Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
735 |
27.93 |
59.59 |
1:36.68 |
|
2:06.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
712 |
27.71 |
1:01.82 |
1:37.99 |
|
2:07.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
659 |
27.63 |
1:00.91 |
1:41.12 |
|
2:10.94 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
|
614 |
28.45 |
1:02.61 |
1:42.06 |
|
2:14.08 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
603 |
29.05 |
1:04.56 |
1:44.64 |
|
2:14.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
600 |
27.81 |
1:03.46 |
1:43.92 |
|
2:15.10 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
|
562 |
29.37 |
1:04.34 |
1:45.26 |
|
2:18.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
505 |
30.09 |
1:07.99 |
1:49.86 |
|
2:23.14 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Badaker |
2002 |
|
563 |
29.38 |
1:03.05 |
1:46.98 |
|
2:17.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
550 |
29.47 |
1:04.74 |
1:49.79 |
|
2:19.10 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
520 |
30.03 |
1:08.00 |
1:50.36 |
|
2:21.76 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
502 |
29.74 |
1:07.42 |
1:52.74 |
|
2:23.35 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janus Rosholm |
2002 |
|
500 |
30.44 |
1:07.78 |
1:50.96 |
|
2:23.56 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Enghave |
2002 |
|
494 |
29.13 |
1:07.28 |
1:51.90 |
|
2:24.19 |
|
|
GTI |
2:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mert Kaya |
2001 |
|
475 |
30.46 |
1:07.71 |
1:51.80 |
|
2:26.05 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Holm |
1998 |
|
467 |
30.34 |
1:08.48 |
1:54.83 |
|
2:26.93 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|