2019-11-15   14:42:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    754  1:01.70  2:07.07  3:13.69    4:19.76   
  Holstebro Svømme Club  4:15.07                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    714  1:04.33  2:10.73  3:17.41    4:24.54   
  Aalborg Svømmeklub  4:15.39                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    691  1:06.06  2:14.17  3:21.24    4:27.46   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.56                 
                     
Snæfridur Sol  2000    677  1:05.13  2:14.26  3:22.27    4:29.27   
  Agfs Svømmeafdeling  4:29.73                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    662  1:05.87  2:14.34  3:23.16    4:31.25   
  Aalborg Svømmeklub  4:24.70                 
                     
Iben Bak  2001    650  1:05.18  2:15.48  3:25.69    4:32.97   
  Nyborg Svømmeklub  4:31.55                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    648  1:05.25  2:15.52  3:25.78    4:33.24   
  Vejle Svømmeklub  4:32.98                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    643  1:06.90  2:16.56  3:25.83    4:33.93   
  Aalborg Svømmeklub  4:39.99                 
                     
Jackie Gade  1998    639  1:06.51  2:15.98  3:24.90    4:34.51   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.35                 
                     
10  Ellen Nielsen  2001    638  1:04.88  2:14.64  3:25.39    4:34.56   
  Esbjerg Svømmeklub  4:37.60                 
                     
11  Lisa Rijkhoff  2001    632  1:05.84  2:15.24  3:25.29    4:35.50   
  Aalborg Svømmeklub  4:31.20                 
                     
12  Thea Søe Bach  2002    622  1:07.59  2:17.79  3:28.32    4:36.89   
  Thisted Svømmeklub  4:34.29                 
                     
13  Mille Moeslund Lausen  2002    594  1:08.93  2:20.05  3:31.04    4:41.18   
  Aalborg Svømmeklub  4:33.40                 
                     
14  Camilla Brøgger-Andersen  2002    591  1:08.14  2:20.89  3:31.91    4:41.64   
  Aalborg Svømmeklub  4:34.18                 
                     
14  Cecilie Baraviec  2000    591  1:07.64  2:18.94  3:30.45    4:41.64   
  H2Odense  4:41.25                 
                     
16  Emma Stecher  2003    591  1:08.83  2:21.10  3:32.39    4:41.76   
  Aalborg Svømmeklub  4:37.77                 
                     
17  Mia Borgensgaard  2003    583  1:07.02  2:19.01  3:31.73    4:42.90   
  Agfs Svømmeafdeling  4:45.26                 
                     
18  Emilie Wolf Sørensen  2003    581  1:08.64  2:20.60  3:32.99    4:43.22   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:42.86                 
                     
19  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    581  1:08.27  2:19.94  3:32.05    4:43.35   
  Aalborg Svømmeklub  4:41.75                 
                     
20  Emma Ildal Djørup  2002    574  1:08.88  2:21.40  3:34.00    4:44.44   
  Aalborg Svømmeklub  4:42.17                 
                     
21  Lærke Høgsted  2003    557  1:08.16  2:22.05  3:34.78    4:47.25   
  Svømmeklubben S 68  4:39.64                 
                     
22  Frederikke Skau Hansen  2002    555  1:07.18  2:19.45  3:32.91    4:47.62   
  DeltaSwim  4:39.91                 
                     
23  Josefine Due Christensen  2001    555  1:08.02  2:21.00  3:34.84    4:47.70   
  Horsens Svømmeklub  4:30.70                 
                     
24  Louise Hvarre  2001    547  1:09.59  2:22.84  3:36.56    4:49.11   
  Vejle Svømmeklub  4:50.32                 
                     
25  Karoline L. Kristensen  2003    544  1:09.43  2:23.02  3:37.00    4:49.55   
  Aalborg Svømmeklub  4:52.61                 
                     
26  Alberte Sommerlund Pedersen  2002    536  1:10.34  2:24.97  3:37.93    4:50.99   
  Esbjerg Svømmeklub  4:51.98                 
                     
27  Sascha Lausten  2002    535  1:10.44  2:23.90  3:38.08    4:51.16   
  Holstebro Svømme Club  4:46.23                 
                     
28  Emma Fjordside Jensen  2003    535  1:07.36  2:20.28  3:35.85    4:51.19   
  Holstebro Svømme Club  5:03.87                 
                     
29  Michelle Kramer Andersen  2003    526  1:09.94  2:23.96  3:38.46    4:52.88   
  Esbjerg Svømmeklub  4:43.87                 
                     
30  Cecilie Christiansen  2003    526  1:11.25  2:25.40  3:38.92    4:52.89   
  Holstebro Svømme Club  4:54.68                 
                     
31  Ida S Olesen  2003    520  1:09.86  2:23.73  3:39.59    4:54.01   
  Aalborg Svømmeklub  4:43.71                 
                     
32  Ella Christiansen  2003    520  1:08.76  2:22.70  3:37.85    4:54.05   
  Vejle Svømmeklub  4:47.24                 
                     
33  Mie Buch Nielsen  2001    513  1:08.59  2:24.14  3:40.15    4:55.28   
  Horsens Svømmeklub  4:47.02                 
                     
34  Charlotte S. Jensen  2002    511  1:10.02  2:25.10  3:40.81    4:55.64   
  Svømmeklubben Nord  4:43.91                 
                     
35  Mia Seehausen  2001    504  1:12.58  2:28.39  3:43.75    4:57.06   
  Lyseng IF  4:52.12                 
                     
36  Victoria K. Jespersen  2001    501  1:11.48  2:28.34  3:45.06    4:57.70   
  IHF Svømning  4:51.38                 
                     
37  Frederikke Møller Pedersen  2002    493  1:11.69  2:29.44  3:46.88    4:59.22   
  Esbjerg Svømmeklub  4:57.83                 
                     
38  Selma Pruzljanin  2003    486  1:11.13  2:27.22  3:43.97    5:00.72   
  Thisted Svømmeklub  4:52.96                 
                     
39  Alberte Skov Forsberg  2003    485  1:10.25  2:26.66  3:44.30    5:00.78   
  Skive Svømmeklub Poseidon  5:01.57                 
                     
40  Lærke Toftgaard  2001    484  1:09.49  2:25.18  3:44.42    5:00.97   
  Kolding SK  4:48.40                 
                     
41  Louise Sjørup Jensen  2003    478  1:11.72  2:28.33  3:45.75    5:02.40   
  Vejle Svømmeklub  4:49.53                 
                     
42  Kristine Hülsen  2002    468  1:12.47  2:29.70  3:47.18    5:04.43   
  Vejle Svømmeklub  4:57.82                 
                     
43  Nicoline Rosenkilde  1999    464  1:11.66  2:28.77  3:47.47    5:05.33   
  Horsens Svømmeklub  4:48.40                 
                     
44  Naya Høgholt Sejr  2003    457  1:12.60  2:30.50  3:48.92    5:06.92   
  Agfs Svømmeafdeling  5:01.58                 
                     
45  Mai Jørgensen  2003    456  1:12.47  2:30.59  3:49.79    5:06.99   
  Frem Odense  5:03.06                 
                     
46  Nikoline V Gallop  2003    436  1:13.36  2:33.71  3:53.91    5:11.78   
  Svømmeklubben Nord  5:02.44                 
                     
47  Emilie Johanna Bülow  2003    434  1:11.80  2:31.01  3:51.85    5:12.19   
  Vejle Svømmeklub  5:04.62                 
                     
48  Marie Egeskjold Bruun  2003    419  1:12.13  2:31.36  3:53.61    5:15.81   
  Vejle Svømmeklub  5:01.19                 
                     
49  Mie Trothe  1998    407  1:55.98  3:58.78  5:18.88    5:18.88   
  Lyseng IF  5:15.38                 
                     
50  Amalie Vinther  1995    404  1:16.67  2:38.09  3:59.84    5:19.77   
  Lyseng IF  5:21.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:50 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    741  58.95  2:01.00  3:02.90    4:03.10   
  Aalborg Svømmeklub  3:57.15                 
                     
Andreas Hansen  2000    731  58.63  2:00.04  3:02.72    4:04.22   
  Vejle Svømmeklub  3:56.20                 
                     
Oskar Lindholm  2001    699  1:00.14  2:03.72  3:06.34    4:07.96   
  Lyseng IF  4:03.95                 
                     
Jonas Hørslev Sørensen  1999    682  1:01.32  2:04.86  3:07.70    4:09.94   
  Agfs Svømmeafdeling  4:04.26                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    668  58.97  2:02.76  3:07.48    4:11.64   
  Silkeborg Svømmeklub  4:13.51                 
                     
Christian Rasmussen  1998    635  1:01.23  2:05.93  3:10.96    4:16.00   
  Holstebro Svømme Club  4:03.17                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    634  1:00.25  2:04.18  3:10.01    4:16.07   
  H2Odense  4:05.63                 
                     
Mads Sørensen  2000    632  1:01.58  2:06.90  3:12.83    4:16.39   
  H2Odense  4:07.73                 
                     
Alexander Fenger  1999    626  1:02.06  2:08.30  3:13.96    4:17.18   
  Vejle Svømmeklub  4:10.26                 
                     
10  Frederik Jessen  1998    621  1:01.49  2:06.61  3:12.40    4:17.89   
  Lyseng IF  4:05.75                 
                     
11  Simon B. Jeppesen  1997    617  1:01.05  2:06.92  3:13.45    4:18.49   
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.33                 
                     
12  Christian L H Frederiksen  2001    613  1:02.46  2:08.44  3:14.76    4:18.95   
  Agfs Svømmeafdeling  4:10.37                 
                     
13  Magnus Dyg Holme  2002    610  1:02.42  2:08.49  3:14.31    4:19.43   
  Ikast Svømmeklub  4:13.01                 
                     
14  Mathias Rasmussen  2001    608  1:02.98  2:08.49  3:15.11    4:19.69   
  Holstebro Svømme Club  4:11.68                 
                     
15  Jens Riisgaard  2000    607  1:01.19  2:06.82  3:13.48    4:19.81   
  Silkeborg Svømmeklub  4:14.90                 
                     
16  Magnus B. Høgild  1999    606  1:02.43  2:09.47  3:15.18    4:19.93   
  Esbjerg Svømmeklub  4:13.98                 
                     
17  Jakob Juul  2000    598  1:01.80  2:08.86  3:15.22    4:21.14   
  Vejle Svømmeklub  4:10.43                 
                     
18  Mads Sørensen  2001    596  1:01.80  2:09.06  3:15.79    4:21.43   
  Vejle Svømmeklub  4:13.15                 
                     
19  Philip Andersen Ravn  2002    595  1:01.13  2:07.72  3:16.43    4:21.65   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:12.10                 
                     
20  Søren Villumsen  1998    588  1:00.24  2:06.54  3:14.94    4:22.59   
  Aalborg Svømmeklub  4:07.22                 
                     
21  Anton Borg Hjort  2000    581  1:03.34  2:11.12  3:19.92    4:23.68   
  Lyseng IF  4:19.31                 
                     
22  Oliver Nørgaard Frost  2002    577  1:05.75  2:13.23  3:19.54    4:24.20   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.16                 
                     
23  Dan Izhar-Larsen  1999    575  1:01.97  2:08.51  3:16.71    4:24.54   
  IHF Svømning  4:19.46                 
                     
24  Nicolaj Løth Andersen  2001    575  1:01.52  2:08.27  3:16.36    4:24.63   
  Horsens Svømmeklub  4:18.72                 
                     
25  Peter Mandrup Madsen  1997    571  1:04.49  2:12.64  3:18.79    4:25.20   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.43                 
                     
26  Andreas Rasmussen  2000    569  1:03.27  2:10.83  3:18.44    4:25.47   
  Horsens Svømmeklub  4:15.77                 
                     
27  Rune Nørgaard  2000    569  1:04.59  2:13.12  3:20.76    4:25.56   
  Aalborg Svømmeklub  4:19.34                 
                     
28  Christopher Kristiansen  2000    566  1:01.88  2:09.73  3:18.15    4:26.03   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:13.17                 
                     
29  Marius Nørgaard  2001    565  1:05.29  2:13.26  3:21.18    4:26.16   
  Aalborg Svømmeklub  4:24.18                 
                     
30  Christian Bonde  2001    546  1:02.58  2:10.23  3:19.63    4:29.24   
  Aalborg Svømmeklub  4:23.67                 
                     
31  Esben F. Buchwaldt  2002    536  1:04.13  2:12.93  3:22.54    4:30.89   
  Esbjerg Svømmeklub  4:27.68                 
                     
32  Sofus Bolwig Balladone  2002    535  1:04.76  2:13.39  3:22.38    4:31.00   
  Agfs Svømmeafdeling  4:40.88                 
                     
33  Thomas Schiby  2001    533  1:04.31  2:13.36  3:23.51    4:31.42   
  Aalborg Svømmeklub  4:30.26                 
                     
34  Wilfred Hove Lasthein  2002    520  1:03.60  2:13.14  3:23.65    4:33.65   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:22.19                 
                     
35  Mathias Lund Hansen  2002    518  1:06.44  2:16.26  3:24.66    4:33.92   
  Agfs Svømmeafdeling  4:28.38                 
                     
36  Daniel Gallacher  2002    512  1:01.89  2:10.74  3:22.33    4:35.08   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:36.02                 
                     
37  Oliver Widemann Bache  2001    510  1:05.96  2:15.62  3:25.13    4:35.28   
  Viborg Svømme Klub  4:35.26                 
                     
38  Jacob Christensen  2002    497  1:05.31  2:16.13  3:27.31    4:37.70   
  Vejle Svømmeklub  4:40.28                 
                     
39  Vilhelm Damm Thorsell  2002    475  1:05.06  2:15.35  3:28.46    4:41.97   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:37.32                 
                     
40  Mikkel Weis Kallesøe  2000    473  1:06.54  2:18.45  3:31.88    4:42.26   
  Viborg Svømme Klub  4:26.05                 
                     
41  Mads L. Werther  2000    456  1:06.70  2:19.77  3:33.51    4:45.88   
  Svømmeklubben Nord  4:32.38                 
                     
42  Andreas Blaaberg  2002    445  1:07.47  2:21.00  3:34.30    4:48.11   
  Vejle Svømmeklub  4:34.99                 
                     
43  Oliver Mølby  2001    445  1:04.61  2:17.41  3:33.35    4:48.12   
  Esbjerg Svømmeklub  4:25.42                 
                     
44  Emil Kragh  2001    441  1:07.06  2:19.75  3:33.53    4:48.96   
  Vejle Svømmeklub  4:35.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:50 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    736          26.28   
  Aalborg Svømmeklub  25.37                 
Snæfridur Sol  2000    667          27.15   
  Agfs Svømmeafdeling  27.24                 
Camilla Ottesen  2000    661          27.24   
  Aalborg Svømmeklub  27.46                 
Line Jørgensen Bruun  1995    652          27.36   
  Aalborg Svømmeklub  27.49                 
Laura Glerup Jensen  1998    649          27.40   
  H2Odense  26.55                 
Helena V. Elling  2000    642          27.50   
  Silkeborg Svømmeklub  27.35                 
Line J. V. Hededal  2001    632          27.64   
  Vejle Svømmeklub  27.29                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    632          27.64   
  Viborg Svømme Klub  27.79                 
Karoline Sørensen  2002    620          27.82   
  Thisted Svømmeklub  27.76                 
10  Astrid Nielsen  2002    619          27.84   
  Esbjerg Svømmeklub  27.74                 
11  Amalie Bach Nielsen  1999    609          27.99   
  Horsens Svømmeklub  27.99                 
12  My Phuong Bui  2003    606          28.03   
  H2Odense  27.70                 
13  Ellen Nielsen  2001    587          28.33   
  Esbjerg Svømmeklub  28.02                 
14  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    583          28.39   
  Vejle Svømmeklub  28.05                 
15  Lisa Schøn  1999    583          28.40   
  Aalborg Svømmeklub  28.14                 
16  Cecilie Lykke Hansen  1999    580          28.45   
  Odder Svømmeklub  28.66                 
17  Iben Bak  2001    577          28.49   
  Nyborg Svømmeklub  28.35                 
18  Louise D. Liboriussen  2002    574          28.55   
  Viborg Svømme Klub  28.08                 
19  Caroline Broholm  2003    562          28.75   
  Ringe Svømme Klub  28.39                 
19  Cecilie B. Andersen  2001    562          28.75   
  Vejle Svømmeklub  27.44                 
21  Emma Jørgensen  2001    560          28.78   
  Esbjerg Svømmeklub  28.73                 
21  Signe Villumsen  2001    560          28.78   
  Agfs Svømmeafdeling  28.95                 
23  Freja Romanski  2003    556          28.85   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  28.50                 
24  Josefine Due Christensen  2001    555          28.87   
  Horsens Svømmeklub  28.26                 
25  Anna Tørnæs  1994    550          28.95   
  Horsens Svømmeklub  28.86                 
26  Sarah Bundgaard  2003    547          29.01   
  Viborg Svømme Klub  29.31                 
27  Cecilie Christensen  2002    546          29.02   
  Esbjerg Svømmeklub  29.12                 
28  Isabella Bach  2002    546          29.03   
  Holstebro Svømme Club  28.67                 
29  Louise Jensen  2003    543          29.07   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.99                 
30  Ditte Toft Ibsen  2001    539          29.15   
  Hobro Svømmeklub  28.75                 
31  Sofie Sjøgren  2002    536          29.21   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.94                 
32  Anna Pave Ottesen  2003    533          29.25   
  DeltaSwim  30.42                 
33  Johanne Marie Poulsen  2001    532          29.27   
  Aalborg Svømmeklub  28.88                 
34  Sofie Theophil Petersen  2003    529          29.33   
  Vejle Svømmeklub  28.61                 
35  Mette Bruun-Petersen  2001    529          29.34   
  Nyborg Svømmeklub  28.76                 
36  Anne Dybro Nielsen  2003    528          29.35   
  Herning Svømmeklub  30.34                 
37  Sarah Bryld Jensen  2001    524          29.42   
  Esbjerg Svømmeklub  28.57                 
38  Marlene Reitan  2003    519          29.52   
  Agfs Svømmeafdeling  30.31                 
39  Helene Olesen  2000    518          29.53   
  Vejle Svømmeklub  28.35                 
40  Clara Tolderlund  2002    518          29.54   
  Silkeborg Svømmeklub  29.87                 
41  Emilie Egerup  2003    517          29.56   
  Silkeborg Svømmeklub  29.23                 
41  Lærke Høgsted  2003    517          29.56   
  Svømmeklubben S 68  29.23                 
43  Holly Lønne Turner  2003    512          29.65   
  DeltaSwim  29.82                 
44  Emma Fjordside Jensen  2003    511          29.67   
  Holstebro Svømme Club  29.56                 
45  Louise Hvarre  2001    505          29.78   
  Vejle Svømmeklub  29.24                 
46  Frederikke Skau Hansen  2002    499          29.91   
  DeltaSwim  29.77                 
47  Maria Mehlsen  2003    498          29.93   
  Agfs Svømmeafdeling  30.17                 
48  Ella Christiansen  2003    494          30.00   
  Vejle Svømmeklub  29.62                 
49  Pernille Thastrup Hansen  2003    489          30.10   
  Haderslev Svømme Klub  31.53                 
50  Caroline Nymann Sørensen  2002    489          30.11   
  Horsens Svømmeklub  29.82                 
51  Louise Houe Andersen  2003    488          30.13   
  Viborg Svømme Klub  29.93                 
52  Maja Stie Svensgaard  2002    470          30.50   
  Struer Svømmeklub  30.38                 
53  Gry Floor  2000    462          30.68   
  H2Odense  30.75                 
54  Sascha Lausten  2002    454          30.87   
  Holstebro Svømme Club  29.55                 
55  Pernille Christensen  2003    453          30.89   
  Svømmeklubben S 68  31.96                 
56  Maja Fjord Kristensen  2002    439          31.22   
  Herning Svømmeklub  32.89                 
57  Silje Petersen  2002    437          31.26   
  Haderslev Svømme Klub  30.67                 
58  Anna Skovmand  2003    430          31.42   
  H2Odense  30.96                 
59  Camilla Aagaard  2000    402          32.13   
  Svømmeklubben Nord  32.29                 
60  Laura Christensen  1997    349          33.69   
  Svømmeklubben Nord  34.56                 
61  Amalie Vinther  1995    330          34.32   
  Lyseng IF  35.25                 
62  Louise Bast Aaby  1998    126          47.25   
  Lyseng IF  43.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:20 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    758          26.02   
  Aalborg Svømmeklub  25.37                 
Laura Glerup Jensen  1998    681          26.96   
  H2Odense  26.55                 
Snæfridur Sol  2000    678          27.00   
  Agfs Svømmeafdeling  27.24                 
Camilla Ottesen  2000    663          27.21   
  Aalborg Svømmeklub  27.46                 
Line Jørgensen Bruun  1995    640          27.53   
  Aalborg Svømmeklub  27.49                 
Rebecca E. Jacobsen  2003    634          27.62   
  Viborg Svømme Klub  27.79                 
Line J. V. Hededal  2001    632          27.64   
  Vejle Svømmeklub  27.29                 
Helena V. Elling  2000    630          27.68   
  Silkeborg Svømmeklub  27.35                 
Karoline Sørensen  2002    628          27.70   
  Thisted Svømmeklub  27.76                 
10  My Phuong Bui  2003    621          27.80   
  H2Odense  27.70                 
11  Amalie Bach Nielsen  1999    615          27.90   
  Horsens Svømmeklub  27.99                 
12  Astrid Nielsen  2002    599          28.15   
  Esbjerg Svømmeklub  27.74                 
13  Lisa Schøn  1999    587          28.34   
  Aalborg Svømmeklub  28.14                 
14  Cecilie Lykke Hansen  1999    576          28.51   
  Odder Svømmeklub  28.66                 
15  Ellen Nielsen  2001    574          28.55   
  Esbjerg Svømmeklub  28.02                 
16  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    561          28.76   
  Vejle Svømmeklub  28.05                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:56 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    696          23.59   
  Agfs Svømmeafdeling  23.09                 
Jens Bach  1997    637          24.30   
  Aalborg Svømmeklub  23.37                 
Daniel Steen Andersen  1995    635          24.32   
  Horsens Svømmeklub  23.61                 
Malthe Lindeblad  2001    634          24.33   
  DeltaSwim  24.61                 
Jakob Juul  2000    617          24.55   
  Vejle Svømmeklub  24.12                 
Andreas Bui  2000    617          24.56   
  H2Odense  24.12                 
Rasmus Udbye  2000    599          24.80   
  Horsens Svømmeklub  24.40                 
Andreas Hansen  2000    588          24.95   
  Vejle Svømmeklub  24.54                 
Rasmus Nørfjand  2000    585          24.99   
  Holstebro Svømme Club  24.59                 
10  Malthe Burgaard  2000    583          25.02   
  H2Odense  24.63                 
11  Matthias Bach Mikkelsen  2000    583          25.03   
  Kolding SK  24.70                 
12  Nicklas Rasmussen  1997    569          25.22   
  Agfs Svømmeafdeling  24.61                 
13  Kasper Schultz  1995    566          25.27  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  24.70                 
14  Martin H. Abel  2001    563          25.31   
  Esbjerg Svømmeklub  25.43                 
15  Chris Lund Rasmussen  2001    559          25.38   
  Viborg Svømme Klub  25.14                 
16  Rasmus Petersen  2002    539          25.68   
  Haderslev Svømme Klub  25.30                 
17  Karl Meisner-Jensen  1999    528          25.87  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Nord  25.43                 
18  Mads Sørensen  2000    526          25.89   
  H2Odense  25.32                 
19  Jacob F. Frederiksen  1999    524          25.92   
  Silkeborg Svømmeklub  25.30                 
19  Patrick Zakaryan Olsen  2002    524          25.92   
  Horsens Svømmeklub  26.46                 
21  Johan Bendixen Nissen  2002    523          25.94   
  Skanderborg Svømmeklub  26.35                 
22  Anders Vestergaard  2001    522          25.96   
  Aalborg Svømmeklub  25.83                 
23  Magnus Yde  1996    521          25.97   
  Agfs Svømmeafdeling  25.34                 
24  Tais Andkjær Kristensen  1999    518          26.03   
  Horsens Svømmeklub  25.70                 
25  Gustav Stahl  2002    515          26.07   
  H2Odense  26.09                 
26  Lars Lyhne  1999    511          26.14   
  Aalborg Svømmeklub  24.83                 
27  Simon Perzynski  2002    510          26.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  26.42                 
28  Julius Henriksen  2002    507          26.21   
  Holstebro Svømme Club  26.29                 
29  Mikkel Kirkegaard  1999    504          26.26   
  Silkeborg Svømmeklub  25.08                 
30  Elias Hanghøj Jonsson  2002    498          26.38   
  Svømmeklubben S 68  26.99                 
31  Daniel Vang Kleist  2000    497          26.39   
  Svømmeklubben Nord  26.91                 
31  Mikkel Juul Pedersen  2002    497          26.39   
  Svømmeklubben Nord  26.57                 
31  Oliver Christensen  2000    497          26.39   
  Esbjerg Svømmeklub  26.07                 
34  Viktor Bull Kramer  2000    494          26.45   
  Horsens Svømmeklub  26.27                 
35  Jens Riisgaard  2000    493          26.46   
  Silkeborg Svømmeklub  26.49                 
36  Anders Rasmussen  2001    488          26.55   
  Vejle Svømmeklub  26.25                 
36  Johann Kristian Møller  2001    488          26.55   
  Vejle Svømmeklub  27.28                 
38  Ehab Basha  2000    487          26.57   
  Agfs Svømmeafdeling  26.25                 
39  Kristoffer Desmareth  2000    484          26.62   
  Ringe Svømme Klub  26.18                 
40  Rune Friis Petersen  1996    482          26.66   
  Horsens Svømmeklub  25.42                 
41  Aksel Skrydstrup  2001    481          26.67   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  26.53                 
42  Esben Vad Arentoft  1999    480          26.69   
  Horsens Svømmeklub  26.53                 
42  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    480          26.69   
  Horsens Svømmeklub  26.85                 
44  Rune Solgaard Larsen  2000    479          26.71   
  Kolding SK  26.49                 
45  Valdemar Kjærgaard  2001    477          26.76   
  Agfs Svømmeafdeling  26.93                 
46  Jacob Schelde Jensen  2001    474          26.81   
  Kolding SK  26.14                 
47  Christian Koch  1998    472          26.85   
  Horsens Svømmeklub  26.08                 
48  Jakob Tietgen  2002    471          26.87   
  Frem Odense  27.09                 
49  Mads Kloster  2002    469          26.90   
  Thisted Svømmeklub  26.63                 
50  Daniel Jensen  2001    468          26.93   
  DeltaSwim  25.74                 
51  Artúr Jegesi  2002    463          27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  26.75                 
52  Wilfred Hove Lasthein  2002    460          27.07   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  26.92                 
53  Hjalte Lillevik Frost  2001    460          27.08   
  Svømmeklubben S 68  27.29                 
54  Tobias Boström  2002    459          27.09   
  Esbjerg Svømmeklub  28.07                 
55  Kasper Laursen  1998    458          27.11   
  Holstebro Svømme Club  26.16                 
56  August Stamp Kirkeby  1999    455          27.18   
  Agfs Svømmeafdeling  26.72                 
57  David Hjort  2000    453          27.22   
  Agfs Svømmeafdeling  26.35                 
58  Kristoffer Erbo Kjær  2001    446          27.35   
  Vejle Svømmeklub  27.15                 
59  Lucas Grinderslev  2001    445          27.38   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.50                 
59  Mads Frydenholm  2001    445          27.38   
  Esbjerg Svømmeklub  27.40                 
61  William Vig Stærmose  2002    444          27.40   
  Frem Odense  27.51                 
62  Sander Linde  2002    443          27.41   
  Ringe Svømme Klub  27.49                 
63  Oskar Allerslev  2002    442          27.45   
  Holstebro Svømme Club  26.93                 
64  Christian Bonde  2001    441          27.47   
  Aalborg Svømmeklub  27.47                 
65  Mads Lund  2002    437          27.55   
  Holstebro Svømme Club  27.83                 
66  Christian Hovmark  2001    433          27.63   
  Thisted Svømmeklub  27.43                 
67  Frederik Dumstrei  2002    431          27.67   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.18                 
67  Victor Bjerre  2001    431          27.67   
  Herning Svømmeklub  27.26                 
69  Johan Siksne Kaalund  2002    431          27.68   
  H2Odense  27.82                 
70  Magnus V. Ancker  2001    429          27.71   
  Agfs Svømmeafdeling  27.26                 
71  Sebastian Leimbeck  2001    425          27.80   
  Viborg Svømme Klub  27.60                 
72  Magnus Funder  2001    425          27.81   
  Vejle Svømmeklub  26.61                 
73  Anders Nedergaard Jensen  2002    424          27.82   
  Holstebro Svømme Club  27.57                 
74  Sebastian Pors  2002    420          27.90   
  Ringe Svømme Klub  28.17                 
75  Gustav Fløche Fuglsang  2002    414          28.05   
  Silkeborg Svømmeklub  27.68                 
76  Christoffer B. Lauridsen  2002    413          28.06   
  Aars Svømmeklub  27.52                 
77  Mads B Jensen  2002    411          28.11   
  Brønderslev SK08  27.86                 
78  Magnus Alexandersen  2002    410          28.14   
  Skive Svømmeklub Poseidon  28.93                 
79  Ruben Nørgaard  2002    406          28.22   
  Svømmeklubben Nord  27.99                 
80  Anders Eenberg  2001    394          28.50   
  Esbjerg Svømmeklub  26.98                 
81  Mads Iversen  2002    388          28.66   
  Skanderborg Svømmeklub  28.69                 
82  Christoffer Juul Jensen  2001    377          28.93   
  Svømmeklubben S 68  28.43                 
82  Joakim Kopp Drewsen  2000    377          28.93   
  Svømmeklubben S 68  29.94                 
84  Nicklas Steen Hansen  1999    318          30.61   
  Horsens Svømmeklub  26.48                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias B. Bjerg  1998  Agfs Svømmeafdeling            23.75   
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            24.27   
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            24.45   
Jens Bach  1997  Aalborg Svømmeklub            24.48   
Andreas Bui  2000  H2Odense            24.83   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            24.88   
Malthe Lindeblad  2001  DeltaSwim            25.08   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            25.15   
Nicklas Rasmussen  1997  Agfs Svømmeafdeling            25.10   
10  Malthe Burgaard  2000  H2Odense            25.22   
11  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            25.23   
12  Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK            25.27   
13  Martin H. Abel  2001  Esbjerg Svømmeklub            25.33   
14  Chris Lund Rasmussen  2001  Viborg Svømme Klub            25.52   
15  Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            25.62   
16  Mads Sørensen  2000  H2Odense            26.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    650          34.03   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  33.53                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    638          34.23   
  Aalborg Svømmeklub  33.74                 
Astrid Nielsen  2002    616          34.63  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  34.33                 
Emilie Egerup  2003    613          34.69   
  Silkeborg Svømmeklub  34.24                 
Kathrine Fog  2000    600          34.94   
  Viborg Svømme Klub  34.96                 
Freja Nicholas  2000    595          35.04   
  H2Odense  35.00                 
Julia Harpøth  2002    578          35.37   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
Julie D. Hald  1996    575          35.44   
  Aalborg Svømmeklub  34.95                 
Lærke Toftgaard  2001    565          35.64   
  Kolding SK  35.92                 
10  Laura Mathilde Elkjær  1998    563          35.70   
  Vejle Svømmeklub  34.78                 
11  Caroline Lysgaard  2003    558          35.80   
  Lyseng IF  35.74                 
12  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    549          35.99  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  34.44                 
13  Thilde Rud Iversen  2001    541          36.17   
  Holstebro Svømme Club  36.48                 
14  Helene Olesen  2000    540          36.19   
  Vejle Svømmeklub  35.18                 
15  Cecilie Batz  2003    535          36.31   
  Kolding SK  35.80                 
16  Anna Emile Skjerning  1999    532          36.37  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  36.41                 
17  Annika Hausgaard Godt  2003    528          36.46   
  Holstebro Svømme Club  36.05                 
18  Victoria K. Jespersen  2001    518          36.69   
  IHF Svømning  36.26                 
19  Natascha Holm Byskov  2000    517          36.73   
  Holstebro Svømme Club  36.45                 
20  Maiken Hougaard  2002    510          36.88   
  Auning Svømmeklub  36.82                 
21  Mette Bruun-Petersen  2001    510          36.89   
  Nyborg Svømmeklub  36.33                 
22  Malea Benediktson  2001    506          36.99   
  H2Odense  36.91                 
23  Camilla Brøgger-Andersen  2002    504          37.02   
  Aalborg Svømmeklub  36.57                 
24  Amalie Averhoff Møbes  2002    496          37.23   
  Haderslev Svømme Klub  37.62                 
25  Alberte Schnieber Klausen  2002    492          37.33   
  Herning Svømmeklub  37.53                 
26  Barbara Ammentorp  2003    487          37.47   
  Nyborg Svømmeklub  38.56                 
27  Freja Romanski  2003    474          37.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.87                 
28  Jannie Eickhardt  2001    471          37.88   
  Esbjerg Svømmeklub  36.90                 
29  Johanne A Andersson  2003    470          37.91   
  Frem Odense  36.82                 
30  Maja Volke  2002    463          38.10   
  Swim Team Neptun  37.40                 
31  Elisabeth Sølvkjær  2002    456          38.29   
  Thisted Svømmeklub  36.69                 
32  Ida Kjærgaard  2003    441          38.73   
  Skanderborg Svømmeklub  38.51                 
33  Louise Sjørup Jensen  2003    440          38.75   
  Vejle Svømmeklub  37.09                 
34  Jenny Cao  2003    435          38.88   
  Frem Odense  38.97                 
35  Alberte Hedevang Petersen  2003    429          39.07   
  Haderslev Svømme Klub  39.24                 
35  Janni S Hansen  2001    429          39.07   
  DeltaSwim  40.26                 
37  Frederikke Brændgaard  2001    411          39.63   
  Horsens Svømmeklub  37.95                 
38  Celeste Pind Therkildsen  2002    406          39.80   
  Viborg Svømme Klub  38.04                 
39  Amalie Kristensen  2003    380          40.67   
  Herning Svømmeklub  40.20                 
40  Mia Sommer Johansen  2002    351          41.76   
  Swim Team Neptun  42.63                 
41  Louise Bast Aaby  1998    56          1:16.77   
  Lyseng IF  1:08.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:32 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Fogh  2003    676          33.59   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  33.53                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    665          33.76   
  Aalborg Svømmeklub  33.74                 
Emilie Egerup  2003    621          34.55   
  Silkeborg Svømmeklub  34.24                 
Freja Nicholas  2000    595          35.05   
  H2Odense  35.00                 
Kathrine Fog  2000    570          35.54   
  Viborg Svømme Klub  34.96                 
Julie D. Hald  1996    566          35.63   
  Aalborg Svømmeklub  34.95                 
Julia Harpøth  2002    556          35.84   
  Brædstrup Svømmeklub  34.96                 
Lærke Toftgaard  2001    551          35.95   
  Kolding SK  35.92                 
Cecilie Batz  2003    546          36.05   
  Kolding SK  35.80                 
10  Caroline Lysgaard  2003    537          36.26   
  Lyseng IF  35.74                 
11  Annika Hausgaard Godt  2003    514          36.78   
  Holstebro Svømme Club  36.05                 
12  Victoria K. Jespersen  2001    511          36.86   
  IHF Svømning  36.26                 
13  Thilde Rud Iversen  2001    511          36.87   
  Holstebro Svømme Club  36.48                 
14  Helene Olesen  2000    505          37.00   
  Vejle Svømmeklub  35.18                 
15  Natascha Holm Byskov  2000    498          37.17   
  Holstebro Svømme Club  36.45                 
16  Laura Mathilde Elkjær  1998    456          38.28   
  Vejle Svømmeklub  34.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:46 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Meinert  1995    681          30.02   
  Aalborg Svømmeklub  29.05                 
Nicklas Steen Hansen  1999    655          30.41   
  Horsens Svømmeklub  30.61                 
Andreas Hougaard  2000    649          30.50   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    611          31.12   
  Agfs Svømmeafdeling  30.66                 
Malthe Burgaard  2000    611          31.12   
  H2Odense  30.68                 
Jon Kærsgaard  1984    608          31.17  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  31.84                 
Esben Vad Arentoft  1999    603          31.26   
  Horsens Svømmeklub  30.82                 
Aksel Skrydstrup  2001    603          31.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.26                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    598          31.35   
  Holstebro Svømme Club  31.49                 
10  Filip Cederstrøm  2002    590          31.50   
  Holstebro Svømme Club  31.51                 
11  Magnus Mikkelsen  2001    580          31.68   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.45                 
12  Emil Houlborg  1998    559          32.07   
  Viborg Svømme Klub  30.77                 
13  Viktor Bull Kramer  2000    558          32.08   
  Horsens Svømmeklub  31.81                 
14  Gustav Fløche Fuglsang  2002    543          32.38   
  Silkeborg Svømmeklub  32.43                 
15  Rasmus Udbye  2000    541          32.41   
  Horsens Svømmeklub  31.00                 
16  Oliver Hallenborg  2002    539          32.46   
  H2Odense  32.92                 
17  Simon Perzynski  2002    530          32.63   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.76                 
18  Jacob F. Frederiksen  1999    526          32.71   
  Silkeborg Svømmeklub  32.77                 
19  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    526          32.72   
  Horsens Svømmeklub  31.90                 
20  Christian Koch  1998    523          32.78   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
21  Jacob Christensen  2002    513          33.00   
  Vejle Svømmeklub  33.34                 
22  Casper Krohn  2001    512          33.02   
  Agfs Svømmeafdeling  33.21                 
23  Rune Friis Petersen  1996    505          33.17   
  Horsens Svømmeklub  31.83                 
24  Oskar Allerslev  2002    501          33.25   
  Holstebro Svømme Club  33.71                 
25  Esben F. Buchwaldt  2002    494          33.40   
  Esbjerg Svømmeklub  33.70                 
26  Magnus V. Ancker  2001    480          33.72   
  Agfs Svømmeafdeling  33.70                 
27  Christian Hovmark  2001    475          33.86   
  Thisted Svømmeklub  33.04                 
28  Emil Kragh  2001    471          33.94   
  Vejle Svømmeklub  33.44                 
29  Anders Vestergaard  2001    471          33.95   
  Aalborg Svømmeklub  34.90                 
29  Mikkel Riis  2002    471          33.95   
  Viborg Svømme Klub  33.33                 
31  Mathias Lund Hansen  2002    470          33.96   
  Agfs Svømmeafdeling  33.22                 
32  Andreas Hansen  2001    458          34.26   
  Brædstrup Svømmeklub  34.64                 
33  Magnus B. Høgild  1999    458          34.27   
  Esbjerg Svømmeklub  31.87                 
34  Patrick Zakaryan Olsen  2002    445          34.60   
  Horsens Svømmeklub  35.05                 
35  Martin Broch  2001    431          34.95   
  DeltaSwim  34.83                 
36  Mads Lund  2002    425          35.14   
  Holstebro Svømme Club  34.36                 
37  Anders Eenberg  2001    423          35.19   
  Esbjerg Svømmeklub  32.80                 
38  Ehab Basha  2000    392          36.07   
  Agfs Svømmeafdeling  33.54                 
39  Oliver L Nelander  2002    338          37.90   
  Ikast Svømmeklub  36.96                 
Anders Nedergaard Jensen  2002              DNS   
  Holstebro Svømme Club  34.00                 
Kasper Laursen  1998              DNS   
  Holstebro Svømme Club  32.59                 
Anton Leth  2002              DSQ  Tyvstart 
  Vejle Svømmeklub  31.93                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.93 2017-04-05 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Janus Meinert  1995    702          29.72   
  Aalborg Svømmeklub  29.05                 
Andreas Hougaard  2000    665          30.26   
  Agfs Svømmeafdeling  30.42                 
Nicklas Steen Hansen  1999    645          30.57   
  Horsens Svømmeklub  30.61                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    625          30.89   
  Agfs Svømmeafdeling  30.66                 
Esben Vad Arentoft  1999    619          31.00   
  Horsens Svømmeklub  30.82                 
Aksel Skrydstrup  2001    601          31.29   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.26                 
Malthe Burgaard  2000    597          31.37   
  H2Odense  30.68                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    561          32.02   
  Holstebro Svømme Club  31.49                 
Emil Houlborg  1998    585          31.58   
  Viborg Svømme Klub  30.77                 
10  Simon Perzynski  2002    561          32.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.76                 
11  Filip Cederstrøm  2002    556          32.12   
  Holstebro Svømme Club  31.51                 
12  Magnus Mikkelsen  2001    548          32.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.45                 
13  Viktor Bull Kramer  2000    546          32.32   
  Horsens Svømmeklub  31.81                 
14  Oliver Hallenborg  2002    545          32.34   
  H2Odense  32.92                 
15  Gustav Fløche Fuglsang  2002    544          32.35   
  Silkeborg Svømmeklub  32.43                 
16  Rasmus Udbye  2000    434          34.87   
  Horsens Svømmeklub  31.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    838          28.70  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  28.22                 
Isabella K. Sørensen  1994    730          30.04   
  Aalborg Svømmeklub  29.02                 
Pernille Rasmussen  1996    696          30.53   
  Agfs Svømmeafdeling  33.12                 
Karoline Sørensen  2002    681          30.75   
  Thisted Svømmeklub  30.19                 
Laura Glerup Jensen  1998    663          31.03   
  H2Odense  29.81                 
Cecilie Grøndal  2002    658          31.11   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Katrine Bukh Villesen  2000    652          31.20   
  Aalborg Svømmeklub  31.07                 
Amalie Bach Nielsen  1999    630          31.55   
  Horsens Svømmeklub  30.24                 
Louise Jensen  2003    626          31.63   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.32                 
10  Stine Knudsen  1999    620          31.73   
  Vejle Svømmeklub  30.22                 
11  Anna Tørnæs  1994    619          31.74   
  Horsens Svømmeklub  30.40                 
12  Rebecca E. Jacobsen  2003    618          31.76   
  Viborg Svømme Klub  30.95                 
13  Cecilie Lykke Hansen  1999    604          32.00   
  Odder Svømmeklub  30.81                 
13  Mette Flaskager  1999    604          32.00   
  Ikast Svømmeklub  31.84                 
15  Cecilie B. Andersen  2001    597          32.13   
  Vejle Svømmeklub  31.28                 
16  Jennifer Thorius Bek  2000    594          32.19   
  Horsens Svømmeklub  31.59                 
17  Anna Emile Skjerning  1999    585          32.34  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  30.57                 
18  Sofie Rasmussen  1999    578          32.47   
  Svømmeklubben S 68  32.32                 
19  Helena V. Elling  2000    559          32.83   
  Silkeborg Svømmeklub  32.15                 
20  Isabella Bach  2002    540          33.21   
  Holstebro Svømme Club  32.48                 
21  Josefine Due Christensen  2001    535          33.32   
  Horsens Svømmeklub  32.42                 
22  Ida S Olesen  2003    531          33.40   
  Aalborg Svømmeklub  32.82                 
23  Nikoline Østerberg  2000    529          33.44   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.75                 
24  Sofie Trekær Klausen  2003    527          33.49   
  Brædstrup Svømmeklub  31.77                 
25  Mille C. Berg  2001    524          33.56   
  Horsens Svømmeklub  32.67                 
26  Cecilie Christiansen  2003    523          33.57   
  Holstebro Svømme Club  33.25                 
27  Emilie Knudsen  2002    520          33.63   
  Ikast Svømmeklub  33.06                 
28  Clara Tolderlund  2002    518          33.68   
  Silkeborg Svømmeklub  33.21                 
29  Marlene Reitan  2003    512          33.81   
  Agfs Svømmeafdeling  32.62                 
30  Lærke Asmussen  2003    512          33.82   
  Svømmeklubben S 68  33.26                 
31  Ditte Toft Ibsen  2001    506          33.94   
  Hobro Svømmeklub  32.80                 
32  Lise Lindemann-Larsen  2002    488          34.35   
  Thisted Svømmeklub  34.41                 
33  Sofie Bach Nielsen  2003    484          34.45   
  Horsens Svømmeklub  33.36                 
34  Sarah Bryld Jensen  2001    474          34.69   
  Esbjerg Svømmeklub  33.12                 
35  Anna Skovmand  2003    474          34.70   
  H2Odense  33.38                 
36  Mia Kølbæk Hansen  2003    470          34.78   
  Holstebro Svømme Club  35.73                 
37  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    466          34.89   
  Horsens Svømmeklub  32.66                 
38  Emma Ildal Djørup  2002    462          34.98   
  Aalborg Svømmeklub  33.86                 
39  Daphne Sander  2003    462          35.00   
  Svømmeklubben Nord  35.47                 
40  Nikoline Andersen  2003    461          35.02   
  H2Odense  35.50                 
41  Nanna Bøgild Lundahl  2001    460          35.04   
  Silkeborg Svømmeklub  33.56                 
42  Johanne Marie Poulsen  2001    459          35.06   
  Aalborg Svømmeklub  32.94                 
43  Cecilie V Jensen  2002    458          35.09   
  Svømmeklubben S 68  33.72                 
44  Julie Kappel Petersen  2002    450          35.29   
  Thisted Svømmeklub  33.58                 
45  Signe Thomsen  2003    445          35.43   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  34.52                 
46  Kristine Hülsen  2002    441          35.53   
  Vejle Svømmeklub  34.48                 
46  Silje Petersen  2002    441          35.53   
  Haderslev Svømme Klub  34.40                 
48  Cecilie Batz  2003    438          35.62   
  Kolding SK  34.96                 
49  Clarissa Marie Lauritzen  2003    437          35.64   
  Silkeborg Svømmeklub  34.89                 
50  Maja Stie Svensgaard  2002    431          35.81   
  Struer Svømmeklub  34.34                 
51  Amalie Juul Jakobsen  2003    428          35.90   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.41                 
52  Maja Fjord Kristensen  2002    422          36.05   
  Herning Svømmeklub  34.48                 
53  Ida Raabjerg Møller  2003    421          36.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.97                 
54  Nikoline V Gallop  2003    411          36.37   
  Svømmeklubben Nord  35.16                 
55  Alberte Skov Forsberg  2003    410          36.41   
  Skive Svømmeklub Poseidon  34.82                 
56  Line Vestergaard Hansen  2003    406          36.54   
  Ringe Svømme Klub  35.38                 
56  Mathilde Wisborg Fog  2003    406          36.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.36                 
58  Josefine Bladt Wichmann  2000    383          37.26   
  Agfs Svømmeafdeling  33.18                 
59  Laura Arentsen  2003    377          37.44   
  Kolding SK  35.45                 
60  Sara Farag  2003    340          38.75   
  Svømmeklubben Sønderborg  38.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    752          29.75   
  Aalborg Svømmeklub  29.02                 
Karoline Sørensen  2002    727          30.09   
  Thisted Svømmeklub  30.19                 
Cecilie Grøndal  2002    712          30.29   
  Horsens Svømmeklub  30.01                 
Pernille Rasmussen  1996    692          30.58   
  Agfs Svømmeafdeling  33.12                 
Laura Glerup Jensen  1998    659          31.09   
  H2Odense  29.81                 
Katrine Bukh Villesen  2000    644          31.32   
  Aalborg Svømmeklub  31.07                 
Amalie Bach Nielsen  1999    644          31.33   
  Horsens Svømmeklub  30.24                 
Louise Jensen  2003    614          31.83   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.32                 
Anna Tørnæs  1994    663          31.03   
  Horsens Svømmeklub  30.40                 
10  Rebecca E. Jacobsen  2003    618          31.76   
  Viborg Svømme Klub  30.95                 
11  Jennifer Thorius Bek  2000    610          31.90   
  Horsens Svømmeklub  31.59                 
12  Mette Flaskager  1999    608          31.93   
  Ikast Svømmeklub  31.84                 
13  Sofie Rasmussen  1999    602          32.03   
  Svømmeklubben S 68  32.32                 
14  Cecilie B. Andersen  2001    596          32.15   
  Vejle Svømmeklub  31.28                 
15  Cecilie Lykke Hansen  1999    577          32.50   
  Odder Svømmeklub  30.81                 
16  Stine Knudsen  1999    520          33.64   
  Vejle Svømmeklub  30.22                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995    620          28.18   
  Horsens Svømmeklub  26.49                 
Kasper Schultz  1995    616          28.24   
  Agfs Svømmeafdeling  26.94                 
Malthe Lindeblad  2001    600          28.50   
  DeltaSwim  28.11                 
Rasmus Udbye  2000    596          28.56   
  Horsens Svømmeklub  27.07                 
Mads Kloster  2002    574          28.91   
  Thisted Svømmeklub  27.53                 
Anton Borg Hjort  2000    572          28.96   
  Lyseng IF  27.96                 
Rasmus Nørfjand  2000    562          29.12   
  Holstebro Svømme Club  27.64                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    549          29.35   
  Horsens Svømmeklub  29.17                 
Kristoffer Desmareth  2000    548          29.37   
  Ringe Svømme Klub  29.33                 
Markus Kjeldsen  2000    548          29.37   
  Silkeborg Svømmeklub  29.02                 
11  Marius Nørgaard  2001    531          29.67   
  Aalborg Svømmeklub  29.10                 
12  Lars Lyhne  1999    531          29.68   
  Aalborg Svømmeklub  28.89                 
13  Anders Rasmussen  2001    524          29.81   
  Vejle Svømmeklub  29.01                 
13  Nicolaj Løth Andersen  2001    524          29.81   
  Horsens Svømmeklub  29.07                 
15  Nicklas Rasmussen  1997    501          30.26   
  Agfs Svømmeafdeling  29.12                 
16  Mads Sørensen  2001    499          30.30   
  Vejle Svømmeklub  31.01                 
17  Thomas Schiby  2001    496          30.36   
  Aalborg Svømmeklub  30.47                 
18  Daniel Gallacher  2002    494          30.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.07                 
19  Valdemar Kjærgaard  2001    477          30.75   
  Agfs Svømmeafdeling  29.82                 
20  Sofus Bolwig Balladone  2002    471          30.88   
  Agfs Svømmeafdeling  30.43                 
21  Gustav Stahl  2002    457          31.21   
  H2Odense  30.36                 
22  Julius Henriksen  2002    450          31.37   
  Holstebro Svømme Club  30.05                 
23  Simon Juul Henriksen  2001    448          31.40   
  H2Odense  31.01                 
24  Vilhelm Damm Thorsell  2002    440          31.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.89                 
25  Mikkel Podiss Petersen  2002    424          31.99   
  Frem Odense  31.46                 
26  Nikolaj Petlin Kock  2002    423          32.00   
  Agfs Svømmeafdeling  31.59                 
27  Oskar Allerslev  2002    422          32.03   
  Holstebro Svømme Club  31.45                 
28  Emil Viltoft Andersen  2000    419          32.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.65                 
29  Mads Frydenholm  2001    417          32.17   
  Esbjerg Svømmeklub  31.04                 
30  Mikkel Juul Pedersen  2002    416          32.18   
  Svømmeklubben Nord  32.26                 
31  Ruben Nørgaard  2002    411          32.33   
  Svømmeklubben Nord  31.62                 
32  Sebastian Leimbeck  2001    407          32.42   
  Viborg Svømme Klub  31.18                 
33  Jacob Schelde Jensen  2001    405          32.47   
  Kolding SK  31.05                 
34  Lucas Grinderslev  2001    398          32.66   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.40                 
35  Daniel Vang Kleist  2000    398          32.68   
  Svømmeklubben Nord  31.76                 
36  William Vig Stærmose  2002    391          32.86   
  Frem Odense  31.64                 
37  Ejnar Truelsen  2002    389          32.91   
  Herning Svømmeklub  31.00                 
38  Artúr Jegesi  2002    385          33.03   
  Agfs Svømmeafdeling  31.37                 
39  Emil Frydenholm  2002    381          33.14   
  Esbjerg Svømmeklub  32.88                 
40  Oliver Widemann Bache  2001    381          33.15   
  Viborg Svømme Klub  31.32                 
41  Johan Bendixen Nissen  2002    369          33.50   
  Skanderborg Svømmeklub  31.85                 
42  Johannes Wemmelund  2001    365          33.63   
  Herning Svømmeklub  31.44                 
43  Mads B Jensen  2002    355          33.92   
  Brønderslev SK08  33.38                 
Andreas Hansen  2000              DNS   
  Vejle Svømmeklub  28.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:41 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Steen Andersen  1995    686          27.25   
  Horsens Svømmeklub  26.49                 
Kasper Schultz  1995    640          27.89   
  Agfs Svømmeafdeling  26.94                 
Rasmus Udbye  2000    618          28.22   
  Horsens Svømmeklub  27.07                 
Mads Kloster  2002    602          28.47   
  Thisted Svømmeklub  27.53                 
Malthe Lindeblad  2001    601          28.48   
  DeltaSwim  28.11                 
Rasmus Nørfjand  2000    580          28.81   
  Holstebro Svømme Club  27.64                 
Anton Borg Hjort  2000    552          29.30   
  Lyseng IF  27.96                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    546          29.41   
  Horsens Svømmeklub  29.17                 
Nicklas Rasmussen  1997    541          29.49   
  Agfs Svømmeafdeling  29.12                 
10  Kristoffer Desmareth  2000    538          29.54   
  Ringe Svømme Klub  29.33                 
11  Nicolaj Løth Andersen  2001    534          29.63   
  Horsens Svømmeklub  29.07                 
12  Lars Lyhne  1999    533          29.65   
  Aalborg Svømmeklub  28.89                 
13  Markus Kjeldsen  2000    524          29.80   
  Silkeborg Svømmeklub  29.02                 
14  Anders Rasmussen  2001    524          29.81   
  Vejle Svømmeklub  29.01                 
15  Marius Nørgaard  2001    517          29.95   
  Aalborg Svømmeklub  29.10                 
16  Mads Sørensen  2001    321          35.11   
  Vejle Svømmeklub  31.01                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:38 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  18 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    645          28.27   
  Aalborg Svømmeklub  28.24                 
Isabella K. Sørensen  1994    625          28.57   
  Aalborg Svømmeklub  27.39                 
Lisa Rijkhoff  2001    600          28.96   
  Aalborg Svømmeklub  28.46                 
Pernille Rasmussen  1996    592          29.08   
  Agfs Svømmeafdeling  30.12                 
Ellen Nielsen  2001    583          29.24   
  Esbjerg Svømmeklub  28.85                 
Lisa Schøn  1999    576          29.36   
  Aalborg Svømmeklub  28.16                 
Signe Villumsen  2001    561          29.61   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    557          29.69   
  Odder Svømmeklub  29.83                 
Cecilie Grøndal  2002    555          29.71   
  Horsens Svømmeklub  30.40                 
10  Amalie Bach Nielsen  1999    554          29.74   
  Horsens Svømmeklub  29.24                 
11  Helena V. Elling  2000    553          29.75   
  Silkeborg Svømmeklub  29.34                 
12  Astrid Nielsen  2002    542          29.96   
  Esbjerg Svømmeklub  30.64                 
13  Laura Glerup Jensen  1998    534          30.10   
  H2Odense  28.58                 
14  Trine Kjøngerskov  2000    530          30.18   
  Odder Svømmeklub  28.20                 
15  Thea Søe Bach  2002    528          30.21   
  Thisted Svømmeklub  30.59                 
16  Iben Bak  2001    524          30.29  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  29.30                 
17  Line J. V. Hededal  2001    524          30.30   
  Vejle Svømmeklub  29.42                 
18  Amalie Bærentsen  2000    521          30.36   
  Aalborg Svømmeklub  29.94                 
19  Sarah Bundgaard  2003    516          30.44   
  Viborg Svømme Klub  31.67                 
20  Mia Borgensgaard  2003    514          30.48   
  Agfs Svømmeafdeling  30.80                 
21  Sofie Sjøgren  2002    506          30.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.60                 
22  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    499          30.79   
  Vejle Svømmeklub  30.60                 
22  Mitzi D. Jensen  2002    499          30.79   
  Aalborg Svømmeklub  30.99                 
24  My Phuong Bui  2003    491          30.96   
  H2Odense  30.70                 
25  Thilde Timmermand  2002    490          30.98   
  Esbjerg Svømmeklub  31.11                 
26  Mille Moeslund Lausen  2002    486          31.06   
  Aalborg Svømmeklub  31.07                 
27  Sofie Rasmussen  1999    484          31.11   
  Svømmeklubben S 68  30.35                 
28  Isabella Bach  2002    481          31.16   
  Holstebro Svømme Club  31.66                 
29  Anna Tørnæs  1994    478          31.24   
  Horsens Svømmeklub  29.97                 
29  Emma Stecher  2003    478          31.24   
  Aalborg Svømmeklub  30.18                 
31  Emma Fjordside Jensen  2003    477          31.26   
  Holstebro Svømme Club  32.37                 
32  Nikoline Østerberg  2000    476          31.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.27                 
33  Josefine Due Christensen  2001    474          31.33   
  Horsens Svømmeklub  29.83                 
33  Sarah Bryld Jensen  2001    474          31.33   
  Esbjerg Svømmeklub  31.37                 
35  Holly Lønne Turner  2003    471          31.39   
  DeltaSwim  32.84                 
36  Lærke Toftgaard  2001    470          31.41   
  Kolding SK  30.48                 
37  Maria Mehlsen  2003    468          31.45   
  Agfs Svømmeafdeling  32.81                 
37  Rebecca E. Jacobsen  2003    468          31.45   
  Viborg Svømme Klub  30.84                 
39  Clara Lynggaard  2002    465          31.53   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.67                 
40  Emma Jørgensen  2001    463          31.56   
  Esbjerg Svømmeklub  30.29                 
41  Nikoline Andersen  2003    454          31.77   
  H2Odense  31.51                 
42  Karoline L. Kristensen  2003    448          31.92   
  Aalborg Svømmeklub  32.17                 
43  Louise Houe Andersen  2003    447          31.93   
  Viborg Svømme Klub  32.16                 
44  Mie Buch Nielsen  2001    447          31.94   
  Horsens Svømmeklub  30.92                 
45  Sofie Bach Nielsen  2003    441          32.08   
  Horsens Svømmeklub  31.47                 
46  Selma Pruzljanin  2003    429          32.39   
  Thisted Svømmeklub  32.37                 
47  Caroline Broholm  2003    428          32.40   
  Ringe Svømme Klub  30.78                 
48  Emilie Knudsen  2002    427          32.43   
  Ikast Svømmeklub  31.56                 
49  Mia Seehausen  2001    421          32.58   
  Lyseng IF  31.19                 
50  Josefine Heuer  2003    405          33.01   
  Viborg Svømme Klub  31.92                 
51  Mathilde Wisborg Fog  2003    391          33.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.98                 
52  Randi Jørgensen  2002    388          33.49   
  Nyborg Svømmeklub  33.25                 
53  Camilla Aagaard  2000    379          33.74   
  Svømmeklubben Nord  34.27                 
54  Alma Burgaard  2003    378          33.77   
  H2Odense  33.05                 
55  Maibritt Skjoldborg  2002    376          33.84   
  H2Odense  33.80                 
56  Amalije Kristensen  2002    370          34.01   
  Svømmeklubben S 68  34.26                 
Louise D. Liboriussen  2002              DSQ  Ov. 15m u/vand start 
  Viborg Svømme Klub  30.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  18 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    642          28.31   
  Aalborg Svømmeklub  27.39                 
Katrine Bukh Villesen  2000    641          28.33   
  Aalborg Svømmeklub  28.24                 
Pernille Rasmussen  1996    620          28.64   
  Agfs Svømmeafdeling  30.12                 
Lisa Rijkhoff  2001    614          28.73   
  Aalborg Svømmeklub  28.46                 
Ellen Nielsen  2001    603          28.91   
  Esbjerg Svømmeklub  28.85                 
Signe Villumsen  2001    579          29.30   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Lisa Schøn  1999    570          29.45   
  Aalborg Svømmeklub  28.16                 
Cecilie Lykke Hansen  1999    554          29.73   
  Odder Svømmeklub  29.83                 
Laura Glerup Jensen  1998    599          28.98   
  H2Odense  28.58                 
10  Cecilie Grøndal  2002    571          29.44   
  Horsens Svømmeklub  30.40                 
11  Amalie Bach Nielsen  1999    565          29.55   
  Horsens Svømmeklub  29.24                 
12  Helena V. Elling  2000    538          30.02   
  Silkeborg Svømmeklub  29.34                 
13  Thea Søe Bach  2002    530          30.18   
  Thisted Svømmeklub  30.59                 
14  Astrid Nielsen  2002    526          30.26   
  Esbjerg Svømmeklub  30.64                 
15  Line J. V. Hededal  2001    484          31.10   
  Vejle Svømmeklub  29.42                 
16  Trine Kjøngerskov  2000    478          31.23   
  Odder Svømmeklub  28.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:45 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    733          24.87   
  Agfs Svømmeafdeling  24.72                 
Jakob Juul  2000    685          25.44   
  Vejle Svømmeklub  25.20                 
Jens Bach  1997    633          26.12   
  Aalborg Svømmeklub  26.55                 
Daniel Steen Andersen  1995    622          26.27   
  Horsens Svømmeklub  24.12                 
Malthe Lindeblad  2001    621          26.29   
  DeltaSwim  26.01                 
Nicolas Blanch  1997    616          26.36   
  Aalborg Svømmeklub  26.89                 
Andreas Hansen  2000    595          26.66   
  Vejle Svømmeklub  25.92                 
Rasmus Nørfjand  2000    590          26.74   
  Holstebro Svømme Club  26.71                 
Tais Andkjær Kristensen  1999    590          26.74   
  Horsens Svømmeklub  26.42                 
10  Martin H. Abel  2001    586          26.80   
  Esbjerg Svømmeklub  26.49                 
11  David Hjort  2000    568          27.08   
  Agfs Svømmeafdeling  26.27                 
12  Emil Kamuk Frederiksen  1995    560          27.20   
  Agfs Svømmeafdeling  26.52                 
12  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    560          27.20  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club  26.88                 
14  Oliver Nørgaard Frost  2002    554          27.31   
  Aalborg Svømmeklub  27.21                 
15  Andreas Bui  2000    550          27.36   
  H2Odense  26.92                 
16  Daniel Jensen  2001    536          27.61   
  DeltaSwim  27.58                 
17  Julius Henriksen  2002    534          27.63   
  Holstebro Svømme Club  28.34                 
18  Viktor Bull Kramer  2000    533          27.66   
  Horsens Svømmeklub  27.46                 
19  Malthe Burgaard  2000    532          27.68   
  H2Odense  26.31                 
20  Magnus Yde  1996    531          27.69   
  Agfs Svømmeafdeling  27.04                 
21  Rune Solgaard Larsen  2000    530          27.71   
  Kolding SK  27.12                 
22  Rune Nørgaard  2000    524          27.82   
  Aalborg Svømmeklub  27.32                 
23  Elias Hanghøj Jonsson  2002    517          27.93   
  Svømmeklubben S 68  28.08                 
24  Rune Friis Petersen  1996    516          27.95   
  Horsens Svømmeklub  26.80                 
25  Rasmus Petersen  2002    512          28.02   
  Haderslev Svømme Klub  28.48                 
26  Mads Sørensen  2001    506          28.13   
  Vejle Svømmeklub  27.20                 
27  Anders Rasmussen  2001    500          28.25   
  Vejle Svømmeklub  28.65                 
28  Karl Meisner-Jensen  1999    498          28.28  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Nord  27.83                 
28  Nicolai Andersen  1998    498          28.28   
  Nyborg Svømmeklub  28.21                 
30  Oliver Christensen  2000    498          28.29   
  Esbjerg Svømmeklub  27.84                 
31  Mikkel Kirkegaard  1999    492          28.40   
  Silkeborg Svømmeklub  26.85                 
32  Jacob F. Frederiksen  1999    492          28.41   
  Silkeborg Svømmeklub  27.55                 
33  Anders Vestergaard  2001    489          28.46   
  Aalborg Svømmeklub  28.39                 
34  Esben Vad Arentoft  1999    480          28.64   
  Horsens Svømmeklub  27.97                 
34  Mads Kloster  2002    480          28.64   
  Thisted Svømmeklub  28.31                 
36  Tobias Boström  2002    479          28.66   
  Esbjerg Svømmeklub  30.65                 
37  Rasmus Udbye  2000    478          28.67   
  Horsens Svømmeklub  26.14                 
37  Simon Perzynski  2002    478          28.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  28.96                 
39  Kristoffer Desmareth  2000    476          28.71   
  Ringe Svømme Klub  27.73                 
40  Thomas Schiby  2001    474          28.76   
  Aalborg Svømmeklub  29.14                 
41  Magnus Mikkelsen  2001    471          28.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.07                 
42  Jakob Mose  2000    467          28.89   
  Esbjerg Svømmeklub  28.61                 
43  Hjalte Lillevik Frost  2001    464          28.97   
  Svømmeklubben S 68  29.37                 
44  Jakob Vingborg  1998    461          29.03   
  Viborg Svømme Klub  29.53                 
45  Patrick Zakaryan Olsen  2002    457          29.11   
  Horsens Svømmeklub  28.39                 
46  Wilfred Hove Lasthein  2002    455          29.16   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.91                 
47  Magnus Funder  2001    454          29.18   
  Vejle Svømmeklub  28.83                 
48  Johan Bendixen Nissen  2002    453          29.19   
  Skanderborg Svømmeklub  29.18                 
49  Kaare Fisker Larsen  1998    453          29.20   
  H2Odense  27.38                 
50  Martin Broch  2001    445          29.36   
  DeltaSwim  29.40                 
51  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    443          29.41   
  Horsens Svømmeklub  29.54                 
52  Chris Lund Rasmussen  2001    443          29.42   
  Viborg Svømme Klub  29.18                 
52  Gustav Fløche Fuglsang  2002    443          29.42   
  Silkeborg Svømmeklub  30.71                 
54  Johan Siksne Kaalund  2002    440          29.48   
  H2Odense  29.71                 
55  Jacob Christensen  2002    440          29.49   
  Vejle Svømmeklub  29.48                 
56  Anders Nedergaard Jensen  2002    437          29.55   
  Holstebro Svømme Club  29.74                 
57  Magnus Alexandersen  2002    433          29.63   
  Skive Svømmeklub Poseidon  30.32                 
58  Jakob Tietgen  2002    432          29.65   
  Frem Odense  29.84                 
59  Sebastian Leimbeck  2001    431          29.68   
  Viborg Svømme Klub  29.14                 
60  Andreas Blaaberg  2002    420          29.94   
  Vejle Svømmeklub  30.56                 
61  Mads Iversen  2002    419          29.96   
  Skanderborg Svømmeklub  29.81                 
62  Kristoffer Erbo Kjær  2001    417          30.00   
  Vejle Svømmeklub  29.47                 
62  Sofus Bolwig Balladone  2002    417          30.00   
  Agfs Svømmeafdeling  30.46                 
64  Johannes Wemmelund  2001    417          30.02   
  Herning Svømmeklub  29.54                 
65  Mikkel Riis  2002    416          30.04   
  Viborg Svømme Klub  29.15                 
66  Joakim Kopp Drewsen  2000    402          30.39   
  Svømmeklubben S 68  32.49                 
67  Nikolaj Petlin Kock  2002    390          30.68   
  Agfs Svømmeafdeling  30.41                 
68  Christoffer Juul Jensen  2001    360          31.52   
  Svømmeklubben S 68  30.59                 
Philip Andersen Ravn  2002              DNS   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.35                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:02 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  17 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    708          25.16   
  Agfs Svømmeafdeling  24.72                 
Daniel Steen Andersen  1995    671          25.62   
  Horsens Svømmeklub  24.12                 
Malthe Lindeblad  2001    628          26.18   
  DeltaSwim  26.01                 
Jakob Juul  2000    619          26.31   
  Vejle Svømmeklub  25.20                 
Nicolas Blanch  1997    605          26.51   
  Aalborg Svømmeklub  26.89                 
Rasmus Nørfjand  2000    604          26.53   
  Holstebro Svømme Club  26.71                 
Jens Bach  1997    580          26.89   
  Aalborg Svømmeklub  26.55                 
Andreas Hansen  2000    575          26.97   
  Vejle Svømmeklub  25.92                 
David Hjort  2000    596          26.65   
  Agfs Svømmeafdeling  26.27                 
10  Martin H. Abel  2001    578          26.92   
  Esbjerg Svømmeklub  26.49                 
11  Oliver Nørgaard Frost  2002    577          26.93   
  Aalborg Svømmeklub  27.21                 
12  Emil Kamuk Frederiksen  1995    572          27.02   
  Agfs Svømmeafdeling  26.52                 
13  Tais Andkjær Kristensen  1999    563          27.16   
  Horsens Svømmeklub  26.42                 
14  Julius Henriksen  2002    529          27.73   
  Holstebro Svømme Club  28.34                 
15  Daniel Jensen  2001    521          27.87   
  DeltaSwim  27.58                 
16  Andreas Bui  2000    503          28.19   
  H2Odense  26.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  17 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 3    726          8:33.99   
  Aalborg Svømmeklub  8:35.00                 
  Louise Bach Andersen  2001      1:01.45  2:06.43      2:06.43   
  Amalie Bærentsen  2000      1:02.60  2:08.90      4:15.33   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:03.37  2:10.87      6:26.20   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      1:02.12  2:07.79      8:33.99   
                     
Aalborg Damer 2    720          8:35.46   
  Aalborg Svømmeklub  8:35.00                 
  Line Jørgensen Bruun  1995      1:01.54  2:05.08      2:05.08   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:04.98  2:14.20      4:19.28   
  Jackie Gade  1998      1:02.61  2:08.62      6:27.90   
  Isabella K. Sørensen  1994      1:02.82  2:07.56      8:35.46   
                     
Aalborg Damer 1    683          8:44.52   
  Aalborg Svømmeklub  8:35.00                 
  Katrine Bukh Villesen  2000      1:01.06  2:04.62      2:04.62   
  Lisa Schøn  1999      1:04.95  2:13.08      4:17.70   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:06.53  2:17.88      6:35.58   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:02.09  2:08.94      8:44.52   
                     
Agf Damer 1    666          8:48.87   
  Agfs Svømmeafdeling  8:53.50                 
  Snæfridur Sol  2000      1:00.57  2:04.17      2:04.17   
  Mia Borgensgaard  2003      1:04.72  2:14.19      4:18.36   
  Signe Villumsen  2001      1:04.66  2:13.60      6:31.96   
  Pernille Rasmussen  1996      1:05.58  2:16.91      8:48.87   
                     
Vejle Damer 1  2000    622          9:01.24   
  Vejle Svømmeklub  8:56.90                 
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:04.46  2:13.70      2:13.70   
  Line J. V. Hededal  2001      1:06.24  2:15.81      4:29.51   
  Stine Knudsen  1999      1:04.79  2:15.46      6:44.97   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:06.93  2:16.27      9:01.24   
                     
H2Odense Ladies    618          9:02.39   
  H2Odense  9:05.00                 
  Cecilie Baraviec  2000      1:05.58  2:15.63      2:15.63   
  Freja Nicholas  2000      1:06.44  2:19.12      4:34.75   
  Gry Floor  2000      1:06.86  2:17.20      6:51.95   
  Laura Glerup Jensen  1998      1:03.94  2:10.44      9:02.39   
                     
Esbjerg Damer    615          9:03.19   
  Esbjerg Svømmeklub  9:03.00                 
  Michelle Kramer Andersen  2003      1:06.06  2:17.08      2:17.08   
  Ellen Nielsen  2001      1:04.74  2:12.69      4:29.77   
  Astrid Nielsen  2002      1:06.64  2:16.19      6:45.96   
  Alberte Sommerlund Pedersen  2002      1:05.97  2:17.23      9:03.19   
                     
Horsens Piger 1    613          9:03.76   
  Horsens Svømmeklub  8:50.15                 
  Cecilie Grøndal  2002      1:03.12  2:11.92      2:11.92   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:06.50  2:18.52      4:30.44   
  Caroline Nymann Sørensen  2002      1:07.64  2:21.50      6:51.94   
  Josefine Due Christensen  2001      1:05.08  2:11.82      9:03.76   
                     
Hsc Damer 1    601          9:07.37   
  Holstebro Svømme Club  8:56.99                 
  Helena Rosendahl Bach  2000      1:00.98  2:05.77      2:05.77   
  Sascha Lausten  2002      1:08.34  2:20.03      4:25.80   
  Isabella Bach  2002      1:07.02  2:23.41      6:49.21   
  Cecilie Christiansen  2003      1:07.12  2:18.16      9:07.37   
                     
10  Vs Damer 1    553          9:22.90   
  Viborg Svømme Klub  9:12.10                 
  Ida Kristensen  1998      1:06.33  2:19.23      2:19.23   
  Sarah Bundgaard  2003      1:07.18  2:21.74      4:40.97   
  Rebecca E. Jacobsen  2003      1:05.97  2:19.68      7:00.65   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:08.54  2:22.25      9:22.90   
                     
11  Silkeborg Damer Silkeborg  2000    543          9:26.19   
  Silkeborg Svømmeklub  9:24.84                 
  Clara Tolderlund  2002      1:07.75  2:19.91      2:19.91   
  Emilie Egerup  2003      1:06.88  2:20.10      4:40.01   
  Helena V. Elling  2000      1:04.57  2:16.21      6:56.22   
  Clarissa Marie Lauritzen  2003      1:13.09  2:29.97      9:26.19   
                     
12  Vejle Damer 2  2000    531          9:30.48   
  Vejle Svømmeklub  9:17.08                 
  Louise Hvarre  2001      1:08.33  2:22.01      2:22.01   
  Ella Christiansen  2003      1:07.04  2:19.85      4:41.86   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      1:06.97  2:22.82      7:04.68   
  Kristine Hülsen  2002      1:10.97  2:25.80      9:30.48   
                     
13  Delta Devils    487          9:47.14   
  DeltaSwim  9:50.00                 
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:06.76  2:18.17      2:18.17   
  Anna Pave Ottesen  2003      1:07.44  2:22.51      4:40.68   
  Holly Lønne Turner  2003      1:09.79  2:27.68      7:08.36   
  Janni S Hansen  2001      1:15.65  2:38.78      9:47.14   
                     
14  Pingvinen Damer  2003    447          10:03.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  10:26.50                 
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      1:10.92  2:28.93      2:28.93   
  Amalie Juul Jakobsen  2003      1:15.15  2:37.62      5:06.55   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      1:09.67  2:29.31      7:35.86   
  Freja Romanski  2003      1:09.64  2:28.12      10:03.98   
                     
15  Nord Damer  2000    437          10:08.49   
  Svømmeklubben Nord  10:13.98                 
  Nikoline V Gallop  2003      1:10.76  2:27.77      2:27.77   
  Daphne Sander  2003      1:17.09  2:38.18      5:05.95   
  Camilla Aagaard  2000      1:18.31  2:40.28      7:46.23   
  Charlotte S. Jensen  2002      1:07.77  2:22.26      10:08.49   
                     
16  Vs Damer 2    437          10:08.51   
  Viborg Svømme Klub  9:34.20                 
  Louise Houe Andersen  2003      1:09.40  2:23.98      2:23.98   
  Helene Marie Andersen  2001      1:15.62  2:34.55      4:58.53   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      1:15.56  2:40.23      7:38.76   
  Kathrine Fog  2000      1:13.54  2:29.75      10:08.51   
                     
17  Stm Damer    404          10:24.58   
  Herning Svømmeklub  10:52.10                 
  Anne Dybro Nielsen  2003      1:08.35  2:19.89      2:19.89   
  Maja Fjord Kristensen  2002      1:20.98  2:43.36      5:03.25   
  Amalie Kristensen  2003      1:15.58  2:36.88      7:40.13   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      1:19.96  2:44.45      10:24.58   
                     
Thisted Piger              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  9:04.91                 
  Karoline Sørensen  2002      1:04.77  2:13.09      2:13.09   
  Selma Pruzljanin  2003      1:09.74  2:24.29      4:37.38   
  Thea Søe Bach  2002      1:05.10  2:12.19      6:49.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vejle Herrer 1  2000    684          7:54.91   
  Vejle Svømmeklub  7:48.67                 
  Andreas Hansen  2000      56.05  1:55.35      1:55.35   
  Jakob Juul  2000      57.20  1:58.80      3:54.15   
  Alexander Fenger  1999      58.63  2:00.41      5:54.56   
  Mads Sørensen  2001      57.20  2:00.35      7:54.91   
                     
Aalborg Herrer 1    681          7:55.62   
  Aalborg Svømmeklub  7:45.00                 
  Nicolas Blanch  1997      56.53  1:55.07      1:55.07   
  Søren Villumsen  1998      58.13  2:02.62      3:57.69   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      59.32  2:01.17      5:58.86   
  Jens Bach  1997      56.75  1:56.76      7:55.62   
                     
Horsens Drenge 1    678          7:56.33   
  Horsens Svømmeklub  7:49.99                 
  Rasmus Udbye  2000      58.43  1:58.30      1:58.30   
  Viktor Bull Kramer  2000      58.31  2:02.77      4:01.07   
  Daniel Steen Andersen  1995      54.97  1:55.89      5:56.96   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      57.77  1:59.37      7:56.33   
                     
Agf Herrer 1    659          8:00.88   
  Agfs Svømmeafdeling  7:58.00                 
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      57.90  1:58.12      1:58.12   
  Simon B. Jeppesen  1997      57.84  2:00.96      3:59.08   
  Christian L H Frederiksen  2001      58.36  2:00.31      5:59.39   
  Kasper Schultz  1995      1:00.29  2:01.49      8:00.88   
                     
Hsc Herrer 1    649          8:03.35   
  Holstebro Svømme Club  7:50.80                 
  Mathias Rasmussen  2001      59.62  2:01.79      2:01.79   
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      1:00.14  2:02.38      4:04.17   
  Christian Rasmussen  1998      57.07  1:59.89      6:04.06   
  Rasmus Nørfjand  2000      57.52  1:59.29      8:03.35   
                     
H2Odense Gentlemen    594          8:17.88   
  H2Odense  8:30.00                 
  Malthe Burgaard  2000      1:01.20  2:03.26      2:03.26   
  Andreas Bui  2000      1:01.03  2:05.51      4:08.77   
  Mads Sørensen  2000      1:01.59  2:07.27      6:16.04   
  Simon Juul Henriksen  2001      58.55  2:01.84      8:17.88   
                     
Esbjerg Gutter    575          8:23.06   
  Esbjerg Svømmeklub  8:18.00                 
  Magnus B. Høgild  1999      59.75  2:02.50      2:02.50   
  Martin H. Abel  2001      59.83  2:05.53      4:08.03   
  Jakob Mose  2000      1:01.22  2:06.45      6:14.48   
  Oliver Christensen  2000      59.41  2:08.58      8:23.06   
                     
Vs Herrer 1    529          8:37.44   
  Viborg Svømme Klub  8:21.72                 
  Oliver Widemann Bache  2001      1:01.58  2:08.89      2:08.89   
  Jakob Vingborg  1998      1:02.74  2:12.14      4:21.03   
  Mikkel Weis Kallesøe  2000      1:04.12  2:15.92      6:36.95   
  Chris Lund Rasmussen  2001      56.87  2:00.49      8:37.44   
                     
Hsc Herrer 2    455          9:04.03   
  Holstebro Svømme Club  8:35.74                 
  Kasper Laursen  1998      1:03.89  2:10.57      2:10.57   
  Mads Lund  2002      1:05.54  2:16.92      4:27.49   
  Oskar Allerslev  2002      1:03.78  2:16.04      6:43.53   
  Anders Nedergaard Jensen  2002      1:06.76  2:20.50      9:04.03   
                     
10  Nord Herrer  2000    402          9:26.78   
  Svømmeklubben Nord  9:08.67                 
  Mads L. Werther  2000      1:06.66  2:20.17      2:20.17   
  Ruben Nørgaard  2002      1:07.58  2:21.39      4:41.56   
  Mikkel Juul Pedersen  2002      1:08.17  2:22.13      7:03.69   
  Daniel Vang Kleist  2000      1:08.46  2:23.09      9:26.78   
                     
Agf Herrer 2              DSQ  Tyvstart sv4 
  Agfs Svømmeafdeling  8:32.00                 
  Sofus Bolwig Balladone  2002      1:03.41  2:11.05      2:11.05   
  Mathias Lund Hansen  2002      1:01.59  2:09.34      4:20.39   
  Artúr Jegesi  2002      1:04.54  2:17.69      6:38.08   
                     
Vejle Herrer 2  2000              DSQ  Tyvstart sv4