2020-02-26   17:25:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Meinert  1995    681          30.02   
  Aalborg Svømmeklub  29.05                 
Nicklas Steen Hansen  1999    655          30.41   
  Horsens Svømmeklub  30.61                 
Andreas Hougaard  2000    649          30.50   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    611          31.12   
  Agfs Svømmeafdeling  30.66                 
Malthe Burgaard  2000    611          31.12   
  H2Odense  30.68                 
Jon Kærsgaard  1984    608          31.17  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  31.84                 
Esben Vad Arentoft  1999    603          31.26   
  Horsens Svømmeklub  30.82                 
Aksel Skrydstrup  2001    603          31.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.26                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    598          31.35   
  Holstebro Svømme Club  31.49                 
10  Filip Cederstrøm  2002    590          31.50   
  Holstebro Svømme Club  31.51                 
11  Magnus Mikkelsen  2001    580          31.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.45                 
12  Emil Houlborg  1998    559          32.07   
  Viborg Svømme Klub  30.77                 
13  Viktor Bull Kramer  2000    558          32.08   
  Horsens Svømmeklub  31.81                 
14  Gustav Fløche Fuglsang  2002    543          32.38   
  Silkeborg Svømmeklub  32.43                 
15  Rasmus Udbye  2000    541          32.41   
  Horsens Svømmeklub  31.00                 
16  Oliver Hallenborg  2002    539          32.46   
  H2Odense  32.92                 
17  Simon Perzynski  2002    530          32.63   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.76                 
18  Jacob F. Frederiksen  1999    526          32.71   
  Silkeborg Svømmeklub  32.77                 
19  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    526          32.72   
  Horsens Svømmeklub  31.90                 
20  Christian Koch  1998    523          32.78   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
21  Jacob Christensen  2002    513          33.00   
  Vejle Svømmeklub  33.34                 
22  Casper Krohn  2001    512          33.02   
  Agfs Svømmeafdeling  33.21                 
23  Rune Friis Petersen  1996    505          33.17   
  Horsens Svømmeklub  31.83                 
24  Oskar Allerslev  2002    501          33.25   
  Holstebro Svømme Club  33.71                 
25  Esben F. Buchwaldt  2002    494          33.40   
  Esbjerg Svømmeklub  33.70                 
26  Magnus V. Ancker  2001    480          33.72   
  Agfs Svømmeafdeling  33.70                 
27  Christian Hovmark  2001    475          33.86   
  Thisted Svømmeklub  33.04                 
28  Emil Kragh  2001    471          33.94   
  Vejle Svømmeklub  33.44                 
29  Anders Vestergaard  2001    471          33.95   
  Aalborg Svømmeklub  34.90                 
29  Mikkel Riis  2002    471          33.95   
  Viborg Svømme Klub  33.33                 
31  Mathias Lund Hansen  2002    470          33.96   
  Agfs Svømmeafdeling  33.22                 
32  Andreas Hansen  2001    458          34.26   
  Brædstrup Svømmeklub  34.64                 
33  Magnus B. Høgild  1999    458          34.27   
  Esbjerg Svømmeklub  31.87                 
34  Patrick Zakaryan Olsen  2002    445          34.60   
  Horsens Svømmeklub  35.05                 
35  Martin Broch  2001    431          34.95   
  DeltaSwim  34.83                 
36  Mads Lund  2002    425          35.14   
  Holstebro Svømme Club  34.36                 
37  Anders Eenberg  2001    423          35.19   
  Esbjerg Svømmeklub  32.80                 
38  Ehab Basha  2000    392          36.07   
  Agfs Svømmeafdeling  33.54                 
39  Oliver L Nelander  2002    338          37.90   
  Ikast Svømmeklub  36.96                 
Anders Nedergaard Jensen  2002              DNS   
  Holstebro Svømme Club  34.00                 
Kasper Laursen  1998              DNS   
  Holstebro Svømme Club  32.59                 
Anton Leth  2002              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  31.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark