2018-12-19   00:22:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för S 71-Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:21   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Stenmark  2007    420          31.03   
  Ängelholms Simsällskap  30.51                 
Isabella Hua  2007    358          32.72   
  Ringsjö Simklubb  33.11                 
Nellie Björkqvist  2007    282          35.41   
  Sjöbo Simsällskap  37.03                 
Valentina Fanu  2007    274          35.74   
  S71  34.70                 
Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    207          39.27   
  Sjöbo Simsällskap  43.75                 
Mathilda Andersson  2007    206          39.34   
  S71  37.89                 
Wilda Thorgren  2007    177          41.32   
  S71  41.22                 
Ella Lundberg  2007    157          43.07   
  S71  44.39                 
Vilda Larsson  2008    127          46.12   
  Sjöbo Simsällskap  47.43                 
10  Sunshine Nilsson  2007    126          46.29   
  Kappsimningsklubben Karpen  47.30                 
11  Julia Andersson  2007    114          47.82   
  Kappsimningsklubben Karpen  49.75                 
12  Tilda Köllerfors  2008    113          47.98   
  Hörby Simklubb  50.53                 
13  Inez Nordqvist  2008    87          52.26   
  S71  49.19                 
Waijiu Ngo  2007              DNS   
  S71  40.12                 
Agnes Gustavsson  2007              DSQ   
  S71  44.49                 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Siversson  2005    430          30.78   
  Landskrona Simsällskap  32.32                 
Ella Röiseth  2005    397          31.61   
  Landskrona Simsällskap  31.48                 
My Pettersson  2006    396          31.63   
  Landskrona Simsällskap  32.19                 
Maja Jensen  2006    393          31.71   
  Landskrona Simsällskap  32.84                 
Veronika Ruzic  2006    388          31.86   
  S71  31.75                 
Leah Ljungerud  2006    383          31.99   
  Ängelholms Simsällskap  31.43                 
Moa Ekberg  2006    369          32.38   
  Landskrona Simsällskap  32.43                 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    367          32.45   
  Sjöbo Simsällskap  32.26                 
Agnes Alm  2006    365          32.51   
  S71  32.64                 
10  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    360          32.65   
  Landskrona Simsällskap  36.98                 
11  Lovisa Fast  2006    324          33.81   
  S71  34.10                 
12  Lykke Lagerholm-Nord  2006    309          34.36   
  Sjöbo Simsällskap  33.96                 
13  Tyra Hjorth  2005    301          34.64   
  Klippans Simsällskap  35.31                 
14  Lovisa Sjöholm  2006    277          35.62   
  Klippans Simsällskap  36.51                 
15  Mimmi Palm  2005    270          35.95   
  Sjöbo Simsällskap  37.32                 
16  Elina Olsson  2006    265          36.15   
  Kiviks Simklubb                   
17  Kajsa Rasmusson  2006    247          37.02   
  Höganäs Simsällskap  38.54                 
18  Alva Olofsson  2005    237          37.53   
  S71  37.32                 
19  Katri Lamminsaari  2005    224          38.24   
  Kappsimningsklubben Karpen  39.41                 
20  Katja Hedin  2006    203          39.49   
  Klippans Simsällskap  39.51                 
21  Julia Björk  2006    202          39.58   
  Höganäs Simsällskap                   
22  Thea Klemedsson  2006    197          39.90   
  Klippans Simsällskap  39.89                 
Olivia Smith  2005              DNS   
  Höganäs Simsällskap  33.66                 
Yasmine Strandh  2006              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  34.94                 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Hansson  2003    610          27.39   
  Kiviks Simklubb  28.32                 
Thea Brünjes  2004    531          28.69   
  Kiviks Simklubb  30.13                 
Cornelia Bernspång  2003    527          28.77   
  Kappsimningsklubben Karpen  28.89                 
Julia Olsson  2004    483          29.62   
  Kiviks Simklubb  29.67                 
Gabriella Wivsätter  2003    481          29.66   
  Simklubben Sydsim  29.12                 
Elin Lundberg  2003    479          29.70   
  Kiviks Simklubb  30.43                 
Filippa Dihle  2003    410          31.26   
  Simklubben Lödde  31.15                 
Bianca Jarbsjö  2003    408          31.31   
  Ängelholms Simsällskap  30.49                 
Michaela Ruzic  2003    398          31.59   
  S71  31.29                 
10  Mathilde Berild Andersen  2004    370          32.35   
  Sjöbo Simsällskap  32.66                 
11  Gabriella Mattsson  2004    322          33.88   
  Höganäs Simsällskap                   
12  Ebba Johansson  2004    309          34.37   
  Klippans Simsällskap  34.35                 
13  Turid Bendz  2004    300          34.71   
  Höganäs Simsällskap  34.93                 
14  Nelly Gustavsson  2004    276          35.67   
  Simklubben Lödde  37.07                 
15  Emma Martinsson  2004    256          36.59   
  Simklubben Lödde  38.49                 
Agnes Ljungberg  2004              DNS   
  Simklubben Lödde  35.81                 
Alva Stenebo  2003              DNS   
  S71  31.14                 
Maja Simpson  2004              DNS   
  S71  37.76                 
Emmy Olofsson  2003              DSQ   
  S71  34.97                 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Aronsson  2002    524          28.82   
  Kappsimningsklubben Karpen  28.50                 
Anna-Luisa Permarker  2002    521          28.88   
  S71  29.22                 
Stina Pernius  2002    520          28.90   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  28.44                 
Carolina Åsberg  2002    446          30.41   
  Simklubben Lödde  29.87                 
Tilda Ericsson  2002    389          31.81   
  S71  30.54                 
Emilia Rönningdal  2002              DNS   
  S71  26.87                 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999    576          27.93   
  Simklubben Lödde  27.72                 
Isabella Lagnerup  2000    530          28.70   
  Simklubben Sydsim  28.80                 
Emma Persson  1999    474          29.80   
  Simklubben Lödde  28.54                 
Thea Aronsson  2000    444          30.46   
  Kappsimningsklubben Karpen  30.63                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    201          34.57   
  Ringsjö Simklubb  35.41                 
Erik Björk  2007    172          36.39   
  Kappsimningsklubben Karpen  37.88                 
Alexander Zhang  2007    158          37.42   
  S71  38.18                 
Ville Andersson  2007    157          37.50   
  Höganäs Simsällskap  37.94                 
Elliot Poggi Rosenberg  2007    129          40.02   
  Klippans Simsällskap  46.07                 
Isak Berild Andersen  2007    93          44.61   
  Sjöbo Simsällskap  41.87                 
Gabriel Andersen  2007    66          49.94   
  Kappsimningsklubben Karpen  55.39                 
Viktor Johannesen  2008    59          51.89   
  Kappsimningsklubben Karpen  50.99                 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Liebenhagen  2005    342          28.96   
  Landskrona Simsällskap  30.38                 
Aron Paulsson  2006    287          30.71   
  Simklubben Lödde  31.70                 
Ludvig Hoff  2005    283          30.84   
  Landskrona Simsällskap  33.48                 
Emil Flodmark  2006    279          30.98   
  Ängelholms Simsällskap  32.43                 
Ted Nilsson  2006    250          32.13   
  Simklubben Lödde  32.21                 
Axel Wergeland  2006    228          33.16   
  Simklubben Lödde  33.18                 
Anton Nordström  2006    205          34.31   
  Kiviks Simklubb  34.72                 
Rasmus Hansson  2005    202          34.52   
  Kiviks Simklubb  40.37                 
Henri Moreau  2006    194          34.97   
  Klippans Simsällskap  36.87                 
10  Sebastian Nilsson  2006    129          40.08   
  Sjöbo Simsällskap  39.50                 
Anton Persson  2006              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  33.99                 
Oscar Bevréus  2006              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  33.70                 
Erik Lundberg  2005              DSQ   
  S71  45.73                 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Löfgren  2003    427          26.89   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  27.50                 
Oscar Nordström  2003    425          26.94   
  Kiviks Simklubb  26.77                 
Noah Malmgren  2004    410          27.27   
  S71  28.01                 
Liam Lesmac  2003    353          28.65   
  Kappsimningsklubben Karpen  28.78                 
Vincent Hua  2004    344          28.90   
  Ringsjö Simklubb  29.70                 
Anthon Huasson  2004    312          29.87   
  Ringsjö Simklubb  29.90                 
Eimantas Erlandsson  2003    282          30.89   
  Höganäs Simsällskap                   
Ville Nordqvist  2004    257          31.85   
  S71  32.48                 
Love Andersson  2004    253          32.02   
  Höganäs Simsällskap  33.56                 
10  Theo Andersson  2004    238          32.69   
  Höganäs Simsällskap  33.44                 
11  Ludwig Bengtsson  2004    201          34.53   
  Klippans Simsällskap  37.07                 
William Strömbäck  2004              DSQ   
  Hörby Simklubb                   
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isak Paulsson  2002    517          25.23   
  Simklubben Lödde  25.61                 
Jonathan Seanderdahl  2002    402          27.43   
  Simklubben Sydsim  28.42                 
Maximilian Brink  2002    376          28.07   
  Kiviks Simklubb  27.86                 
Axel Palm  2002              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  29.83                 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Philip Rantzow  1999    534          24.97   
  S71  25.56                 
Philip Chen  2000    499          25.54   
  S71  25.02                 
Johan Killman  1999    473          25.99   
  Höganäs Simsällskap  25.39                 
Tobias Ranevi  1999    340          29.01   
  Simklubben Lödde  28.52                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    376  40.75        1:26.34   
  Ringsjö Simklubb  1:29.79                 
                     
Freja Malmgren  2007    261  43.92        1:37.52   
  S71  1:34.05                 
                     
Tilda Stenmark  2007    232  46.65        1:41.48   
  Ängelholms Simsällskap  1:47.22                 
                     
Valentina Fanu  2007    186  52.07        1:49.10   
  S71  1:55.01                 
                     
Tilda Köllerfors  2008    129          2:03.16   
  Hörby Simklubb                   
                     
Inez Nordqvist  2008    75  1:10.00        2:27.63   
  S71  2:22.33                 
                     
Ella Lundberg  2007              DSQ   
  S71  1:51.85                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Alm  2006    343  41.47        1:29.04   
  S71  1:32.11                 
                     
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    322  41.37        1:30.94   
  Sjöbo Simsällskap  1:31.11                 
                     
Leah Ljungerud  2006    308  43.49        1:32.27   
  Ängelholms Simsällskap  1:32.21                 
                     
Veronika Ruzic  2006    306  43.69        1:32.47   
  S71  1:37.32                 
                     
Maja Jensen  2006    296  44.43        1:33.48   
  Landskrona Simsällskap  1:32.24                 
                     
Lovisa Sjöholm  2006    235  46.17        1:41.03   
  Klippans Simsällskap  1:40.52                 
                     
Elina Olsson  2006    194  50.35        1:47.57   
  Kiviks Simklubb  1:56.29                 
                     
Katri Lamminsaari  2005    191  51.42        1:48.19   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:50.67                 
                     
Alva Olofsson  2005    186  49.60        1:49.09   
  S71  1:45.92                 
                     
10  Julia Björk  2006    155  54.05        1:55.97   
  Höganäs Simsällskap  1:52.70                 
                     
11  Thea Klemedsson  2006    137  56.54        2:00.94   
  Klippans Simsällskap  2:01.11                 
                     
Olivia Smith  2005              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:44.30                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Hansson  2003    463  37.96        1:20.60   
  Kiviks Simklubb  1:23.42                 
                     
Julia Olsson  2004    408  39.53        1:24.07   
  Kiviks Simklubb  1:21.73                 
                     
Gabriella Wivsätter  2003    393  40.55        1:25.09   
  Simklubben Sydsim  1:22.02                 
                     
Michaela Ruzic  2003    389  40.35        1:25.42   
  S71  1:22.92                 
                     
Thea Brünjes  2004    388  40.94        1:25.48   
  Kiviks Simklubb  1:23.06                 
                     
Elin Lundberg  2003    353  40.77        1:28.20   
  Kiviks Simklubb  1:25.34                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003    274  44.70        1:35.99   
  Ängelholms Simsällskap  1:32.88                 
                     
Nelly Gustavsson  2004    267  45.71        1:36.74   
  Simklubben Lödde  1:38.36                 
                     
Gabriella Mattsson  2004    246  46.17        1:39.51   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
10  Emma Martinsson  2004    246  48.47        1:39.52   
  Simklubben Lödde  1:36.43                 
                     
11  Ebba Johansson  2004    236  48.07        1:40.77   
  Klippans Simsällskap  1:39.77                 
                     
Maja Simpson  2004              DNS   
  S71  1:35.40                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vilma Rudolf  2002    444  37.96        1:21.72   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:18.10                 
                     
Emilia Rönningdal  2002              DNS   
  S71  1:12.88                 
                     
Emilia Olsson  2002              DSQ   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:18.36                 
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999    577  34.53        1:14.87   
  Simklubben Lödde  1:12.67                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    186  45.23        1:37.29   
  Ringsjö Simklubb  1:37.96                 
                     
Ville Andersson  2007    145  49.97        1:45.68   
  Höganäs Simsällskap  1:44.70                 
                     
Elliot Poggi Rosenberg  2007    106  54.38        1:57.31   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Alexander Zhang  2007    103  55.28        1:58.55   
  S71  2:07.82                 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Wergeland  2006    242  41.82        1:29.20   
  Simklubben Lödde  1:29.04                 
                     
Ted Nilsson  2006    176  47.55        1:39.20   
  Simklubben Lödde  1:41.71                 
                     
Anton Nordström  2006    125  52.27        1:50.99   
  Kiviks Simklubb  1:52.50                 
                     
Henri Moreau  2006    101  53.94        1:59.05   
  Klippans Simsällskap  1:52.47                 
                     
Erik Lundberg  2005    101  56.09        1:59.10   
  S71  1:58.31                 
                     
Oscar Bevréus  2006              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:37.12                 
                     
Sebastian Nilsson  2006              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  1:49.64                 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Niels Kwant  2003    444  34.66        1:12.89   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:16.84                 
                     
Noah Malmgren  2004    398  35.26        1:15.54   
  S71  1:14.73                 
                     
Carl Löfgren  2003    394  36.82        1:15.81   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  1:15.20                 
                     
Vincent Hua  2004    351  36.52        1:18.79   
  Ringsjö Simklubb  1:17.01                 
                     
Anthon Huasson  2004    337  38.19        1:19.86   
  Ringsjö Simklubb  1:17.73                 
                     
Eimantas Erlandsson  2003    247  41.48        1:28.63   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Love Andersson  2004    244  40.69        1:28.91   
  Höganäs Simsällskap  1:29.27                 
                     
Viggo Thomsen  2004    220  43.14        1:32.01   
  Landskrona Simsällskap  1:33.38                 
                     
Ville Nordqvist  2004    206  45.43        1:34.02   
  S71  1:36.46                 
                     
10  Theo Andersson  2004    194  45.15        1:36.03   
  Höganäs Simsällskap  1:42.51                 
                     
11  William Strömbäck  2004    140  49.20        1:46.86   
  Hörby Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002    428  34.53        1:13.75   
  Simklubben Lödde  1:12.49                 
                     
Jonathan Seanderdahl  2002    409  34.25        1:14.86   
  Simklubben Sydsim  1:14.70                 
                     
Isak Paulsson  2002              DSQ   
  Simklubben Lödde  1:14.74                 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Philip Chen  2000    531  32.68        1:08.64   
  S71  1:05.81                 
                     
Johan Killman  1999    414  34.96        1:14.57   
  Höganäs Simsällskap  1:12.88                 
                     
Tobias Ranevi  1999    298  39.00        1:23.21   
  Simklubben Lödde  1:20.38                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Siversson  2005    359  39.11  1:23.57  2:07.46    2:47.71   
  Landskrona Simsällskap  2:57.95                 
                     
Yasmine Strandh  2006    336  39.61  1:23.58  2:51.43    2:51.43   
  Landskrona Simsällskap  2:59.59                 
                     
My Pettersson  2006    329  41.11  1:25.02  2:09.41    2:52.60   
  Landskrona Simsällskap  3:06.00                 
                     
Lykke Lagerholm-Nord  2006    286  42.17  1:28.02  2:15.60    3:00.92   
  Sjöbo Simsällskap  3:16.00                 
                     
Tyra Hjorth  2005    218  43.09  1:33.08  2:27.00    3:17.97   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Katja Hedin  2006    187  49.19  1:42.56  2:36.51    3:28.18   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Isabelle Persson-Giribaldi  2005              DSQ   
  Landskrona Simsällskap  3:31.87                 
                     
Leah Ljungerud  2006              DSQ   
  Ängelholms Simsällskap  2:46.73                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Bernspång  2003    446  35.71  1:15.61  1:56.90    2:35.96   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:33.50                 
                     
Julia Olsson  2004    439  36.25  1:16.87  1:58.06    2:36.81   
  Kiviks Simklubb  2:35.73                 
                     
Isabel Smideberg  2004    420  35.40  1:15.21  1:57.28    2:39.11   
  Simklubben Lödde  2:34.96                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003    329  39.46  1:23.40  2:08.72    2:52.60   
  Ängelholms Simsällskap  2:47.58                 
                     
Gabriella Mattsson  2004    249  43.83  1:32.32  3:09.28    3:09.28   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Agnes Ljungberg  2004              DNS   
  Simklubben Lödde  2:55.46                 
                     
Alva Stenebo  2003              DNS   
  S71  2:49.14                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilia Olsson  2002    447  36.91  1:16.20  1:56.52    2:35.84   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:35.99                 
                     
Anna-Luisa Permarker  2002    445  36.44  1:15.57  1:55.72    2:36.09   
  S71  2:37.50                 
                     
Tilda Ericsson  2002    359  39.57  1:22.20  2:05.31    2:47.68   
  S71  2:39.21                 
                     
Carolina Åsberg  2002              DSQ   
  Simklubben Lödde  2:35.97                 
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Lagnerup  2000    522  34.94  1:12.16  1:50.58    2:28.06   
  Simklubben Sydsim  2:26.73                 
                     
Emma Persson  1999    441  35.43  1:15.00  1:56.22    2:36.56   
  Simklubben Lödde  2:25.78                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ville Andersson  2007    138  46.05  1:38.42  2:32.69    3:24.12   
  Höganäs Simsällskap  3:40.74                 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Hoff  2005    280  37.94  2:01.35  2:41.32    2:41.32   
  Landskrona Simsällskap  2:44.57                 
                     
Aron Paulsson  2006    241  40.26  1:22.96  2:05.69    2:49.55   
  Simklubben Lödde  2:52.00                 
                     
Emil Flodmark  2006    222  40.53  1:25.65  2:11.61    2:54.44   
  Ängelholms Simsällskap  2:52.41                 
                     
Axel Wergeland  2006    199  42.58  2:15.15  3:00.68    3:00.68   
  Simklubben Lödde  2:56.49                 
                     
Anton Persson  2006              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:54.56                 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Persson  2003    398  32.95  1:09.24  1:46.64    2:23.54   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:24.53                 
                     
Oscar Nordström  2003    350  33.31  1:10.94  1:50.64    2:29.75   
  Kiviks Simklubb  2:23.36                 
                     
Noah Malmgren  2004    345  35.28  1:13.76  1:52.69    2:30.57   
  S71                   
                     
Love Andersson  2004    200  41.70  1:27.88  2:15.24    3:00.39   
  Höganäs Simsällskap  3:21.77                 
                     
Theo Andersson  2004    175  41.62  1:29.23  2:19.01    3:08.70   
  Höganäs Simsällskap  3:32.04                 
                     
Ludwig Bengtsson  2004    149  44.69  1:35.25  2:28.43    3:19.09   
  Klippans Simsällskap  3:26.33                 
                     
William Bevréus  2003              DNS   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:22.04                 
                     
 
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002    418  2:21.26        2:21.26   
  Simklubben Lödde  2:11.01                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  14:23   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007  331  37.58        1:21.86   
  Ringsjö Simklubb  1:22.86                 
                     
Tilda Stenmark  2007  314  38.75        1:23.31   
  Ängelholms Simsällskap  1:25.87                 
                     
Freja Malmgren  2007  308  39.36        1:23.87   
  S71  1:24.78                 
                     
Nellie Björkqvist  2007  246  41.24        1:30.43   
  Sjöbo Simsällskap  1:37.96                 
                     
Valentina Fanu  2007  215  42.82        1:34.49   
  S71  1:35.70                 
                     
Mathilda Andersson  2007  164  47.02        1:43.51   
  S71  1:43.04                 
                     
Wilda Thorgren  2007    146  49.86        1:47.50   
  S71  1:49.33                 
                     
Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    136  54.43        1:50.00   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Vilda Larsson  2008    116  54.19        1:55.90   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
10  Sunshine Nilsson  2007    92  59.67        2:05.52   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:09.94                 
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Jensen  2006  357  35.93        1:19.84   
  Landskrona Simsällskap  1:25.54                 
                     
Ella Röiseth  2005  350  38.00        1:20.36   
  Landskrona Simsällskap  1:23.35                 
                     
Leah Ljungerud  2006  349  36.93        1:20.46   
  Ängelholms Simsällskap  1:19.45                 
                     
Agnes Alm  2006  327  38.42        1:22.18   
  S71  1:24.57                 
                     
Moa Ekberg  2006  323  38.16        1:22.52   
  Landskrona Simsällskap  1:24.54                 
                     
Lykke Lagerholm-Nord  2006  289  40.77        1:25.68   
  Sjöbo Simsällskap  1:27.47                 
                     
Veronika Ruzic  2006    284  39.16        1:26.19   
  S71  1:24.05                 
                     
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    271  42.03        1:27.51   
  Sjöbo Simsällskap  1:27.85                 
                     
Lovisa Fast  2006    269  41.50        1:27.70   
  S71  1:30.83                 
                     
10  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    257  41.49        1:29.06   
  Landskrona Simsällskap  1:34.34                 
                     
11  Tyra Hjorth  2005    219  44.24        1:33.89   
  Klippans Simsällskap                   
                     
12  Elina Olsson  2006    211  44.44        1:35.10   
  Kiviks Simklubb  1:41.55                 
                     
13  Kajsa Rasmusson  2006    210  43.92        1:35.20   
  Höganäs Simsällskap  1:36.64                 
                     
14  Katri Lamminsaari  2005    209  46.02        1:35.35   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:41.50                 
                     
15  Lovisa Sjöholm  2006    205  46.41        1:35.97   
  Klippans Simsällskap  1:39.00                 
                     
16  Thea Klemedsson  2006    149  53.62        1:46.89   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Olivia Smith  2005              DNS   
  Höganäs Simsällskap  1:30.73                 
                     
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  1:31.04                 
                     
Katja Hedin  2006              DSQ   
  Klippans Simsällskap  1:47.98                 
                     
Mimmi Palm  2005              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Hansson  2003  537  33.20        1:09.68   
  Kiviks Simklubb  1:12.78                 
                     
Julia Olsson  2004  462  34.19        1:13.30   
  Kiviks Simklubb  1:13.39                 
                     
Thea Brünjes  2004  430  35.84        1:15.06   
  Kiviks Simklubb  1:21.58                 
                     
Elin Lundberg  2003  419  35.74        1:15.73   
  Kiviks Simklubb  1:17.03                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003  365  36.51        1:19.29   
  Ängelholms Simsällskap  1:18.78                 
                     
Michaela Ruzic  2003  349  38.03        1:20.48   
  S71  1:18.67                 
                     
Filippa Dihle  2003    342  39.08        1:21.03   
  Simklubben Lödde  1:20.04                 
                     
Mathilde Berild Andersen  2004    306  38.67        1:24.04   
  Sjöbo Simsällskap  1:22.76                 
                     
Ebba Johansson  2004    274  41.17        1:27.19   
  Klippans Simsällskap  1:29.48                 
                     
10  Emma Martinsson  2004    240  44.86        1:31.18   
  Simklubben Lödde  1:30.74                 
                     
11  Nelly Gustavsson  2004    227  44.66        1:32.82   
  Simklubben Lödde  1:34.82                 
                     
12  Turid Bendz  2004    212  44.42        1:35.03   
  Höganäs Simsällskap  1:53.78                 
                     
Agnes Ljungberg  2004              DNS   
  Simklubben Lödde                   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Aronsson  2002  476  33.69        1:12.57   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:11.59                 
                     
Emilia Olsson  2002  426  35.59        1:15.29   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:15.05                 
                     
Stina Pernius  2002  403  36.15        1:16.69   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  1:14.98                 
                     
Vilma Rudolf  2002  396  36.61        1:17.11   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:14.16                 
                     
Emilia Rönningdal  2002              DNS   
  S71  1:05.16                 
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999  540  31.94        1:09.55   
  Simklubben Lödde  1:08.32                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    212          36.51   
  Ringsjö Simklubb  36.16                 
Ville Andersson  2007    133          42.62   
  Höganäs Simsällskap  41.98                 
Elliot Poggi Rosenberg  2007    84          49.72   
  Klippans Simsällskap  50.81                 
Erik Björk  2007    81          50.24   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:08.61                 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Liebenhagen  2005    340          31.23   
  Landskrona Simsällskap  33.32                 
Emil Flodmark  2006    246          34.76   
  Ängelholms Simsällskap  35.31                 
Aron Paulsson  2006    191          37.84   
  Simklubben Lödde  35.57                 
Ted Nilsson  2006    168          39.47   
  Simklubben Lödde  37.39                 
Axel Wergeland  2006    159          40.16   
  Simklubben Lödde  38.93                 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Nordström  2003    433          28.81   
  Kiviks Simklubb  28.80                 
Carl Löfgren  2003    422          29.06   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  29.30                 
Vincent Hua  2004    302          32.48   
  Ringsjö Simklubb  32.47                 
Anthon Huasson  2004    286          33.06   
  Ringsjö Simklubb  32.25                 
Edward Gudmundsson  2003    273          33.59   
  Höganäs Simsällskap  34.41                 
Love Andersson  2004    225          35.81   
  Höganäs Simsällskap  35.23                 
Theo Andersson  2004    218          36.20   
  Höganäs Simsällskap  36.59                 
Eimantas Erlandsson  2003    212          36.56   
  Höganäs Simsällskap                   
Hugo Härjesten  2004    209          36.72   
  Ringsjö Simklubb  39.36                 
10  Ville Nordqvist  2004    153          40.72   
  S71  44.49                 
11  Ludwig Bengtsson  2004    100          46.87   
  Klippans Simsällskap  51.47                 
Melvin Andersson  2003              DNS   
  Simklubben Sydsim  34.69                 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ian Hangård  2002    533          26.88   
  Simklubben Lödde  26.30                 
Vilhelm Andersson  2002    444          28.57   
  Simklubben Sydsim  29.16                 
Maximilian Brink  2002    387          29.90   
  Kiviks Simklubb  29.97                 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Philip Chen  2000    543          26.71   
  S71  26.50                 
Jonatan Wede  1988    529          26.95   
  Landskrona Simsällskap  26.98                 
Philip Rantzow  1999    473          27.96   
  S71  28.44                 
Roy Hangård  1999    441          28.64   
  Simklubben Lödde  28.07                 
Tobias Ranevi  1999    288          33.00   
  Simklubben Lödde  31.31                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  15:47   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Stenmark  2007    308          36.07   
  Ängelholms Simsällskap  36.75                 
Isabella Hua  2007    271          37.67   
  Ringsjö Simklubb  37.00                 
Freja Malmgren  2007    236          39.42   
  S71  39.07                 
Nellie Björkqvist  2007    201          41.57   
  Sjöbo Simsällskap  43.72                 
Valentina Fanu  2007    178          43.34   
  S71  42.32                 
Mathilda Andersson  2007    131          47.92   
  S71                   
Wilda Thorgren  2007    108          51.12   
  S71                   
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Siversson  2005    385          33.51   
  Landskrona Simsällskap  34.08                 
My Pettersson  2006    347          34.69   
  Landskrona Simsällskap  35.61                 
Moa Ekberg  2006    342          34.86   
  Landskrona Simsällskap  35.83                 
Veronika Ruzic  2006    305          36.19   
  S71  35.56                 
Leah Ljungerud  2006    268          37.77   
  Ängelholms Simsällskap  36.39                 
Isabelle Persson-Giribaldi  2005    264          37.96   
  Landskrona Simsällskap  41.26                 
Agnes Alm  2006    263          38.03   
  S71  38.17                 
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    213          40.82   
  Sjöbo Simsällskap  38.09                 
Lykke Lagerholm-Nord  2006    197          41.85   
  Sjöbo Simsällskap  40.89                 
10  Tyra Hjorth  2005    171          43.89   
  Klippans Simsällskap                   
11  Elina Olsson  2006    169          44.02   
  Kiviks Simklubb  49.68                 
12  Lovisa Sjöholm  2006    162          44.65   
  Klippans Simsällskap  43.86                 
13  Kajsa Rasmusson  2006    156          45.26   
  Höganäs Simsällskap  37.10                 
14  Katri Lamminsaari  2005    136          47.37   
  Kappsimningsklubben Karpen  49.00                 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Hansson  2003    493          30.85   
  Kiviks Simklubb  31.69                 
Julia Olsson  2004    472          31.30   
  Kiviks Simklubb  31.42                 
Isabel Smideberg  2004    434          32.19   
  Simklubben Lödde  30.65                 
Thea Brünjes  2004    405          32.93   
  Kiviks Simklubb  33.61                 
Elin Lundberg  2003    399          33.09   
  Kiviks Simklubb  33.44                 
Bianca Jarbsjö  2003    344          34.77   
  Ängelholms Simsällskap  33.70                 
Michaela Ruzic  2003    330          35.25   
  S71  34.23                 
Mathilde Berild Andersen  2004    303          36.27   
  Sjöbo Simsällskap  36.16                 
Filippa Dihle  2003    297          36.53   
  Simklubben Lödde  34.76                 
10  Ebba Johansson  2004    235          39.49   
  Klippans Simsällskap  40.88                 
11  Emmy Olofsson  2003    200          41.63   
  S71  39.25                 
12  Turid Bendz  2004    171          43.91   
  Höganäs Simsällskap  41.66                 
13  Nelly Gustavsson  2004    158          45.09   
  Simklubben Lödde  44.16                 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Stina Pernius  2002    461          31.55   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  30.37                 
Anna-Luisa Permarker  2002    446          31.89   
  S71  31.38                 
Clara Aronsson  2002    436          32.13   
  Kappsimningsklubben Karpen  31.76                 
Carolina Åsberg  2002    379          33.68   
  Simklubben Lödde  33.36                 
Agnes Delen Abrahamsson  2002    320          35.62   
  Kappsimningsklubben Karpen  36.71                 
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999    559          29.59   
  Simklubben Lödde  29.90                 
Felicia Huynh  2000    446          31.90   
  S71  31.50                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  15:47 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    183  36.94        1:19.05   
  Ringsjö Simklubb  1:18.08                 
                     
Erik Björk  2007    151  41.31        1:24.31   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
Alexander Zhang  2007    149  40.71        1:24.61   
  S71  1:29.79                 
                     
Ville Andersson  2007    136  40.48        1:27.27   
  Höganäs Simsällskap  1:22.98                 
                     
Isak Berild Andersen  2007    107  43.26        1:34.65   
  Sjöbo Simsällskap  1:43.37                 
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Liebenhagen  2005    348  30.85        1:03.83   
  Landskrona Simsällskap  1:05.76                 
                     
Ludvig Hoff  2005    290  32.45        1:07.85   
  Landskrona Simsällskap  1:09.21                 
                     
Aron Paulsson  2006    262  33.54        1:10.18   
  Simklubben Lödde  1:08.32                 
                     
Ted Nilsson  2006    245  34.38        1:11.75   
  Simklubben Lödde  1:10.13                 
                     
Emil Flodmark  2006    241  34.23        1:12.16   
  Ängelholms Simsällskap  1:11.20                 
                     
Axel Wergeland  2006    219  35.78        1:14.53   
  Simklubben Lödde  1:13.77                 
                     
Anton Nordström  2006    182  37.11        1:19.17   
  Kiviks Simklubb  1:20.47                 
                     
Rasmus Hansson  2005    174  38.70        1:20.43   
  Kiviks Simklubb  1:23.91                 
                     
Sebastian Nilsson  2006    120  43.21        1:30.86   
  Sjöbo Simsällskap  1:36.78                 
                     
10  Erik Lundberg  2005    80  48.54        1:44.06   
  S71  1:38.48                 
                     
Henri Moreau  2006              DSQ   
  Klippans Simsällskap  1:25.24                 
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Persson  2003    465  27.70        57.97   
  Kappsimningsklubben Karpen  58.06                 
                     
Carl Löfgren  2003    456  28.61        58.35   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  59.55                 
                     
Noah Malmgren  2004    414  28.79        1:00.28   
  S71  59.96                 
                     
Oscar Nordström  2003    405  28.75        1:00.73   
  Kiviks Simklubb  59.83                 
                     
Niels Kwant  2003    398  29.03        1:01.08   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:02.84                 
                     
Liam Lesmac  2003    327  30.36        1:05.21   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:04.59                 
                     
Anthon Huasson  2004    310  31.29        1:06.40   
  Ringsjö Simklubb  1:04.69                 
                     
Vincent Hua  2004    308  31.09        1:06.52   
  Ringsjö Simklubb  1:03.87                 
                     
Edward Gudmundsson  2003    280  33.45        1:08.68   
  Höganäs Simsällskap  1:07.66                 
                     
10  Eimantas Erlandsson  2003    253  33.48        1:10.98   
  Höganäs Simsällskap  1:10.64                 
                     
11  Ville Nordqvist  2004    249  34.76        1:11.38   
  S71  1:12.32                 
                     
12  Love Andersson  2004    232  34.31        1:13.08   
  Höganäs Simsällskap  1:14.83                 
                     
13  Theo Andersson  2004    221  35.25        1:14.24   
  Höganäs Simsällskap  1:16.06                 
                     
14  Hugo Härjesten  2004    215  36.12        1:14.92   
  Ringsjö Simklubb  1:17.26                 
                     
15  Viggo Thomsen  2004    207  35.99        1:15.90   
  Landskrona Simsällskap  1:16.18                 
                     
16  Ludwig Bengtsson  2004    188  36.89        1:18.44   
  Klippans Simsällskap  1:19.75                 
                     
Melvin Andersson  2003              DNS   
  Simklubben Sydsim  1:11.60                 
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002    514  27.11        56.07   
  Simklubben Lödde  55.78                 
                     
Isak Paulsson  2002    507  26.91        56.33   
  Simklubben Lödde  56.10                 
                     
Ian Hangård  2002    470  27.66        57.78   
  Simklubben Lödde  56.39                 
                     
Vilhelm Andersson  2002    462  27.49        58.13   
  Simklubben Sydsim  57.91                 
                     
Maximilian Brink  2002    407  29.54        1:00.60   
  Kiviks Simklubb  1:02.06                 
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Philip Rantzow  1999    528  26.60        55.59   
  S71  56.00                 
                     
Philip Chen  2000    491  26.85        56.96   
  S71  55.91                 
                     
Roy Hangård  1999    489  27.30        57.02   
  Simklubben Lödde  55.96                 
                     
Johan Killman  1999    465  27.88        57.99   
  Höganäs Simsällskap  56.64                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    348  33.98        1:12.35   
  Ringsjö Simklubb  1:12.53                 
                     
Tilda Stenmark  2007    319  34.73        1:14.46   
  Ängelholms Simsällskap  1:10.91                 
                     
Nellie Björkqvist  2007    245  38.22        1:21.34   
  Sjöbo Simsällskap  1:22.35                 
                     
Valentina Fanu  2007    241  38.87        1:21.80   
  S71  1:25.90                 
                     
Maja Palmqvist  2007    182  41.96        1:29.73   
  S71  1:34.48                 
                     
Mathilda Andersson  2007    180  41.60        1:30.09   
  S71  1:26.24                 
                     
Wilda Thorgren  2007    153  44.37        1:34.99   
  S71  1:34.43                 
                     
Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    137  44.41        1:38.52   
  Sjöbo Simsällskap  1:39.97                 
                     
Vilda Larsson  2008    107  49.36        1:47.14   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Ekberg  2006    395  33.69        1:09.33   
  Landskrona Simsällskap  1:10.86                 
                     
Ella Röiseth  2005    393  33.45        1:09.46   
  Landskrona Simsällskap  1:09.85                 
                     
Tova Siversson  2005    390  33.78        1:09.68   
  Landskrona Simsällskap  1:11.11                 
                     
My Pettersson  2006    361  35.05        1:11.48   
  Landskrona Simsällskap  1:11.19                 
                     
Maja Jensen  2006    355  35.34        1:11.89   
  Landskrona Simsällskap  1:14.68                 
                     
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    338  35.28        1:13.08   
  Sjöbo Simsällskap  1:11.32                 
                     
Veronika Ruzic  2006    337  33.78        1:13.11   
  S71  1:10.95                 
                     
Leah Ljungerud  2006    319  35.30        1:14.47   
  Ängelholms Simsällskap  1:11.38                 
                     
Lovisa Fast  2006    319  36.06        1:14.49   
  S71  1:16.19                 
                     
10  Yasmine Strandh  2006    293  37.21        1:16.65   
  Landskrona Simsällskap  1:17.92                 
                     
11  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    291  37.21        1:16.75   
  Landskrona Simsällskap  1:18.04                 
                     
12  Lykke Lagerholm-Nord  2006    260  38.16        1:19.67   
  Sjöbo Simsällskap  1:17.33                 
                     
13  Mimmi Palm  2005    252  38.10        1:20.54   
  Sjöbo Simsällskap  1:21.56                 
                     
14  Tyra Hjorth  2005    248  38.25        1:21.01   
  Klippans Simsällskap  1:19.09                 
                     
15  Elina Olsson  2006    221  39.23        1:24.09   
  Kiviks Simklubb  1:24.35                 
                     
16  Katja Hedin  2006    180  41.74        1:30.01   
  Klippans Simsällskap  1:33.46                 
                     
17  Kajsa Rasmusson  2006    175  42.09        1:30.89   
  Höganäs Simsällskap  1:27.14                 
                     
18  Thea Klemedsson  2006    173  42.70        1:31.30   
  Klippans Simsällskap  1:33.03                 
                     
Nova Johansson  2005              DNS   
  S71                   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olivia Hansson  2003    606  29.33        1:00.14   
  Kiviks Simklubb  59.77                 
                     
Cornelia Bernspång  2003    547  29.92        1:02.22   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:02.45                 
                     
Thea Brünjes  2004    511  31.07        1:03.65   
  Kiviks Simklubb  1:03.19                 
                     
Elin Lundberg  2003    460  31.89        1:05.91   
  Kiviks Simklubb  1:05.77                 
                     
Gabriella Wivsätter  2003    460  31.83        1:05.95   
  Simklubben Sydsim  1:03.22                 
                     
Julia Olsson  2004    454  31.81        1:06.22   
  Kiviks Simklubb  1:04.49                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003    437  32.68        1:07.08   
  Ängelholms Simsällskap  1:06.02                 
                     
Filippa Dihle  2003    429  32.98        1:07.47   
  Simklubben Lödde  1:05.81                 
                     
Isabel Smideberg  2004    378  33.43        1:10.40   
  Simklubben Lödde  1:04.01                 
                     
10  Gabriella Mattsson  2004    313  36.29        1:14.91   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
11  Ebba Johansson  2004    289  36.85        1:16.92   
  Klippans Simsällskap  1:16.32                 
                     
12  Nelly Gustavsson  2004    226  39.63        1:23.53   
  Simklubben Lödde  1:22.45                 
                     
13  Turid Bendz  2004    226  39.84        1:23.54   
  Höganäs Simsällskap  1:18.38                 
                     
14  Emma Martinsson  2004    225  40.29        1:23.64   
  Simklubben Lödde  1:21.81                 
                     
15  Emmy Olofsson  2003    216  39.58        1:24.79   
  S71  1:20.13                 
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Aronsson  2002    526  30.55        1:03.05   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:01.60                 
                     
Anna-Luisa Permarker  2002    510  30.79        1:03.71   
  S71  1:03.35                 
                     
Carolina Åsberg  2002    455  31.97        1:06.16   
  Simklubben Lödde  1:03.94                 
                     
Tilda Ericsson  2002    434  32.32        1:07.23   
  S71  1:04.23                 
                     
Emilia Olsson  2002    418  32.86        1:08.06   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:05.77                 
                     
Vilma Rudolf  2002    382  33.46        1:10.11   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:05.22                 
                     
Agnes Delen Abrahamsson  2002    374  34.19        1:10.61   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:10.21                 
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Louise Ranevi  1999    548  29.51        1:02.18   
  Simklubben Lödde  59.97                 
                     
Emma Persson  1999    490  30.32        1:04.57   
  Simklubben Lödde  1:02.53                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    191  46.61  1:41.73  2:36.49    3:29.01   
  Ringsjö Simklubb                   
                     
Ville Andersson  2007    156  50.56  1:48.33  2:46.61    3:43.80   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Elliot Poggi Rosenberg  2007    100  57.76  2:05.88  3:12.70    4:18.87   
  Klippans Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Axel Wergeland  2006    246  42.59  1:31.72  2:22.75    3:12.08   
  Simklubben Lödde  3:08.49                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Persson  2003    455  34.98  1:14.46  1:55.55    2:36.57   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:39.09                 
                     
Niels Kwant  2003    409  36.94  1:17.65  1:59.90    2:42.25   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:48.04                 
                     
Noah Malmgren  2004    370  36.68  1:19.07  2:03.17    2:47.69   
  S71  2:45.00                 
                     
Anthon Huasson  2004    346  38.54  1:22.98  2:07.68    2:51.57   
  Ringsjö Simklubb  2:52.36                 
                     
Vincent Hua  2004    341  38.87  1:22.81  2:09.66    2:52.38   
  Ringsjö Simklubb  2:56.55                 
                     
Love Andersson  2004    253  42.24  1:31.20  2:22.12    3:10.32   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Eimantas Erlandsson  2003    246  42.72  1:32.12  2:21.82    3:12.16   
  Höganäs Simsällskap  3:25.93                 
                     
Viggo Thomsen  2004    222  44.57  1:35.23  2:27.49    3:18.84   
  Landskrona Simsällskap  3:21.14                 
                     
Theo Andersson  2004    189  46.57  1:40.62  2:35.74    3:29.60   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
10  Hugo Härjesten  2004    152  48.86  1:48.07  2:47.50    3:45.31   
  Ringsjö Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    351  43.70  1:31.80  2:21.68    3:10.63   
  Ringsjö Simklubb                   
                     
Freja Malmgren  2007    264  44.28  1:38.53  2:36.09    3:29.52   
  S71                   
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Alm  2006    351  42.53  1:30.39  2:20.68    3:10.63   
  S71  3:26.87                 
                     
Leah Ljungerud  2006    317  44.84  1:34.82  2:25.98    3:17.32   
  Ängelholms Simsällskap  3:20.60                 
                     
Cassandra Strömqvist-Malmström  2005    282  45.17  1:38.60  2:32.32    3:25.13   
  Sjöbo Simsällskap  3:20.25                 
                     
Lovisa Sjöholm  2006    227  50.09  1:47.88  2:45.66    3:40.30   
  Klippans Simsällskap  3:48.34                 
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Michaela Ruzic  2003    425  40.98  1:26.54  2:12.61    2:58.89   
  S71  2:56.80                 
                     
Julia Olsson  2004    401  41.33  1:28.56  2:15.07    3:02.41   
  Kiviks Simklubb  3:02.88                 
                     
Thea Brünjes  2004    364  42.91  1:31.35  2:20.25    3:08.45   
  Kiviks Simklubb  3:13.00                 
                     
Gabriella Mattsson  2004    251  49.12  1:43.50  2:38.67    3:33.22   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Emma Martinsson  2004    245  49.24  1:43.87  2:41.40    3:34.81   
  Simklubben Lödde  3:29.26                 
                     
Nelly Gustavsson  2004    242  48.90  1:44.31  2:40.94    3:35.67   
  Simklubben Lödde  3:30.71                 
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emilia Olsson  2002    493  39.52  1:22.66  2:06.54    2:50.28   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:50.75                 
                     
Vilma Rudolf  2002    413  40.26  1:25.88  2:13.44    3:00.57   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:50.19                 
                     
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Brinkhagen  1999    543  37.09  1:19.07  2:01.63    2:44.93   
  Landskrona Simsällskap  2:43.52                 
                     
Louise Ranevi  1999    501  37.60  1:20.57  2:04.70    2:49.37   
  Simklubben Lödde  2:43.80                 
                     
Alice Bengtsson  2000    412  39.72  1:25.87  2:13.59    3:00.84   
  Kappsimningsklubben Karpen  2:59.82                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  03 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    190  40.16        1:28.11   
  Ringsjö Simklubb  1:26.56                 
                     
Erik Björk  2007    149  45.64        1:35.39   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:51.86                 
                     
Ville Andersson  2007    145  45.89        1:36.29   
  Höganäs Simsällskap  1:32.97                 
                     
Alexander Zhang  2007    111  48.54        1:45.16   
  S71  1:38.33                 
                     
Elliot Poggi Rosenberg  2007    109  49.34        1:45.83   
  Klippans Simsällskap  1:47.20                 
                     
Isak Berild Andersen  2007              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ludvig Hoff  2005    273          1:18.02   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Anton Liebenhagen  2005    261  38.15        1:19.27   
  Landskrona Simsällskap  1:23.33                 
                     
Aron Paulsson  2006    257  37.10        1:19.61   
  Simklubben Lödde  1:19.74                 
                     
Emil Flodmark  2006    256  36.56        1:19.75   
  Ängelholms Simsällskap  1:19.70                 
                     
Axel Wergeland  2006    218  41.99        1:24.07   
  Simklubben Lödde  1:22.40                 
                     
Anton Nordström  2006    172  42.12        1:31.00   
  Kiviks Simklubb  1:33.47                 
                     
Henri Moreau  2006    138  44.76        1:37.94   
  Klippans Simsällskap                   
                     
Sebastian Nilsson  2006    119  51.25        1:42.84   
  Sjöbo Simsällskap  1:44.12                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Persson  2003    466  30.08        1:05.32   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
Oscar Nordström  2003    414  30.36        1:07.94   
  Kiviks Simklubb  1:11.52                 
                     
Carl Löfgren  2003    407  32.42        1:08.32   
  Simklubben Blåkulla Oskarshamn  1:09.02                 
                     
Niels Kwant  2003    353  34.66        1:11.63   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
Anthon Huasson  2004    301  34.97        1:15.59   
  Ringsjö Simklubb  1:13.93                 
                     
Vincent Hua  2004    271  36.51        1:18.20   
  Ringsjö Simklubb  1:15.12                 
                     
Liam Lesmac  2003    271  37.48        1:18.23   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
Love Andersson  2004    249  37.72        1:20.51   
  Höganäs Simsällskap  1:22.88                 
                     
Eimantas Erlandsson  2003    231  39.62        1:22.49   
  Höganäs Simsällskap  1:22.92                 
                     
10  Theo Andersson  2004    206  39.99        1:25.77   
  Höganäs Simsällskap  1:26.46                 
                     
11  Ville Nordqvist  2004    205  42.10        1:25.89   
  S71  1:26.81                 
                     
12  Hugo Härjesten  2004    187  41.25        1:28.58   
  Ringsjö Simklubb  1:28.88                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nils Wergeland  2002    478  29.48        1:04.76   
  Simklubben Lödde  1:01.41                 
                     
Isak Paulsson  2002    439  30.27        1:06.63   
  Simklubben Lödde  1:06.79                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Johan Killman  1999    420  31.72        1:07.64   
  Höganäs Simsällskap  1:06.29                 
                     
Tobias Ranevi  1999    314  33.29        1:14.50   
  Simklubben Lödde  1:14.29                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Stenmark  2007    347          36.52   
  Ängelholms Simsällskap  37.53                 
Valentina Fanu  2007    290          38.77   
  S71  39.98                 
Isabella Hua  2007    285          38.98   
  Ringsjö Simklubb  38.65                 
Freja Malmgren  2007    277          39.36   
  S71  38.69                 
Maja Palmqvist  2007    140          49.43   
  S71  48.63                 
Wilda Thorgren  2007    123          51.58   
  S71  51.88                 
Michaela Mårtensson-Strömqvist  2007    110          53.49   
  Sjöbo Simsällskap  1:05.87                 
Agnes Gustavsson  2007    108          53.83   
  S71  53.35                 
Julia Andersson  2007    99          55.41   
  Kappsimningsklubben Karpen  57.68                 
Mathilda Andersson  2007              DNS   
  S71  43.96                 
Ella Lundberg  2007              DSQ   
  S71  58.49                 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tova Siversson  2005    391          35.10   
  Landskrona Simsällskap  37.08                 
Yasmine Strandh  2006    328          37.21   
  Landskrona Simsällskap  37.88                 
Ella Röiseth  2005    297          38.47   
  Landskrona Simsällskap  38.19                 
Tyra Hjorth  2005    293          38.64   
  Klippans Simsällskap  40.60                 
Veronika Ruzic  2006    275          39.45   
  S71  39.69                 
Hilda Nilsson-Halvardsson  2005    254          40.53   
  Sjöbo Simsällskap  39.85                 
Lovisa Fast  2006    249          40.80   
  S71  44.01                 
Isabelle Persson-Giribaldi  2005    244          41.03   
  Landskrona Simsällskap  42.52                 
Mimmi Palm  2005    212          43.05   
  Sjöbo Simsällskap  45.10                 
10  Alva Olofsson  2005    195          44.20   
  S71  42.93                 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Cornelia Bernspång  2003    490          32.54   
  Kappsimningsklubben Karpen  33.25                 
Mathilde Berild Andersen  2004    337          36.86   
  Sjöbo Simsällskap  39.34                 
Lovisa Rohlin  2004    309          37.96   
  Kappsimningsklubben Karpen  36.46                 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna-Luisa Permarker  2002    447          33.56   
  S71  33.75                 
Carolina Åsberg  2002    376          35.54   
  Simklubben Lödde  37.18                 
Tilda Ericsson  2002    330          37.12   
  S71  35.95                 
Agnes Delen Abrahamsson  2002    310          37.90   
  Kappsimningsklubben Karpen  37.81                 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Rundblad  1999    545          31.41   
  Landskrona Simsällskap  31.08                 
Isabella Lagnerup  2000    529          31.74   
  Simklubben Sydsim  31.88                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:08 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    164          40.56   
  Ringsjö Simklubb  40.26                 
Alexander Zhang  2007    107          46.73   
  S71  45.40                 
Erik Björk  2007    106          46.89   
  Kappsimningsklubben Karpen  49.26                 
Isak Berild Andersen  2007    82          51.05   
  Sjöbo Simsällskap  50.25                 
Viktor Johannesen  2008              DSQ   
  Kappsimningsklubben Karpen  59.91                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Aron Paulsson  2006    269          34.42   
  Simklubben Lödde  35.85                 
Ludvig Hoff  2005    260          34.80   
  Landskrona Simsällskap  35.45                 
Emil Flodmark  2006    238          35.82   
  Ängelholms Simsällskap  36.41                 
Noah Andersen  2005    214          37.12   
  Ängelholms Simsällskap  39.88                 
Anton Persson  2006    207          37.56   
  Kappsimningsklubben Karpen  38.51                 
Ludvig Rohlin  2006    117          45.41   
  Kappsimningsklubben Karpen  44.73                 
Axel Krantz  2005    81          51.32   
  Sjöbo Simsällskap  50.21                 
Sebastian Nilsson  2006              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  52.74                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anthon Huasson  2004    251          35.18   
  Ringsjö Simklubb  35.13                 
Liam Lesmac  2003    251          35.18   
  Kappsimningsklubben Karpen  36.10                 
Vincent Hua  2004    228          36.37   
  Ringsjö Simklubb  38.76                 
Viggo Thomsen  2004    178          39.49   
  Landskrona Simsällskap  40.75                 
Hampus Erdös  2003              DNS   
  Simklubben Lödde  34.61                 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Roy Hangård  1999    405          30.03   
  Simklubben Lödde  29.41                 
Philip Rantzow  1999    376          30.77   
  S71  30.67                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Hua  2007    209  40.82        1:31.99   
  Ringsjö Simklubb  1:29.88                 
                     
Valentina Fanu  2007    134  45.88        1:46.62   
  S71  1:51.78                 
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Ekberg  2006    307  37.18        1:20.95   
  Landskrona Simsällskap  1:26.27                 
                     
Maja Jensen  2006    289  37.61        1:22.58   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lykke Lagerholm-Nord  2006    206  41.17        1:32.38   
  Sjöbo Simsällskap  1:35.28                 
                     
Lovisa Sjöholm  2006    109  50.98        1:54.11   
  Klippans Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabella Djuric  2004    398  34.65        1:14.18   
  Landskrona Simsällskap  1:19.35                 
                     
Michaela Ruzic  2003    342  35.31        1:18.06   
  S71  1:15.46                 
                     
Bianca Jarbsjö  2003    320  35.21        1:19.77   
  Ängelholms Simsällskap  1:21.54                 
                     
Mathilde Berild Andersen  2004              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  1:29.85                 
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anna-Luisa Permarker  2002    432  33.40        1:12.21   
  S71  1:08.91                 
                     
Clara Aronsson  2002    422  33.53        1:12.77   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:09.25                 
                     
Agnes Delen Abrahamsson  2002    255  39.10        1:26.05   
  Kappsimningsklubben Karpen  1:21.57                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 mars 2018 
Licensierad till: S71  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  S 71 Cup    Utskriftsdatum  04 mars 2018   
  Tävlingsort  Hässleholm    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  S 71         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2018         
 
 
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Benjamin Huasson  2007    174  38.63        1:26.68   
  Ringsjö Simklubb  1:27.89                 
                     
Elliot Poggi Rosenberg  2007    78  48.10        1:52.93   
  Klippans Simsällskap