2020-02-23   05:32:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    650          34.03   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  33.53                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    638          34.23   
  Aalborg Svømmeklub  33.74                 
Astrid Nielsen  2002    616          34.63  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  34.33                 
Emilie Egerup  2003    613          34.69   
  Silkeborg Svømmeklub  34.24                 
Kathrine Fog  2000    600          34.94   
  Viborg Svømme Klub  34.96                 
Freja Nicholas  2000    595          35.04   
  H2Odense  35.00                 
Julia Harpøth  2002    578          35.37   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
Julie D. Hald  1996    575          35.44   
  Aalborg Svømmeklub  34.95                 
Lærke Toftgaard  2001    565          35.64   
  Kolding SK  35.92                 
10  Laura Mathilde Elkjær  1998    563          35.70   
  Vejle Svømmeklub  34.78                 
11  Caroline Lysgaard  2003    558          35.80   
  Lyseng IF  35.74                 
12  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    549          35.99  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  34.44                 
13  Thilde Rud Iversen  2001    541          36.17   
  Holstebro Svømme Club  36.48                 
14  Helene Olesen  2000    540          36.19   
  Vejle Svømmeklub  35.18                 
15  Cecilie Batz  2003    535          36.31   
  Kolding SK  35.80                 
16  Anna Emile Skjerning  1999    532          36.37  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  36.41                 
17  Annika Hausgaard Godt  2003    528          36.46   
  Holstebro Svømme Club  36.05                 
18  Victoria K. Jespersen  2001    518          36.69   
  IHF Svømning  36.26                 
19  Natascha Holm Byskov  2000    517          36.73   
  Holstebro Svømme Club  36.45                 
20  Maiken Hougaard  2002    510          36.88   
  Auning Svømmeklub  36.82                 
21  Mette Bruun-Petersen  2001    510          36.89   
  Nyborg Svømmeklub  36.33                 
22  Malea Benediktson  2001    506          36.99   
  H2Odense  36.91                 
23  Camilla Brøgger-Andersen  2002    504          37.02   
  Aalborg Svømmeklub  36.57                 
24  Amalie Averhoff Møbes  2002    496          37.23   
  Haderslev Svømme Klub  37.62                 
25  Alberte Schnieber Klausen  2002    492          37.33   
  Herning Svømmeklub  37.53                 
26  Barbara Ammentorp  2003    487          37.47   
  Nyborg Svømmeklub  38.56                 
27  Freja Romanski  2003    474          37.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.87                 
28  Jannie Eickhardt  2001    471          37.88   
  Esbjerg Svømmeklub  36.90                 
29  Johanne A Andersson  2003    470          37.91   
  Frem Odense  36.82                 
30  Maja Volke  2002    463          38.10   
  Swim Team Neptun  37.40                 
31  Elisabeth Sølvkjær  2002    456          38.29   
  Thisted Svømmeklub  36.69                 
32  Ida Kjærgaard  2003    441          38.73   
  Skanderborg Svømmeklub  38.51                 
33  Louise Sjørup Jensen  2003    440          38.75   
  Vejle Svømmeklub  37.09                 
34  Jenny Cao  2003    435          38.88   
  Frem Odense  38.97                 
35  Alberte Hedevang Petersen  2003    429          39.07   
  Haderslev Svømme Klub  39.24                 
35  Janni S Hansen  2001    429          39.07   
  DeltaSwim  40.26                 
37  Frederikke Brændgaard  2001    411          39.63   
  Horsens Svømmeklub  37.95                 
38  Celeste Pind Therkildsen  2002    406          39.80   
  Viborg Svømme Klub  38.04                 
39  Amalie Kristensen  2003    380          40.67   
  Herning Svømmeklub  40.20                 
40  Mia Sommer Johansen  2002    351          41.76   
  Swim Team Neptun  42.63                 
41  Louise Bast Aaby  1998    56          1:16.77   
  Lyseng IF  1:08.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark