Results for Ã…rgangscuppen
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Årgangscuppen 2018 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:27 | |||
Arrangør | HSK, GSC & Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 februar 2018 |
Løb 27, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger | 2004 | 556 | 4:33.75 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.11 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 34.77 | 1:15.05 | 2:24.21 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.30 | 1:07.77 | 3:31.98 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 29.20 | 1:01.77 | 4:33.75 | ||||||
2 | Gsc The New Generation | 2004 | 550 | 4:34.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.56 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 34.36 | 1:14.41 | 2:22.78 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 31.74 | 1:09.12 | 3:31.90 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 29.90 | 1:02.92 | 4:34.82 | ||||||
3 | Gentofte Stars | 2004 | 542 | 4:36.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 32.18 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 36.64 | 1:19.11 | 2:25.67 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.23 | 1:07.48 | 3:33.15 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 29.54 | 1:03.05 | 4:36.20 | ||||||
4 | Vat Piger | 2004 | 521 | 4:39.71 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
Mathilde Mathiesen | 2004 | 36.07 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 35.61 | 1:16.84 | 2:31.82 | ||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 29.25 | 1:04.43 | 3:36.25 | ||||||
Nønne Christensen | 2004 | 29.87 | 1:03.46 | 4:39.71 | ||||||
5 | Hovedstadens Piger | 2004 | 521 | 4:39.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 34.13 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 35.63 | 1:15.84 | 2:25.29 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 32.00 | 1:10.20 | 3:35.49 | ||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 30.23 | 1:04.26 | 4:39.75 | ||||||
6 | Kvik Piger | 2005 | 493 | 4:44.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.57 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.67 | 1:21.27 | 2:28.89 | ||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 34.34 | 1:13.06 | 3:41.95 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 29.75 | 1:02.99 | 4:44.94 | ||||||
7 | Lyngby Piger Y | 2006 | 456 | 4:52.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 35.00 | 1:12.47 | 1:12.47 | ||||||
Emily Maack | 2004 | 38.60 | 1:23.09 | 2:35.56 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 33.78 | 1:12.48 | 3:48.04 | ||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 30.77 | 1:04.37 | 4:52.41 | ||||||
8 | Agf Piger 1 | 2004 | 337 | 5:23.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59:59.03 | |||||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 45.61 | 1:33.54 | 1:33.54 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 43.04 | 1:30.51 | 3:04.05 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 30.91 | 1:07.45 | 4:11.50 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.70 | 1:11.88 | 5:23.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 februar 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:27 |