2020-02-23   05:08:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    838          28.70  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  28.22                 
Isabella K. Sørensen  1994    730          30.04   
  Aalborg Svømmeklub  29.02                 
Pernille Rasmussen  1996    696          30.53   
  Agfs Svømmeafdeling  33.12                 
Karoline Sørensen  2002    681          30.75   
  Thisted Svømmeklub  30.19                 
Laura Glerup Jensen  1998    663          31.03   
  H2Odense  29.81                 
Cecilie Grøndal  2002    658          31.11   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Katrine Bukh Villesen  2000    652          31.20   
  Aalborg Svømmeklub  31.07                 
Amalie Bach Nielsen  1999    630          31.55   
  Horsens Svømmeklub  30.24                 
Louise Jensen  2003    626          31.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.32                 
10  Stine Knudsen  1999    620          31.73   
  Vejle Svømmeklub  30.22                 
11  Anna Tørnæs  1994    619          31.74   
  Horsens Svømmeklub  30.40                 
12  Rebecca E. Jacobsen  2003    618          31.76   
  Viborg Svømme Klub  30.95                 
13  Cecilie Lykke Hansen  1999    604          32.00   
  Odder Svømmeklub  30.81                 
13  Mette Flaskager  1999    604          32.00   
  Ikast Svømmeklub  31.84                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    597          32.13   
  Vejle Svømmeklub  31.28                 
16  Jennifer Thorius Bek  2000    594          32.19   
  Horsens Svømmeklub  31.59                 
17  Anna Emile Skjerning  1999    585          32.34  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  30.57                 
18  Sofie Rasmussen  1999    578          32.47   
  Svømmeklubben S 68  32.32                 
19  Helena V. Elling  2000    559          32.83   
  Silkeborg Svømmeklub  32.15                 
20  Isabella Bach  2002    540          33.21   
  Holstebro Svømme Club  32.48                 
21  Josefine Due Christensen  2001    535          33.32   
  Horsens Svømmeklub  32.42                 
22  Ida S Olesen  2003    531          33.40   
  Aalborg Svømmeklub  32.82                 
23  Nikoline Østerberg  2000    529          33.44   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.75                 
24  Sofie Trekær Klausen  2003    527          33.49   
  Brædstrup Svømmeklub  31.77                 
25  Mille C. Berg  2001    524          33.56   
  Horsens Svømmeklub  32.67                 
26  Cecilie Christiansen  2003    523          33.57   
  Holstebro Svømme Club  33.25                 
27  Emilie Knudsen  2002    520          33.63   
  Ikast Svømmeklub  33.06                 
28  Clara Tolderlund  2002    518          33.68   
  Silkeborg Svømmeklub  33.21                 
29  Marlene Reitan  2003    512          33.81   
  Agfs Svømmeafdeling  32.62                 
30  Lærke Asmussen  2003    512          33.82   
  Svømmeklubben S 68  33.26                 
31  Ditte Toft Ibsen  2001    506          33.94   
  Hobro Svømmeklub  32.80                 
32  Lise Lindemann-Larsen  2002    488          34.35   
  Thisted Svømmeklub  34.41                 
33  Sofie Bach Nielsen  2003    484          34.45   
  Horsens Svømmeklub  33.36                 
34  Sarah Bryld Jensen  2001    474          34.69   
  Esbjerg Svømmeklub  33.12                 
35  Anna Skovmand  2003    474          34.70   
  H2Odense  33.38                 
36  Mia Kølbæk Hansen  2003    470          34.78   
  Holstebro Svømme Club  35.73                 
37  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    466          34.89   
  Horsens Svømmeklub  32.66                 
38  Emma Ildal Djørup  2002    462          34.98   
  Aalborg Svømmeklub  33.86                 
39  Daphne Sander  2003    462          35.00   
  Svømmeklubben Nord  35.47                 
40  Nikoline Andersen  2003    461          35.02   
  H2Odense  35.50                 
41  Nanna Bøgild Lundahl  2001    460          35.04   
  Silkeborg Svømmeklub  33.56                 
42  Johanne Marie Poulsen  2001    459          35.06   
  Aalborg Svømmeklub  32.94                 
43  Cecilie V Jensen  2002    458          35.09   
  Svømmeklubben S 68  33.72                 
44  Julie Kappel Petersen  2002    450          35.29   
  Thisted Svømmeklub  33.58                 
45  Signe Thomsen  2003    445          35.43   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.52                 
46  Kristine Hülsen  2002    441          35.53   
  Vejle Svømmeklub  34.48                 
46  Silje Petersen  2002    441          35.53   
  Haderslev Svømme Klub  34.40                 
48  Cecilie Batz  2003    438          35.62   
  Kolding SK  34.96                 
49  Clarissa Marie Lauritzen  2003    437          35.64   
  Silkeborg Svømmeklub  34.89                 
50  Maja Stie Svensgaard  2002    431          35.81   
  Struer Svømmeklub  34.34                 
51  Amalie Juul Jakobsen  2003    428          35.90   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.41                 
52  Maja Fjord Kristensen  2002    422          36.05   
  Herning Svømmeklub  34.48                 
53  Ida Raabjerg Møller  2003    421          36.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.97                 
54  Nikoline V Gallop  2003    411          36.37   
  Svømmeklubben Nord  35.16                 
55  Alberte Skov Forsberg  2003    410          36.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon  34.82                 
56  Line Vestergaard Hansen  2003    406          36.54   
  Ringe Svømme Klub  35.38                 
56  Mathilde Wisborg Fog  2003    406          36.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.36                 
58  Josefine Bladt Wichmann  2000    383          37.26   
  Agfs Svømmeafdeling  33.18                 
59  Laura Arentsen  2003    377          37.44   
  Kolding SK  35.45                 
60  Sara Farag  2003    340          38.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  38.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark