Resultater for Vestkyst Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2009-10-23
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2009 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:38 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Dennis Eriksen | 1990 | Kolding SK | 1:01.99 | 2:09.39 | 3:18.76 | 4:27.97 | |||
2 | Christian Rasmussen | 1990 | Ribe Svømmeklub | 1:09.82 | 2:27.39 | 3:47.77 | 5:04.69 | |||
3 | Rasmus Poulsen | 1989 | Kolding SK | 1:07.22 | 2:25.96 | 3:47.84 | 5:09.47 | |||
- | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Hansen | 1993 | Swim Team Esbjerg | 59.94 | 2:05.49 | 3:12.57 | 4:18.99 | |||
2 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:05.30 | 2:14.66 | 3:24.26 | 4:31.28 | |||
3 | Steffen Breinbjerg | 1994 | Holstebro Svømme Club | 1:03.54 | 2:12.07 | 3:22.06 | 4:31.51 | |||
4 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.01 | 2:14.68 | 3:24.86 | 4:32.47 | |||
5 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.18 | 2:16.82 | 3:29.97 | 4:42.39 | |||
6 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:05.63 | 2:17.69 | 3:32.10 | 4:46.62 | |||
7 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.96 | 2:26.95 | 3:41.26 | 4:53.58 | |||
8 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.32 | 2:27.77 | 3:40.80 | 4:53.85 | |||
9 | Mikkel Pedersen | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:10.94 | 2:26.02 | 3:41.65 | 4:54.49 | |||
10 | Peter Kragelund | 1993 | AIA-Tranbjerg | 1:07.90 | 2:23.75 | 3:40.99 | 4:55.73 | |||
11 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 1:09.38 | 2:25.62 | 3:43.21 | 4:58.33 | |||
12 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:11.55 | 2:28.72 | 3:47.38 | 5:03.70 | |||
13 | Teis Mogensen | 1993 | Vejen Svømmeklub | 3:57.43 | 5:19.20 | |||||
14 | Henrik Hvalsøe | 1993 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.12 | 2:34.72 | 3:59.85 | 5:22.00 | |||
15 | Jonas Helbo Beck | 1994 | AIA-Tranbjerg | 1:15.41 | 2:39.54 | 4:04.02 | 5:26.52 | |||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 1:05.30 | 2:14.74 | 3:24.83 | 4:31.58 | |||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.60 | 2:15.46 | 3:25.44 | 4:32.08 | |||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:05.72 | 2:17.01 | 3:29.37 | 4:40.02 | |||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:06.19 | 2:18.74 | 3:31.70 | 4:43.58 | |||
5 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:10.31 | 2:25.88 | 3:39.10 | 4:50.60 | |||
6 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.23 | 2:20.76 | 3:36.77 | 4:51.54 | |||
7 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:09.54 | 2:24.01 | 3:38.82 | 4:51.87 | |||
8 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:09.67 | 2:26.20 | 3:41.13 | 4:54.38 | |||
9 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.72 | 2:29.00 | 3:45.85 | 5:00.77 | |||
10 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:11.80 | 2:29.00 | 3:47.52 | 5:03.25 | |||
11 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.75 | 2:29.90 | 3:48.76 | 5:06.16 | |||
12 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 5:08.65 | ||||||
13 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.45 | 2:33.01 | 3:54.07 | 5:12.82 | |||
14 | Stefan Jensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 1:22.07 | 2:51.48 | 4:20.30 | 5:46.83 | |||
15 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.53 | 2:53.12 | 4:23.94 | 5:52.23 | |||
16 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 1:21.85 | 2:54.77 | 4:30.24 | 6:03.39 | |||
17 | Viktor Christiansen | 1995 | Holstebro Svømme Club | 1:24.07 | 2:56.86 | 4:34.43 | 6:11.52 | |||
18 | Marcel Theel | 1996 | Sgs Hamburg | 1:36.62 | 3:23.69 | 5:12.70 | 6:57.00 | |||
- | Rasmus Bøg Hansen | 1995 | Ribe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: BHM Tryk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.84 | 2:35.02 | 3:56.51 | 5:16.62 | |||
2 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.38 | 2:51.97 | 4:20.91 | 5:49.05 | |||
3 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.05 | 3:04.54 | 4:40.65 | 6:13.25 | |||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:35.28 | 3:14.52 | 4:51.06 | 6:27.97 | |||
5 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:34.75 | 3:23.37 | 5:11.26 | 6:54.62 | |||
6 | Bjarke Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:44.73 | 3:44.35 | 5:43.60 | 7:36.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 23 oktober 2009 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 21:38 |