Resultater for Vestkyst Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2009-10-23
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse K. Hansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 29.95 | ||||||
2 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 30.54 | ||||||
3 | Simon Gosvig | 1990 | Kolding SK | 30.58 | ||||||
4 | Sigurd Christiansen | 1989 | Swim Team Esbjerg | 31.18 | ||||||
5 | Jesper Søgaard | 1990 | Kolding SK | 31.25 | ||||||
5 | Steffan Hansen | 1990 | Swim Team Esbjerg | 31.25 | ||||||
7 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 31.38 | ||||||
8 | Stig Sande Kjær | 1992 | Vejen Svømmeklub | 32.09 | ||||||
9 | Anders Helbo | 1992 | Vejen Svømmeklub | 33.87 | ||||||
10 | Mads Hjort | 1986 | Svømmeklubben Tempo | 34.03 | ||||||
11 | Daniel Zillmer | 1988 | Sgs Hamburg | 34.37 | ||||||
12 | Benjamin Hubert | 1992 | Holstebro Svømme Club | 35.40 | ||||||
13 | Steffen Hansen | 1992 | Vejen Svømmeklub | 35.76 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 28.19 | ||||||
2 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.76 | ||||||
3 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 30.81 | ||||||
4 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.83 | ||||||
5 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 30.94 | ||||||
6 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 31.53 | ||||||
7 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.70 | ||||||
8 | Marco Kling | 1993 | Sgs Hamburg | 32.25 | ||||||
9 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.41 | ||||||
10 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.73 | ||||||
10 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | Delta Svøm | 32.73 | ||||||
12 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 33.34 | ||||||
13 | Kim-Lucas Ludwig | 1993 | Sgs Hamburg | 33.49 | ||||||
14 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.62 | ||||||
15 | Erik Collins | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.92 | ||||||
16 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.14 | ||||||
17 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 34.68 | ||||||
18 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | ||||||
19 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 35.81 | ||||||
20 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 36.03 | ||||||
21 | Nikolaj Køhli | 1993 | Vejen Svømmeklub | 36.89 | ||||||
22 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.29 | ||||||
23 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | Delta Svøm | 38.47 | ||||||
24 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 38.83 | ||||||
25 | Jesper Aarhus | 1994 | Ribe Svømmeklub | 39.17 | ||||||
26 | Mikkel Asmussen | 1993 | Varde Idrætsforening | 39.95 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 30.55 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 32.29 | ||||||
3 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 32.73 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.25 | ||||||
5 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 33.38 | ||||||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 33.81 | ||||||
7 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 34.10 | ||||||
8 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.51 | ||||||
9 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | Vejen Svømmeklub | 35.09 | ||||||
10 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.44 | ||||||
11 | Happy Kuddi | 1996 | Vejen Svømmeklub | 35.56 | ||||||
12 | Christian Larsen | 1995 | Varde Idrætsforening | 35.73 | ||||||
13 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 36.11 | ||||||
14 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.35 | ||||||
15 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.73 | ||||||
16 | Michael Andersen | 1995 | Vejen Svømmeklub | 36.79 | ||||||
17 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 36.83 | ||||||
17 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 36.83 | ||||||
19 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.88 | ||||||
20 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.65 | ||||||
21 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.71 | ||||||
22 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 37.89 | ||||||
23 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.90 | ||||||
24 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 39.03 | ||||||
25 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 39.25 | ||||||
26 | Hannes Haller | 1996 | Sgs Hamburg | 40.96 | ||||||
27 | Mads Riisager | 1995 | Vejen Svømmeklub | 41.46 | ||||||
28 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 42.00 | ||||||
29 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 42.70 | ||||||
30 | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.11 | ||||||
31 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 45.65 | ||||||
32 | Steffen Carlsen | 1996 | Brædstrup Svømmeklub | 50.32 | ||||||
- | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på mave 25m | |||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aykut Seker | 1997 | Sgs Hamburg | 34.76 | ||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.11 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 38.32 | ||||||
4 | Alexander Wildenschild | 1997 | Vejen Svømmeklub | 38.99 | ||||||
5 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.10 | ||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 39.14 | ||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.53 | ||||||
8 | Kasper Pil | 1997 | Delta Svøm | 41.64 | ||||||
9 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.82 | ||||||
10 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 43.02 | ||||||
10 | Esben Jepsen | 1997 | Vejen Svømmeklub | 43.02 | ||||||
12 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 43.38 | ||||||
13 | Kalle Kehlet | 1997 | Varde Idrætsforening | 45.83 | ||||||
14 | Simon Maahn Christensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 47.86 | ||||||
15 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 48.71 | ||||||
16 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 53.80 | ||||||
17 | Christian Snog Abild | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 55.32 | ||||||
18 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 56.98 | ||||||
- | Bjarke Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 43.24 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.25 | ||||||
3 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 49.73 | ||||||
- | Anes Jahic | 1999 | Swim Team Esbjerg | DSQ | Udsvøm på maven 25m | |||||
- | Nikolaj Isdal | 1999 | Odder IGF | DSQ | Til vending crawlben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:04 |