2020-07-12   12:50:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:22   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Stenmark  2007    320  35.15  1:16.92  2:00.69    2:41.87   
  Ängelholms Simsällskap  2:48.10                 
                     
Sofie Jönsson  2007    266  38.33  1:23.86  2:09.86    2:52.21   
  Sjöbo Simsällskap  2:58.43                 
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Röiseth  2005    388  34.27  1:13.76  1:53.23    2:31.79   
  Landskrona Simsällskap  2:33.83                 
                     
Moa Ekberg  2006    374  35.23  1:14.65  1:54.93    2:33.74   
  Landskrona Simsällskap  2:41.60                 
                     
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    365  35.84  1:15.58  2:34.91    2:34.91   
  Sjöbo Simsällskap  2:41.31                 
                     
Tova Siversson  2005    356  34.70  1:15.06  1:56.85    2:36.28   
  Landskrona Simsällskap  2:35.97                 
                     
Veronika Ruzic  2006    314  35.28  1:16.27  2:00.59    2:42.83   
  S71  2:42.66                 
                     
Isabelle Persson-Giribaldi  2005    291  37.63  1:20.49  2:04.29    2:46.99   
  Landskrona Simsällskap  2:47.50                 
                     
Yasmine Strandh  2006    290  37.04  1:20.22  2:05.91    2:47.35   
  Landskrona Simsällskap  2:47.26                 
                     
Lykke Lagerholm-Nord  2006    272  39.09  1:22.50  2:07.10    2:50.95   
  Sjöbo Simsällskap  2:52.33                 
                     
Mimmi Palm  2005    256  39.39  1:24.20  2:10.28    2:54.38   
  Sjöbo Simsällskap  3:02.99                 
                     
10  Tyra Hjorth  2005    222  39.03  1:25.76  2:15.23    3:02.94   
  Klippans Simsällskap  3:00.15                 
                     
11  Thea Klemedsson  2006    181  43.89  1:34.17  2:27.22    3:15.70   
  Klippans Simsällskap                   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Bernspång  2003    479  32.02  1:07.92  1:44.96    2:21.57   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:20.32                 
                     
Gabriella Wivsätter  2003    476  32.67  1:08.23  1:45.23    2:21.84   
  Simklubben Sydsim  2:23.39                 
                     
Isabel Smideberg  2004    433  34.04  1:11.94  1:49.56    2:26.41   
  Simklubben Lödde  2:23.85                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003    422  33.62  1:11.59  1:50.09    2:27.62   
  Ängelholms Simsällskap  2:25.98                 
                     
Isabella Djuric  2004    388  34.70  1:13.02  1:53.18    2:31.77   
  Landskrona Simsällskap  2:29.78                 
                     
Lovisa Rohlin  2004    262  37.02  1:19.92  2:06.89    2:52.92   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:39.80                 
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Aronsson  2002    512  32.38  1:07.47  1:43.03    2:18.45   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:12.24                 
                     
Carolina Åsberg  2002    492  32.61  1:08.42  1:44.65    2:20.31   
  Simklubben Lödde  2:17.38                 
                     
Tilda Ericsson  2002    491  33.19  1:09.11  1:45.20    2:20.36   
  S71  2:17.25                 
                     
Emilia Olsson  2002    487  32.78  1:08.39  1:45.21    2:20.72   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:21.69                 
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alice Bengtsson  2000    429  33.85  1:10.51  1:48.43    2:26.87   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:21.25                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner