Resultater for UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Start 16.00
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 2018 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Löddeköpinge |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 januari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Björnström |
2005 |
|
522 |
1:09.36 |
2:24.43 |
3:38.91 |
|
4:51.16 |
|
|
Simklubben Triton |
4:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Wicknertz |
2005 |
|
412 |
1:15.45 |
2:36.25 |
3:56.48 |
|
5:14.92 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
5:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teodora Petric |
2005 |
|
404 |
1:15.21 |
2:35.85 |
3:57.21 |
|
5:17.08 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Berg |
2005 |
|
396 |
1:17.82 |
2:38.85 |
4:00.17 |
|
5:19.26 |
|
|
Simklubben Lödde |
5:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Röiseth |
2005 |
|
366 |
1:17.88 |
2:40.33 |
4:04.90 |
|
5:27.67 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Beatrice Ask |
2005 |
|
366 |
1:17.70 |
2:41.77 |
4:06.19 |
|
5:27.80 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nelly Ahmadi |
2005 |
|
365 |
1:17.05 |
2:40.32 |
4:04.43 |
|
5:28.03 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
5:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Stenskepp |
2005 |
|
350 |
1:16.84 |
2:41.95 |
4:07.75 |
|
5:32.52 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
5:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilda Nilsson-Halvardsson |
2005 |
|
330 |
1:21.00 |
2:49.31 |
4:17.53 |
|
5:39.26 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tova Siversson |
2005 |
|
320 |
1:21.95 |
2:50.34 |
4:19.51 |
|
5:42.59 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Livia Sjunnesson |
2005 |
|
306 |
1:20.95 |
2:49.48 |
4:19.97 |
|
5:47.90 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
|
303 |
1:19.81 |
2:48.38 |
4:18.78 |
|
5:49.13 |
|
|
Trelleborg Sim |
5:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Osterman |
2004 |
|
578 |
1:06.13 |
2:16.75 |
3:29.05 |
|
4:41.51 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Brünjes |
2004 |
|
531 |
1:08.16 |
2:22.59 |
3:37.61 |
|
4:49.51 |
|
|
Kiviks Simklubb |
4:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maja Blomliden |
2004 |
|
523 |
1:09.26 |
2:24.54 |
3:39.11 |
|
4:50.96 |
|
|
Simklubben Triton |
4:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
|
513 |
1:07.55 |
2:22.17 |
3:37.30 |
|
4:52.84 |
|
|
Simsällskapet Delfin |
4:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Olsson |
2004 |
|
509 |
1:10.42 |
2:26.82 |
3:40.61 |
|
4:53.54 |
|
|
Kiviks Simklubb |
4:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tyra Öhlin |
2004 |
|
471 |
1:12.51 |
2:30.04 |
3:46.60 |
|
5:01.28 |
|
|
Simklubben Triton |
5:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilma Sörum |
2004 |
|
407 |
1:13.13 |
2:32.03 |
3:53.95 |
|
5:16.34 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Persson |
2004 |
|
400 |
1:15.30 |
2:37.24 |
3:59.03 |
|
5:18.17 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
5:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isabella Djuric |
2004 |
|
366 |
1:18.51 |
2:43.19 |
4:07.99 |
|
5:27.65 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fanny Hess |
2004 |
|
364 |
1:17.18 |
2:41.68 |
4:06.23 |
|
5:28.36 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alice Devinder |
2004 |
|
351 |
1:19.73 |
2:44.87 |
4:09.89 |
|
5:32.21 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
5:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Felicia Zander |
2004 |
|
346 |
1:19.33 |
2:44.50 |
4:09.85 |
|
5:34.04 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
5:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marina Jönsson |
2004 |
|
334 |
1:18.70 |
2:44.26 |
4:11.43 |
|
5:37.68 |
|
|
Ystads Simsällskap |
5:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ebba Johansson |
2004 |
|
317 |
1:21.39 |
2:50.08 |
4:19.12 |
|
5:43.68 |
|
|
Klippans Simsällskap |
5:46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emi Prior |
2004 |
|
246 |
1:26.37 |
3:02.24 |
4:40.39 |
|
6:14.18 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
6:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Melgar |
2004 |
|
232 |
1:27.79 |
3:05.60 |
4:44.72 |
|
6:21.43 |
|
|
Ystads Simsällskap |
6:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Hansson |
2003 |
|
649 |
1:05.75 |
2:15.16 |
3:24.89 |
|
4:30.83 |
|
|
Kiviks Simklubb |
4:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
|
590 |
1:06.56 |
2:16.01 |
3:27.22 |
|
4:39.56 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Boel Bergquist |
2003 |
|
539 |
1:08.32 |
2:22.05 |
3:35.39 |
|
4:48.16 |
|
|
Simklubben Poseidon |
4:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ebba Hellzén |
2003 |
|
528 |
1:07.19 |
2:20.53 |
3:36.04 |
|
4:50.01 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
4:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmie Andersson |
2003 |
|
484 |
1:13.22 |
2:31.15 |
3:46.36 |
|
4:58.58 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
5:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
465 |
1:13.23 |
2:31.37 |
3:49.21 |
|
5:02.63 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Lund |
2003 |
|
455 |
1:13.91 |
2:32.72 |
3:50.50 |
|
5:04.86 |
|
|
Simklubben Poseidon |
5:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Steen |
2003 |
|
452 |
1:13.27 |
2:33.09 |
3:51.53 |
|
5:05.51 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
5:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elin Kjellberg |
2003 |
|
448 |
1:12.36 |
2:31.54 |
3:49.81 |
|
5:06.46 |
|
|
Ystads Simsällskap |
5:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filippa Dihle |
2003 |
|
447 |
1:13.33 |
2:32.14 |
3:50.46 |
|
5:06.59 |
|
|
Simklubben Lödde |
5:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
|
438 |
1:14.74 |
2:31.99 |
3:50.20 |
|
5:08.59 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofia Hake |
2003 |
|
430 |
1:13.84 |
2:33.60 |
3:54.03 |
|
5:10.66 |
|
|
Simklubben Poseidon |
5:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Josefin Dellhede |
2003 |
|
411 |
1:15.09 |
2:35.53 |
3:56.28 |
|
5:15.23 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linnéa Lindh |
2003 |
|
407 |
1:15.45 |
2:36.52 |
3:57.55 |
|
5:16.30 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Rundblad |
2003 |
|
386 |
1:18.54 |
2:41.71 |
4:02.80 |
|
5:21.85 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
5:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Twedberg |
2003 |
|
369 |
1:16.19 |
2:37.68 |
4:01.00 |
|
5:26.81 |
|
|
Simklubben Poseidon |
5:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikaela Virc |
2003 |
|
365 |
1:16.43 |
2:39.69 |
4:04.44 |
|
5:28.00 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Bontidean |
2003 |
|
364 |
1:15.92 |
2:39.32 |
4:04.49 |
|
5:28.22 |
|
|
Simklubben Poseidon |
5:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Dikte Lagergren |
2003 |
|
361 |
1:16.81 |
2:41.03 |
4:06.35 |
|
5:29.31 |
|
|
Eslövs Simsällskap |
5:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ellen Johansson |
2003 |
|
268 |
1:26.93 |
3:00.35 |
4:33.88 |
|
6:03.59 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
6:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Olsson |
2002 |
|
471 |
1:11.36 |
2:27.58 |
3:44.36 |
|
5:01.37 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
4:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Melgar |
2002 |
|
430 |
1:12.58 |
2:32.06 |
3:52.41 |
|
5:10.48 |
|
|
Ystads Simsällskap |
4:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Rudolf |
2002 |
|
426 |
1:12.81 |
2:32.14 |
3:51.81 |
|
5:11.52 |
|
|
Kappsimningsklubben Karpen |
4:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Lindberg |
2002 |
|
342 |
1:16.47 |
2:41.31 |
4:08.35 |
|
5:35.35 |
|
|
Simklubben Poseidon |
5:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Stenström |
2002 |
|
322 |
1:18.43 |
2:43.45 |
4:11.88 |
|
5:41.82 |
|
|
Simklubben Triton |
5:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
Förening |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filippa Sundström |
2001 |
|
622 |
1:06.16 |
2:15.83 |
3:25.70 |
|
4:34.62 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
4:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mary Lagoguez |
2001 |
|
617 |
1:06.53 |
2:16.91 |
3:27.89 |
|
4:35.37 |
|
|
Simklubben Poseidon |
4:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
|
456 |
1:10.75 |
2:27.07 |
3:45.95 |
|
5:04.49 |
|
|
Ystads Simsällskap |
5:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nina Andersson-Wulf |
2001 |
|
350 |
1:19.16 |
2:44.10 |
4:09.27 |
|
5:32.52 |
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
5:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Stålhammar |
2001 |
|
332 |
1:19.47 |
2:47.60 |
4:15.93 |
|
5:38.41 |
|
|
Simklubben Triton |
5:44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
Utskriftstid |
17:45 |
|