Tulokset Arena Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Arena Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
17:55 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
|
31.14 |
1:04.63 |
1:39.06 |
|
2:12.39 |
|
2 |
Elsa Brandt |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
32.87 |
1:09.53 |
1:46.74 |
|
2:22.13 |
|
3 |
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.93 |
1:10.06 |
1:47.85 |
|
2:24.25 |
|
4 |
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
32.81 |
1:10.72 |
1:50.13 |
|
2:28.34 |
|
5 |
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.14 |
1:12.59 |
1:52.74 |
|
2:30.79 |
|
6 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
35.51 |
1:14.56 |
1:55.16 |
|
2:31.96 |
|
7 |
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.55 |
1:13.55 |
1:54.18 |
|
2:32.62 |
|
8 |
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
35.26 |
1:14.25 |
1:54.27 |
|
2:33.86 |
|
9 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
35.31 |
1:14.94 |
1:56.55 |
|
2:36.05 |
|
10 |
Nellie Ekman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.65 |
1:16.08 |
1:57.78 |
|
2:36.38 |
|
11 |
Manya Sidén Bashouki |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.28 |
1:15.34 |
1:56.17 |
|
2:36.59 |
|
12 |
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
35.86 |
1:16.95 |
1:58.86 |
|
2:37.71 |
|
13 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.28 |
1:15.79 |
1:58.14 |
|
2:39.27 |
|
14 |
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
34.91 |
1:15.52 |
1:58.75 |
|
2:39.88 |
|
15 |
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
35.32 |
1:16.92 |
2:00.32 |
|
2:40.09 |
|
16 |
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
37.73 |
1:20.01 |
2:02.64 |
|
2:42.36 |
|
17 |
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
38.51 |
1:20.48 |
2:03.09 |
|
2:44.18 |
|
18 |
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Sim |
|
38.53 |
1:21.46 |
2:04.42 |
|
2:44.97 |
|
19 |
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
35.36 |
1:17.42 |
2:00.99 |
|
2:45.48 |
|
20 |
Ella Renholm |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
37.40 |
1:21.02 |
2:05.08 |
|
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.07 |
1:03.02 |
1:36.66 |
|
2:09.91 |
|
2 |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
Täby Sim |
|
31.44 |
1:05.72 |
1:41.22 |
|
2:15.53 |
|
3 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.59 |
1:41.48 |
|
2:16.68 |
|
4 |
Wilma Åhlen |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.10 |
1:07.44 |
1:43.38 |
|
2:18.15 |
|
5 |
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
32.22 |
1:08.74 |
1:45.96 |
|
2:20.97 |
|
6 |
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
32.13 |
1:08.30 |
1:45.48 |
|
2:21.36 |
|
7 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.71 |
1:08.78 |
1:46.32 |
|
2:23.05 |
|
8 |
Ella Ekepil |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
33.60 |
1:11.33 |
1:47.88 |
|
2:23.46 |
|
9 |
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
32.30 |
1:08.51 |
1:46.15 |
|
2:24.04 |
|
10 |
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
34.50 |
1:11.78 |
1:49.12 |
|
2:26.34 |
|
11 |
Amanda Wensmark |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.94 |
1:13.42 |
1:52.10 |
|
2:27.32 |
|
12 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
34.09 |
1:11.91 |
1:50.80 |
|
2:28.90 |
|
13 |
Olivia Halfar |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.65 |
1:12.59 |
1:51.52 |
|
2:30.06 |
|
14 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.61 |
1:13.10 |
1:52.26 |
|
2:30.55 |
|
15 |
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
34.23 |
1:12.69 |
1:52.03 |
|
2:30.65 |
|
16 |
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
33.36 |
1:11.43 |
1:51.69 |
|
2:30.68 |
|
17 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.28 |
1:12.88 |
1:52.99 |
|
2:30.99 |
|
18 |
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
34.56 |
1:14.03 |
1:54.22 |
|
2:32.08 |
|
19 |
Clara Sundgren |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
36.17 |
1:15.23 |
1:54.49 |
|
2:32.38 |
|
20 |
Emelie Sidén |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.56 |
1:15.30 |
1:55.81 |
|
2:32.42 |
|
21 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
33.16 |
1:12.10 |
1:53.15 |
|
2:33.04 |
|
22 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.33 |
1:15.29 |
1:55.57 |
|
2:33.33 |
|
23 |
Boel Jägerskog |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.33 |
1:14.78 |
1:54.67 |
|
2:33.36 |
|
24 |
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
34.12 |
1:13.85 |
1:54.56 |
|
2:33.70 |
|
25 |
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
34.93 |
1:14.47 |
1:55.09 |
|
2:34.08 |
|
26 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
34.19 |
1:13.81 |
1:55.53 |
|
2:34.70 |
|
27 |
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.19 |
1:13.39 |
1:54.62 |
|
2:35.26 |
|
28 |
Hanna Sköld |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
36.17 |
1:15.95 |
1:57.06 |
|
2:35.32 |
|
29 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
33.95 |
1:12.88 |
1:54.61 |
|
2:35.72 |
|
30 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
35.44 |
1:15.84 |
1:57.37 |
|
2:35.95 |
|
31 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
35.72 |
1:15.88 |
1:57.53 |
|
2:37.00 |
|
31 |
Frida Steen |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
36.06 |
1:17.46 |
1:58.75 |
|
2:37.00 |
|
33 |
Maja Lingham |
2004 |
Täby Sim |
|
34.83 |
1:15.38 |
1:57.61 |
|
2:38.20 |
|
34 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
35.94 |
1:16.20 |
1:57.86 |
|
2:38.34 |
|
35 |
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
35.61 |
1:15.74 |
1:57.65 |
|
2:39.68 |
|
36 |
Cecilia Eklund |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
36.60 |
1:18.42 |
2:00.55 |
|
2:40.28 |
|
37 |
Stella Finnhammar |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.29 |
1:20.97 |
2:05.82 |
|
2:50.20 |
|
38 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
37.40 |
1:20.64 |
2:06.29 |
|
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.43 |
1:40.34 |
|
2:14.55 |
|
2 |
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
30.99 |
1:05.09 |
1:41.16 |
|
2:16.10 |
|
3 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
31.19 |
1:05.88 |
1:41.28 |
|
2:16.74 |
|
4 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
32.36 |
1:07.68 |
1:43.75 |
|
2:18.75 |
|
5 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.68 |
1:06.85 |
1:42.88 |
|
2:19.15 |
|
6 |
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
32.26 |
1:07.15 |
1:43.36 |
|
2:19.34 |
|
7 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.33 |
1:08.02 |
1:44.74 |
|
2:19.72 |
|
8 |
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.43 |
1:07.01 |
1:43.40 |
|
2:20.38 |
|
9 |
Cecilia Viberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
31.95 |
1:06.84 |
1:43.63 |
|
2:20.43 |
|
10 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.06 |
1:07.59 |
1:44.39 |
|
2:20.82 |
|
11 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.81 |
1:06.42 |
1:43.00 |
|
2:20.97 |
|
12 |
Melina Sundström |
2002 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
31.85 |
1:07.11 |
1:44.43 |
|
2:21.25 |
|
13 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.92 |
1:07.71 |
1:44.31 |
|
2:21.68 |
|
14 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.57 |
1:08.45 |
1:45.77 |
|
2:22.11 |
|
15 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.16 |
1:11.37 |
1:47.37 |
|
2:23.24 |
|
16 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.23 |
1:08.17 |
1:45.63 |
|
2:23.36 |
|
17 |
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.00 |
1:07.72 |
1:45.49 |
|
2:23.52 |
|
18 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.57 |
1:08.86 |
1:46.93 |
|
2:24.60 |
|
19 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
33.73 |
1:11.15 |
1:48.74 |
|
2:25.25 |
|
20 |
Daria Oczkowska |
2003 |
Sms Galicia |
|
32.96 |
1:10.08 |
1:48.20 |
|
2:25.48 |
|
21 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
33.41 |
1:10.26 |
1:48.45 |
|
2:26.66 |
|
22 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.49 |
1:10.68 |
1:49.80 |
|
2:27.91 |
|
23 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.94 |
1:11.76 |
1:49.86 |
|
2:28.30 |
|
23 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.90 |
1:10.76 |
1:49.57 |
|
2:28.30 |
|
25 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
34.31 |
1:13.18 |
1:52.63 |
|
2:30.16 |
|
26 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.62 |
1:13.06 |
1:53.55 |
|
2:31.58 |
|
27 |
Hanna Carlberg |
2003 |
Lidingö Simklubb |
|
35.71 |
1:15.35 |
1:56.19 |
|
2:35.27 |
|
28 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.99 |
1:15.38 |
1:56.98 |
|
2:36.67 |
|
29 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.27 |
1:16.36 |
1:58.02 |
|
2:39.20 |
|
30 |
Elin Andersson |
2003 |
Täby Sim |
|
35.44 |
1:15.29 |
1:57.58 |
|
2:39.98 |
|
31 |
Rebecka Ishaq |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.26 |
1:18.10 |
1:59.87 |
|
2:43.06 |
|
- |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.81 |
1:01.87 |
1:34.38 |
|
2:07.20 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.46 |
1:03.07 |
1:35.78 |
|
2:07.95 |
|
3 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.27 |
1:03.42 |
1:37.13 |
|
2:09.39 |
|
4 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
30.67 |
1:03.63 |
1:37.02 |
|
2:09.44 |
|
5 |
Isabel Nordström |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.54 |
1:05.21 |
1:38.66 |
|
2:11.65 |
|
6 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
Täby Sim |
|
31.38 |
1:04.78 |
1:38.77 |
|
2:12.13 |
|
7 |
Kristina Isacson |
2001 |
Täby Sim |
|
30.79 |
1:04.73 |
1:39.81 |
|
2:14.47 |
|
8 |
Elin Ristl |
1999 |
Jönköpings Simsällskap |
|
32.11 |
1:06.84 |
1:41.29 |
|
2:14.57 |
|
9 |
Katherina Gkioni |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
30.54 |
1:05.68 |
1:41.23 |
|
2:14.78 |
|
10 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.27 |
1:05.84 |
1:41.30 |
|
2:15.04 |
|
11 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.50 |
1:07.86 |
1:43.39 |
|
2:17.60 |
|
12 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
30.86 |
1:05.35 |
1:41.29 |
|
2:18.08 |
|
13 |
Jessica Wiklund |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
31.50 |
1:06.84 |
1:44.98 |
|
2:23.04 |
|
14 |
Noémi Andras |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.71 |
1:12.30 |
1:50.67 |
|
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
17:55 |
|