2020-04-05   23:49:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Luciasimmet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Luciasimmet 2018    Utskriftsdatum  16 december 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Simklubben Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 december 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    32.48  1:09.77  1:47.58    2:21.82   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    32.26  1:09.34  1:47.58    2:23.15   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    33.70  1:11.42  1:50.11    2:28.61   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun    34.50  1:11.89  1:51.36    2:28.65   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    35.82  1:14.13  1:53.12    2:31.08   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun    35.06  1:14.82  1:54.61    2:32.39   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun    36.53  1:18.69  2:03.19    2:43.35   
Tim Rogersson  2005  Simklubben Neptun    38.17  1:20.93  2:06.43    2:50.19   
Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun    38.24  1:23.19  2:09.25    2:50.40   
10  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun    40.91  1:27.74  2:14.77    2:59.44   
11  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun    42.53  1:30.10  2:18.00    3:01.47   
Gevork Sarkisyants  2004  Stockholmspolisens IF SF            DNS   
Oscar Engström  2004  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    29.57  1:03.14  1:39.15    2:14.02   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    31.59  1:06.36  1:42.06    2:16.72   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.38  1:08.11  1:43.97    2:19.30   
Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.27  1:07.99  1:45.37    2:21.39   
Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.95  1:10.79  1:50.07    2:27.34   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    32.62  1:10.73  1:51.01    2:27.63   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    31.33  1:06.23  1:42.11    2:18.94   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    28.17  58.87  1:30.51    1:59.71   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    29.18  1:01.20  1:34.84    2:08.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  16 december 2017 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  15:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner