:04.51 | |||||||
Herlev Svømning | 1:05.92 | |||||||||
11 | Victoria Moon Rosendal | 2008 | 1:06.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.81 | |||||||||
12 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | 1:09.85 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Sofia Hoffmann | 2008 | 1:09.86 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.19 | |||||||||
14 | Anna Barbara Nielsen | 2008 | 1:10.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anja Poulsen | 2008 | 1:11.82 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.49 | |||||||||
16 | Ida Matthesen | 2009 | 1:12.12 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Ida-Marie Madsen | 2008 | 1:13.20 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Liva Yri | 2008 | 1:14.67 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Luka Revitz | 2008 | 1:20.36 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 1:26.25 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Frida Christoffersen | 2009 | 1:39.73 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Amalie Nielsen | 2009 | 1:49.53 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Esther Bang Laursen | 2009 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Natasha Smith-Vij | 2008 | DSQ | Ej samt. berør v50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.22 | |||||||||
- | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | DSQ | Arme til hofte v.40m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.59 | |||||||||
- | Sarah Kjær Jensen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 42.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 42.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
3 | Julie Philip | 2007 | 43.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | 44.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 44.18 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | 45.42 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.77 | |||||||||
7 | Astrid Høyer | 2007 | 46.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.99 | |||||||||
8 | Mathilde Johansen | 2007 | 46.20 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
9 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 46.30 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
10 | Isabella Pedersen | 2007 | 46.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
11 | Asta Lund | 2006 | 46.76 | |||||||
Herlev Svømning | 46.00 | |||||||||
12 | Laura Meyer | 2006 | 46.85 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
13 | Laura Pedersen | 2007 | 47.13 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.26 | |||||||||
14 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 47.69 | |||||||
Herlev Svømning | 54.53 | |||||||||
15 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 49.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.24 | |||||||||
16 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 49.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
17 | Sofija Rønne | 2006 | 49.41 | |||||||
Herlev Svømning | 59.29 | |||||||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | 51.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.88 | |||||||||
19 | Camilla Andersen | 2006 | 51.98 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.64 | |||||||||
20 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 52.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.64 | |||||||||
21 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 52.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.88 | |||||||||
22 | Luna Larsson | 2006 | 53.57 | |||||||
Herlev Svømning | 55.36 | |||||||||
23 | Ella Kjærebye | 2007 | 54.99 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.19 | |||||||||
24 | Kristine Dupont | 2007 | 55.09 | |||||||
Herlev Svømning | 53.18 | |||||||||
25 | Astrid Østerby | 2007 | 55.90 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 56.10 | |||||||||
26 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 58.34 | |||||||
Vest-Brøndby | 1:01.40 | |||||||||
27 | Emma Andersen | 2007 | 1:01.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.95 | |||||||||
28 | Josephine Michelsen | 2007 | 1:02.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.07 | |||||||||
- | Andrea Witt Qvist | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.42 | |||||||||
- | Laika Usinger | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 38.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 39.51 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.57 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 41.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.01 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 42.11 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
6 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.40 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 43.27 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
8 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 45.09 | |||||||
Herlev Svømning | 45.22 | |||||||||
9 | Alma Gotfredsen | 2005 | 46.16 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.23 | |||||||||
10 | Emma Margrethe Audelin | 2005 | 49.35 | |||||||
Herlev Svømning | 52.72 | |||||||||
11 | Simone Aurdl Holmberg | 2004 | 54.20 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 43.12 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 52.08 | |||||||||
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 34.16 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.77 | |||||||||
2 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 37.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.77 | |||||||||
3 | Katharina N Møller | 2001 | 37.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.59 | |||||||||
4 | Mia Witt | 2002 | 40.40 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.27 | |||||||||
5 | Mille Scheel | 2003 | 40.78 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:31 |