Resultater for S 71-Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | S 71 Cup | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 03 mars 2018 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Huasson | 2007 | 201 | 34.57 | ||||||
Ringsjö Simklubb | 35.41 | |||||||||
2 | Erik Björk | 2007 | 172 | 36.39 | ||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 37.88 | |||||||||
3 | Alexander Zhang | 2007 | 158 | 37.42 | ||||||
S71 | 38.18 | |||||||||
4 | Ville Andersson | 2007 | 157 | 37.50 | ||||||
Höganäs Simsällskap | 37.94 | |||||||||
5 | Elliot Poggi Rosenberg | 2007 | 129 | 40.02 | ||||||
Klippans Simsällskap | 46.07 | |||||||||
6 | Isak Berild Andersen | 2007 | 93 | 44.61 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 41.87 | |||||||||
7 | Gabriel Andersen | 2007 | 66 | 49.94 | ||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 55.39 | |||||||||
8 | Viktor Johannesen | 2008 | 59 | 51.89 | ||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 50.99 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Liebenhagen | 2005 | 342 | 28.96 | ||||||
Landskrona Simsällskap | 30.38 | |||||||||
2 | Aron Paulsson | 2006 | 287 | 30.71 | ||||||
Simklubben Lödde | 31.70 | |||||||||
3 | Ludvig Hoff | 2005 | 283 | 30.84 | ||||||
Landskrona Simsällskap | 33.48 | |||||||||
4 | Emil Flodmark | 2006 | 279 | 30.98 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | 32.43 | |||||||||
5 | Ted Nilsson | 2006 | 250 | 32.13 | ||||||
Simklubben Lödde | 32.21 | |||||||||
6 | Axel Wergeland | 2006 | 228 | 33.16 | ||||||
Simklubben Lödde | 33.18 | |||||||||
7 | Anton Nordström | 2006 | 205 | 34.31 | ||||||
Kiviks Simklubb | 34.72 | |||||||||
8 | Rasmus Hansson | 2005 | 202 | 34.52 | ||||||
Kiviks Simklubb | 40.37 | |||||||||
9 | Henri Moreau | 2006 | 194 | 34.97 | ||||||
Klippans Simsällskap | 36.87 | |||||||||
10 | Sebastian Nilsson | 2006 | 129 | 40.08 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 39.50 | |||||||||
- | Anton Persson | 2006 | DNS | |||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 33.99 | |||||||||
- | Oscar Bevréus | 2006 | DNS | |||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 33.70 | |||||||||
- | Erik Lundberg | 2005 | DSQ | |||||||
S71 | 45.73 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Löfgren | 2003 | 427 | 26.89 | ||||||
Simklubben Blåkulla Oskarshamn | 27.50 | |||||||||
2 | Oscar Nordström | 2003 | 425 | 26.94 | ||||||
Kiviks Simklubb | 26.77 | |||||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | 410 | 27.27 | ||||||
S71 | 28.01 | |||||||||
4 | Liam Lesmac | 2003 | 353 | 28.65 | ||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 28.78 | |||||||||
5 | Vincent Hua | 2004 | 344 | 28.90 | ||||||
Ringsjö Simklubb | 29.70 | |||||||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | 312 | 29.87 | ||||||
Ringsjö Simklubb | 29.90 | |||||||||
7 | Eimantas Erlandsson | 2003 | 282 | 30.89 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Ville Nordqvist | 2004 | 257 | 31.85 | ||||||
S71 | 32.48 | |||||||||
9 | Love Andersson | 2004 | 253 | 32.02 | ||||||
Höganäs Simsällskap | 33.56 | |||||||||
10 | Theo Andersson | 2004 | 238 | 32.69 | ||||||
Höganäs Simsällskap | 33.44 | |||||||||
11 | Ludwig Bengtsson | 2004 | 201 | 34.53 | ||||||
Klippans Simsällskap | 37.07 | |||||||||
- | William Strömbäck | 2004 | DSQ | |||||||
Hörby Simklubb | ||||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isak Paulsson | 2002 | 517 | 25.23 | ||||||
Simklubben Lödde | 25.61 | |||||||||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | 402 | 27.43 | ||||||
Simklubben Sydsim | 28.42 | |||||||||
3 | Maximilian Brink | 2002 | 376 | 28.07 | ||||||
Kiviks Simklubb | 27.86 | |||||||||
- | Axel Palm | 2002 | DNS | |||||||
Kappsimningsklubben Karpen | 29.83 | |||||||||
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Rantzow | 1999 | 534 | 24.97 | ||||||
S71 | 25.56 | |||||||||
2 | Philip Chen | 2000 | 499 | 25.54 | ||||||
S71 | 25.02 | |||||||||
3 | Johan Killman | 1999 | 473 | 25.99 | ||||||
Höganäs Simsällskap | 25.39 | |||||||||
4 | Tobias Ranevi | 1999 | 340 | 29.01 | ||||||
Simklubben Lödde | 28.52 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 03 mars 2018 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 09:32 |