Results for UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Start 16.00
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2018 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
18:49 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Wicknertz |
2005 |
|
407 |
38.47 |
1:19.25 |
2:01.92 |
|
2:40.78 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
3:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teodora Petric |
2005 |
|
331 |
42.23 |
1:26.44 |
2:10.44 |
|
2:52.31 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
|
322 |
40.18 |
1:24.85 |
2:10.18 |
|
2:53.78 |
|
|
Simklubben Triton |
3:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Beatrice Ask |
2005 |
|
307 |
42.20 |
1:27.42 |
2:12.62 |
|
2:56.57 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tova Siversson |
2005 |
|
300 |
42.47 |
1:29.69 |
2:14.93 |
|
2:57.95 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Röiseth |
2005 |
|
300 |
41.99 |
1:28.43 |
2:14.75 |
|
2:58.05 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Keldebäk |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mica Nolén |
2004 |
|
499 |
35.28 |
1:13.29 |
1:51.65 |
|
2:30.32 |
|
|
Simklubben Triton |
2:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maja Blomliden |
2004 |
|
462 |
37.27 |
1:16.47 |
1:55.88 |
|
2:34.12 |
|
|
Simklubben Triton |
2:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
|
458 |
36.67 |
1:16.30 |
1:56.33 |
|
2:34.59 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Olsson |
2004 |
|
448 |
37.11 |
1:16.62 |
1:56.86 |
|
2:35.73 |
|
|
Kiviks Simklubb |
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristina Orban |
2004 |
|
417 |
37.84 |
1:18.13 |
1:59.37 |
|
2:39.57 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabel Smideberg |
2004 |
|
405 |
36.36 |
1:16.77 |
1:58.88 |
|
2:41.12 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tyra Öhlin |
2004 |
|
390 |
38.09 |
1:18.98 |
2:01.19 |
|
2:43.17 |
|
|
Simklubben Triton |
2:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
|
378 |
37.33 |
1:18.97 |
2:02.05 |
|
2:44.87 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Osterman |
2004 |
|
368 |
39.51 |
1:21.67 |
2:04.33 |
|
2:46.32 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Persson |
2004 |
|
361 |
39.49 |
1:22.20 |
2:05.09 |
|
2:47.37 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
3:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilma Sörum |
2004 |
|
359 |
41.10 |
1:23.06 |
2:05.99 |
|
2:47.72 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tova Kjellberg |
2004 |
|
352 |
39.14 |
1:21.25 |
2:04.87 |
|
2:48.74 |
|
|
Trelleborg Sim |
2:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lovisa Rohlin |
2004 |
|
333 |
38.90 |
1:22.02 |
2:08.41 |
|
2:51.90 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
3:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alice Devinder |
2004 |
|
303 |
41.27 |
1:27.38 |
2:14.75 |
|
2:57.38 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna Johansson |
2004 |
|
289 |
43.26 |
1:28.58 |
2:15.24 |
|
3:00.25 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Kryger |
2004 |
|
248 |
43.11 |
1:30.89 |
2:19.89 |
|
3:09.62 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emi Prior |
2004 |
|
232 |
44.68 |
1:33.31 |
3:13.81 |
|
3:13.81 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
3:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Felicia Zander |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
3:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
|
517 |
35.25 |
1:12.80 |
1:50.59 |
|
2:28.55 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matilda Hoff |
2003 |
|
482 |
36.04 |
1:14.72 |
1:53.89 |
|
2:32.00 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cornelia Bernspång |
2003 |
|
468 |
35.27 |
1:14.54 |
1:54.70 |
|
2:33.50 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tilde Röiseth |
2003 |
|
443 |
36.56 |
1:15.76 |
1:56.08 |
|
2:36.36 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefin Dellhede |
2003 |
|
434 |
38.26 |
1:18.80 |
1:59.04 |
|
2:37.47 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Rundblad |
2003 |
|
431 |
37.28 |
1:18.20 |
1:58.37 |
|
2:37.75 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Linnéa Lindh |
2003 |
|
412 |
37.25 |
1:18.62 |
2:00.29 |
|
2:40.16 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Steen |
2003 |
|
411 |
36.78 |
1:19.06 |
2:00.18 |
|
2:40.31 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
3:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanna Melin |
2003 |
|
408 |
38.31 |
1:18.61 |
2:00.19 |
|
2:40.64 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emy Ek |
2003 |
|
391 |
37.35 |
1:18.82 |
2:01.11 |
|
2:43.01 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
357 |
40.28 |
1:22.82 |
2:06.08 |
|
2:48.01 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Filippa Dihle |
2003 |
|
353 |
40.20 |
1:22.69 |
2:06.06 |
|
2:48.59 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alva Stenebo |
2003 |
|
350 |
39.08 |
1:23.40 |
2:07.99 |
|
2:49.14 |
|
|
S71 |
2:49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Twedberg |
2003 |
|
331 |
39.89 |
1:23.39 |
2:07.66 |
|
2:52.29 |
|
|
Simklubben Poseidon |
2:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elvira Eriksson |
2003 |
|
327 |
39.33 |
1:22.79 |
2:07.77 |
|
2:52.93 |
|
|
Ystads Simsällskap |
3:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikaela Virc |
2003 |
|
288 |
44.31 |
1:30.11 |
2:15.57 |
|
3:00.48 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
|
264 |
43.17 |
1:30.63 |
2:18.86 |
|
3:05.72 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carolina Åsberg |
2002 |
|
438 |
37.97 |
1:17.70 |
1:57.89 |
|
2:36.95 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
413 |
37.49 |
1:17.45 |
1:59.65 |
|
2:40.02 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna-Luisa Permarker |
2002 |
|
374 |
38.34 |
1:19.36 |
2:02.25 |
|
2:45.40 |
|
|
S71 |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
|
357 |
39.37 |
1:22.68 |
2:06.57 |
|
2:48.04 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Rudolf |
2002 |
|
342 |
40.12 |
1:23.22 |
2:06.76 |
|
2:50.37 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
2:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
|
527 |
34.96 |
1:12.46 |
1:50.51 |
|
2:27.57 |
|
|
Simklubben Sydsim |
2:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filippa Sundström |
2001 |
|
478 |
36.55 |
1:15.57 |
1:54.54 |
|
2:32.44 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
2:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
|
447 |
36.42 |
1:16.34 |
1:57.51 |
|
2:35.90 |
|
|
Simklubben Triton |
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
|
210 |
48.45 |
1:39.97 |
2:31.14 |
|
3:20.35 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
3:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
18:49 |
|